خانه مدارس مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

زمان و نحوه انتخاب رشته نهم به دهم 1401 - 1402
مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

نوجوانان زمانی که در آستانه انتخاب رشته قرار دارند، اولین تصمیم مهم زندگی خود را برای آینده تحصیلی و شغلی خواهند گرفت. تصمیمی که اگر با سهل انگاری همراه باشد، ممکن است اشتیاق دانش آموز را برای ادامه تحصیل کمتر کند. دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مقطع دهم بایستی پس از اتمام امتحانات پایانی خرداد ماه انتخاب رشته کنند. در انتخاب رشته پایه دهم، نمرات 3 سال متوسطه اول، آزمون مشاوره ای همگام 1401 – 1402، علاقه و نظر دانش آموز و… تاثیر گذار است. برای انجام این امر، باید در زمان مقرر که از سوی آموزش و پرورش مشخص می شود، به سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

انتخاب رشته نهم به دهم می تواند آینده تحصیلی دانش آموزان را رقم بزند، پس در انجام این فرآیند تمام جوانب را بسنجید.

انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

همان طور که گفته شد، دانش آموزان پایه سوم متوسطه اول بعد از دریافت کارنامه خود، در زمان مقرر فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم را انجام داده و رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. انتخاب رشته دانش آموزان در پایه نهم متوسطه اول به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می شود. در دوره های گذشته دانش آموزان می بایست برای دریافت فرم هدایت تحصیلی به سایت دانش آموزی همگام مراجعه می نمودند، اما اکنون افراد متقاضی می توانند برای تکمیل این فرایند به سامانه دانش آموزی پادا به نشانی pada.medu.ir که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور ایجاد شده است جهت انجام مراحل هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم خویش اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

بعد از این که امتحانات خرداد ماه نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم به اتمام رسید، دانش آموزان بایستی از طریق شرکت در آزمون های مشاوره ای و تکمیل فرم هدایت تحصیلی، نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام کنند. البته زمان دقیق انجام این فرآیند هنوز مشخص نشده است اما به محض دریافت هر گونه خبر در این زمینه، متن مقاله بروز شده و اطلاعات لازم در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره قرار داده می شود.

نحوه انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

انتخاب رشته پایه نهم در سال های گذشته به صورت اینترنتی، از طریق سامانه همگام انجام می شد اما برای سال جاری، دانش آموزان باید از طریق سایت پادا به تکمیل فرم های مربوطه بپردازند.

 • مراجعه به سامانه پادا به آدرس اینترنتی pada.medu.ir و انتخاب گزینه “مشاهده کارنامه”

نحوه انتخاب رشته نهم به دهم 1401 - 1402

 • درج کد ملی (نام کاربری) و رمز عبور و کلیک بر روی “ورود کاربران” در پورتال شخصی

مرحله دوم انتخاب رشته نهم به دهم 1401 - 1402

 • فشردن کلید “انتخاب رشته پایه نهم و رویت فرم شماره 6 رشته تحصیلی” و دریافت فایل اولویت بندی
 • انتخاب رشته تحصیلی و مدرسه

شرایط انتخاب رشته هریک از رشته های تحصیلی نهم به دهم 1401 – 1402

بر اساس تغییراتی که در انتخاب رشته دوران متوسطه صورت گرفت، دانش آموزان پایه نهم باید بدانند تمام نمرات سه سال دوران متوسطه اول همچنین ضریب درس ها برای تمامی رشته ها یکسان است. انتخاب رشته نهم به رتبه دانش آموز بستگی دارد، برای مثال اگر دانش آموزی رتبه لازم برای انتخاب رشته در علوم تجربی را ندارد، می بایست در گروه های فنی و یا انسانی و… دست به انتخاب بزند.

سهمیه های موثر در این مرحله شامل مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان است و افرادی که از آن ها برخوردارند، در اولویت پذیرش قرار می گیرند. برای انتخاب رشته نهم به دهم، 100 امتیاز در نظر گرفته شده و بسته به این که دانش آموز چه امتیازی کسب می کند، باید رشته مورد نظر را انتخاب نماید. در ادامه، می توانید نحوه تقسیم بندی این امتیازها را مشاهده کنید.

امتیازات انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402
معیارامتیاز
سوابق تحصیلی35
آزمون های مشاوره ای30
نظر دانش آموز10
نظر معلمان10
نظر مشاور10
نظر والدین5
 • آزمون های مشاوره ای اعم از استعداد، رغبت، شخصیت و ارزش های تحصیلی – شغلی دانش آموز طی 6 مرحله در طول 3 سال تحصیلی هفتم، هشتم و نهم برگزار می شود.
 • برای ورود به هر یک از رشته های تحصیلی شاخه نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش بایستی موفق به کسب حداقل میانگین دروس تخصصی در هر سه پایه هفتم، هشتم و نهم شوید که برای پایه هفتم و هشتم با ضریب 1 و پایه نهم با ضریب 3 اعمال خواهد شد.

معرفی رشته ها برای انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

معرفی تمام رشته های پایه نهم فنی و کاردانش 1401 - 1402
معرفی رشته های پایه نهم 1401 – 1402

رشته های دوره متوسطه دوم شامل 3 مجموعه نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش است که هر کدام دارای زیر شاخه هایی هستند. در ادامه تمامی رشته ها و شرایط ورود به آن ها را ذکر کرده ایم.

رشته های شاخه نظری

شاخه نظری که طرفداران زیادی در بین دانش آموزان دارد، شامل رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی است. برای ورود به هر یک از این رشته ها بایستی نمره لازم را کسب نمایید.

رشته علوم انسانی

دانش آموزان و یا والدین توجه داشته باشند که داشتن نقاط قوت در درس های ادبیات و عربی لازمه تحصیل در این رشته می باشد و همچنین علاقه و توانایی در درس های حفظی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. البته اکثر دانش آموزان برای فرار از درس ریاضی به رشته علوم انسانی پناه می برند، در حالی که تحصیل در این رشته نیز به کسب توانایی به طور سطحی در درس های ریاضی نیازمند است.

افرادی که در رشته علوم انسانی فارغ التحصیل می شوند، می بایست به فاکتور های روابط عمومی قوی و سخنوری، حفظیات قوی و به طور کلی مهارت های ارتباطی توجه داشته و آن ها را تا حدودی کسب نمایند. چرا که رشته های دانشگاهی علوم انسانی اعم از روانشناسی، حقوق علوم اجتماعی، اقتصاد، مشاوره، مدیریت و… نیازمند دستیابی به این مهارت ها می باشد.

شرایط پذیرش در رشته علوم انسانی
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات مطالعات اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی و عربیحداقل ضریب 42
زبان و ادبیات فارسیضریب 4 و حداقل نمره 14
مطالعات اجتماعیضریب 3 و حداقل نمره 13
عربیضریب 2 و حداقل نمره 12
معدلحداقل 14

رشته علوم و معارف اسلامی

اگر به موضوعات و درس های عربی، فقه و تفسیر قرآن علاقه مند هستید، می توانید در انتخاب رشته پایه نهم، رشته علوم و معارف اسلامی را انتخاب نمایید. این رشته هم مانند علوم انسانی نیازمند توانایی در زمینه حفظیات می باشد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در دانشگاه های علوم و حدیث و حوزه علمیه مشغول به تحصیل شوند.

شرایط پذیرش در رشته علوم و معارف اسلامی
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات مطالعات اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی و عربیحداقل ضریب 42
زبان و ادبیات فارسیضریب 4 و حداقل نمره 14
مطالعات اجتماعیضریب 3 و حداقل نمره 13
عربیضریب 2 و حداقل نمره 12
معدلحداقل 14

رشته علوم تجربی

رشته تجربی یکی از رشته هایی است که هم در دوران دبیرستان و هم در انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 – 1402 متقاضی بالاتری نسبت به سایر رشته ها دارد. چنانچه علاقه مند به تحصیل در این رشته می باشید، باید بدانید که داشتن نقاط قوت در درس های زیست شناسی، ریاضی، فیزیک و شیمی برای موفقیت شما ضروری است. دانش آموزان این رشته باید تا حدودی به حفظیات نیز علاقه مند بوده و کنجکاوی و اشتیاق بالایی نسبت به بررسی موجودات زنده و عوامل موثر در زندگی آن ها از خود نشان دهند و نداشتن علاقه در این زمینه بعدها موجب نارضایتی آن ها خواهد شد.

شرایط پذیرش در رشته علوم تجربی
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات ریاضی و علوم تجربیحداقل ضریب 42
ریاضیضریب 3 و حداقل نمره 13
علوم تجربیضریب 3 و حداقل نمره 14
معدلحداقل 14

رشته ریاضی و فیزیک

رشته ریاضی و فیزیک به توانایی بالای دانش آموز در دو درس ریاضی و فیزیک نیازمند است. بنابراین داشتن پایه قوی در این دو درس و همچنین شیمی برای موفقیت در این رشته الزامی می باشد. علاوه بر این موارد، دانش آموزان باید قدرت تجسمی بالایی نیز داشته باشند تا در رشته های دانشگاهی به مشکل بر نخورند. به همین خاطر توصیه می کنیم، اگر در این درس ها نمرات خوبی کسب نکرده اید، رشته های دیگری را برای تحصیل انتخاب نمایید.

شرایط پذیرش در رشته ریاضی و فیزیک
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات ریاضی و علوم تجربیحداقل ضریب 42
ریاضیضریب 3 و حداقل نمره 14
علوم تجربیضریب 3 و حداقل نمره 13
معدلحداقل 14

رشته های شاخه فنی و حرفه ای

اگر علاقه مند به تحصیل در این شاخه می باشید، باید بدانید که رشته فنی و حرفه ای دارای 4 زیر گروه هنر، مدیریت و خدمات، صنعت و کشاورزی می باشد. با انتخاب رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای 1401 – 1402 تقریبا می توانید به تمامی رشته های ریاضی و فیزیک در دانشگاه راه یابید؛ اما شما شانس قبولی در دانشگاه خوب و درجه یک کشور را در مقطع کارشناسی ارشد از دست می دهید.

چنانچه به کارهای عملی علاقه داشته و دوست دارید که زودتر وارد بازار کار شوید، رشته فنی و حرفه ای بهترین گزینه برای انتخاب رشته در پایه نهم می باشد. همچنین توجه داشته باشید، کسانی که در این رشته تحصیل می کنند، کارهای عملی و خلاقانه را می توانند به خوبی انجام دهند و برای انجام درست کارها حتما مشاغل مهندسی با تحصیلات عالی لازم نیست.

شرایط پذیرش در رشته فنی و حرفه ای
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات ریاضی، علوم تجربی و حرفه و فنحداقل ضریب 30
ریاضیحداقل نمره 10 بدون تبصره
معدلحداقل 12

رشته های شاخه کاردانش

رشته های تحصیلی شاخه کاردانش شباهت زیادی با رشته های فنی و حرفه ای دارند، اما در این شاخه رشته های جزئی تر را هم می توانید انتخاب نمایید. یکی از ویژگی های رشته های کاردانش این است که برای کسب دیپلم آن ها می توان با ثبت نام دوره های فنی و حرفه ای در آموزشگاه هایی که مجوز خود را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کرده اند، آن را دریافت کرد. تفاوتی که بین رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش وجود دارد، این است که فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای راحت تر وارد بازار کار شده و درس های سخت تری نسبت به کاردانش می گذرانند، اما واحدهای کارگاهی این رشته ها بیشتر می باشد.

شرایط پذیرش در رشته کاردانش
عنوان دروسشرایط
مجموع نمرات ریاضی و کار و فن آوریحداقل ضریب 36
ریاضیضریب 2
کار و فن آوریضریب 3
معدلحداقل 12

مشاوره انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم به دهم 1401 – 1402

برای انتخاب رشته موفق توجه به علاقه و آینده شغلی رشته مورد نظر بسیار مهم می باشد، با این حال بسیاری از دانش آموزان اطلاع دقیقی از رشته انتخابی خود ندارند، پس مشورت با والدین و مشاوره تحصیلی می تواند به شما در امر انتخاب رشته صحیح کمک کند. انتخاب رشته نهم به دهم، یکی از مراحل مهم دانش آموزان برای انتخاب کردن حرفه مورد نظر است که در سال های گذشته با سیستم مخصوص به خود امتیازبندی شده است.

 • آگاهی از توانایی ها و استعداد خود: دانش آموزان باید به شناخت دقیق از خود دست یابند. به نمراتی که در سال های قبل کسب کرده اند، توجه کرده و وضعیت تحصیلی خود را در نظر بگیرند. اگر بخواهند رویایی نگاه کنند هرگز نمی توانند توانایی های واقعی خود را شناخته و رشته مناسبی برای خود انتخاب کنند. در این مورد می توانند با والدین و مشاوران مدرسه خود مشورت نموده و همچنین ساعاتی را به ارزیابی توانایی های خود در مدرسه و زندگی شان اختصاص دهند.
 • بررسی رشته مورد علاقه خود با توانایی ها و امکانات موجود: دانش آموزان باید خود را در رشته مورد علاقه خود ببینند و بررسی کنند که آیا می توایند با توجه به امکانات استعداد و شرایط موجود در این رشته تحصیل نمایند؟ پس یکی از معیارهای مهم در انتخاب رشته داشتن علاقه و اشتیاق می باشد.
 • شناخت دقیق رشته ها: دانش آموزان بایستی با تحقیق از معلمان و مشاوران مدرسه خود بتوانند شناخت دقیقی نسبت به رشته ها، ضریب و دروس مهم آن ها کسب کنند.
 • دانش آموزانی که نمره لازم در امتحانات خرداد ماه جهت ورود به رشته دلخواه خود را کسب نکرده باشند، می توانند جهت مجاز شدن برای ورود به رشته، مجددا در آزمون مربوطه شرکت کنند.

دانش آموزانی که هدایت تحصیلی پایه نهم را انجام داده و شرایط لازم برای انتخاب رشته را دارند، جهت داشتن یک انتخاب رشته موفق بایستی پارامترهای مهمی از جمله بازار کار، شغل و درآمد آن رشته را بررسی نموده و سپس با آگاهی کامل، این فرآیند را انجام دهند. البته موفقیت در هر شغلی به توانایی ها و تلاش هر فرد در آن زمینه بستگی دارد و لذا با توجه به موفقیت افراد دیگر تصمیم گیری نکنید.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته نهم به دهم 1401 – 1402

نحوه اعتراض به نتایج انتخاب رشته نهم به دهم در سال 1401 به دو صورت حضوری و غیر حضوری می باشد:

اعتراض به صورت غیرحضوری

برای اعتراض به نتایج انتخاب رشته نهم به دهم به صورت اینترنتی، متقاضیان می بایست به سایت پادا مراجعه نموده و گزینه دریافت کارنامه را انتخاب نمایند. با توجه به این که نتایج انتخاب رشته نهم به دهم در سال جاری در سامانه pada.medu.ir  صوت نپذیرفته است، این قسمت در سامانه مذکور فعلا در دسترس نیست.

اعتراض به صورت حضوری

اما نحوه اعتراض حضوری دانش آموزانی که به انتخاب رشته تحصیلی خویش معترض هستند به این گونه است که ابتدا می بایست به مدارس خویش مراجعه نموده  و فرمی در این خصوص دریافت نمایند و پس از آن به ادارات کل نواحی آموزش و پرورش استان ها مراجعه کنند.

برای ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته پایه نهم به دهم در مناطق مختلف آموزش و پرورش کمیسیون ثبت نام برگزار می شود، به این صورت که پرونده دانش آموزان برای ثبت اعتراض آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. دانش آموزانی که مطابق با جدول امتیازات هدایت تحصیلی موفق به اخذ امتیاز بالایی شده اند اما در مرحله نخست، نتوانستند نمره مورد نیاز خود را کسب نمایند، می توانند اعتراض خود را به نتایج هدایت تحصیلی ثبت نموده تا بتوانند برای نام نویسی در رشته مورد نظر خود اقدام کنند و این گمان نیز وجود دارد که با درخواست این افراد موافقت شود. درصورت تمایل برای کسب اخبار بیشتر در این زمینه می توانید عضو کانال تلگرام ایران مشاوره شده و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

سوالات متداول

1- انتخاب رشته نهم به دهم 1401 چه زمانی انجام می شود؟

پس از اتمام امتحانات پایانی خرداد ماه، زمان انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم فرا می رسد.

2- چه سهمیه هایی در انتخاب رشته پایه نهم به دهم 1401 موثر می باشند؟

سهمیه های مناطق، ایثارگران جانبازان خانواده شهدا و رزمندگان از جمله سهمیه های مهم در انتخاب رشته این پایه هستند.

3- برای انتخاب رشته های شاخه نظری در پایه نهم به دهم داشتن چه معدلی شرط است؟

انتخاب این رشته ها مشروط به داشتن حداقل معدل 14 می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲۳ نظر

 1. سلام من سال هفتم ریاضیمو ۱۶ و علوم رو هم ۱۶ گرفتم و معلدل کلم شد ۱۸/۹۳
  معمولا درسم خوبه نمره کمتر از ۱۶ تو کارنامه ام ندارم و میخوام که برم رشته تجربی و میترسم که جزو گروه الف نباشم و منو انتخاب نکنن به نظرتون اگه سال ایده این دو درس رو ۱۷ بگیرم میتونم جزو گروه الف تجربی قبول بشم ؟

  • با سلام ، ملاک پذیرش شما در گروه تجربی داشتن نمره مناسب در دروسی است که پایه این گروه می باشند ، لذا بهتر است تمرکز خود را برای کسب نمرات بهتر بگذارید و صرف نظر از سال گذشته برای سال جاری خود نمرات بهتری کسب نمایید .

 2. سلام.من هفتمم و میخواستم بدونم اگه الان نمره ی ریاضیم۱۹ونمره علومم۲۰باشه و معدل کل هم ۱۹.۸۱ باشه و همینطوری دوسال آینده رو هم پیش برم میتونم رشته ریاضی انتخاب کنم؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. با توجه به شرایط تحصیلی که اعلام کردین ، از نظر تحصیلی مشکلی نخواهید داشت. فقط در آزمون های روانشناختی هم که از طرف اداره دریافت خواهد شد باید دقت لازم را داشته باشید.

 3. سلام ببخشید مهندسی معماری بهتره یا حساب داری از چه راهی هم به این دو تا باید رفت

 4. سلام من معدل هفتم میانگین ۱۹.۴۰ شدم نمره علوم میانگین ۱۵ شدم و نمره ریاضی میانگین ۱۹ شدم چقدر احتمالش هست که بتونم برم رشته تجربی؟

  • با سلام شرایط پذیرش رشته علوم تجربی داشتن حداقل تمره ۱۳ برای درس ریاضی ( ضریب ۳) ، حداقل نمره ۱۴ برای درس علوم تجربی ( ضریب۳) و حداقل معدل ۱۴ می باشد.

 5. سلام خسته نباشید من کلاس هفتم میانگین علوم ۱۵ شدم چقدر امکانش هست بتونم برم رشته تجربی؟

 6. سلام خسته نباشید دوست عزیز
  من میخوام به رشته تجربی بروم میخواستم بدونم اون صد امتیاز که معلم و معدل و آزمون میدن واسه انتخاب مدرسه ای بعدی تاثیر گذارند یا واسه ای انتخاب رشته چون من در درس تجربی و ریاضی نمره ای بالای ۱۹ داشتم دو سال و امسال هم نهم هستم اگر میشه به سوال ام جواب بدید

  • با سلام و درود، در فرم هدایت تحصیلی که به شما داده میشود نمره دروس تخصصی رشته تجربی و نتایج آزمون های پیشرفت تحصیلی که در سال دوازدهم از شما گرفته میشود بسیار تاثیر گذار است، معدل کتبی و کل دیپلم نیز بسیار مهم است.

 7. سلام من میخواستم رشته تجربی بردارم نمرات پایه هفتمم یک پایین هستن ولی هشتم نهم نمرات بالایی دارم میتونم رشته دندان پزشکی بردارم

 8. سلام خسته نباشید ممنون برای مقاله ای که ارئه دادید
  من امسا =ل انتخاب رشته دارم و سر در گمم که بین دو رشته کامپیوتر و برق خودرو کدام یک رو انتخاب کنم ، اگه میشه راهنماییم کنید ، کدام یک در اینده بهتره و درامد خوبی هم داره؟

 9. خسته نباشید. رشته کامپیوتر بازار کار خوبی دارد؟

 10. سلام. در انتخاب رشته میانگین نمرات موثر هست یا نمره پایانی ؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. در انتخاب رشته شما هم معدل کل و هم نمرات دروس موثر در رشته مدنظر ملاک می باشد.

 11. خسته نباشید. کامپیوتر در فنی زیر شاخه صنعت است یا خدمات؟

 12. سلام .
  برای انتخاب رشته برنامه نویسی که مربوط به کامپیوتر هست باید از رشته فنی حرفی ای برم یا ریاضی فیزیک لطف جواب بدید ممنون از سایت خوبتون.

 13. سلام من میخوام برم رشته متالوژئ باید چقدر باشد نمره؟
  و از چه رشتع ای برم به متالوژی؟

  • با سلام ، می توانید وارد گروه ریاضی فیزیک از رشته های نظری شوید و در انتخاب رشته برای دانشگاه این رشته را انتخاب نمایید و یا این رشته را در هنرستان ثلت نام نمایید و دیپلم متالوژی و سپس مدارک بالاتر را کسب نمایید .

 14. سلام ایا ششم و پنجم و دوره ابتدایی در انتخاب رشته تاثیر دارن ?????????????

 15. سلام ببخشید برای رشته دندانرپزشکی حداقل معدل باید چقدر باشه

  • با سلام، رشته دندان پزشکی در مقطع متوسطه دوم ارائه نمی شود؛ شما می توانید از طریق رشته تجربی و شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی، انتخاب رشته دندان پزشکی را انجام دهید.

 16. سلام
  من میخام برم رشته انسانی
  چه شغل های برای این رشته هی ک میتونم موفق بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • با سلام و درود، رشته های دانشگاهی حقوق، مدیریت، حسابداری و … از پرطرفدارترین و پردرآمد ترین رشته های گروه علوم انسانی می باشد.

 17. سلام من علاقه به کامپیوتر (فتوشاپ، طراحی ،تایپیوگرافی،ادیت عکس) دارم و می‌خوام بدونم کدام رشته برای علایق من مناسبه و اینکه آیا بعد از یکسال میشه رشته رو عوض کرد یا نه ؟

  • با سلام ، شما می توانید از رشته های نظری گروه ریاضی و فیزیک و از رشته های فنی گرافیک کامپیوتر را انتخاب نمایید ، ضمن اینکه رشته های فنی شامل طیف گسترده تری مربوط به علاقه شما می باشند که رشته گرافیک کامپیوتر یکی از این رشته ها می باشد . بله در صورت داشتن سایر شرایط امکان تغییر رشته میسر است .

 18. سلام خسته نباشید من نهمی هستم و امسال تعیین رشته دارم و میخوام در آینده دکتر بشم برای دکتر شدن باید چه رشته ای را انتخاب کنم من‌ هفتم و هشتمم معدلم ۱۷ هست

  • با سلام و درود، در صورتی که به رشته های پزشکی و پیراپزشکی علاقمند هستید، می بایست در رشته علوم تجربی ادامه تحصیل دهید.

 19. سلام
  اگه من همه نمره های نوبت اول و دوم هفتم تا نهم ریاضی و علوم ۱۷ باشه ایا میتونم تجریی بردارم ؟

  • با سلام، خیر، عوامل دیگری مانند آزمون های مشاوره ای، بررسی های روانشناسی، ظرفیت مدارس و … در انتخاب رشته پایه نهم به دهم تاثیرگذار می باشند.

 20. سلام
  من الان نهم هستم
  میخوام در اینده وارد اطلاعات سپاه بشم
  امسال یعنی نهم باید چی بزنم یا خود دانشگاه چی هشت چون که تو اینترنت هیچی راجب اطلاعات سپاه نیست

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، پذیرش دانشگاه افسری سپاه، صرفا از میان داوطلبان دارای مدرک دیپلم رشته های نظری، صورت می گیرد.

 21. سلام الان امکان تایین رشته وجود داره. اما مدرسه ما یوزر و پسورد رو به ما نداده برای ورود به پادا
  آیا روش دیگه ای برای دریافت رمز و یوزر وجود داره

  • با سلام، نام کاربری در سامانه پادا کد ملی دانش آموز می باشد و رمز عبور را می بایست از مدرسه دریافت نمایید.

 22. سلام
  من به رشته ی جهانگردی خیلی علاقه دارم
  زبان روسی روهم یاد میگیرم
  میشه بگید جهانگردی بازار کارش چطوره؟

  • با سلام و درود، پس از فارغ التحصیلی و کسب تجربه در رشته جهانگردی، میتوانید در آژانس های مسافرتی، هتل ها و مراکز اقامتی کسب درآمد داشته باشید.

 23. سلام
  در کدام سایت باید انتخاب رشته انجام دهیم؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سازمان آموزش و پرورش، فرآیند انتخاب رشته در سامانه پادا صورت خواهد گرفت.

 24. سلام ببخشید میخواستم بدونم رشته حساب داری بازار کارش چطوریه و میخواستم بدونم رشته حساب داری بهتره یا کامپیوتر

  • با سلام و درود، پس از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری می توانید در ارگان و شرکت های تجاری، دولتی، بانک ها و… مشغول به کار شوید و پس از فراغت از تحصیل در رشته کامپیوتر، امکان کسب در آمد در شرکت های تولید کننده قطعات کامپیوتر و… خواهید داشت.

 25. سلام و وقت بخیر من به رشته تجربی خیلی علاقه دارم
  کلاس هفتم علوم ۱۷، ریاضی۱۶ معدل کل۱۸/۵۰
  کلاس هشتم علوم ۱۹، ریاضی ۱۵ معدل کل ۱۹/۳۶
  امسال می رم نهم
  با این نمره ها میتونم برم تجربی لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن میانگین نمرات ۱۴ و ۱۳، به ترتیب در درس های علوم و ریاضی در سه پایه تحصیلی، مجاز به انتخاب رشته تجربی خواهید بود.

 26. من یه سوال داشتم

  علوم‌و ریاضی هفتمم
  ۱۹علوم
  ۱۰ریاضی
  علوم وریاضی هشتمم

  علوم ۲۰
  ریاضی۱۱

  علوم‌و ریاضی نهمم
  علوم ۲۰
  و ریاضی ۱۷

  منطه ای هستیم‌که دانش اموزش زیادنداره

  میتونم تجربی برم

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن میانگین نمرات ۱۴ و ۱۳، به ترتیب در درس های علوم و ریاضی، در سه پایه تحصیلی متوسطه اول، مجاز به انتخاب رشته ی تجربی می باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج مدارس