خانه علمی کاربردی تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

مهلت مجدد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی 1401
تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند. این دانشگاه هر ساله در دو مقطع کاردانی (بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (بر اساس معدل کاردانی) به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401، داوطلبان می بایست در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. همچنین سازمان سنجش برای آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل نتوانسته اند در مهلت اولیه نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 اقدام کنند، مهلت مجددی در نظر می گیرد که در ادامه جزئیات آن بیان شده است. 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی مهر ماه تا 4 شهریور ماه تمدید شده است.

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و آشنایی با رشته های ارائه شده، شهریه دانشگاه علمی کاربردی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانند جهت نام نویسی در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه علمی کاربردی همواره در دو نیمسال مهر و بهمن ماه دانشجو می پذیرد که داوطلبان می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده، مراحل مربوطه را تکمیل نمایند.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی مهر ماه

متقاضیان نام نویسی دانشگاه جامع علمی کاربردی 1401 نیمسال اول جهت ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می توانند در بازه زمانی مشخص شده در جدول زیر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
مقطعزمان ثبت نام (مهلت اولیه)تمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد الی7 تیر ماه7 تیر الی 14 تیرزمان اول: 1 شهریور الی 4 شهریور ماه
زمان دوم: تا 8 شهریور ماه
کارشناسی ناپیوسته14 تیر الی 21 تیرماه21 تیر الی 26 تیرماه

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی بهمن ماه

چنانچه داوطلبی موفق به ثبت نام در مهر ماه نشود یا در هیچ یک از واحدهای دانشگاهی مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرد، می تواند در نیمسال دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نماید. هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 مشخص نشده است اما پیش بینی می شود که این پروسه همانند سال گذشته از اواسط دی ماه آغاز شود و در صورت نیاز مورد تمدید قرار گیرد.

لازم به ذکر است که داوطلبان واجد شرایط می توانند در بازه زمانی نسبت به انجام روند (اینترنتی و حضوری) مورد نظر و تکمیل این فرآیند اقدام نمایند. همچنین در صورت انتشار هرگونه اخباری در این زمینه، جزئیات از طریف این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org انجام می شود. در این حالت، داوطلبان ابتدا می بایست با مراجعه به این سایت و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام نسبت به شرایط، ضوابط، قوانین و نکات مهم آگاهی پیدا کنند و سپس پروسه ثبت نام (حضوری و اینترنتی) را با توجه به نیمسال تحصیلی و مقطع موردنظر خود پیگیری نمایند. 

نحوه ثبت نام مهر ماه 

در شرایطی که نام نویسی مهر ماه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 انجام شود، توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1401 را به دقت مطالعه کرده تا از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مطلع گردید. پس از انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، می توانید مطابق با راهنمای زیر نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی رنگی سمت راست گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • روی لینک  “ثبت نام پذیرش دوره های علمی کاربردی مهر ماه 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • فشردن دکمه  آبی رنگ مربوط به سریال ثبت نام دوره مورد نظر و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در فیلدهای موجود در صفحه و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال نموده و پس از آن، بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در این صفحه و سپس کلیک بر روی گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • فشردن کلید “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • ثبت سریال ثبت نام خریداری شده در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به سیستم”

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

پس از طی نمودن مراحل بالا، سامانه کدی را به عنوان کد پیگیری صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 1401 نزد خود نگه دارید.

نحوه ثبت نام بهمن ماه

نام نویسی نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی عموما به صورت حضوری و با مراجعه به واحدهای دانشگاهی مربوطه انجام می گردد. البته لازم به ذکر است که پرداخت هزینه این فرایند به صورت اینترنتی می باشد و متقاضیان می توانند پس از آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 1401 و با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور جهت پرداخت هزینه ثبت نام در مقطع و رشته موردنظر خود اقدام نمایند. در ادامه شما را با نحوه انجام این پروسه آشنا خواهیم کرد.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب “خرید کارت اعتباری” از بخش چپ سایت
 • فعال نمودن تیک مربوط به خرید شماره سریال دوره مورد نظر (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) و فشردن عبارت “تایید و ادامه”
 • درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیکی در قسمت های مشخص و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه”
 •  فعال کردن گزینه مربوط به “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” پس از یادداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”

پذیرش بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم عمدتا با عنوان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401 شناخته می شود. بنابراین افرادی که قصد تحصیل و ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی را دارند، می بایست پس از پرداخت اینترنتی هزینه نام نویسی و تکمیل پروسه ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش، در زمان مقرر به دانشگاه موردنظر خود به صورت حضوری مراجعه نمایند و سایر مراحل نام نویسی را پیگیری کنند.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی مهر ماه سال 1401 تمدید خواهد شد؟

بله، با پایان یافتن مهت اولیه، برای جاماندگان از ثبت نام تا 8 شهریور ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام اینترنتی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

نام نویسی اینترنتی نیمسال مهر این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

3- پرداخت هزینه فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه سال چگونه انجام می شود؟

فرآیند پرداخت هزینه نام نویسی در دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول و دوم به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره