پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم 1400 - 1401
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نتایج آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم، معمولا در مرداد ماه اعلام می شود، اما در سال 99 به علت شرایط موجود در کشور و تعویقات مکرر انجام شده زمان برگزاری آزمون، نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، مطابق با زمان اعلام نتایج در سال های گذشته نخواهد بود.

پس از اعلام نتایج از طریق سامانه hoosh.medu.ir، داوطلبان می توانند به کارنامه فردی خود دسترسی داشته باشند. داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده اند و به هر دلیلی از نتایج آزمون خود رضایت ندارند، پس از بررسی پاسخنامه سوالات آزمون و چک کردن آن با جواب های خود، در صورت وجود هر گونه خطا می توانند اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون ثبت کنند تا توسط کارشناسان مربوطه بررسی شود. فرصت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد، معمولا به صلاحدید سازمان آموزش و پرورش هر استان بستگی دارد و پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم 99 – 1400، آغاز می شود و دانش آموزان می توانند در مدت زمان مقرر و با تکمیل فرم مربوطه، اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون ثبت کنند.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان، معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم اعتراض توسط متقاضیان می باشد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

عمدتا در فاصله زمانی کمتر از دو ماه پس از برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان، نتایج آن از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و از طریق سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان اعلام می گردد. با توجه به زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400 در 9 مرداد ماه 99، هنوز سازمان مربوطه اطلاعیه ای از زمان دقیق اعلام نتایج آن منتشر نکرده است و به دنبال آن، اطلاعات دقیقی نیز از زمان ثبت درخواست تجدید نظر در دست نیست.

از همین رو توصیه می کنیم در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید، تا به محض اعلام نتایج این آزمون، از اخبار مربوطه مطلع گردید. با توجه به این که نتایج آزمون تیزهوشان پایه ششم ابتدایی سال 98، در تاریخ 13 مرداد ماه منتشر شد و لینک ثبت اعتراض به نتایج آن از 15 مرداد در اختیار داوطلبان قرار گرفت، انتظار داریم برای آزمون سال 99 نیز این امکان در فاصله زمانی مشابه فراهم گردد.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

غالبا حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر می گردد که شامل نمره داوطلب، تعداد پاسخ های درست و غلط و هم چنین امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در هر یک از مدارس مورد تقاضای دانش آموز می باشد. این دسته از متقاضیان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه “ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان”، درخواست خود را مبنی بر بررسی مجدد کارنامه خود ثبت نمایند. جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

  • ابتدا به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان” به آدرس hoosh.medu.ir وارد شوید و بر روی “سمپاد پایه هفتم” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله اول 99

  • در این مرحله کد ملی و رمز ورود همگام را مطابق عکس زیر در فیلد های اشاره شده، درج نمایید و سپس دکمه “ورود” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله دوم 99

  • حال “نقش خود” و “عنوان سازمان” را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

  • پس از وارد شدن به صفحه شخصی خود، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

  • در این مرحله فرم تجدید نظر برای شما به نمایش در خواهد آمد که بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مثل اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که دلیل اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات، اعتراض خود را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت اعتراض، این کد را نزد خود نگه دارید. توجه کنید که داوطلبان تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهند داشت، همچنین بایستی در حداکثر 4 خط، اعتراض خود را بیان نمایند. پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود دو الی سه هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد. 

 

موارد قابل قبول جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

در زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400، در صورتی که پس از مشاهده نتایج خود تصور می کنید که مشمول هر یک از موارد زیر هستید، می توانید مطابق راهنمای فوق، نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض نمایید.

  • اشتباه در محاسبه نمره کل دانش آموز
  • عدم تطابق تعداد پاسخ های صحیح و نادرست داوطلب با توجه به پاسخنامه آزمون که در سایت مربوطه قرار داده می شود.
  • اعمال نشدن قوانین موجود، مانند قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
  • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با کارت ورود به جلسه دانش آموز
  • و …

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم پذیرفته نشده اند، در صورتی که هر یک از دلایل نام برده شده در مطلب فوق را دارا باشند، می بایست حتما نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام کنند، زیرا معمولا پس از بررسی مجدد، احتمال پذیرفته شدن آن ها وجود خواهد داشت. به دلیل اهمیتی که این مرحله دارد، پیشنهاد می کنیم فرم درخواست تجدید نظر را حتما با دریافت مشاوره تحصیلی کامل کنید تا اعتراض شما موثر واقع شود. نتایج اعتراضات ثبت شده نسبت به کارنامه آزمون تیزهوشان، معمولا حدود 10 الی 15 روز بعد از ثبت اعتراضات منتشر می شود و داوطلبان می توانند نتیجه اعتراض خود را از طریق سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مشاهده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره