تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 1400

ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 1400

زمان تغییر اطلاعات انتخاب رشته دکتری سراسری 1400
ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 1400

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در طی زمان تعیین شده نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمایند. در این میان هرساله با داوطلبانی مواجه می شویم که در تکمیل فرم انتخاب رشته خود دچار اشتباه شده اند و نیاز به تصحیح و ویرایش آن دارند.

سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان فرصتی را فراهم آورده است تا بتوانند نسبت به حذف، اضافه و یا جابجایی اولویت های خود اقدام نمایند. این مقاله راهنمای کاملی است از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری و نکاتی که در این باره باید بدانید.

متقاضیان انتخاب رشته آزمون دکتری مجاز به ثبت حداکثر 50 کد رشته در فرم مربوطه می باشند.

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1400

با انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 فرصت ثبت کد رشته های مورد نظر در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری به داوطلبان داده می شود. متقاضیانی که بعد از تکمیل این فرآیند متوجه وجود اشتباه در فرم انتخاب رشته خود شده و یا نیازمند ایجاد تغییراتی در تعیین اولویت خود باشند، می توانند تا زمانی که سامانه انتخاب رشته فعال است نسبت به تصحیح فرم مربوطه اقدام نمایند. با اتمام این فرصت، سازمان سنجش آموزش کشور مهلت مجددی را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به ویرایش انتخاب رشته خود بپردازند، قرار می دهد.

انتخاب رشته دکتری 1400 از روز دوشنبه 30 فروردین ماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 2 اردیبهشت ماه ادامه دارد. داوطلبان در صورت نیاز می توانند از این بازه زمانی برای ویرایش کد رشته های ثبت شده نیز استفاده نمایند. به این ترتیب که پس از مراجعه به سایت مذکور وارد بخش مربوطه که در منوی سمت راست قرار دارد شده و مطابق دستور العمل موجود در ادامه مطلب عمل کنند. پس از اتمام مهلت اولیه، یک فرصت دیگر تا روز 5 اردیبهشت ماه در اختیار متقاضیان قرار گرفت تا جاماندگان نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و همچنین افرادی که قبلا انتخاب رشته خود را به انجام رسانده اند، در صورت تمایل به اصلاح کد رشته های ثبت شده بپردازند.

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1400

همان طور که گفته شد، به طور معمول امکان ویرایش انتخاب رشته در بازه زمانی معلومی به داوطلبان داده می شود تا تغییرات لازم را در فرم مربوطه اعمال نمایند. همچنین متقاضیانی که از انجام انتخاب رشته در بازه زمانی اولیه جا مانده اند نیز می توانند از این فرصت استفاده کرده و به انتخاب رشته بر اساس اولویت های مد نظر بپردازند. انتخاب رشته مجدد یا ویرایش اطلاعات آن در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مطابق مراحل زیر صورت می گیرد.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و ورود به بخش “دکترای تخصصی” موجود در منوی سمت راست

مرحله اول ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • کلیک بر روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال 1400”

مرحله دوم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • انتخاب گزینه “ویرایش اطلاعات انتخاب رشته” و سپس کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله سوم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • ثبت اطلاعات خواسته شده شامل “شماره پرونده” و “رسید انتخاب رشته” و فشردن کلید “ورود به سیستم

مرحله چهارم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

نکته قابل توجه برای داوطلبان این است که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه “ثبت تغییرات” کلیک نمایند. 

با پایان یافتن مهلت هایی که امکان انجام انتخاب رشته به متقاضیان داده می شود، سازمان سنجش به بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی آن ها می پردازد و نتایج انتخاب رشته دکتری را بر روی سایت خود منتشر می کند. در این مرحله از متقاضیان برای شرکت در مصاحبه دکتری دعوت به عمل آورده می شود، بنابراین لازم است از قبل آمادگی های لازم را کسب نموده و پس از پرداخت هزینه مصاحبه دکتری مطابق با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در محل مصاحبه حاضر شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

تا زمانی که سامانه ثبت نام فعال می باشد یعنی تا روز 2 اردیبهشت ماه 1400 فرصت ویرایش فرم مربوطه وجود دارد. همچنین با تمدید زمان انتخاب رشته تا 5 اردیبهشت ماه مهلت مجددی جهت انجام اصلاحات مورد نظر تعیین شد.

2- داوطلبانی که قصد ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 را دارند، از طریق کدام سایت باید اقدام کنند؟

اصلاح کد رشته محل های ثبت شده از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- برای دسترسی به صفحه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

شماره پرونده و رسید انتخاب رشته برای انجام این فرآیند مورد نیاز می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری