تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1401 – 1402

زمان نام نویسی آزمون نمونه دولتی ششم 1401 - 1402
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1401 – 1402

وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله امکانی را فراهم می کند که دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی و ممتاز بتوانند در پایه های هفتم و دهم مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند. دانش آموزانی که سوابق تحصیلی بهتری داشته باشند و در صورت برگزاری آزمون ورودی بتوانند حدنصاب نمره لازم را کسب نمایند، شانس بیشتری برای قبولی در این مدارس خواهند داشت. اما با توجه به عدم برگزاری آزمون مذکور در سال تحصیلی 99 – 1400، احتمال پذیرش دانش آموزان پایه هفتم در سال 1400 – 1401 از این طریق بسیار ضعیف می باشد.

وجود مدارس نمونه دولتی می تواند تاثیر بسزایی در رقابت میان دانش آموزان داشته باشد. ضمن این که در این گونه مدارس به توانایی و هوش دانش آموزان توجه بیشتری می شود و از هدر رفتن استعدادهای درخشان جلوگیری می گردد. همچنین اگر آموزش های ویژه ای هم برای این دانش آموزان در نظر گرفته شود در شکوفا شدن هر چه بیشتر خلاقیت آن ها بسیار موثر خواهد بود.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم در سال های اخیر حذف شده است و پذیرش در این پایه صرفا براساس سوابق صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

دانستیم که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی از طریق برگزاری آزمون مورد سنجش قرار نمی گیرند. اما پذیرش این دست از داوطلبان به چه صورت خواهد بود؟ هر یک از این مدارس با توجه به ظرفیت خود از میان متقاضیانی که دارای معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتر می باشند، ثبت نام به عمل می آورند. در واقع سوابق تحصیلی دانش آموزان به عنوان معیار پذیرش آن ها در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی تلقی می گردد. داوطلبان می بایست صرفا با حضور در مدرسه مورد نظر نام نویسی خود را به انجام برسانند.

با توجه به حضوری بودن این فرآیند، دفترچه راهنمای ثبت نامی نیز برای داوطلبان پایه هفتم منتشر نخواهد شد و بنابراین متقاضیان می بایست برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم در سال تحصیلی 1400 – 1401 اخبار آن را از طریق مراجعه به مدرسه پذیرنده پیگیری نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

گفتیم که براساس حذف آزمون ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401 منتشر نخواهد شد و شرایطی که در این بخش شرح داده شده براساس ضوابط اعلام شده در سال های گذشته بیان شده است. در صورت بروز هر گونه تغییر در این ضوابط، مقاله حاضر مطابق با دستورالعمل های جدید به روز رسانی می گردد.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس “خیلی خوب” برای تمام دروس در امتحانات نوبت دوم پایه پنجم 99 – 1400 و نوبت اول پایه ششم 99 – 1400

همچنین اگر دانش آموزی در مجموع دو سال تحصیلی پنجم و ششم، حداکثر برای یک درس مقیاس “خوب” کسب کرده باشد ثبت نام او امکان پذیر می باشد.

حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی 1400 – 1401

تا سال 97 وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم برای دانش آموزان دارای استعداد تحصیلی برتر امکانی فراهم می کرد تا بتوانند با شرکت در این آزمون در مدارس نمونه دولتی پذیرفته شوند. ولی با توجه به استرس و رقابت سنگینی که بین دانش آموزان برای ورود به این مدارس وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش کشور شیوه پذیرش داوطلبان در این پایه را تغییر داد.

بدین صورت که متقاضیان تحصیل در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی، نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. با توجه به حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم، این سوال برای دانش آموزان و والدین آن ها ایجاد می شود که نحوه ثبت نام به چه صورت می باشد؟

طبق آخرین اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور منتشر شده است، مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه به مدارس هیات امنایی تبدیل شده اند و دانش آموزان می توانند در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401 خواهند داشت. شما می توانید با کلیک بر روی همین لینک از جزئیات بیشتری در خصوص ثبت نام مدارس مذکور مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه ششم، چه زمانی شروع می شود؟

از آن جایی که فرآیند ثبت نام دانش آموزان این پایه به صورت حضوری می باشد، با مراجعه به مدارس مورد نظر می توان راجع به زمان و جزئیات ثبت نام آن اطلاع کسب نمود.

2- با توجه به حذف آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه ششم، ملاک پذیرش دانش آموزان در این مدارس چه می باشد؟

دانش آموزان با معدل و سوابق تحصیلی برتر، شانس بیشتری در پذیرش پایه هفتم مدارس نمونه دولتی دارند.

3- نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم، پس از حذف آزمون ورودی آن چگونه است؟

هر کدام از دانش آموزان باید به نزدیک ترین مدرسه در محل سکونت خود مراجعه کنند و مراحل لازم را طی نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ نظر

 1. سلام برای ثبت نام ازمون نمونه دولتی ششم به هفتم باید قیمتی پرداخت کنیم

  • با سلام، برای ثبت نام در مقطع متوسطه ی اول می بایست از طریق مدرسه اقدام نمایید و جزئیات توسط مدیر به شما اعلام خواهد شد.

 2. آیا آزمون نمونه دولتی ازششم به هفتم بر گزار می شود؟

 3. تا چه زمانی فرصت ثبت نام پایه هفتم را به صورت حضوری داریم ؟

  • با سلام، برای اطلاع از بازه ی زمانی ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ی ششم به هفتم می بایست به مدارس مراجعه ی حضوری داشته باشید.

 4. سایت ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم دارید؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

دریافت مشاوره