تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98
ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به پیشرفت دانش بشری و تخصصی شدن رشته ها سطح علمی کشور ما نیز همانند سایر کشورها پیشرفت بسیار زیادی داشته است به همین دلیل به تعداد افراد متقاضی آزمون هایی همانند دستیاری تخصصی نیز هرساله اضافه می شود. در واقع آزمون دستیاری پزشکی همان دوره تخصص و رزیدنتی دانشجو می باشد که فرد در طول 4 سال به فراگیری آموزش های لازم در حیطه تخصص خود می پردازد. دانشجویان این مقطع تحصیلی بسیار مهم بعد از گذر از این مرحله و دریافت مدرک خود می توانند به عنوان متخصص وارد بازار کار شوند. مجری برگزار کننده این آزمون سازمان سنجش کشور است و فقط داوطلبانی مجاز به شرکت در آن هستند که مدرک دکتری عمومی خود را دریافت نموده و شرایط لازم را دارا باشند. به دلیل اهمیت این مرحله از آزمون برای افراد لازم دانستیم مطلبی را با عنوان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی برای شما ارائه دهیم پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا اطلاعات لازم در رابطه با ثبت نام کسب نمایید و یا اگر ابهاماتی برای شما ایجاد شد می توانید با  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

توجه داشته باشید که هنگام ثبت نام مدارک و اطلاعات را به صورت دقیق وارد کنید که هیچ گونه نقصی نداشته باشد چرا که اگر ثبت نام را انجام دهید و مهلت ثبت آن به پایان برسد سهمیه مورد درخواست شما باطل می شود.

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام دستیاری پزشکی منتشر نشده است بنابراین زمان ثبت نام دستیاری پزشکی 98 هنوز به طور قطع مشخص نمی باشد ولی با بررسی زمان ثبت نام سال های گذشته و پیش بینی های انجام شده به احتمال بسیار زیاد در همان بهمن ماه انجام خواهد شد. چنانچه اخبار دقیقی از زمان ثبت نام این آزمون به دستمان برسد این صفحه بروز رسانی خواهد شد. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح گردد که نحوه ثبت نام به چه صورتی می باشد ؟ شما برای انجا ثبت نام باید طبق مراحل ذیل عمل کنید:

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شده و از منوی سمت راست گزینه ” دستیاری تخصصی ” را انتخاب کنید.

 • سپس کارت اعتباری مربوطه را خریداری نموده و شماره سریال آن را دریافت کنید.
 • در مرحله آخر بر روی لینک فعال شده ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی کلیک کنید و کاربرگ مربوطه را تکمیل کنید.

چنانچه در مراحل ثبت نام دچار مشکل شدید با مشاوره تحصیلی تلفنی در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون دستیاری پزشکی 98

 1. اسکن تمام صفحات شناسنامه
 2. اسکن کارت ملی
 3. اسکن مدرک دکتری عمومی و یا گواهی استغال به تحصیل (مبنی بر سال آخری بودن فرد)
 4. اسکن گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی و یا گواهی معافیت از آن
 5. خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال آن

توجه داشته باشید که هنگام ثبت نام مدارک و اطلاعات را به صورت دقیق وارد کنید که هیچ گونه نقصی نداشته باشد چرا که اگر ثبت نام را انجام دهید و مهلت ثبت آن به پایان برسد سهمیه مورد درخواست شما باطل می شود.

شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 98

شرکت در آزمون دستیاری دارای یکسری شرایط اختصاصی و عمومی است که معمولا در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می شود، با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام منتشر نشده است ما این شرایط را بر اساس دفترچه سال گذشته در اختیار شما قرار می دهیم، چنانچه این شرایط با تغییراتی مواجه گردد این مطلب را بروز رسانی می کنیم.

شرایط اختصاصی

 1. داشتن مدرک یا گواهینامه فارغ التحصیلی در رشته دکتری پزشکی عمومی الزامیست
 2. تایید صلاحیت و رفتار حرفه ای توسط دانشگاه محل تحصیل که بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده به دانشگاه ها صادر خوداهد شد.
 3. داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (دائم ویژه اقایان)
 4. ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی ( خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام آوران بهداشت ) تا تاریخ 98/6/31 به استثنای تبصره های ذیل :

 تبصره : تمامی مشمولین آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز می باشند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا 2 سال بعد از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آِین نامه، شرکت نمایند.

تبصره: یک درصد رتبه اول، یک درصد رتبه دوم ( صدک 98 تا 99 ) و یک درصد رتبه سوم ( صدک 97 تا 98 ) دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی، با رعایت مقررات مربوط در آزمون، شرکت نمایند.

تبصره: پزشکان عمومی متاهل، به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان، صرفا برای یک بار و با رعایت وارد زیر :

الف)  تمامی فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متاهل، که تاریخ از 97/10/20 تا 98/10/20 می باشد، قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و خدمات لایحه طرح نیروی انسانی ( ترخیص مشمولان خدمت نظام وظیفه مندرج در این تبصره بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمی باشد. )

ب) چنانچه دانشجویان پزشکی عمومی متاهل باشند باید حداقل تا تاریخ 19 خرداد 97 مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا 31 شهریور 98 فارغ التحصیل می گردند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساس
 • عدم اعتیاد فرد به مواد مخدر
 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم وابستگی به احزاب

زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 98

آزمون دستیاری پزشکی سال گذشته روز پنجشنبه 6 اردیبهشت 97 به صورت همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار گردید. زمان برگزاری دستیاری پزشکی 98 (چهل و ششمین دوره) هنوز به صورت دقیق مشخص نشده اما به احتمال زیاد اوایل اردیبهشت 98 انجام شود. همانطور که می دانید داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون مذکور الزامیست. کارت ورود به جلسه دستیاری پزشکی کارت ورود به جلسه چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت قرار می گیرد که می توانید با وارد نمودن شماره سریال پرونده و کدپیگیری کارت خود را دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره