شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور هنر

برنامه ریزی کنکور هنر

برنامه ریزی کنکور هنر
برنامه ریزی کنکور هنر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از زیرگروه های آزمایشی کنکور رشته هنر می باشد که هرساله تعدادی زیادی از داوطلبان را از تمامی رشته ها به خود اختصاص داده و به عنوان رشته شناورشناخته شده است از این رو پذیرش در این رشته کمی مشکل است. برای شرکت در کنکور سراسری هنر شما نیازی به داشتن مدرک پیش دانشگاهی ندارید به همین دلیل داوطلبان رشته های ریاضی، تجربی و انسانی می توانند در کنار رشته اصلی خود در کنکور هنر نیز شرکت کنند. شما داوطلبان برای پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکو هنر نیازمند به یک برنامه ریزی کنکور درست جهت رسیدن به هدفتان هستید. داشتن برنامه برای یک سال تحصیلی بسیار ضروری و مسیر حرکت شما را هموار و راحت می کند. هدف ما از نگارش این مقاله ارائه راهکارهایی برای نحوه درست درس خواندن، تست زنی و … می باشد پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

تهیه برنامه ریزی کنکور هنر یکی از مسائل مهم در برنامه ریزی کنکور می باشد که باید به صورت حرفه ای طراحی شود.

اصل اول برای موفقیت کنکور هنر

اصل اول برای رسیدن به موفقیت در کنکور ایجاد هدف و انگیزه است. باید مشخص کنید که می خواهید در چه رشته و دانشگاهی پذیرفته شوید و حاضرید  برای رسیدن به هدفتان از چه چیزهایی بگذرید؟ آیا حاضر هستید سختی های این مسیر را تحمل کنید؟ داشتن هدف انگیزه شما را دوچندان می کند. همواره هدف خود را به یاد بیاورید و یا حتی می توانید در کاغذی نوشته و آن را جلو دید خود بگذارید و هیچگاه برای رسیدن به آن ناامید نشوید .

اصل دوم : داشتن برنامه ریزی صحیح

داشتن یک برنامه ریزی صحیح، کارآمد و منسجم برای مطالعه کمک بسیار زیادی به موفقیت شما در کنکور می کند. شما برای داشتن یک برنامه ریزی خوب و مناسب باید در ابتدا مشخص کنید که در چه دروس ضعیف و در چه دروسی قوی هستید که بر اساس آن یک جدول زمانبندی طراحی کنید. همچنین اطلاع از ضریب دروس و میزان اهمیت آن در کنکور به شما کمک می کند تا بتوانید ساعات مطالعه خود را بر اساس آن تنظیم کرده و با انگیزه در مسیر برنامه خود قدم بردارید و آن را پشت گوش نیندازید.

یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که برنامه شما باید روزهای تابستان را نیز شامل شود. بسیاری از داوطلبان با خود می پندارند که  برنامه ریزی فقط برای مهر تا تیر ماه است اما باید بدانید که مطالعه در سه ماه طلایی تابستان از عوامل مهم و مشترک بین تمام داوطلبان موفق در کنکور سال های گذشته بوده است. شما می توانید در روزهای تعطیل تابستان به جمع بندی دروس سال های گذشته خود بپردازید و با تست زدن آن را به حافظه خود بسپارید. مشاوران تخصصی ما در مرکز ایران مشاوره همواره آماده ارائه خدمت به شما داوطلبان هستند.

اصول برنامه ریزی

ممکن است این موضوع ذهن شما را مشغول کند که چگونه دروس خود را تقسیم بندی کنیم؟ میزان مطالعه و استراحت باید چگونه باشد؟ از چه مواد غذایی برای عملکرد بهتر ذهن استفاده کنیم؟ چه عواملی باعث بازدهی بیشتر مغز می شود؟ در این بند از مطلب به توضیح تمام موارد فوق خواهیم پرداخت. دروسی که به آن بیشتر علاقمند هستید را در اولیت قرار دهید تا در همان ساعات اول مطالعه خیلی خسته نشوید سپس کم کم به سمت دروسی بروید که کمتر به آن علاقه دارید. بعد از هر یک ساعت مطالعه مفید و حدودا 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید ( سعی کنید در دقایقی که استراحت می کنید چشمان خود را ببندید و به چیزی فکر نکنید ). برای بازدهی بیشتر مغز از مواد غذایی شیرین استفاده کنید و کمتر دچار خستگی شوید. عواملی همانند خلاصه نویسی، حاشیه نویسی، مکان مطالعه، منابع کمک آموزشی مناسب، شرکت در آزمون های آزمایشی می تواند راه شما را برای رسیدن به موفقیت هموارتر کند.

اصل سوم: دروس عمومی و تخصصی رشته هنر

کنکور هنر نیز همانند سایر کنکورهای گروه آزمایشی شامل  دو دفترچه عمومی و تخصصی می باشد که فرد داوطلب باید در جلسه کنکور به آن ها پاسخ دهد. در ادامه به معرفی دروس عمومی و تخصصی این رشته خواهیم پرداخت.

دروس عمومی

دروس عمومی کنکور هنر هیچ تفاوتی با سایر رشته های گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و زبان ندارد. دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد که ضریب هریک همانند سایر گروه های آزمایشی می باشد.

دروس تخصصی

مهم ترین و اساسی ترین قسمت برنامه ریزی همان برنامه ریزی دروس تخصصی می باشد. دروس مهم و تاثیرگذار در کنکور هنر شامل: خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، درک عمومی ریاضی – فیزیک ، ترسیم فنی، درک عمومی هنر ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد می باشد. برای برنامه ریزی دروس تخصصی در باید به تحلیل دروس پرداخته سپس زیرگروه خود را انتخاب کنید ( چراکه هر درس در زیر گروه های مختلف ضریب متفاوتی دارد کمااینکه ضریب در موفقیت داوطلب بسیار اثرگذار است)، بنابراین با توضیحات داده شده  بنابراین در اولین قدم بایستی رشته تحصیلی خود در دانشگاه را انتخاب کند و بر اساس آن یکی از 5 زیرگروه اصلی کنکور هنر مشخص می شود که ضرایب دروس تخصصی در آن ها مشخص شده است.

اصل چهارم: کلی خواندن را برای کنکور فراموش کنید!!!!

یکی دیگر از موارد مهمی که باید برای موفقیت در کنکور رعایت کنید این است که کنکوری و جز به جز بخوانید و از کلی خواند بپرهیزید. در واقع منظور ما از کنکوری خواندن بدین معناس که دروس را به صورت جزء به جزء و صرفا برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن کتاب همچنین شیوه مطالعه کتب درسی با شیوه مطالعه به صورت کنکوری تفاوت عمده ای دارد، در واقع برای کنکور دروس باید با دقت، مفهمی تر خوانده شود در غیر این صورت موفق نخواهید شد. درضمن هرگز مطالب درسی را حفظ نکنید و برای یادگیری از روش ها و تکنیک های خاص استفاده کنید یعنی دروس به اصطلاح حفظی را تصویر سازی و رمز گردانی کنید و دروس محاسباتی را بدون اثبات تایید نکنید. چنانچه با خواندن این بند از مقاله ابهاماتی برای شما مطرح گردید می توانید با  مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

نقش مشاور تحصیلی در برنامه ریزی کنکور هنر 98

شما برای حرکت درست در این مسیر نیازمند به یک مشاور و راهنما هستید، در واقع مشاور به فردی اطلاق می شود که در زمینه تحصیلی از تجربه زیادی برخوردار باشد و به عنوان پشتیبان در طول آماده سازی برای کنکور 98 راهنمایی های لازم و درست را در اختیار شما قرار دهد. .به همین دلیل از تاثیر حضور مشاور تحصیلی در برنامه ریزی خود غافل نشوید. مشاوران با تجربه ما می توانند به عنوان مشاوره تا زمان برگزاری کنکور 98 در کنار شما باشند در صورت تمایل با ما تماس بگیرید. همچنین استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور می تواند به موفقیت شما کمک کند. شما می توانید با کلیک بر روی این لینک بهترین منابع کنکور هنر را دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید