خانه تیزهوشان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

زمان و نحوه ثبت نام ازمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 - 1403
ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

دانش آموزان جهت ورود به مدارس تیزهوشان، در دوره اول متوسطه می بایست در آزمون استعدادهای درخشان ششم به هفتم شرکت نمایند. پذیرش دانش آموزان در پایه مذکور و در مدارس فوق بر اساس سنجش هوش، خلاقیت و استعداد آن ها صورت می پذیرد. آن دسته از داوطلبان که واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان هستند، می توانند در موعد مقرر به سایت وزارت آموزش و پرورش  به نشانی medu.ir مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را به انجام برسانند.

نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 از طریق سایت medu.ir انجام می شود.زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

با توجه به اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان، زمان ثبت نام در این آزمون در تاریخ 15 فروردین ماه 1402 شروع شده و تا تاریخ 25 ام فروردین ماه ادامه دارد. داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی می بایست در بازه زمانی مقرر و با مراجعه به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان برای ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

قبل از اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون مذکور که به شکل اینترنتی و از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی medu.ir انجام می شود، لذا جهت انجام فرآیند ثبت نام نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت که در صورت مفقود و یا فراموش شدن آن امکان بازیابی این رمز به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه نیز فراهم است.

برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان باید ضمن مراجعه به سایت medu.ir نسبت به پر کردن فرم ثبت نام، خرید کارت اعتباری و بارگزاری عکس خود اقدام نمایید.

چند نکته در خصوص ثبت نام

 • امکان دریافت رمز عبور همگام با مراجعه به مدرسه خود یا بازیابی رمز به صورت اینترنتی (از طریق سامانه medu.ir) وجود دارد.
 • در زمان تکمیل فرم ثبت نام، باید مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایید؛ در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه تیزهوشان هستند، هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه می باشد.
 • عکس بارگذاری شده در سایت باید دارای فرمت jpg، بدون حاشیه و تا خوردگی و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد. همچنین فایل عکس باید با ابعاد حداکثر 200*300 یا 300*400 پیکسل باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام انجام می گیرد و در صورت عدم واریز هزینه، ثبت نام شما قطعی نخواهد شد.
 • در پایان مراحل نام نویسی باید شماره پیگیری را دریافت کنید چرا که عدم دریافت این کد، به منزله عدم تکمیل ثبت نام می باشد. لازم به ذکر است که نگهداری از کد پیگیری جهت استفاده در مراحل بعد (زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ) ضروری می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هستند که شرایط و ضوابط لازم را دارا باشند. شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم عبارت اند از:

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی
 • در صورتی که داوطلب از دو شرط بالا حداکثر در یکی از عنوان دروس، مقیاس خوب را کسب نموده باشد نیز ثبت نام وی بلامانع است.
 • دارا بودن تابعیت ایرانی (دانش آموزان غیر ایرانی نیز با دارا بودن یکسری شرایط خاص قادر به ثبت نام خواهند بود.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد.
 • لازم است که داوطلبان، مدارس استعداد درخشان مورد نظر را با توجه به محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه استعداد درخشان می باشد، دانش آموزان در انتخاب و اولویت بندی مدارس اختیار کامل دارند.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد، (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیر همجنس) و قبولی یکی از آن ها در آزمون، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی به موضوعات مهمی همچون مهلت نام نویسی، اطلاعات مربوط به توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، مراحل ثبت نام آزمون، شرایط پذیرش دانش آموزان، اعلام نتایج، ضوابط و نحوه نقل و انتقال پذیرفته شدگان و… اشاره شده است. برای دانلود دفترچه مذکور می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 

مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به دو بخش مدارک حضوری و غیر حضوری تقسیم می شود. در ثبت نام اولیه قبل از برگزاری آزمون داوطلبان بایستی با آپلود مدارک ذکر شده در ذیل در سایت مذکور نام نویسی اولیه خود را به انجام برسانند در بخش دوم افرادی که آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند باید با مراجعه حضوری همراه با مدارک ذکر شده به مدرسه مورد نظر جهت نام نویسی اقدام نمایند.

مدارک ثبت نام  آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳
مدارک حضوریمدارک غیر حضوری
وارد کردن اطلاعات صحیح و شخصی در سایت مورد نظرکارنامه قبولی پایه پنجم و ششم
بارگذاری عکس 4*3 با زمینه سفید و حجم کمتر از 70 کیلو بایتاصل شناسنامه عکس دار داوطلب
پرداخت هزینه ثبت نامحکم کارگزینی اولیا فرهنگی
پرینت قبولی آزمون مدارس تیزهوشان
6 قطعه عکس 4*3 زمینه سفید و پشت نویسی شده
اصل و کپی مدارک ایثارگری

سوالات و منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانش آموزان می توانند با مطالعه منابع آزمون تیز هوشان که لینک آن در زیر آورده شده است، آمادگی مورد نیاز برای حضور در عرصه رقابت را پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم بدست آورند. البته بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها ترجیح می دهند برای آمادگی بیشتر به شرکت در کلاس تیزهوشان ششم و همچنین کلاس استعداد تحلیلی تیزهوشان روی بیاورند.

لذا لازم به ذکر است که سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تماما از مباحث شکل های هندسی، استدلال های تحلیلی، تصویری و فضایی، عبارت های کلامی، روابط ریاضی و درک منطقی است که به صورت کلی دارای 60 سوال با 75 دقیقه زمان پاسخ گویی می باشد. لذا به ازای هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.

منابع آزمون تیزهوشان پایه ششم 1402 – 1403
 منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

( جهت مشاهده منابع، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 - 1403 در چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام این آزمون از روز 15 فروردین 1402 آغاز شده و تا 25 فروردین ماه ادامه دارد.

2- نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1402 - 1403 به چه صورت است؟

داوطلبان باید جهت نام نویسی به سایت medu.ir مراجعهنموده ونسبت به تکمیل فرم و بارگزاری عکس قدام نمایند.

3- آیا در صورت فراموشی، امکان بازیابی رمز همگام مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند به سایت pada.medu.ir مراجعه کرده و با کلیک بر عبارت (بازیابی نام کاربری) اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد