تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

مهلت مجدد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی 1401
تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند. این دانشگاه هر ساله در دو مقطع کاردانی (بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (بر اساس معدل کاردانی) به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401، داوطلبان می بایست در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. همچنین سازمان سنجش برای آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل نتوانسته اند در مهلت اولیه نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 اقدام کنند، مهلت مجددی در نظر می گیرد که در ادامه جزئیات آن بیان شده است. 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی مهر ماه 1400، تا تاریخ 10 شهریور ماه تمدید شده است.

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و آشنایی با رشته های ارائه شده، شهریه دانشگاه علمی کاربردی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانند جهت نام نویسی در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه علمی کاربردی همواره در دو نیمسال مهر و بهمن ماه دانشجو می پذیرد که داوطلبان می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده، مراحل مربوطه را تکمیل نمایند.

گاها ممکن است برخی داوطلبان بنا بر دلایلی همچون عدم آگاهی از زمان نام نویسی، فرصت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را از دست بدهند که سازمان سنجش معمولا با تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، شانس مجددی را برای این دسته از متقاضیان فراهم می کند.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی مهر ماه

متقاضیان نام نویسی در رشته های بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی 1401 نیمسال اول جهت ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می توانند در بازه زمانی مشخص شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

البته هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نیست اما انتظار می رود نام نویسی این دانشگاه مطابق روند سال گذشته اواسط مرداد ماه انجام گیرد و البته معمولا این زمان پس از اتمام برای آن دسته از افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند، تمدید خواهد شد. همچنین متقضیان می توانند با عضویت در  کانال تلگرام دانشگاه علمی کاربردی  مشاوره از کلیه اخبار مربوط به زمان دقیق و تمدید مهلت این فرآیند آگاه شوند. 

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی بهمن ماه

چنانچه داوطلبی موفق به ثبت نام در مهر ماه نشود یا در هیچ یک از واحدهای دانشگاهی مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرد، می تواند در نیمسال دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نماید. هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 مشخص نشده است اما پیش بینی می شود که این پروسه همانند سال گذشته از اواسط دی ماه آغاز شود و در صورت نیاز مورد تمدید قرار گیرد.

لازم به ذکر است که داوطلبان واجد شرایط می توانند در بازه زمانی نسبت به انجام روند (اینترنتی و حضوری) مورد نظر و تکمیل این فرآیند اقدام نمایند. همچنین در صورت انتشار هرگونه اخباری در این زمینه، جزئیات از طریف این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org انجام می شود. در این حالت، داوطلبان ابتدا می بایست با مراجعه به این سایت و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام نسبت به شرایط، ضوابط، قوانین و نکات مهم آگاهی پیدا کنند و سپس پروسه ثبت نام (حضوری و اینترنتی) را با توجه به نیمسال تحصیلی و مقطع موردنظر خود پیگیری نمایند. 

نحوه ثبت نام مهر ماه 

در شرایطی که نام نویسی مهر ماه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 انجام شود، توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1401 را به دقت مطالعه کرده تا از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مطلع گردید. پس از انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، می توانید مطابق با راهنمای زیر نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله ابتدا باید کارت اعتباری خریداری کنید. بدین منظور روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کرده و مراحل مربوطه را جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 تکمیل نمایید.
  • پس از دریافت شماره سریال کارت اعتباری به لینک فعال ثبت نام مراجعه کرده و پس از وارد نمودن شماره سریال و کد امنیتی موجود در صفحه، روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.
  • در این مرحله لازم است که داوطلب فرم تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در سامانه ثبت نماید.

در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شود، سامانه کدی را به عنوان کد پیگیری صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 1401 نزد خود نگه دارید. پس از اعلام نتایج، داوطلبان پذیرفته شده باید اصل مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 را جهت تکمیل روند ثبت نام خود، به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.

نحوه ثبت نام بهمن ماه

نام نویسی نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی عموما به صورت حضوری و با مراجعه به واحدهای دانشگاهی مربوطه انجام می گردد. البته لازم به ذکر است که پرداخت هزینه این فرایند به صورت اینترنتی می باشد و متقاضیان می توانند پس از آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 1401 و با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور جهت پرداخت هزینه ثبت نام در مقطع و رشته موردنظر خود اقدام نمایند. در ادامه شما را با نحوه انجام این پروسه آشنا خواهیم کرد.

  • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب “خرید کارت اعتباری” از بخش چپ سایت
  • فعال نمودن تیک مربوط به خرید شماره سریال دوره مورد نظر (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) و فشردن عبارت “تایید و ادامه”
  • درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیکی در قسمت های مشخص و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه”
  •  فعال کردن گزینه مربوط به “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” پس از یادداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”

پذیرش بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم عمدتا با عنوان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401 شناخته می شود. بنابراین افرادی که قصد تحصیل و ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی را دارند، می بایست پس از پرداخت اینترنتی هزینه نام نویسی و تکمیل پروسه ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش، در زمان مقرر به دانشگاه موردنظر خود به صورت حضوری مراجعه نمایند و سایر مراحل نام نویسی را پیگیری کنند.

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی مهر ماه سال 1401 تمدید خواهد شد؟

بله، انتظار می رود با پایان یافتن مهت اولیه ثبت نام این زمان برای جاماندگان از ثبت نام تمدید شود.

2- ثبت نام اینترنتی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول 1401 از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

نام نویسی اینترنتی نیمسال مهر این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

3- پرداخت هزینه فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه سال 1401 چگونه انجام می شود؟

فرآیند پرداخت هزینه نام نویسی در دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول و دوم به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره