تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400
اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

مدتی پس از برگزاری آزمون دستیاری پزشکی نتیجه عملکرد داوطلبانی که در آن شرکت کرده اند، منتشر می گردد. شرکت کنندگانی که حدنصاب نمره لازم در این آزمون را کسب کرده باشند، نسبت به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی اقدام نموده و پس از آن وارد دوره رزیدنتی در رشته قبولی خود می شوند. متقاضیان در این دوره به فراگیری مهارت های موردنیاز پرداخته و نهایتا دانشنامه تخصصی خود را دریافت خواهند کرد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی که مجری برگزاری این آزمون در سطح کشور می باشد این نتایج را در موعد مقرر منتشر کرده و متقاضیان با مراجعه به سایت این سازمان می توانند به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان بپردازند.

پس از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی داوطلبانی که حداقل نمره 150 از 600 نمره آزمون کتبی را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته می گردند.

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

شرکت کنندگان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می توانند در تاریخ اعلام شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور کلید سوالات آزمون را مشاهده نمایند. در صورتی که داوطلب نسبت به طراحی سوالات این آزمون معترض باشد، می تواند به مدت حداکثر 72 ساعت اعتراض خود را ثبت کند. پس از رسیدگی به اعتراضات، کارنامه اولیه به همراه فرم انتخاب رشته داوطلبان در سایت مذکور قرار می گیرد.

کارنامه اولیه چهل و هشتمین دوره آزمون کتبی دستیاری پزشکی در روز شنبه 9 مرداد ماه در دسترس شرکت کنندگان این آزمون قرار گرفت. بر همین اساس افرادی که پس از مشاهده نتیجه عملکرد خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، موظف اند در روزهای 12 لغایت 14 مرداد ماه با مراجعه به درگاه الکترونیکی مرکز سنجش پزشکی، این فرآیند را به انجام رسانند.

نحوه مشاهده کارنامه آزمون دستیاری پزشکی 1400

همان طور که گفته شده، داوطلبان می بایست پس از قرار گرفتن کارنامه بر روی سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مراجعه به این سایت نسبت به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اقدام کنند. متقاضیان واجد شرایطی که بدون احتساب تراز بندی و ضریب دهی نمرات، موفق به کسب حداقل نمره 150 از نمره کل آزمون (600) شده باشند، مجاز به شرکت در انتخاب رشته می گردند. این افراد می توانند یک رشته را در تمام دانشگاه ها و یا ترکیبی از 10 رشته را در چند دانشگاه انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که چنانچه داوطلب در زمان مقرر انتخاب رشته نکرده باشد واجد شرایط پذیرش نخواهد بود. مراحل دریافت نتایج در راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

  • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نموده و از بخش “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی” بر روی گزینه “دستیاری تخصصی پزشکی” از منوی موجود در سمت راست سایت کلیک نمایید.

  • از میان گزینه های موجود در این صفحه، بر روی لینک فعال “دریافت کارنامه علمی – مشاهده پاسخنامه” کلیک کنید.

  • اکنون می بایست اطلاعات کاربری شامل کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای مشخص شده وارد کرده و دکمه جستجو را بفشارید.

  • حالا می توانید کارنامه خود را مشاهده و دریافت نمایید.

نحوه پذیرش در آزمون دستیاری پزشکی 1400

پذیرش دستیاران در هر رشته محل مطابق با مقررات تعریف شده در این زمینه و متاثر از عوامل مختلفی از جمله سهمیه می باشد. به طور کلی در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 شیوه پذیرش متقاضیان برحسب موارد زیر بیان شده است.

  1. نمره کل تراز شده آزمون پذیرش دستیار (در هر رشته به صورت جداگانه)
  2. اولویت انتخاب رشته – محل

حدنصاب، نمره تراز آخرین فرد پذیرش شده بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنسیت بر اساس ظرفیت کل رشته محل و با رعایت سایر شرایطی که برای پذیرش تعیین شده است، می باشد. در واقع نحوه محاسبه حدنصاب به این صورت است که در ابتدا تمامی داوطلبان بدون لحاظ نمودن تاثیر سهمیه در آزمون دستیاری پزشکی و جنسیت و با توجه به نمره تراز شده آزمون (بالاترین نمره) و بر اساس اولویت انتخاب رشته محل تا زمانی که ظرفیت های موجود (بدون پذیرش مازاد بر ظرفیت) تکمیل نشده باشند، در همه رشته محل های انتخابی قرار داده می شوند.

متقاضیان رشته های روانپزشکی و زنان و زایمان در این آزمون، می بایست در مصاحبه آزمون دستیاری پزشکی 1400 که به منظور ارزیابی قابلیت ها و صلاحیت های عمومی و اختصاصی آن ها ترتیب داده شده است، شرکت نمایند. پس از بررسی های انجام شده چنانچه وضعیت داوطلبان مورد تایید هیات ممتحنه قرار بگیرد، پذیرش آن ها نهایی می گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400 چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایج این آزمون در سال جاری، در روز 9 مرداد ماه بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی قرار گرفت.

2- از چه طریقی می توان به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان در آزمون دستیاری پزشکی 1400 پرداخت؟

نتایج این آزمون بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir منتشر می گردد.

3- آیا تمامی رشته های آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دارای مصاحبه هستند؟

خیر، تنها پذیرفته شدگان رشته های روانپزشکی و زنان و زایمان آزمون مذکور می بایست در مصاحبه شرکت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری