شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 98
انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دستیاری پزشکی یکی از آزمون های پر طرفدار کشور است که هرساله داوطلبان زیادی را به خود اختصاص می دهد. در واقع داوطلبانی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که مدرک دکتری عمومی خود را دریافت نموده و همچنین سایر شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی را دارا باشند. آزمون دستیاری تخصصی 2 اسفند 97 برگزار می شود که داوطلبان در صورت کسب رتبه قابل قبول می توانند در انتخاب رشته این مقطع تحصیلی در سایت سازمان سنجش پزشکی به نشانی  sanjeshp.ir شرکت کنند. دوره تخصص یا رزیدنتی دانشجو ، حداقل 4 سال به طول می انجامد در این زمان فرد تمام آموزش هایی که برای رشته تخصصی خود مورد نیاز است را فرا می گیرد.

داوطلبان مجاز به انتخاب 10 رشته تخصصی از 24 رشته ارائه شده در مقطع دستیاری پزشکی می باشد.

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

همانطور که گفته شد زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 2 اسفند ماه بوده که داوطلبان می بایست پس از شرکت در آزمون از 18 اسفند ماه 97 با مراجعه به سایت sanjeshp.ir و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده نسبت به دریافت نتایج آزمون دستیاری پزشکی خود اقدام نمایند. چنانچه داوطلبان پس از دریافت نتایج خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند ، بایستی در روز 27 اسفند ماه دفترچه راهنمای انتخاب رشته چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی را از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دانلود و از تاریخ 17 الی 22 فروردین ماه 98 براساس تراز و رتبه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند.

داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته می باشند که از حداکثر 600 نمره خام آزمون 150 نمره را کسب کنند. به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصت دیگری را برای ویرایش و انتخاب رشته مجدد در اختیار داوطلبان قرار داده است که داوطلبان می توانند از روز سه شنبه 27 فروردین لغایت روز جمعه 30 فروردین نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

بعد از به اتمام رسیدن زمان تمدید انتخاب رشته ، به دلیل تقاضای مکرر داوطلبان ، مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را مجددا تمدید کرده است. لذا داوطلبان در روز های 4 و 5 اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

هم چنین برخی از داوطلبان با برگزاری مصاحبه رشته های زنان و زایمان ، روانپزشکی ، پزشکی خانواده و پزشکی قانونی برای انتخاب این چهار رشته غیر مجاز شده اند و تمایل دارند کد این رشته محل ها را از فرم انتخاب رشته خود حذف کنند به همین دلیل مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مهلت ویرایش و انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی را از ساعت 8 صبح روز شنبه 21 اردیبهشت لغایت ساعت 24 روز یکشنبه 22 اردیبهشت تمدید کرده است.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی

داوطلبان می توانند براساس قوانین و ضوابط سازمان سنجش و آموزش پزشکی حداکثر 100 کد رشته محل را فقط در 10 رشته تخصصی انتخاب کنند. به عبارت دیگر کل رشته های تخصصی ارائه شده در این مقطع تحصیلی 24 رشته می باشد که فرد می تواند ، 10 رشته (از 24 رشته اعلام علاقمندی نموده) را در 100 محل انتخاب کند. نکته مهمی که در این بین وجود دارد این است که اگر داوطلب در بیش از ده رشته تخصصی اقدام به انتخاب رشته نماید ، رشته های اضافی به طور خودکار حذف خواهد شد. برای سهولت در امر انتخاب رشته ، راهنمای تصویری انجام آن در زیر آورده شده است که شما داوطلبان می توانید با اجرای گام به گام آن ، از بروز خطا در دسترسی به سایت انتخاب رشته جلوگیری نمایید.

 • ورود به سایت sanjeshp.ir و انتخاب گزینه دستیاری تخصصی از منوی سمت راست سایت ، مطابق تصویر زیر.

ورود به سایت

 • با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش” کلیک نمایید.

انتخاب رشته - محل

 • دکمه رادیویی “انتخاب رشته – محل / ویرایش” را انتخاب کنید.

دکمه رادیویی

 • در مرحله آخر باید کد ملی و شماره تلفن همراه که در هنگام ثبت نام اعلام نموده اید را وارد کرده تا بتوانید انتخاب رشته خود را آغاز نمایید. (داوطلبان اتباع خارجی به جای کد ملی می بایست شماره گذرنامه خود را وارد نمایند.)

وارد کردن کد ملی و شماره تلفن

توصیه های مهم در انتخاب رشته آزمون دستیاری

 • قبل از انجام انتخاب رشته کارنامه علمی خود را به دقت مطالعه نموده تا از رتبه هایی که در هر زیر گروه کسب نموده اید آگاه شوید.
 • یکی دیگر از نکته هایی که می بایست فرد به آن توجه داشته باشد این است که ، با توجه به بالاترین رتبه ای که در هر زیر گروه کسب نموده اید ، رشته های خود را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام تمام مراحل انتخاب رشته برای انجام پیگیری و مراحل بعدی انتخاب رشته ، از فرم انتخاب رشته پرینت بگیرید.
 • تا زمان ثبت شدن تمام کد رشته ها (اولویت ها) صبر کنید ، سپس گزینه ثبت نهایی را انتخاب کنید.
 • چنانچه داوطلب در موعد مقرر موفق به ثبت کد رشته ها نشود ، امکان انتخاب رشته مجدد نخواهد داشت.
 • مسئولیت هرگونه تخلف یا اشتباه در انتخاب رشته به عهده خود داوطلب خواهد بود.
 • انتخاب رشته خود را به روز آخر موکول نکنید ، چنانچه به هر دلیلی موفق به ثبت کد رشته های خود در زمان مقرر نشدید ، از فرآیند پذیرش حذف خواهید شد.

با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 2 اسفند می باشد و نتایج آزمون دستیاری پزشکی در روز شنبه 18 اسفند ماه 97 بر روی سایت سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir قرار می گیرد. چنانچه داوطلب از 600 نمره خام این آزمون 150 نمره را کسب نموده باشد مجاز به انتخاب رشته خواهد بود. داوطلبان مجاز به انتخاب 10 رشته تخصصی از 24 رشته ارائه شده در مقطع دستیاری پزشکی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره