دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری

ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری

زمان تغییر اطلاعات انتخاب رشته دکتری سراسری 99
ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با شروع زمان انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 99 ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام می نمایند. در این میان هرساله با داوطلبانی مواجه می شویم که در تکمیل فرم انتخاب رشته خود دچار اشتباه شده اند و نیاز به تصحیح و ویرایش فرم انتخاب رشته خود را دارند.

سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان فرصتی را فراهم آورده است تا بتوانند نسبت به حذف ، اضافه و یا جابجایی اولویت های خود اقدام نمایند. این مقاله راهنمایی کاملی است از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99 و نکاتی که در این باره باید بدانید.

شرکت کنندگان در انتخاب رشته آزمون دکتری 99 ، با توجه به نمره کل اکتسابی ، کد رشته محل های انتخاب شده ، حد نصاب تعیین شده توسط موسسات و سایر ضوابط ، برای مرحله مصاحبه (بررسی سوابق علمی و پژوهشی) دعوت خواهند شد.

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری 99

همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری ، فرصت ویرایش از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان داده خواهد شد. انتخاب رشته دکتری در اردیبهشت ماه انجام می گیرد و داوطلبان در این بازه زمانی قادر به ثبت کد رشته های خود و هم چنین ویرایش آن بودند. به دلیل اهمیت انتخاب رشته درست ، برای داوطلبان آزمون دکتری 99 فرصت انتخاب رشته حداقل به مدت 2 روز خواهد شد و داوطلبان می توانند بر اساس علاقه و اولویت های مد نظر خود نسبت به حذف ، اضافه و یا جابجایی کد رشته محل ها اقدام نمایند.

احتمال دارد بعد از پایان مهلت انتخاب رشته ، سازمان سنجش فرصت مجددی را برای ویرایش فرم انتخاب رشته آزمون دکتری قرار دهد. شما داوطلبان می توانید برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص آزمون دکتری ، در کانال تلگرام دکتری عضو شده و آخرین اخبار را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری 99

تمامی داوطلبان برای ویرایش فرم انتخاب رشته خود مستلزم طی کردن مراحل زیر می باشند.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست.

مرحله اول ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • ورود به صفحه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال 99”

مرحله دوم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • کلیک بر روی عبارت “ویرایش اطلاعات انتخاب رشته”

مرحله سوم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

  • با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده ، به صفحه مربوط به فرم انتخاب رشته خود هدایت خواهید شد.

مرحله چهارم ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 99

در این صفحه داوطلبان می توانند تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند. حذف کردن کد رشته محل از فرم یا حتی اضافه کردن کد رشته محل جدید به آن از جمله تغییراتی هستند که در زمان ویرایش می توانند انجام داد. نکته قابل توجه برای داوطلبان این است که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه “ثبت تغییرات” کلیک نمایند. 

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته ، سازمان سنجش با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی وی ، بر اساس ظرفیت دانشگاه ها نتایج انتخاب رشته را بر روی سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که برای مصاحبه دکتری دعوت شده اند باید متناسب با زمانبندی دانشگاه پذیرنده در روز مصاحبه حضور داشته باشند. از آن جایی که شرکت در مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری می باشد برای آگاهی از آن می توانید برای لینک مربوطه کلیک نمایید.

هم چنین برخی از داوطلبان که در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شرکت کرده اند که برای اطلاع از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور