9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه تیزهوشان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان  نتایج خود را دریافت نموده اما از نتیجه کسب شده رضایت نداشته و یا احساس می کنند خطایی در نتایج رخ داده است، می توانند اعتراض خود را نسبت به آن ثبت نمایند تا توسط کارشناسان مربوطه بررسی شود. فرصت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد، معمولا به صلاح دید سازمان آموزش و پرورش هر استان بستگی دارد و پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، آغاز می شود. دانش آموزان می توانند در مدت زمان مقرر و با تکمیل فرم مربوطه، اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس my.medu.ir اعلام کنند.

رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان صورت می گیرد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، با این که معمولا درصد رخداد خطا در محاسبه نتیجه بسیار کم است، اما سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان امکان اعتراض به نتایج را برای کسانی که پذیرفته نشده اند را ایجاد کرده است که این دسته از داوطلبان می بایست جهت ثبت درخواست اعتراض خود در بازه زمانی مقرر از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir به تکمیل “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” بپردازند.

به طور معمول بازه ی زمانی اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان حدود یک هفته پس از اعلام نتایج آغاز شده و متقاضیان معترض می توانند ظرف دو یا سه روز پس از اعلام آن نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود از سامانه پادا اقدام نمایند. بنابراین با توجه به انتشار نتایج آزمون تیزهوشان در اوایل مرداد ماه و روال سال های قبل انتظار می رود اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در نیمه اول مرداد ماه میسر باشد. در صورت هرگونه تغییر یا انتشار اخبار جدید مطلب به روز رسانی شده و در کانال تلگرام تیزهوشان  ایران مشاوره، اطلاع رسانی خواهد گردید.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر می گردد که شامل نمره داوطلب، تعداد پاسخ های درست و غلط و همچنین امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در هر یک از مدارس مورد تقاضای دانش آموز می باشد. این دسته از دانش آموزان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه، درخواستی مبنی بر بررسی مجدد کارنامه خود ثبت نمایند. جهت انجام این فرآیند می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

نکته: فرایند اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ذکر شده در ادامه مقاله مطابق با دوره گذشته بوده و چنانچه نحوه و یا راهنمای تصویری آن دچار تغییراتی شود، این قسمت از مقاله به روز رسانی می شود.

 • در ابتد به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و اطلاعات ورود نظیر کدملی و سریال شناسنامه را درج و روی “ورود” کلیک کنید.
 • لینک “نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403” را انتخاب و سپس عبارت “تجدید نظر” را برگزینید.
 • در این مرحله فرم تجدید نظر برای شما به نمایش در خواهد آمد که بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه بامندرجات کارت ورود به جلسه می باشد.
 • بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مثل اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و وارد نمودن توضیحات، آن را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.
 • در نهایت سیستم یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت اعتراض، این کد را نزد خود نگه دارید.

موارد قابل قبول جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

دلایلی که شما می توانید با استناد به آن ها نسبت به نتایج آزمون تقاضای بررسی مجدد ارسال نمایید، محدود به مواردی که در فهرست زیر عنوان شده اند می گردند. چنانچه احتمال می دهید در خصوص هر یک از این موارد اشتباهی صورت گرفته است، می توانید گزینه مربوط به آن را در فرم علامت گذاری کرده و با ذکر 3 الی 4 خط توضیح، شانس خود را برای مورد قبول واقع شدن این درخواست امتحان کنید.

 • اشتباه در محاسبه نمره کل دانش آموز
 • عدم تطابق تعداد پاسخ های صحیح و نادرست داوطلب با توجه به پاسخنامه آزمون (که در سایت مربوطه قرار داده می شود.)
 • اعمال نشدن قوانین موجود، مانند قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با کارت ورود به جلسه دانش آموز

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

تمامی کسانی که به نتایج مکتسبه معترض بوده و در بازه زمانی مقرر اقدام به اعتراض و “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” را تکمیل نموده اند، می بایست بدانند که رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی ۱۵ روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان صورت می گیرد. با توجه به آن که هم اکنون زمان اعتراض به نتایج نبوده و هنوز زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون مذکور فرا نرسیده است، پیش بینی می شود که زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سال جاری مانند گذشته در اواسط شهریور ماه رخ دهد که در صورت مشخص شدن زمان دقیق آن، این مقاله به روز رسانی شده و در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

نحوه دریافت جواب اعتراض به آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

دانش آموزانی که جهت اعتراض به نتایج آزمون به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش در زمان مقرر مراجعه کرده اند، می توانند از طریق مراحل زیر نتایج اعتراض خود را مشاهده نمایند.

 • ورود به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس my.medu.ir و انتخاب “اعلام نتایج تیزهوشان”
 • وارد کردن ، ”کد ملی” و ”سریال شناسنامه” در کادرهای مشخص شده و انتخاب گزینه “ورود
 • مشاهده نمودن یک قسمت در کارنامه خود به نام ” نتیجه آزمون”

توجه کنید که داوطلبان تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهند داشت. پس از ثبت درخواست، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود 2 الی 3 هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی برای ثبت تقاضای بررسی مجدد به شرکت کنندگان این آزمون داده می شود.

2- چه زمانی می توان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ را ثبت کرد؟

تاکنون زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان مشخص نگشته اما در دوره گذشته این فرصت در اوایل مرداد ماه به داوطلبان داده شده بود.

3- ثبت تقاضای بررسی مجدد نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از چه طریقی انجام می شود؟

اعتراض به نتایج آزمون مذکور به صورت اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد