جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد
توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری در قالب کارنامه ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرند. بیشتر داوطلبان برای بار اول در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند بنابراین اطلاعات چندانی از کارنامه ای که منتشر می شود ندارند از طرفی تفسیر کارنامه کارشناسی ارشد 97 برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 اهمیت بسیاری دارد و تماس های داوطلبان با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره ما را بر آن داشت تا این مقاله را به توضیح اطلاعات مندرج در کارنامه کارشناسی ارشد 97 اختصاص دهیم بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا مرداد ماه که زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فرا می رسد بدون مشکل از پس تفسیر کارنامه کنکور کارشناسی ارشد خود برآیید.

چنانچه در کارنامه مغایرتی در اطلاعات مندرج در قسمت ” مشخصات ثبت نامی داوطلب ” با مشخصات واقی خود مشاهده کردید حتما نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید.

کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 97

نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 نیمه دوم خرداد ماه سال جاری بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد. این کارنامه حاوی اطلاعاتی همچون مشخصات ثبت نامی داوطلب و اطلاعات رشته امتحانی اول می باشد. در ادامه مطلب به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

الف ) مشخصات ثبت نامی داوطلب

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می توانند در دو رشته اصلی و شناور شرکت کنند که ما در این قسمت اطلاعات رشته امتحانی اول را مورد بررسی قرار می دهیم. قسمت اول کارنامه به مشخصات ثبت نامی شما اختصاص یافته است و شامل اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، شماره پرونده، جنس، سهمیه ثبت نامی، ارگان سهمیه، نام رشته تحصیلی، موسسه فارغ التحصیلی، معدل کاردانی، معدل کارشناسی، ماه و سال فراغت از تحصیل می باشد. این قسمت را با دقت بررسی کنید تا هیچ یک از اطلاعات مندرج در این قسمت با اطلاعات واقعی شما تفاوتی نداشته باشد در غیر این صورت حتما جهت اصلاح این اطلاعات از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام نمایید.

ب ) اطلاعات رشته امتحانی اول

قسمت دوم کارنامه کارشناسی ارشد به اطلاعات رشته امتحانی اول اختصاص یافته است. در این قسمت به شماره داوطلب شما، علاقمندی شما به تحصیل در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی، وضعیت انتخاب رشته شما، معدل موثر، کد و نام رشته امتحانی اول، نمرات اکتسابی شما در آزمون کارشناسی ارشد ( به تفکیک هر درس )، کد ضریب، نمره کل، رتبه داوطلب در سهمیه، رتبه داوطلب بدون سهمیه، آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه، نتیجه در دوره روزانه، رتبه داوطلب در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی، آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی، نتیجه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته شده است.

 • شماره داوطلبی : این شماره توسط سازمان سنجش به شما تعلق می گیرد و مشخص کننده شماره داوطلبی شما در رشته امتحانی اول می باشد.
 • علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی : چنانچه هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری علاقه خود را جهت گزینش و ادامه تحصیل در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی اعلام کرده باشید در مقابل عبارت ” علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی ” کلمه * بلی *  و چنانچه جهت گزینش و ادامه تحصیل در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی علاقه مندی خود را اعلام نکرده باشید در مقابل عبارت ” علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی ” کلمه * خیر * درج خواهد شد. نکته مهم در این رابطه آن این است که اگر شما هنگام ثبت نام جهت گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی نیز ثبت نام نکرده باشید ولی ولی حداقل رتبه لازم جهت انتخاب رشته این دانشگاه ها را کسب کرده باشید ، پس از اعلام نتایج فرصت خواهید داشت با خرید کارت اعتباری علاقه خود را اعلام کرذه و در انتخاب رشته این دانشگاه ها نیز شرکت کنید.
 • وضعیت انتخاب رشته داوطلب : چناتچه شما رتبه و تراز لازم جهت شرکت در انتخاب رشته را کسب کرده باشید در مقابل عبارت ” وضعیت انتخاب رشته داوطلب ” کلمه * مجاز می باشید * و در غیر این صورت مقابل عبارت ” وضعیت انتخاب رشته داوطلب ” کلمه * مجاز نیستید * درج می شود .
 • معدل موثر : معدل با معدل ثبت نامی که در قسمت اول کارنامه درج می شود، فرق دارد و تاثیری 20 درصدی در گزینش نهایی بر اساس این معدل صورت می گیرد.
 • کد و نام رشته امتحانی اول : در آزمون کارشناسی ارشد 97 در هر رشته ای که کنکور داده باشید در این قسمت قید می شود.
 • نمرات اکتسابی : در این قسمت نام دروس امتحانی را به همراه نمره ای که کسب کرده اید به تفکیک نوشته می شود. لازم به ذکر نمرات در این قسمت به درصد بیان می شود.
 • کد ضریب : گرایش هایی که ضریب دروس امتحانی آن ها یکسان است در یک کد ضریب قرار می گیرند ( در واقع این کد مشخص کننده رشته گرایش های مختلف مجموعه امتحانی است ).
 • نمره کل : این نمره بر اساس ضرایب دروس در هر گرایش و تاثیر 80 درصد نمره علمی و 20 درصد معدل موثر داوطلب محاسبه می شود . هر چه تراز بالاتر باشد، احتمال بیش تری برای قبولی در کد رشته های مربوط وجود دارد.
 • رتبه داوطلب در سهمیه : در این قسمت رتبه شما را با داوطلبان دارای سهمیه یکسان با شما مقایسه می کنند. هنگام انتخاب رشته بیشتر به این رتبه توجه کنید.
 • رتبه داوطلب بدون سهمیه : در این قسمت رتبه شما را بدون در نظر گرفتن سهمیه ثبت نامی محاسبه و در این قسمت درج می کنند. در واقع رتبه شما با کلیه داوطلبان رشته امتحانی شما محاسبه می شود.
 • آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه : در این قسمت مشخص می شود در سهمیه ای که به شما تعلق می گیرد رتبه آخرین فرد قبولی در دوره روزانه چه رتبه ای است.
 • نتیجه در دوره روزانه : چنانچه زیر این عبارت کلمه * مجاز * ذکر شده باشد یعنی با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه می باشید در غیر این صورت زیر عبارت ” نتیجه در دوره روزانه ” کلمه * غیر مجاز * درج می گردد.
 • رتبه داوطلب در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی : در این قسمت رتبه شما در سهمیه ای که به شما تعلق می گیرد و در میان علاقه مندان به شرکت در انتخاب رشته دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد درج می شود.
 •  آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی : آخرین رتبه مجاز برای رشته های تحصیلی غیر روزانه و دانشگاه آزادبا توجه به سهمیه ای که به شما تعلق می گیرد در این قسمت درج می گردد.
 • نتیجه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی : در این قسمت نیز اگر کلمه * مجاز * درج شده باشد یعنی شما مجاز به انتخاب رشته های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی شده اید در غیر این صورت کلمه * غیر مجاز * درج خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید