پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر

اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر

زمان اعلام نتایج المپیاد کامپیوتر 98 - 99
اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دوره بیست و نهم آزمون المپیاد کامپیوتر در سال تحصیلی 97 – 98 آغاز شد و تعداد زیادی از دانش آموزان پایه دهم و یازدهم را به رقابت فراخواند. این آزمون علاوه بر تمامی مراحل یک المپیاد ، دارای یک آزمون مقدماتی برنامه نویسی است که قبل از شروع دوره تابستان می باشد. نتایج هر مرحله طبق دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ، به فاصله حدودا یک ماه یا بیشتر ، پس از برگزاری آزمون از طریق “سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی” قابل مشاهده است.

اعلام نتیجه آزمون المپیاد کامپیوتر ، از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر 98 – 99

زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 98 – 99 برای همه المپیادها ، یکسان است اما یک تفاوتی برای آزمون المپیاد کامپیوتر وجود دارد و آن هم مرحله ای است ما بین مرحله دوم و دوره تابستان ، به نام آزمون مقدماتی برنامه نویسی. این آزمون ، که می توان آن را زیر مجموعه ای از مرحله دوم در نظر گرفت ، به صورت حضوری در “باشگاه دانش پژوهان جوان” برگزار شده و شامل یک آزمون تمرینی و دو آزمون انتخابی است. در این آزمون ، یک کامپیوتر جهت کمک در حل مسائل ، در اختیار هر شرکت کننده قرار می گیرد. با توجه به دوره های پیشین ، پیش بینی می شود زمان اعلام نتایج تغییر چندانی نکرده و به صورت زیر باشد.

مرحله اول: نتیجه مرحله اول در اواسط اسفند ماه منتشر خواهد شد.

مرحله دوم : زمان اعلام نتایج این مرحله معمولا اواخر خرداد می‌ باشد.

دوره آموزشی تابستان: نتایج این دوره تابستانه معمولا در اواخر تابستان اعلام می گردد.

دوره آموزشی طلای کشور: نتیجه اعضای تیم المپیاد جهانی در اواخر اسفند ماه مشخص می‌ شود.

با توجه به احتمالی بودن تمام زمان های اعلام شده ، جهت اطلاع به موقع از زمان اعلام نتایج می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شوید.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر

نحوه بررسی کارنامه و مشاهده نتایج هر مرحله به صورت اینترنتی بوده و تنها از “سامانه المپیادهای علمی دانش آموزی” امکان پذیر است. به این صورت که ابتدا وارد سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی می شوید و پنل مربوط به خود را از سمت راست صفحه انتخاب می کنید. در دو قسمت کد ملی و رمز همگام ، کد ملی و رمز همگام خود که هنگام ثبت نام المپیاد دانش آموزی 98 – 99 از مدرسه دریافت کرده اید ، وارد می کنید. سپس وارد صفحه کاربری شده و از قسمت مربوطه قادر به مشاهده کارنامه المپیادی خود خواهید بود.

درخواست تجدید نظر نتیجه آزمون المپیاد کامپیوتر

همیشه پس از اعلام نتایج هر آزمونی ، عده ای هستند که نسبت به آن چه که اعلام شده اعتراض دارند. گاهی این اعتراضات به جا بوده و به ثمر می رسد ، گاهی هم خلاف انتظار او بوده و اعتراضش بی ثمر خواهد بود. با این وجود اما ، امکان درخواست تجدید نظر ، از شرکت کنندگان ، سلب نشده است.

شرکت کنندگان آزمون المپیاد کامپیوتر هم مانند دیگر المپیادی ها ، حق اعتراض به هر قسمت از کارنامه آزمون خود را دارند. پس از اعلام نتایج بازه ای در نظر گرفته می شود که داوطلب بتواند درخواست تجدید نظر خود را ثبت و ارسال کند. این درخواست مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد. معمولا زمان اعلام نتیجه رسیدگی به اعتراضات ، یک تا دو هفته پس از اعلام نتایج می باشد.

تعداد پذیرفته شدگان هر مرحله از آزمون المپیاد کامپیوتر 98 – 99

مرحله اول: با توجه به فراوانی شرکت کنندگان مرحله اول ، در هر دوره 15 درصد از تمامی آن ها پذیرفته شده و به مرحله بعد راه پیدا می کنند. هم چنین 10 نفر اول هر استان که حد نصاب مورد نظر کمیته ملی را کسب کنند ، پذیرفته خواهند شد.

مرحله دوم: این مرحله خود به 3 بخش تستی ، تشریحی و برنامه نویسی تقسیم می شود. از شرکت کنندگان بخش سوالات تستی حدودا 200 نفر مجاز به شرکت در آزمون تشریحی می شوند. از میان آن ها حدودا 75 نفر انتخاب و به آزمون مقدماتی برنامه نویسی راه می یابند. برگزیدگان این آزمون ، افرادی هستند که مجاز به شرکت در دوره تابستان خواهند بود. تعداد این افراد به طور متوسط 40 نفر در نظر گرفته می شود.

دوره آموزشی تابستان: در پایان دوره تابستان به 8 نفر اولی که نمره و امتیاز بیشتری کسب کرده باشند مدال طلا ، به نفرات 9ام تا 24ام مدال نقره و به باقی ، مدال برنز تعلق می گیرد.

دوره آموزشی طلای کشور: این دوره آموزشی در پاییز و زمستان ، به منظور تشکیل تیم المپیاد جهانی با حضور دارندگان مدال طلا از دوره تابستان ، برگزار می شود. پس از پایان این دوره ، 4 نفری که امتیاز بیشتری کسب کنند به عنوان اعضای تیم انتخاب شده و به اردوی آمادگی تیم ملی راه می یابند.

همانطور که گفته شد زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 98 – 99 ، به طور دقیق در دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی 98 – 99 ، ابلاغ می شود. اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد اعتراض به نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی می باشید می توانید روی لینک مربوطه کلیک کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید. هم چنین برای آگاهی از اعلام نتایج سایر المپیادها مانند نتایج المپیاد فیزیک 98 – 99 ، نتایج آزمون المپیاد جغرافیا ، نتایج آزمون المپیاد ریاضی می توانید بر روی لینک مربوط به هر کدام کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون المپیاد کامپیوتر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99