یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

تاریخ ثبت نام آزمون سنجش هوش استعداد درخشان هفتم 1400 - 1401
ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

معمولا والدین تمایل دارند تا فرزندانشان در بهترین مدارس ادامه تحصیل دهند که یکی از این مدارس برتر، مدرسه تیزهوشان می باشد. دانش آموزان جهت ورود به این مدارس در دوره اول متوسطه، می بایست در آزمون استعدادهای درخشان ششم به هفتم شرکت نمایند. مبنای پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس تیزهوشان بر اساس سنجش هوش، خلاقیت و استعداد آن ها می باشد. داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان (دوره اول) مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را آغاز نمایند.

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل سوالات تست هوش می باشد و از کتب درسی دانش آموزان هیچ سوالی مطرح نمی گردد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون ششم به هفتم 1400 – 1401

برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی می بایست در بازه زمانی که مشخص می شود با مراجعه به سایت hoosh.medu.ir اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین به دلیل درخواست مکرر اولیا و دانش آموزان گرامی، معمولا مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات، قابل تمدید می باشد که در سال گذشته مدت زمان مذکور از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان سه بار تمدید شد. از آن جایی که زمان مشخصی به جهت نام نویسی آزمون تیزهوشان سال تحصیلی 1400 – 1401 مشخص نشده است، شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان از جدیدترین اخبار در زمینه زمان ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مطلع گردید.

لازم به ذکر است، قبل از اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی آزمون مذکور، رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را از مدرسه دریافت کنید زیرا برای ورود به سامانه ثبت نام نیازمند این رمز می باشید.

راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • ورود به سایت رسمی مرکز پرورش استعداد های درخشان به نشانی hoosh.medu.ir و وارد کردن “کد ملی” و “رمز عبور همگام” جهت ورود به سامانه

مرحله اول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • مشخص کردن نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه)

مرحله دوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • کلیک روی آیکون نشان داده شده و دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات خواسته شده

مرحله سوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • بارگذاری عکس داوطلب در محل “انتخاب فایل” و تیک زدن عبارت “با توجه به این که مراحل نام نویسی اینترنتی انجام می شود، صحت تمامی اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه بر عهده اینجانب بوده و مورد تایید است” و سپس انتخاب گزینه “ذخیره” در انتهای کار

مرحله چهارم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

توجه داشته باشید که جهت قطعی نمودن نام نویسی خود می بایست هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 را از طریق سایت مذکور و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. پس از انجام تمامی این مراحل، سامانه یک “کد پیگیری” در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا اتمام فرآیند آزمون نزد خود نگه دارید.

چند نکته در خصوص ثبت نام

 • برای دریافت رمز عبور همگام حتما باید به مدرسه خود مراجعه کنید و هیچ روش غیرحضوری یا الکترونیکی برای دریافت آن وجود ندارد.
 • در زمان تکمیل فرم ثبت نام، باید مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه می باشد.
 • عکس بارگذاری شده در سایت باید دارای فرمت jpg ، بدون حاشیه و تا خوردگی و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد. هم چنین فایل عکس باید با ابعاد حداقل 300×200 و حداکثر 400×300 پیکسل باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثبت نام انجام می گیرد و درصورت عدم واریز هزینه، ثبت نام شما قطعی نخواهد شد.
 • در پایان مراحل نامذ نویسی باید شماره پیگیری را دریافت کنید و عدم دریافت این کد، به منزله عدم تکمیل ثبت نام می باشد. لازم به ذکر است نگهداری از کد پیگیری جهت استفاده های بعدی (زمان اعلام نتایج) ضروری می باشد.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی به موضوعات مهمی همچون مهلت ثبت نام، توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، مراحل ثبت نام دانش آموزان، شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم، اعلام نتایج و ثبت نام پذیرفته شدگان، ضوابط و نحوه نقل و انتقال پذیرفته شدگان و… اشاره شده است. دفترچه مذکور از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به این دفترچه، لینک دانلود به محض انتشار در کادر زیر قرار داده می شود.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یا همان آزمون تیزهوشان هستند که شرایط لازم را دارا باشند. شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم عبارتند از:

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم ابتدایی
 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد.
 • لازم است که داوطلبان، مدارس استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به محل سکونتشان انتخاب نمایند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه استعداد درخشان می باشد، دانش آموزان در انتخاب و اولویت بندی مدارس اختیار کامل دارند.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد، (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیر همجنس) و قبولی یکی از آن ها در آزمون، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده است.

توجه داشته باشید که حتما پیش از اقدام به ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401، محتویات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی را به دقت مورد بررسی قرار داده تا از تمامی نکات و ضوابط نام نویسی و برگزاری آزمون اطلاعات لازم را کسب نمایید. همچنین شما دانش آموزان گرامی می توانید با مطالعه منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی، آمادگی لازم برای حضور در عرصه رقابت را پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 بدست آورید. به منظور دسترسی به اطلاعات تکمیلی پیرامون هر یک از مباحث مذکور، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به صورت حضوری انجام می شود؟

خیر، ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی hoosh.medu.ir صورت می گیرد.

2- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم چه زمانی آغاز می شود؟

در حال حاضر بازه زمانی مشخصی به جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتم مشخص نیست اما به محض منتشر شدن اطلاعیه، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

3- چگونه می توان به رمز همگام مدارس تیزهوشان دسترسی پیدا نمود؟

دانش آموزان می بایست با مراجعه حضوری به مدارس خود رمز همگام را دریافت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره