تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99
اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

سازمان سنجش آموزش کشور در سال 99 اطلاعیه ای مبنی بر پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری منتشر کرد که این پذیرش برای دانشجویان در این مقطع، بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. علاوه بر این روش دانشجویان ممتاز استعداد درخشان  نیز می توانند به صورت بدون کنکور و مجزا برای هر دانشگاه اقدام به ثبت درخواست پذیرش نمایند.

همچنین داوطلبان پس از انجام فرآیند ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور به هر یک از روش های فوق می بایست در بازه های زمانی مشخص با مراجعه به سایت مربوطه، نتایج ثبت نام را مشاهده نموده و از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود در دانشگاه مورد نظر مطلع شوند. ما قصد داریم در این مقاله به بررسی زمان و نحوه مشاهده اعلام نتایج ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 بپردازیم.

اعلام نتایج مربوط به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سال 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

از آن جایی که زمان و سایت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در دو روش استعداد درخشان و سوابق تحصیلی متفاوت می باشد، در نتیجه اعلام نتایج مربوط به آن ها نیز در تاریخ های مختلف و از طریق سامانه های مربوط به هر یک از روش ها انجام می شود. در ادامه مطلب به زمان اعلام نتایج ثبت درخواست پذیرش ارشد بدون کنکور می پردازیم.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

قابل توجه متقاضیانی که ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور خود را بر اساس سوابق تحصیلی انجام داده اند و در انتظار دریافت نتایج آن به سر می برند؛ توجه داشته باشند که سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن ظرفیت باقی مانده هر دانشگاه پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان، نتایج این مرحله از پذیرش داوطلبان را در روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه از طریق سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می کند.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان

همان طور که می دانید زمان، نحوه و شرایط ارشد بدون کنکور دانشجویان ممتاز استعداد درخشان برای هر دانشگاه متفاوت است؛ به همین علت قطعا زمان اعلام نتایج آن ها نیز مختلف می باشد. اما با این وجود انتظار می رود که هر دانشگاه تا قبل از شروع هر نیمسال تحصیلی، نتایج ثبت نام داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد را از طریق سامانه های مربوط به خود اعلام کند.

در حال حاضر، زمان دریافت نتایج نام نویسی کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی مشخص نشده است. از همین رو، شما عزیزان برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات دقیق از تاریخ آن می توانید ما را در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

داوطلبان می بایست جهت مشاهده نتایج نام نویسی ارشد بدون کنکور در زمان مشخص شده به سامانه سنجش (بر اساس سوابق تحصیلی) و سایت هر دانشگاه (دانشجویان ممتاز دارای سهمیه استعداد درخشان) مراجعه نمایند.

مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.
  • سپس از سمت راست صفحه، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
  • بر روی لینک فعال “اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99” کلیک نمایید.
  • در این بخش نیز می بایست جهت مشاهده نتایج خود، اطلاعات مورد درخواست را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان

  • در ابتدا می بایست به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.
  • سپس روی لینک مربوط به” اعلام نتیجه پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته – یال 1399″ کلیک کنید.
  • در انتها با پر کردن کادرهای مربوط به هر یم از دو روش موجود در صفحه پیش رو، می توانید نتایج خود را مشاهده نمایید.

خطاب به داوطلبانی که ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را انجام داده اند، معمولا اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور کلیه دانشگاه های کشور تا قبل از آغاز هر نیمسال تحصیلی اعلام می شود و داوطلبانی که موفق به پذیرش شده باشند، می بایست ضمن فراهم آوردن مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 

سوالات متداول

1- تاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سال 99 به چه صورت است؟

این نتایج در روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه منتشر می گردد.

2- نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان در چه زمانی اعلام می شود؟

این فرآیند برای هر دانشگاه متفاوت می باشد اما انتظار می روند روند اعلام نتایج پیش از آغاز هر نیمسال تحصیلی به اتمام برسد.

3- نتایج کارشناسی ارشد پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 99 از چه طریقی اعلام می شود.

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد