تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401
تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401

ثبت نام کنکور سراسری و همچنین ثبت نام کنکور دانشگاه آزا د 1401 به صورت همزمان انجام می شود و کلیه داوطلبان نیز در قالب یک آزمون به رقابت می پردازند. بنابراین متقاضیان شرکت در آزمون ورودی هر یک از دانشگاه های مذکور می بایست پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری و در زمان و تاریخ نام نویسی این آزمون، روند مربوطه را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. لازم به ذکر است، مهلت ثبت نام کنکور سراسری و تمدید آن از طریق اطلاعیه های سایت رسمی سازمان سنجش منتشر می گردد که اخبار مربوطه در خصوص زمان و نحوه نیز در ادامه مقاله ارائه گشته است.

کنکور سراسری سال 1401 برای گروه های آزمایشی این آزمون طی چهار روز و در تیر ماه 1401 برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401

طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور سراسری 1401 همانند سال گذشته، به دلیل رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در چهار روز در نظر گرفته شد. قرار است این آزمون در طی روزهای 8، 9، 10 و 11 تیر ماه سال 1401 برگزار گردد اما در حال حاضر، زمان دقیقی به منظور برگزاری هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری در نظر گرفته نشده است.

البته در صورتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعویق کنکور سراسری 1401 مواجه شویم، اخبار مرتبط با آن را از طریق کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهیم داد.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

تمامی متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای حضور در جلسه و شرکت در آزمون گروه آزمایشی مورد نظر خود باید علاوه بر کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یا شناسنامه)، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 را نیز همراه خود داشته باشند. این کارت معمولا حدود سه الی چهار روز قبل از زمان برگزاری کنکور، به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان قرار داده خواهد شد که نحوه دریافت آن در ادامه مقاله ذکر شده است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401” کلیک کنید.
  • سپس می توانید از طریق یکی از چهار روش موجود در صفحه، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

لازم است که داوطلبان بعد از انتخاب یکی از مراحل فوق و ثبت اطلاعات خواسته در کادرهای مربوطه، ابتدا اطلاعات مندرج بر روی کارت را با اطلاعات فردی خود مطابقت داده و در صورت صحت آن، از کارت پرینت تهیه نمایند. همچنین در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات مندرج روی کارت، سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات مورد نیاز را فراهم کرده است که جهت رفع ایرادات موجود در برخی از بندهای مندرج روی کارت ورود به جلسه کنکور 1401 می بایست حضورا به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر این خصوص می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

منابع کنکور سراسری 1401 چیست؟

هر ساله شرکت کنندگان زیادی در کنکور سراسری ثبت نام می کنند که برای موفقیت تمامی داوطلبان می بایست ابتدا منابع لازم مورد مطالعه قرار گیرند. منابع اصلی این آزمون سراسری همان کتاب های درسی متوسطه دوم می باشند که اسامی آن ها هر ساله از طریق سایت sanjesh.org در اختیار افراد قرار می گیرد.

کتب کمک آموزشی نیز می توانند در راستای رسیدن متقاضیان به هدف خود و کسب رتبه برتر کمک کننده باشند که انواع مختلفی از آن ها در حال حاضر وجود دارد. در ادامه شما می توانید اسامی کتاب های کمک درسی به علاوه منابع اصلی گروه های آزمایشی مختلف را از طریق کلیک بر روی لینک های موجود در جدول زیر مشاهده نمایید.

بهترین منابع کنکور سراسری 1401
معرفی بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور انسانی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترنی منابع کنکور منحصرا زبان 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور هنر 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

 

سوالات متداول

1- کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی برگزاری می گردد؟

این آزمون قرار است طی روزهای 8، 9، 10 و 11 تیر ماه سال 1401 برگزار شود.

2- برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 به کدام سایت باید مراجعه کنم؟

این کارت از طریق سایت اختصاصی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل دریافت می باشد.

3- آیا امکان تعویق کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟

تاکنون اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است اما در صورت تغییر زمان برگزاری این آزمون، اخبار مرتبط با آن از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور