تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

تاریخ ثبت نام آزمون سنجش هوش استعداد درخشان هفتم 1400 - 1401
ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

معمولا والدین تمایل دارند فرزندانشان در بهترین مدارس ادامه تحصیل دهند که یکی از این مدارس برتر، مدرسه تیزهوشان می باشد. دانش آموزان جهت ورود به این مدارس در دوره اول متوسطه می بایست در آزمون استعدادهای درخشان ششم به هفتم شرکت نمایند. مبنای پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس تیزهوشان بر اساس سنجش هوش، خلاقیت و استعداد آن ها می باشد. داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان (دوره اول) مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را آغاز نمایند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال تحصیلی 1400 – 1401 از روز 11 الی 25 فروردین ماه 1400، به صورت اینترنتی امکان پذیر خواهد بود.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی می بایست در بازه زمانی که مشخص می شود با مراجعه به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان اقدامات لازم را انجام دهید. طبق اطلاعیه منتشر شده از طریق سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان، علاقه مندان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، از تاریخ 11 تا 25 فروردین ماه 1400، نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت مذکور اقدام کنند. همچنین معمولا بازه زمانی مجددی تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برای داوطلبان باز مانده از ثبت نام این آزمون در نظر گرفته می شود که در سال 1400، مهلت اولیه ابتدا تا تاریخ 31 فروردین و برای بار دوم تا روز جمعه مورخ 3 اردیبهشت تمدید شد.

لازم به ذکر است، قبل از اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی آزمون مذکور، در صورتی که رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان خود را نمی دانید یا فراموش کرده اید، می بایست آن را از مدرسه دریافت کنید که البته در سال تحصیلی 1400 – 1401 امکان دریافت اینترنتی این رمز در سایت مربوطه نیز فراهم شد.

راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • ورود به سایت رسمی مرکز پرورش استعداد های درخشان به نشانی hoosh.medu.ir و ثبت کردن “کد ملی” و “رمز عبور همگام” جهت ورود به سامانه

مرحله اول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • مشخص کردن نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه)

مرحله دوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • کلیک روی آیکون نشان داده شده، دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات خواسته شده

مرحله سوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • بارگذاری عکس داوطلب در محل “انتخاب فایل” و تیک زدن عبارت “با توجه به این که مراحل نام نویسی اینترنتی انجام می شود، صحت تمامی اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه بر عهده اینجانب بوده و مورد تایید است” و سپس انتخاب گزینه “ذخیره” در انتهای کار

مرحله چهارم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

توجه داشته باشید که جهت قطعی نمودن نام نویسی خود می بایست هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 را از طریق سایت مذکور و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. پس از انجام تمامی این مراحل، سامانه یک “کد پیگیری” در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا اتمام فرآیند آزمون نزد خود نگه دارید.

چند نکته در خصوص ثبت نام

 • برای دریافت رمز عبور همگام حتما باید به مدرسه خود مراجعه کنید و هیچ روش غیرحضوری یا الکترونیکی برای دریافت آن وجود ندارد
 • در زمان تکمیل فرم ثبت نام، باید مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه می باشد
 • عکس بارگذاری شده در سایت باید دارای فرمت jpg، بدون حاشیه و تا خوردگی و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد. همچنین فایل عکس باید با ابعاد حداکثر 300×200 یا 400×300 پیکسل باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام انجام می گیرد و در صورت عدم واریز هزینه، ثبت نام شما قطعی نخواهد شد.
 • در پایان مراحل نام نویسی باید شماره پیگیری را دریافت کنید چرا که عدم دریافت این کد، به منزله عدم تکمیل ثبت نام می باشد. لازم به ذکر است که نگهداری از کد پیگیری جهت استفاده های بعدی (زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401) ضروری می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هستند که شرایط لازم را دارا باشند. شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 عبارت اند از:

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی
 • در صورتی که داوطلب از دو شرط بالا حداکثر در یکی از عنوان دروس، مقیاس خوب را کسب نموده باشد نیز ثبت نام وی بلامانع است.
 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد.
 • لازم است که داوطلبان، مدارس استعداد درخشان مورد نظر را با توجه به محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه استعداد درخشان می باشد، دانش آموزان در انتخاب و اولویت بندی مدارس اختیار کامل دارند.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد، (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیر همجنس) و قبولی یکی از آن ها در آزمون، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی به موضوعات مهمی همچون مهلت نام نویسی، توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، مراحل ثبت نام آزمون، شرایط پذیرش دانش آموزان، اعلام نتایج و ثبت نام پذیرفته شدگان، ضوابط و نحوه نقل و انتقال پذیرفته شدگان و… اشاره شده است. دفترچه مذکور در تاریخ 3 فروردین ماه 1400 از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان در اختیار داوطلبان قرارگرفت که جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به این دفترچه، لینک دانلود آن در کادر زیر قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401
(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

توجه داشته باشید که حتما پیش از اقدام به ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401، محتویات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی را به دقت مورد بررسی قرار داده تا از تمامی نکات و ضوابط نام نویسی و برگزاری آزمون اطلاعات لازم را کسب نمایید. همچنین شما دانش آموزان گرامی می توانید با مطالعه منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی، آمادگی مورد نیاز برای حضور در عرصه رقابت را پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 بدست آورید. به منظور دسترسی به اطلاعات تکمیلی پیرامون هر یک از مباحث مذکور می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401 به صورت حضوری انجام می شود؟

خیر، ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه hoosh.medu.ir صورت می گیرد.

2- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1400 - 1401 در چه زمانی آغاز می شود؟

این فرآیند از تاریخ 11 الی 25 فروردین ماه 1400 انجام پذیر بود که ابتدا تا تاریخ 31 فروردین و سپس تا 3 اردیبهشت ماه تمدید شد.

3- چگونه می توان به رمز همگام مدارس تیزهوشان دسترسی پیدا نمود؟

دانش آموزان می بایست با مراجعه حضوری به مدارس خود رمز همگام را دریافت نمایند که در سال 1400 امکان دریافت اینترنتی رمز همگام نیز فراهم شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره