خانه کنکور بودجه بندی کنکور 1401

بودجه بندی کنکور 1401

بودجه بندی کنکور سراسری 1400

از اصلی ترین مسائلی که دانش آموزان و داوطلبان کنکوری با آن رو به رو هستند، این است که کدام مباحث در آزمون از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند و یا به عبارتی دیگر، نحوه طراحی سوالات کنکور و ضرایب دروس مختلف به چه صورت است؟

همان طور که می دانید یکی از عوامل تاثیر گذار بر کسب موفقیت در آزمون سراسری، انجام برنامه ریزی کنکور صحیح و اصولی است و داوطلبان برای این که بتوانند برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت مناسبی را برای خود طراحی کنند، نیازمند کسب آگاهی در خصوص بودجه بندی سوالات آزمون گروه آزمایشی خود هستند. در این مطلب بودجه بندی هر 3 گروه تجربی، ریاضی و انسانی را

با بررسی بودجه بندی سوالات مطرح شده در کنکور سال های مختلف، می توان از اهمیت مباحث مختلف درسی آگاه شد.

بودجه بندی کنکور سراسری 1401

همان طور که اشاره شد، لازم است متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند از بودجه بندی دروس امتحانی مطلع باشند تا بتوانند برنامه ریزی و مطالعه دروس خود را دقیق تر انجام داده و به این ترتیب زمان و انرژی خود را مدیریت کننند. در کنکور سراسری دو مجموعه سوال طرح می گردد و متقاضیان باید در مدت زمانی معلوم شده، به تعداد مشخصی سوال که در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی ارائه می شوند، پاسخ دهند.

بودجه بندی کنکور تجربی 1401

علوم تجربی یکی از گروه های پر متقاضی کنکور سراسری است و به همین علت رقابت سنگینی میان داوطلبان آزمون این گروه آزمایشی وجود دارد. دفترچه سوالات عمومی که بین داوطلبان کنکور تجربی و سایر گروه ها مشترک است، شامل دروس ادبیات، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد. همچنین شرکت کنندگان می بایست به دفترچه سوالات تخصصی که شامل دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضی و زمین شناسی است نیز در زمان تعیین شده پاسخ دهند.

بودجه بندی کنکور تجربی 1401

(جهت مشاهده این بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بودجه بندی کنکور ریاضی 1401

پس از گذشتن 75 دقیقه از شروع آزمون سراسری و اتمام مهلت پاسخگویی به سوالات عمومی کنکور ریاضی، دفترچه سوالات اختصاصی این گروه که با پرسش های درس ریاضی آغاز می شود، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و باید به 135 سوال که به ترتیب شامل درس های ریاضیات، فیزیک و شیمی است پاسخ داده شود. سوالات درس ریاضیات که شامل مباحث دروس حسابان، هندسه، ریاضیات گسسته و آمار و احتمال است، مهم ترین درس کنکور ریاضی بوده و از بیشترین تعداد سوال در این آزمون برخوردار می باشد.

بودجه بندی کنکور ریاضی 1401

(جهت مشاهده این بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بودجه بندی کنکور انسانی 1401

کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی نیز متشکل از 2 دفترچه دروس عمومی و اختصاصی می باشد. توجه داشته باشید داوطلبانی که در هنگام ثبت نام کنکور سراسری، گروه معارف اسلامی و اصول فقه و عقاید را انتخاب کرده اند، به جای دفترچه اختصاصی کنکور انسانی، باید دفترچه این گروه را دریافت کنند.

بودجه بندی کنکور انسانی 1401

(جهت مشاهده این بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

اطلاع از بودجه بندی دروس و مباحث کنکور سراسری در سال های مختلف می تواند دید تازه ای نسبت به نحوه طرح سوالات و طرز فکر طراحان سوال برای داوطلبان این آزمون ایجاد کند. متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور را دارند، می بایست با توجه به اهمیت هر مبحث در بودجه بندی، نسبت به برنامه ریزی درسی خود اقدام کنند تا بتوانند از زمانی که در اختیار دارند به طور بهینه جهت مطالعه دروس خود استفاده نمایند.

 

سوالات متداول

1- با بررسی بودجه بندی دروس کنکور سراسری 1401 به چه اطلاعاتی می توان دست یافت؟

بودجه بندی سوالات هر درس در کنکور سراسری نشان دهنده اهمیت هر مبحث در این آزمون است.

2- اطلاع از بودجه بندی دروس کنکور برای داوطلبان از چه نظر دارای اهمیت است؟

متقاضیان با اطلاع از بودجه بندی دروس امتحانی می توانند برنامه ریزی و مطالعه دروس خود را دقیق تر انجام داده و به این ترتیب زمان و انرژی خود را مدیریت کننند.

3- آیا سوالات کنکور های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان دارای مباحث عمومی یکسان هستند؟

بله، بودجه بندی سوالات عمومی تمامی کنکور های آزمایشی به یک صورت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام چرا از کنکور ۹۸ نیست؟

دریافت مشاوره پیج کنکور