خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402
ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

دانش آموزانی که تمایل دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند‏، می بایست حتما دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی باشند تا بتوانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم در سال تحصیلی 1401 – 1402 به صورت استانی انجام می گیرد و دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست نام نویسی خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر خود در زمان مقرر به انجام برسانند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان خراسان جنوبی به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.skedu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

از آن جایی که ثبت نام مدارس نمونه دولتی برای پایه هفتم به صورت حضوری و بر اساس سابقه تحصیلی می باشد، در نتیجه داوطلبان باید بدین منظور باید در بازه زمانی مشخص شده با مراجعه به مدرسه مورد نظر، نام نویسی خود را حضورا به انجام رسانند.

اما آن دسته از داوطلبانی که خواهان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 پایه نهم به دهم می باشند، باید از تاریخ 30 فروردین ماه لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده است و اکنون مهلت تمدید ثبت نام تا 16 اردیبهشت ماه 1401 تمدید شده است.  داوطلبان باید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، برای انجام فرآیند مذکور اقدام نمایند.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

همان طور که ذکر شد، فرآیند نام نویسی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هفتم و نهم به ترتیب به صورت حضوری و اینترنتی به انجام می رسد که در ادامه جزئیات لازم شرح داده شده است.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 

تا سال 97 وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم برای دانش آموزان دارای استعداد تحصیلی برتر امکانی فراهم می آورد که آن ها بتوانند فرآیند ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 را به صورت الکترونیکی انجام دهند ولی با توجه به استرس و رقابت سنگینی که بین دانش آموزان برای ورود به این مدارس وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش کشور شیوه پذیرش دانش آموز در این پایه را تغییر داد.

طبق آخرین اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور منتشر شده است مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه، به مدارس هیات امنایی تبدیل شده اند و دانش آموزان می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم، در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل می آورد و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در این مدارس خواهند داشت.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

در سال 1401، ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم به روش استانی انجام می گیرد. دانش آموزانی که ساکن استان خراسان جنوبی هستند، جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه دهم می بایست به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به نشانی azmoon.skedu.ir مراجعه نموده و ثبت نام خود را در زمان مقرر به انجام برسانند.

مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی آن، به شرح زیر می باشد.

 1. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
 2. واریز هزینه ثبت نام نمونه دولتی
 3. بارگذاری عکس دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در قسمت های بعد شرح داده می شوند.)
 4. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
 5. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 – 1402

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

دارا بودن تابعیت ایرانی
کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم
اشتغال به تحصیل در پایه نهم
دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت غیر حضوری انجام می شود، بنابراین مدارک خاصی برای ارائه نیاز نیست اما داوطلبان باید برخی از اطلاعات را از مدارک شناسایی و تحصیلی خود استخراج نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی این آزمون درج کنند. این اطلاعات عبارتند از:

 • کد ملی
 • تاریخ تولد
 • نام پدر
 • نشانی محل سکونت
 • معدل
 • و …

علاوه بر مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، دانش آموزان باید عکس پرسنلی خود را هنگام تکمیل فرم نام نویسی این آزمون بارگذاری نمایند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • ابعاد 3*4
 • دارای پس زمینه سفید
 • مربوط به سال جاری دانش آموز
 • حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
 • حجمی کمتر از 70 کیلوبایت
 • فاقد حاشیه زائد و هرگونه اثر مهر، منگنه و …

دفترچه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

داوطلبان پیش از انجام روند ثبت نام خود، می بایست با مراجعه به سامانه نام نویسی این آزمون  دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 را به طور کامل مطالعه نموده تا از ضوابط پذیرش آزمون پیش رو آگاه شوند.

البته به جهت دسترسی آسان تر به دفترچه مذکور، لینک دریافت فایل پی دی اف آن در جدول زیر فعال می باشد. همچنین برای آگاهی بیشتر، دستورالعمل مربوطه نیز جهت دانلود در جدول قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم
دانلود دستور العمل ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

در نتیجه همان گونه که شرح داده شد‏‌، فرایند ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم در سال تحصیلی 1401 – 1402 به صورت استانی و از طریق مراجعه به پایگاه اینترنتی مورد نظر انجام می گیرد. دانش اموزان جهت تحصیل در پایه هفتم این گونه مدارس می بایست به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه نموده و ثبت نام خود را به انجام برسانند.

سوالات متداول

1- ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان خراسان جنوبی 1401 - 1402 در چه تاریخی انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام در این آزمون از تاریخ 30 فروردین ماه لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده است و اکنون تا 16 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان خراسان جنوبی 1401 - 1402 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام وزارت آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی به نشانی azmoon.skedu.ir انجام می گیرد.

3- شرط معدل جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان خراسان جنوبی 1401 - 1402 به چه صورت می باشد؟

دانش آموزان جهت ثبت نام در این آزمون می بایست دارای حداقل معدل 17 باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج سمپاد