تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم 1400 - 1401
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت نموده اند اما از نتایج آزمون خود رضایت ندارند، پس از بررسی پاسخنامه سوالات آزمون، در صورتی که احساس می کنند هر گونه خطایی در نتایج رخ داده است، می توانند نسبت به آن درخواست بررسی مجدد ثبت نمایند تا توسط کارشناسان مربوطه بررسی شود. فرصت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد، معمولا به صلاحدید سازمان آموزش و پرورش هر استان بستگی دارد و پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم، آغاز می شود. دانش آموزان می توانند در مدت زمان مقرر و با تکمیل فرم مربوطه، اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون اعلام کنند.

رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان صورت می گیرد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان بر روی سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، دانش آموزانی که این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته اند اقدامات لازم جهت انجام ثبت نام در مدرسه محل قبولی آغاز می نمایند. لازم است بدانید که برای این افراد کارنامه ای منتشر نمی شود اما شرکت کنندگان مردود با مراجعه به صفحه کاربری خود در سایت مذکور، با کارنامه عدم قبولی مواجه می شوند. با این که معمولا درصد رخداد خطا در محاسبه نتایج بسیار کم است، اما سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را برای معترضان ایجاد کرده است.

با توجه به این که تا به حال زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 مشخص نشده است، نمی توان زمان اعتراض به این نتایج را پیش بینی نمود. اما از آن جایی که با انتشار نتایج آزمون دوره گذشته در 13 مرداد ماه لینک اعتراض به آن در 15 مرداد 99 فعال شد، احتمالا فاصله بین اعلام نتایج آزمون این دوره و آغاز فرصت اعتراض، مشابه سال گذشته باشد.

از همین رو توصیه می کنیم در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید، تا به محض اعلام زمان بندی های دقیق مربوط به این فرآیند، از اخبار مربوطه مطلع گردید.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر می گردد که شامل نمره داوطلب، تعداد پاسخ های درست و غلط و همچنین امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در هر یک از مدارس مورد تقاضای دانش آموز می باشد. این دسته از دانش آموزان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه، درخواستی مبنی بر بررسی مجدد کارنامه خود ثبت نمایند. جهت انجام این فرآیند می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

  • ابتدا به سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به آدرس azmoon.medu.ir وارد شوید و بر روی “سمپاد پایه هفتم” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله اول 99

  • در این صفحه کد ملی و رمز ورود همگام خود را در کادرهای مشخص شده درج کرده و سپس دکمه “ورود” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله دوم 99

  • حال “نقش خود” و “عنوان سازمان” را انتخاب نموده و سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

  • پس از وارد شدن به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

  • در این مرحله فرم تجدید نظر برای شما به نمایش در خواهد آمد که بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه بامندرجات کارت ورود به جلسه می باشد.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مثل اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات، آن را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت اعتراض، این کد را نزد خود نگه دارید. توجه کنید که داوطلبان تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهند داشت. پس از ثبت درخواست، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود 2 الی 3 هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد. 

موارد قابل قبول جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دلایلی که شما می توانید با استناد به آن ها نسبت به نتایج آزمون تقاضای بررسی مجدد ارسال نمایید، محدود به مواردی که در فهرست زیر عنوان شده اند می گردند. چنانچه احتمال می دهید در خصوص هر یک از این موارد اشتباهی صورت گرفته است، می توانید گزینه مربوط به آن را در فرم علامت گذاری کرده و با ذکر 3 الی 4 خط توضیح، شانس خود را برای مورد قبول واقع شدن این درخواست امتحان کنید.

 

  • اشتباه در محاسبه نمره کل دانش آموز
  • عدم تطابق تعداد پاسخ های صحیح و نادرست داوطلب با توجه به پاسخنامه آزمون (که در سایت مربوطه قرار داده می شود.)
  • اعمال نشدن قوانین موجود، مانند قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
  • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با کارت ورود به جلسه دانش آموز
  • و…

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم پذیرفته نشده اند، در صورتی که هر یک از دلایل نام برده شده در مطلب فوق را دارا باشند، می توانند نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام کنند. به دلیل اهمیتی که این مرحله دارد، پیشنهاد می کنیم فرم درخواست تجدید نظر را حتما با دریافت مشاوره تحصیلی کامل کنید تا اعتراض شما تا حد امکان موثر واقع شود.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1400 - 1401 اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی برای ثبت تقاضای بررسی مجدد به شرکت کنندگان این آزمون داده می شود.

2- چه زمانی می توان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1400 - 1401 را ثبت کرد؟

تا به حال زمان دقیق اعلام نتایج و ثبت اعتراض نسبت به نتایج این آزمون مشخص نشده است، اما اخبار مربوطه به محض انتشار، در کانال تیزهوشان ایران مشاوره قرار می گیرد.

3- ثبت تقاضای بررسی مجدد نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان شسم به هفتم 1400 - 1401 از چه طریقی انجام می شود؟

اعتراض به نتایج آزمون مذکور به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره