سه شنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور هنر

برنامه ریزی کنکور هنر

مشاوره و برنامه ریزی درسی کنکور هنر 99
برنامه ریزی کنکور هنر 99

یکی از زیرگروه های آزمایشی کنکور ، گروه هنر می باشد که هرساله تعدادی زیادی از داوطلبان را از تمامی رشته ها به خود اختصاص داده و به عنوان رشته شناور شناخته شده است ، از این رو پذیرش در این رشته کمی مشکل است. شما داوطلبان برای پذیرش در رشته های پرمتقاضی نیازمند به یک برنامه ریزی درست جهت رسیدن به هدفتان هستید. داشتن برنامه برای یک سال تحصیلی بسیار ضروری و مسیر حرکت شما را هموار و راحت می کند.

قبل از مطالعه کتاب های کمک آموزشی ابتدا کتب درسی خود را مطالعه نمایید.

اصول برنامه ریزی کنکور هنر 98

اصل اول : داشتن هدف

اصل اول برای رسیدن به موفقیت در کنکور داشتن هدف و انگیزه است. باید مشخص کنید که می خواهید در چه رشته و دانشگاهی پذیرفته شوید و حاضرید برای رسیدن به هدفتان از چه چیزهایی بگذرید؟ آیا حاضر هستید سختی های این مسیر را تحمل کنید؟ داشتن هدف ، انگیزه شما را دوچندان می کند ، همواره هدف خود را به یاد بیاورید و یا حتی می توانید در کاغذی نوشته و آن را جلوی دید خود بگذارید و هیچگاه برای رسیدن به آن ناامید نشوید.

اصل دوم : داشتن برنامه ریزی صحیح

داشتن یک برنامه ریزی صحیح ، کارآمد و منسجم برای مطالعه کمک بسیار زیادی به موفقیت شما در کنکور می کند. شما برای داشتن یک برنامه ریزی خوب و مناسب باید در ابتدا مشخص کنید که در چه دروسی ضعیف و در چه دروسی قوی هستید که بر اساس آن یک جدول زمانبندی طراحی کنید. همچنین اطلاع از ضریب دروس و میزان اهمیت آن در کنکور به شما کمک می کند تا بتوانید ساعات مطالعه خود را بر اساس آن تنظیم کرده و با انگیزه در مسیر برنامه خود قدم بردارید و آن را پشت گوش نیندازید. یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که برنامه ریزی شما باید روزهای تابستان را نیز شامل شود. بسیاری از داوطلبان با خود می پندارند که برنامه ریزی فقط برای مهر تا تیر ماه است اما باید بدانید که مطالعه در سه ماه طلایی تابستان بسیار موثر است و می توانید دروس سال گذشته را در این 3 ماه جمع بندی کنید

اصول برنامه ریزی

ممکن است این موضوع ذهن شما را مشغول کند که چگونه دروس خود را تقسیم بندی کنیم؟ میزان مطالعه و استراحت باید چگونه باشد؟ از چه مواد غذایی برای عملکرد بهتر ذهن استفاده کنیم؟ چه عواملی باعث بازدهی بیشتر مغز می شود؟ مطالعه دروسی که به آن ها بیشتر علاقمند هستید را در اولویت قرار دهید تا در همان ساعات اول مطالعه خیلی خسته نشوید ، سپس کم کم به سمت دروسی بروید که کمتر به آن علاقه دارید. بعد از هر یک ساعت مطالعه مفید حدودا 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید ( سعی کنید در دقایقی که استراحت می کنید چشمان خود را ببندید و به چیزی فکر نکنید) برای بازدهی بیشتر مغز از مواد غذایی شیرین استفاده کنید تا کمتر دچار خستگی شوید. عواملی همانند خلاصه نویسی ، حاشیه نویسی ، مکان مطالعه ، منابع کمک آموزشی مناسب ، شرکت در آزمون های آزمایشی می تواند راه شما را برای رسیدن به موفقیت هموارتر کند.

اصل سوم : دروس عمومی و تخصصی رشته هنر

کنکور هنر نیز همانند سایر کنکور ها شامل دو دفترچه عمومی و تخصصی می باشد که فرد داوطلب باید در جلسه کنکور به آن ها پاسخ دهد. در ادامه به معرفی دروس عمومی و تخصصی این رشته پرداخته ایم.

دروس عمومی

دروس عمومی کنکور هنر هیچ تفاوتی با سایر رشته های گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی و زبان ندارد. دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی ، عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد که ضریب هریک همانند سایر گروه های آزمایشی می باشد.

دروس تخصصی

مهم ترین و اساسی ترین قسمت برنامه ریزی همان برنامه ریزی برای مطالعه دروس تخصصی می باشد. دروس مهم و تاثیرگذار در کنکور هنر شامل: خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، درک عمومی ریاضی – فیزیک ، ترسیم فنی ، درک عمومی هنر ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد می باشد. برای برنامه ریزی دروس تخصصی باید به تحلیل دروس پرداخته سپس زیرگروه خود را انتخاب کنید (چرا که هر درس در زیر گروه های مختلف ضریب متفاوتی دارد) ، بنابراین در اولین قدم بایستی رشته تحصیلی خود در دانشگاه را انتخاب کنید و بر اساس آن ، یکی از 5 زیرگروه اصلی کنکور هنر مشخص می شود که ضرایب دروس تخصصی در آن ها تعیین شده است.

اصل چهارم : کلی خواندن را برای کنکور فراموش کنید!

یکی دیگر از موارد مهمی که باید برای موفقیت در کنکور رعایت کنید این است که کنکوری و جزء به جزء بخوانید و از کلی خواندن بپرهیزید. در واقع منظور ما از کنکوری خواندن بدین معناست که دروس را به صورت جزء به جزء و صرفا برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن کتاب. همچنین شیوه مطالعه کتب درسی با شیوه مطالعه به صورت کنکوری تفاوت عمده ای دارد، در واقع برای کنکور دروس باید با دقت و مفهومی تر خوانده شود ، در غیر این صورت موفق نخواهید شد. در ضمن هرگز مطالب درسی را حفظ نکنید و برای یادگیری از روش ها و تکنیک های خاص استفاده کنید یعنی دروس به اصطلاح حفظی را تصویر سازی و رمز گردانی کنید و دروس محاسباتی را بدون اثبات تایید نکنید.

 

نقش مشاور تحصیلی در برنامه ریزی کنکور هنر 98

شما برای حرکت درست در این مسیر نیازمند به یک مشاور و راهنما هستید ، در واقع مشاور به فردی اطلاق می شود که در زمینه تحصیلی از تجربه زیادی برخوردار باشد و به عنوان پشتیبان در طول آماده سازی برای کنکور 98 راهنمایی های لازم و درست را در اختیار شما قرار دهد. به همین دلیل از تاثیر حضور مشاور تحصیلی در برنامه ریزی خود غافل نشوید. مشاوران با تجربه ما می توانند به عنوان مشاوره تا زمان برگزاری کنکور 98 در کنار شما باشند در صورت تمایل با ما تماس بگیرید. همچنین استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور می تواند به موفقیت شما کمک کند.

استفاده از بهترین منابع کمک آموزشی کنکور هنر

همه ی شما می دانید که استفاده از منابع کمک آموزشی برای افزایش تسلط و مهارت الزامی است اما استفاده از این منابع در صورتی توصیه می شود که شما بر خود کتاب اصلی تسلط لازم را داشته باشید زیرا بدون مطالعه کتب درسی هیچ یک از توضیحات منابع کمک آموزشی را متوجه نخواهید شد. توصیه می شود که برای هر کتاب درسی خود حداکثر 2 کتاب کمک آموزشی تهیه کنید زیرا منابع کمک آموزشی متعدد فقط ذهن شما را آشفته می کند.

منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور هنر

نام درس نام کتاب کمک آموزشی
درک عمومی هنر تاریخ هنر گامبریج

هنر در گذر زمان هلن گاردنر

خلاقیت نمایشی تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی
خلاقیت تصویری و تجسمی مبانی هنرهای تجسمی تالیف غلامحسین نامی

مبانی طراحی گرافیک تالیف آرمین هوفمان

ترسیم فنی منشور دانش اثر سعید درویش

رسم فنی عمومی اثر احمد متقی پور

خواص مواد انتشارات آیندگان
خلاقیت موسیقی تئوری موسیققی اثر مصطفی کمال پور تراب
درک عمومی ریاضی و فیزیک منابع مشترک رشته های ریاضی و فیزیک

 

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور هنر

نام درس نام کتاب کمک آموزشی
زبان و ادبیات فارسی ادبیات موضوعی گاج

نشر الگو

زبان عربی میکرو طبقه بندی گاج

نشر الگو

زبان انگلیسی فوت و فن خیلی سبز

مبتکران

فرهنگ و معارف اسلامی مبتکران دکتر شهاب اناری

سیر تا پیاز گاج

تاثیر آزمون های آزمایشی در برنامه ریزی کنکور هنر

آزمون های آزمایشی مختلفی توسط موسسات مختلفی مانند قلم چی ، گزینه دو … برگزار می شود که شرکت در این آزمون ها مزیت های زیادی دارد. چنانچه در آزمون های آزمایشی شرکت نمایید ،نحوه مطالعه شما مطابق با برنامه ریزی خواهد بود که توسط موسسه مورد نظر تدوین شده است. مطالعه براساس جدول برنامه ریزی ، به داوطلب کمک خواهد کرد که تا پایان دوره کنکوری خود همه ی مباحث درسی را چند بار دوره کند و در صورتی که دانش آموز در حال تحصیل باشد به مباحث درسی مدرسه خود نیز خواهد رسید. علاوه بر آن شرکت در آزمون های آزمایشی باعث می شود که از نقاط ضعف خود مطلع شوید و برای رفع آنها اقدام کنید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره