شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

مهلت مجدد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99
تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند. این دانشگاه هر ساله در دو مقطع کاردانی (بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (بر اساس معدل کاردانی)، به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99، داوطلبان می بایست در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. سازمان سنجش برای آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل نتوانسته اند در مهلت اولیه نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 اقدام کنند، مهلت مجددی را در نظر می گیرد.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبان ورودی مهرماه، تا تاریخ 23 شهریور ماه سال 99 تمدید شده است.

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و آشنایی با رشته های ارائه شده، شهریه دانشگاه علمی کاربردی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، می توانند جهت نام نویسی در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه علمی کاربردی همواره در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد که داوطلبان می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 مراجعه کرده و مراحل مربوطه را تکمیل نمایند.

گاها ممکن است برخی داوطلبان بنا بر دلایلی همچون عدم آگاهی از زمان نام نویسی، فرصت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را از دست بدهند که سازمان سنجش معمولا با تمدید مهلت نام نویسی، شانس مجددی را برای این دسته از متقاضیان فراهم می کند.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی مهر ماه

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مهر ماه طی دو مرحله برای داوطلبان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام می شود. بنا بر اعلام سازمان سنجش، متقاضیان مقطع کاردانی از 4 تا 11 شهریور ماه 99 ثبت نام فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت sanjesh.org، ثبت نام خود را انجام دهند.

همچنین داوطلبان برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته، از 11 تا 17 شهریور ماه 99 مهلت دارند تا بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و آگاهی از شرایط و مقررات مربوطه، نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. پس از این اطلاعیه، مجددا زمان ثبت نام دوره کاردانی به تعویق افتاد و همزمان با مهلت نام نویسی دوره کارشناسی ناپیوسته تعیین گردید.

با اتمام این بازه زمانی تعیین شده برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام در مدت زمان معین نشده بودند، مهلت مجدد نام نویسی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک بار تا تاریخ 23 شهریور ماه 99 و بار دیگر تا 27 شهریور ماه 99 در نظر گرفته شده است تا جاماندگان از ثبت نام، فرصت مجددی را جهت نام نویسی داشته باشند. همچنین این مهلت برای سومین بار تمدید شده است و داوطلبان می توانند تا 16 مهرماه 99 نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند. قابل ذکر است که همزمان با تمدید مهلت ثبت نام، اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی بهمن ماه

چنانچه داوطلبی موفق به ثبت نام در مهر ماه نشود و یا در هیچ یک از واحدهای دانشگاهی مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرد، می تواند در نیمسال دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نماید. زمان اولیه ثبت نام ممکن است در اواخر آذر ماه می باشد ولی هنوز سازمان سنجش اطلاعیه دقیقی مبنی بر آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 اعلام نکرده است و به تبع آن تاریخ مشخصی جهت تمدید مهلت ثبت نام هنوز در دسترس نیست. 

توجه کنید که در صورت تمدید مهلت ثبت نام این آزمون، تاریخ دقیق آن در این مطلب بروزرسانی خواهد شد، همچنین با عضویت در کانال علمی کاربردی یا کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره می توانید در صورت اعلام زمان نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی یا تمدید مهلت آن در بهمن ماه سال 99، از آن مطلع شوید چرا که کلیه اخبار تکمیلی پیرامون ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق کانال های فوق اطلاع رسانی می گردد.

راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گاها به صورت اینترنتی و گاها به صورت حضوری انجام می شود. در صورت ثبت نام حضوری، داوطلبان می بایست پس از اطلاع از رشته های بدون آزمون و انتخاب رشته مورد نظر، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه کرده و روند ثبت نام خود را پیگیری نمایند.

در شرایطی که نام نویسی صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام شود، توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 99 را به دقت مطالعه کرده تا از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 مطلع گردید. پس از انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، می توانید مطابق با راهنمای زیر، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله ابتدا باید کارت اعتباری خریداری کنید. بدین منظور روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کرده و مراحل مربوطه را جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 تکمیل نمایید.
  • پس از دریافت شماره سریال کارت اعتباری به لینک فعال ثبت نام مراجعه کرده و پس از وارد نمودن شماره سریال و کد امنیتی موجود در صفحه، روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.
  • در این مرحله لازم است تا داوطلب فرم تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در سامانه ثبت نماید.

در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شود، سامانه کدی را به عنوان کد پیگیری صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99 نزد خود نگه دارید. پس از اعلام نتایج، داوطلبان در صورت قبولی باید اصل مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 را جهت تکمیل روند ثبت نام خود، به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند. شما همراهان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی درمورد تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی یا هر یک از موارد فوق، روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبان ورودی مهر ماه سال 99 تمدید شده است؟

بله، داوطلبان می توانند در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا تاریخ 23 شهریور ماه 99 نسبت به ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی اقدام نمایند.

2- ثبت نام اینترنتی دانشگاه علمی کاربردی چگونه صورت می گیرد؟

نام نویسی اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

3- آیا مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبان ورودی بهمن ماه سال 99 تمدید شده است؟

در حال حاضر تاریخ مشخصی جهت تمدید مهلت ثبت نام داوطلبان ورودی بهمن ماه در دسترس نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره