تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

مهلت مجدد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99
تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند. این دانشگاه هر ساله در دو مقطع کاردانی (بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (بر اساس معدل کاردانی) به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99، داوطلبان می بایست در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. همچنین سازمان سنجش برای آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل نتوانسته اند در مهلت اولیه نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 اقدام کنند، مهلت مجددی را در نظر می گیرد که در ادامه جزئیات آن بیان شده است.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داوطلبان ورودی بهمن ماه، تا تاریخ 25 دی ماه سال 99 تمدید شده است.

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و آشنایی با رشته های ارائه شده، شهریه دانشگاه علمی کاربردی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانند جهت نام نویسی در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه علمی کاربردی همواره در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد که داوطلبان می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده مراحل مربوطه را تکمیل نمایند.

گاها ممکن است برخی داوطلبان بنا بر دلایلی همچون عدم آگاهی از زمان نام نویسی، فرصت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را از دست بدهند که سازمان سنجش معمولا با تمدید مهلت نام نویسی، شانس مجددی را برای این دسته از متقاضیان فراهم می کند.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی مهر ماه

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مهر ماه طی دو مرحله برای داوطلبان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام می شود. بنابر اعلام سازمان سنجش، متقاضیان مقطع کاردانی از 4 تا 11 شهریور ماه 99 فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، ثبت نام خود را انجام دهند.

همچنین داوطلبان برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته، از 11 تا 17 شهریور ماه 99 مهلت داشتند تا بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و آگاهی از شرایط و مقررات مربوطه، نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. پس از این اطلاعیه، مجددا زمان ثبت نام دوره کاردانی به تعویق افتاد و همزمان با مهلت نام نویسی دوره کارشناسی ناپیوسته تعیین گردید.

با اتمام این بازه زمانی، برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام در مدت زمان معین نشده بودند، مهلت مجدد نام نویسی در هر دو مقطع یک بار تا تاریخ 23 شهریور ماه 99، بار دیگر تا 27 شهریور ماه 99 و برای بار سوم تا تاریخ 16 مهر ماه 99 در نظر گرفته شد تا جاماندگان از ثبت نام نیز فرصت مجددی را جهت نام نویسی داشته باشند. قابل ذکر است که همزمان با تمدید مهلت ثبت نام، اصلاحیه دفترچه راهنما و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

تمدید مهلت ثبت نام برای ورودی بهمن ماه

چنانچه داوطلبی موفق به ثبت نام در مهر ماه نشود و یا در هیچ یک از واحدهای دانشگاهی مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرد، می تواند در نیمسال دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نماید. به همین منظور داوطلبان علاقه مند به شرکت در دوره کاردانی از تاریخ 16 تا 22 دی ماه 99 و داوطلبان ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته نیز از روز 17 لغایت 23 دی ماه 99 فرصت دارند نسبت به نام نویسی خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

شایان ذکر است که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، تا روز پنجشنبه مورخ 25 دی ماه 99 تمدید شده است در نتیجه، افراد می توانند در این بازه زمانی مراحل نام نویسی خود را به صورت حضوری به انجام برسانند.

راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گاها به صورت اینترنتی و گاها به صورت حضوری انجام می شود. در صورت ثبت نام حضوری، داوطلبان می بایست پس از اطلاع از رشته های بدون آزمون و انتخاب رشته مورد نظر، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه کرده و روند ثبت نام خود را پیگیری نمایند که این فرآیند معمولا در بهمن ماه صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی

در شرایطی که نام نویسی مهر ماه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 انجام شود، توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 99 را به دقت مطالعه کرده تا از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 مطلع گردید. پس از انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، می توانید مطابق با راهنمای زیر نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله ابتدا باید کارت اعتباری خریداری کنید. بدین منظور روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کرده و مراحل مربوطه را جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 تکمیل نمایید.
  • پس از دریافت شماره سریال کارت اعتباری به لینک فعال ثبت نام مراجعه کرده و پس از وارد نمودن شماره سریال و کد امنیتی موجود در صفحه، روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.
  • در این مرحله لازم است داوطلب فرم تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در سامانه ثبت نماید.

در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شود، سامانه کدی را به عنوان کد پیگیری صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99 نزد خود نگه دارید. پس از اعلام نتایج، داوطلبان در صورت قبولی باید اصل مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 را جهت تکمیل روند ثبت نام خود، به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.

نحوه ثبت نام بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان پس از آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و با در دست داشتن مدارک لازم می توانند جهت ثبت نام در واحد دانشگاهی موردنظر خود به صورت حضوری اقدام نمایند. 

اما نکته ای که علاقه مندان ثبت نام در این دانشگاه باید توجه کنند این است که پرداخت هزینه نام نویسی صرفا به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود که مراحل آن در ادامه ذکر شده اند.

  • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب “خرید کارت اعتباری” از بخش چپ سایت
  • فعال نمودن تیک مربوط به خرید شماره سریال دوره مورد نظر (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) و فشردن عبارت “تایید و ادامه”
  • درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک در قسمت های مشخص و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه”
  •  فعال کردن گزینه مربوط به “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” پس از یادداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”

پذیرش بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم عمدتا با عنوان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99 شناخته می شود. بنابراین افرادی که قصد تحصیل و ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی را دارند، می بایست پس از پرداخت اینترنتی هزینه نام نویسی، در زمان مقرر به دانشگاه موردنظر خود به صورت حضوری مراجعه نمایند. 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن ماه سال 99 تمدید شده است؟

بله، ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی تا روز پنجشنبه مورخ 25 دی ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام اینترنتی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

نام نویسی اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

3- پرداخت هزینه فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه سال 99، چگونه انجام می شود؟

فرآیند پرداخت هزینه نام نویسی در دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره