تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم 1401 - 1402
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت نموده اند اما از نتایج آزمون خود رضایت ندارند، پس از بررسی پاسخنامه سوالات آزمون، در صورتی که احساس می کنند هر گونه خطایی در نتایج رخ داده است، می توانند نسبت به آن درخواست بررسی مجدد ثبت نمایند تا توسط کارشناسان مربوطه بررسی شود. فرصت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد، معمولا به صلاحدید سازمان آموزش و پرورش هر استان بستگی دارد و پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402، آغاز می شود. دانش آموزان می توانند در مدت زمان مقرر و با تکمیل فرم مربوطه، اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون اعلام کنند.

رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان صورت می گیرد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان بر روی سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، با این که معمولا درصد رخداد خطا در محاسبه نتایج بسیار کم است، اما سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را برای معترضان ایجاد کرده است.

با توجه به مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402، متقاضیانی که در آزمون تیزهوشان در خرداد ماه سال جاری شرکت کرده و نتایج خود را دریافت کرده اند، می بایست جهت ثبت درخواست اعتراض خود در بازه زمانی 5 تا 10 مرداد ماه 1401 به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نموده و “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” را تکمیل نمایند.

نکته: امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دارای فرصت کمی بوده و از متقاضیان درخواست می شود که در زمان های ابتدایی اقدام به ثبت اعتراض خود نمایند.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر می گردد که شامل نمره داوطلب، تعداد پاسخ های درست و غلط و همچنین امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در هر یک از مدارس مورد تقاضای دانش آموز می باشد. این دسته از دانش آموزان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه، درخواستی مبنی بر بررسی مجدد کارنامه خود ثبت نمایند. جهت انجام این فرآیند می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • جهت ورود به پنل شخصی خود، نام کاربری و کلمه عبور را در کادرهای مشخص شده وارد نموده و سپس کلید “ورود کاربران” را بفشارید.مرحلع دوم راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
 • پس از وارد شدن به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

 • در این مرحله فرم تجدید نظر برای شما به نمایش در خواهد آمد که بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه بامندرجات کارت ورود به جلسه می باشد.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مثل اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات، آن را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت اعتراض، این کد را نزد خود نگه دارید.

موارد قابل قبول جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

دلایلی که شما می توانید با استناد به آن ها نسبت به نتایج آزمون تقاضای بررسی مجدد ارسال نمایید، محدود به مواردی که در فهرست زیر عنوان شده اند می گردند. چنانچه احتمال می دهید در خصوص هر یک از این موارد اشتباهی صورت گرفته است، می توانید گزینه مربوط به آن را در فرم علامت گذاری کرده و با ذکر 3 الی 4 خط توضیح، شانس خود را برای مورد قبول واقع شدن این درخواست امتحان کنید.

 • اشتباه در محاسبه نمره کل دانش آموز
 • عدم تطابق تعداد پاسخ های صحیح و نادرست داوطلب با توجه به پاسخنامه آزمون (که در سایت مربوطه قرار داده می شود.)
 • اعمال نشدن قوانین موجود، مانند قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با کارت ورود به جلسه دانش آموز
 • و…

یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی داوطلبان صادر می گردد و دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده و هر یک از دلایل نام برده شده در مطلب فوق را دارا باشند، می توانند نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که تنها راه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و تکمیل فرم درخواست تجدید نظر مربوطه می باشد. به دلیل اهمیتی که این مرحله دارد، پیشنهاد می کنیم فرم درخواست تجدید نظر را حتما با دریافت مشاوره تحصیلی کامل کنید تا اعتراض شما تا حد امکان موثر واقع شود.

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

تمامی کسانی که به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 معترض بوده و در بازه زمانی 5 تا 10 مرداد ماه اقدام به اعتراض و “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” را تکمیل نموده اند، می بایست بدانند که رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان صورت می گیرد. با توجه به آن که هم اکنون زمان اعتراض به نتایج بوده و هنوز زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون مذکور فرا نرسیده است، پیش بینی می شود که زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سال جاری مانند گذشته در اواسط شهریور ماه رخ دهد که در صورت مشخص شدن زمان دقیق آن، این مقاله به روز رسانی شده و در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

نحوه دریافت جواب اعتراض به آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

دانش آموزانی که جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به سایت پادا در زمان مقرر مراجعه کرده اند، می توانند از طریق مراحل زیر نتایج اعتراض خود را مشاهده نمایند.

 • ورود به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس pada.medu.ir و انتخاب “اعلام نتایج تیزهوشان”
 • وارد کردن ، ”کد ملی” و ”رمز عبور” در کادرهای مشخص شده و انتخاب گزینه “ورود کاربران”
 • مشاهده نمودن یک قسمت در کارنامه خود به نام ” نتیجه آزمون”

توجه کنید که داوطلبان تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهند داشت. پس از ثبت درخواست، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود 2 الی 3 هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد. 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1401 - 1402 اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی برای ثبت تقاضای بررسی مجدد به شرکت کنندگان این آزمون داده می شود.

2- چه زمانی می توان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1401 - 1402 را ثبت کرد؟

متقاضیان می بایست جهت ثبت درخواست اعتراض خود در بازه زمان 5 تا 10 مرداد ماه 1401 به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نموده و اعتراض خود را ثبت نماید.

3- ثبت تقاضای بررسی مجدد نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1401 - 1402 از چه طریقی انجام می شود؟

اعتراض به نتایج آزمون مذکور به صورت اینترنتی از طریق سایت pada.medu.ir انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج سمپاد