چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 98
اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی سال تحصیلی 98 – 99 در ساعت 9 صبح روز پنجشنبه دوم اسفند ماه 97 برگزار می شود و تمامی داوطلبانی که در ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی شرکت کرده اند منتظر دریافت نتیجه عملکرد خود خواهند بود. تمامی مراحل اجرایی ثبت نام ، انتخاب رشته و اعلام نتایج آزمون از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد.

نتایج اولیه آزمون دستیاری تخصصی ، در روز شنبه 18 اسفندماه 97 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 98

چند هفته پس از برگزاری آزمون دستیاری تخصصی و رسیدگی به اعتراضات در خصوص سوالات آزمون ، کارنامه اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب رشته در روز شنبه 18 اسفند ماه 97 در پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir منتشر می شود. متقاضیان واجد شرایطی که بدون احتساب تراز بندی و ضریب دهی نمرات ، توانسته اند حداقل نمره 150 را از نمره کل آزمون (600) کسب نمایند ، می توانند در انتخاب رشته شرکت کنند. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان حداکثر ده کد رشته محل می باشد.

داوطلبانی که برای انتخاب رشته مجاز شده اند باید نهایت دقت خود را برای تکمیل فرم مربوط به آن به کار گیرند چرا که انتخاب رشته مهم ترین و حساس ترین مرحله در پذیرش آن ها خواهد بود. داوطلبان می توانند یک رشته را در تمام دانشگاه ها و یا ترکیبی از 10 رشته را در چند دانشگاه انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که چنانچه داوطلب در زمان مقرر انتخاب رشته نکرده باشد واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.

نحوه مشاهده کارنامه آزمون دستیاری تخصصی

چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری تخصصی در اسفند ماه 97 برگزار گردید و داوطلبانی که از نمره خام 600 ، نمره 150 را کسب کرده باشند مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. در کارنامه علمی منتشر شده ، نمره خام از 600 و رتبه کل داوطلب در 5 زیر گروه آزمایشی که جایگاه او را در مقایسه با سایر داوطلبان مشخص می کند ، درج شده است. با توجه به انتشار کارنامه علمی تمامی شرکت کنندگان ، مراحل مشاهده کارنامه به شرح زیر می باشد. در ضمن راهنمای تصویری نحوه ی دریافت کارنامه بعد از انتشار آن بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

  • مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir
  • انتخاب گزینه “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی” و کلیک بر روی “دستیاری تخصصی پزشکی” از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت

  • کلیک بر روی گزینه “دریافت کارنامه علمی – مشاهده پاسخنامه” .

  • با ورود به این صفحه می بایست کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و کارنامه خود را ملاحظه نمایید.

نحوه پذیرش در آزمون دستیاری پزشکی 98

پذیرش دستیاران با توجه به مقررات مربوطه و سهمیه های اعلام شده به صورت اولویت های زیر می باشد:

  1. نمره کل تراز شده آزمون پذیرش دستیار ( در هر رشته به صورت جداگانه)
  2. اولویت انتخاب رشته – محل

نحوه محاسبه نمره حد نصاب برای بسیاری از داوطلبان مبهم می باشد از این رو در ادامه به توضیح آن می پردازیم. حد نصاب ، نمره تراز آخرین فرد پذیرش شده (برای تعیین حد نصاب) بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنسیت بر اساس ظرفیت کل رشته محل و با رعایت سایر شرایطی که برای پذیرش وعظ شده است ، می باشد. در واقع نحوه محاسبه به این صورت است که در ابتدا تمامی داوطلبان بدون لحاظ نمودن سهمیه و جنسیت و با توجه به نمره تراز شده آزمون (از بالاترین نمره) و بر اساس اولویت انتخاب رشته محل تا زمانی که ظرفیت های موجود (بدون پذیرش مازاد بر ظرفیت) تکمیل نشده باشند ، در همه رشته محل های انتخابی قرار داده می شوند. نمره تراز آخرین فرد پذیرفته شده در هر رشته محل حد نصاب آن خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره