تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400
تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400 و همچنین ثبت نام کنکور دانشگاه آزا د 1400 به صورت همزمان انجام می شود و کلیه داوطلبان نیز در قالب یک آزمون به رقابت می پردازند. بنابراین متقاضیان شرکت در آزمون ورودی هر یک از دانشگاه های مذکور می بایست پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری با مطالعه شرایط و ضوابط، مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. از جمله اطلاعاتی که این دفترچه در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد، زمان برگزاری آزمون می باشد که قصد داریم در این مقاله به بررسی جزئیات آن بپردازیم.

کنکور سراسری سال 1400 طی روزهای 9، 10، 11 و 12 تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری، مطالعه مباحث درسی را از ماه ها قبل از ثبت نام کنکور سراسری و بر اساس برنامه ریزی کنکور که برای خود در نظر گرفته اند، آغاز کرده و همچنان در مدت زمان باقی مانده تا روز برگزاری آزمون نیز باید به تلاش خود ادامه دهند. طبق اعلام سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 به دلیل رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی به چهار روز افزایش یافته و این آزمون قرار است در طی روزهای 9، 10، 11 و 12 تیر ماه سال جاری برگزار گردد.

البته در صورتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعویق کنکور سراسری 1400 مواجه شویم، اخبار مرتبط با آن را از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

تمامی متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری 1400 برای حضور در جلسه و شرکت در آزمون گروه آزمایشی مورد نظر خود باید علاوه بر کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یا شناسنامه)، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 را نیز همراه خود داشته باشند. بنابراین لازم است که در بازه زمانی 7 لغایت 9 تیر ماه سال جاری طبق مراحل زیر، نسبت به دریافت کارت مذکور اقدام نمایید.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400” کلیک کنید.
  • اکنون می توانید از طریق یکی از چهار روش زیر، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.
  1. وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری
  2. وارد کردن شماره پرونده و کد ملی
  3. وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی
  4. وارد کردن شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

لازم است که داوطلبان بعد از انتخاب یکی از مراحل فوق و ثبت اطلاعات خواسته در کادرهای مربوطه، ابتدا اطلاعات مندرج بر روی کارت را با اطلاعات فردی خود مطابقت داده و در صورت صحت آن، از کارت پرینت تهیه نمایند. همچنین در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات مندرج روی کارت، سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات مورد نیاز را فراهم کرده است که جهت رفع ایرادات موجود در برخی از بندهای مندرج روی کارت ورود به جلسه کنکور 1400 می بایست حضورا به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر این خصوص می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی برگزاری می گردد؟

این آزمون قرار است طی روزهای 9، 10، 11 و 12 تیر ماه برگزار شود.

2- برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 به کدام سایت باید مراجعه کنم؟

این کارت از طریق سایت اختصاصی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل دریافت می باشد.

3- آیا امکان تعویق کنکور سراسری 1400 وجود دارد؟

تا کنون اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است اما در صورت تغییر زمان برگزاری این آزمون، اخبار مرتبط با آن از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه