دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی 99
ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دستیاری تخصصی هر ساله برای دارندگان مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیلان رشته پزشکی عمومی در کشور برگزار می گردد. در واقع آزمون دستیاری پزشکی همان دوره تخصص و رزیدنتی می باشد که فرد در طول 4 سال به فراگیری آموزش های لازم در حیطه تخصص خود می پردازد و بعد از گذر از این مرحله و دریافت مدرک خود، می تواند به عنوان متخصص وارد بازار کار شود.

تمامی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99، به طور کامل ارائه شده است که متقاضیان این آزمون می بایست در زمان مقرر، نسبت به دریافت و مطالعه آن اقدام نمایند. البته ما در این مقاله به هر آن چه که برای ثبت نام نیاز دارید اشاره نموده ایم.

تمامی متقاضیان شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی، اعم از مشمولین آیین نامه اجرایی تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان، مشمولین قانون تسهیل ازدواج جوانان، رتبه های برتر و… قبل از اتمام دوره آموزشی پزشکی عمومی، فقط یک بار می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99

بنا بر اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، ثبت نام چهل و هفتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی، از روز دوشنبه 2 دی ماه آغاز و تا روز دوشنبه 9 دی ماه ادامه دارد. داوطلبانی که از فرآیند ثبت نام در مهلت تعیین شده جا مانده اند، می توانند از روز یکشنبه مورخ 11 خرداد ماه لغایت روز سه شنبه 13 خرداد ماه 99 نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. داوطلبانی که ثبت نام خود را انجام داده و قصد ویرایش بخشی از آن را دارند نیز می توانند در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99 اقدامات لازم را انجام دهند.

با توجه به این که دفترچه ثبت نام دستیاری پزشکی 99 در زمان ثبت نام دستیاری پزشکی 99 از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر می گردد، لذا داوطلبان می بایست در زمان مقرر نسبت به دریافت این دفترچه اقدام نمایند.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99

مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور عهده دار فرآیند برگزاری آزمون دستیاری پزشکی می باشد. از این رو تمامی مراحل آزمون دستیاری پزشکی (مانند ثبت نام، ویرایش، کارت ورود به جلسه و …) از طریق سایت رسمی این مرکز به آدرس sanjeshp.ir انجام می گیرد. شما برای انجام ثبت نام خود باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 • در ابتدا وارد سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شده و از منوی سمت راست گزینه ” تخصصی و فوق تخصصی پزشکی – دستیاری تخصصی پزشکی “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام دستیاری تخصصی

 • با ورود به صفحه جدید بر روی لینک فعال ” ثبت نام و پرداخت هزینه” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • مجددا در این صفحه می بایست گزینه “ثبت نام و پرداخت هزینه” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • در صفحه پیش رو می بایست بعد از مطالعه مقررات مطرح شده، تیک عبارت “اینجانب موارد فوق را مطالعه نموده و می پذیرم” را فعال نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • کد ملی خود را وارد کرده و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • به دلیل این که ثبت نام در این آزمون مستلزم پرداخت هزینه می باشد، می بایست هزینه آزمون را به صورت اینترنتی پرداخت نمایید. با وارد نمودن کد ملی خود در مرحله قبلی با پیغام زیر مواجه می شوید که برای پرداخت مبلغ تعیین شده باید مطابق تصویر بر روی لینک “پرداخت اینترنتی هزینه آزمون” کلیک کرده تا به درگاه پرداخت منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام دستیاری تخصصی

با ورود به این صفحه، اطلاعات خواسته شده را درج کنید و سپس گزینه ” ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • با هدایت به صفحه جدید، بر روی گزینه “تایید و پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام دستیاری تخصصی

 • این صفحه مربوط به درگاه الکترونیکی پرداخت هزینه آزمون می باشد که می بایست تمام اطلاعات خواسته شده درباره کارت بانکی خود را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام دستیاری تخصصی

هنگامی که مرحله پرداخت را با موفقیت پشت سر گذاشتید می بایست مجددا به صفحه ثبت نام برگشته و بعد از وارد نمودن کد ملی و بارگذاری عکس، فرم ثبت نام را کامل نمایید و مدارک ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99 را بارگذاری نمایید. چنانچه در مراحل ثبت نام دچار مشکل شدید با مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون دستیاری پزشکی 99

برای آغاز مراحل ثبت نام، متقاضیان می بایست در زمان مقرر به سایت سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه کرده و کارت اعتباری مربوطه را به مبلغ 75 هزار و 600 تومان خریداری نمایند. لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

سایر مدارک:

 • اسکن یک قطعه عکس 4*3 که در سال جاری گرفته شده است. (در ابعاد 400*300 پیکسل، با فرمت jpg و حجم 100 – 20 کیلوبایت)
 • اسکن کارت ملی (با حجم 300 – 100 کیلوبایت)
 • اسکن صفحه اول شناسنامه (با حجم 300 – 100 کیلوبایت)
 • اسکن گواهی مبین طی دوره پزشکی عمومی (با حجم 300 – 100 کیلوبایت). داوطلبان می توانند در این قسمت یکی از مدارک زیر را اسکن و ارسال نمایند:
 1. پروانه دائم و یا موقت پزشکی عمومی
 2. گواهینامه پزشکی عمومی
 3. گواهی صادره از دانشگاه محل آموزش با عنوان اتمام دوره پزشکی عمومی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99
 4. معرفی نامه برای شروع خدمت مطابق قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا گواهی معافیت یا اتمام آن
 5. معرفی نامه جهت شرکت در آزمون از طرف مرکز خدمات آموزشی
 6. اسکن گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی (ویژه فارغ التحصیلان اسفندماه سال 94 و پس از آن که آیین نامه و ضوابط اجرایی آن به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده است). (باحجم 300 – 100 کیلوبایت). لازم به ذکر است که ارسال این گواهی صرفا پس از ارائه کارنامه و در زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99 الزامی است.)
 • داوطلبانی که در خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند و همچنین اتباع غیر ایرانی، در صورت دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون می توانند به صورت اینترنتی در آزمون ثبت نام کنند. (تصویر معرفی نامه ذکر شده باید همراه سایر مدارک اسکن و ارسال گردد.)
 • داوطلبانی که مشمول قانون تسهیل ازدواج جوانان می باشند، می بایست اسکن صفحات اول و دوم شناسنامه خود و همسر را ارسال نمایند.
 • ارسال اسکن فرم مناطق محروم، مختص متقاضیان استفاده از سهمیه مناطق محروم

شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99

شرایط نام نویسی آزمون دستیاری تخصصی 99
شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99

شرکت در آزمون دستیاری تخصصی دارای یکسری شرایط اختصاصی و عمومی است که معمولا در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می شود. بدیهی است که تنها داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که واجد کلیه شرایط مطرح شده (اعم از اختصاصی و عمومی) باشند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم وابستگی به احزاب و طرفداری از آن ها
 • تایید صلاحیت عمومی براساس ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • دارا بودن تمامی شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشور
 • نداشتن هر گونه فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 1. داشتن مدرک یا گواهینامه فارغ التحصیلی در رشته دکترای حرفه ای پزشکی یا دکتری پزشکی عمومی الزامیست.
 2. داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان.
 3. کسب موفقیت در آزمون سنجش صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی (ویژه فارغ التحصیلان اسفندماه سال 94 و پس از آن)
 4. عدم اشتغال به تحصیل متقاضی در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، phD، کارشناسی ارشد و نداشتن مدرک تحصیلی پزشکی بالینی.
 5. ارائه مدرک معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی ( خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام آوران بهداشت ) تا تاریخ 31 شهریور 99 به استثنای تبصره های ذیل:

تبصره 1:

تمامی مشمولین آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز می باشند ، فقط در یک نوبت و حداکثر تا 2 سال بعد از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آیین نامه، شرکت نمایند.

تبصره 2:

یک درصد رتبه اول، یک درصد رتبه دوم ( صدک 98 تا 99 ) و یک درصد رتبه سوم ( صدک 97 تا 98 ) دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی با رعایت مقررات مربوط در آزمون شرکت نمایند.

تبصره 3:

وزارت بهداشت هیچ مسولیتی را در قبال ترخیص داوطلبانی که فارغ التحصیلان رشته پزشکی بوده و در حال خدمت نظام وظیفه عمومی می باشند، بر عهده نمی گیرد.

تبصره 4:

آن دسته از فارغ التحصیلان رشته پزشکی که تاریخ اعزام آن ها حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال 1399 می باشد، می بایست مدارک تاریخ اعزام خود را اسکن و ارسال نمایند.

تبصره 5:

متقاضیانی که به هر دلیل مشمول طرح نیروی انسانی نمی باشند، می بایست مدارک خود، اعم از معافی یا اتمام دوره طرح نیروی انسانی را اسکن و ارسال نمایند.

تبصره 6:

پزشکان عمومی متاهل (با تاریخ عقد دائم قبل از فارغ التحصیلی)، با استناد بر قانون تسهیل ازدواج جوانان، صرفا برای یک بار و با رعایت موارد زیر:

الف) تمامی فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متاهل، که تاریخ فارغ التحصیلی آن ها از 20 دی ماه 97 لغایت 20 دی ماه 99 می باشد، قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و خدمات لایحه طرح نیروی انسانی (ترخیص مشمولان خدمت نظام وظیفه مندرج در این تبصره بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمی باشد.)

ب) دانشجویان پزشکی عمومی متاهل که حداقل تا تاریخ 29 اسفندماه 98 مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می گردند.

تایید صلاحیت و رفتار حرفه ای توسط دانشگاه محل تحصیل، بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده به دانشگاه ها صادر خواهد شد.

فرآیند پس از ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99

چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی، در روز 16 مرداد ماه 99 به صورت همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می گردد. کارت ورود به جلسه دستیاری پزشکی 99 چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت قرار می گیرد که می توانید با وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری، کارت خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که حضور در زمان برگزاری دستیاری پزشکی 99 بدون همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی عکس دار معتبر به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی چه زمانی اقدام کنم؟

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی معمولا در دی ماه صورت می گیرد. البته داوطلبان می توانند در مهلت مجددی که در نظر گرفته شده است ،اقدامات لازم را در راستای ثبت نام خود انجام دهند.

2- زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی چه روزی است؟

ثبت نام کنندگان این آزمون ، معمولا اوایل اسفند ماه در جلسه آزمون حضور می یابند اما در سال جاری به علت شرایط پیش آمده، زمان برگزاری این آزمون به روز 16 مرداد ماه 99 موکول گردیده است.

3- نحوه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی به چه صورتی است؟

به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سنجش آموزش پزشکی کشور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره