تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام آزمون وکالت 1400

ثبت نام آزمون وکالت 1400

راهنمای ثبت نام آزمون وکالت 1400
ثبت نام آزمون وکالت 1400

افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، برای دریافت پروانه وکالت دادگستری باید در آزمون وکالت شرکت نمایند. قبول شدن در این آزمون به دلیل ظرفیت پذیرش کم، بسیار سخت بوده و نیازمند تلاش بسیار زیاد است. ظرفیت پذیرش این آزمون برای سال گذشته به 3845 نفر افزایش یافته است.

متقاضیانی که در این آزمون پذیرفته می شوند، بعد از گذراندن دوره کارآموزی، پروانه وکالت پایه یک دریافت خواهند کرد. البته ممکن است افرادی که دارای سابقه کار حقوقی و قضایی هستند، از گذراندن دوره کارآموزی معاف شوند و پروانه وکالت برای آن ها صادر شود. پیش از ثبت نام، داوطلبان آزمون وکالت باید از تمامی شرایط و ضوابط لازم آگاهی داشته باشند، سپس در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی اقدام کنند.

فرآیند ثبت نام در آزمون وکالت به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1400

آزمون وکالت در یک مرحله و به صورت کتبی و تستی در تاریخ مشخص برگزار می گردد. معمولا بازه زمانی که برای نام نویسی در آزمون وکالت در نظر گرفته می شود، مهر ماه می باشد که در سال 99 نیز داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون کانون وکلا می توانستند ثبت نام اینترنتی خود را در تاریخ 6 لغایت 16 مهر ماه 99 به انجام برسانند.

شایان ذکر است که زمان ثبت نام آزمون وکالت 1400 تاکنون در دسترس نمی باشد اما به محض انتشار، تاریخ دقیق آن از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت.

افراد پس از نام نویسی در زمان مقرر و دریافت کارت ورود به جلسه در زمان برگزاری آزمون وکالت 1400 به حوزه مورد نظر مراجعه نمایند. لازم به ذکر است، کسانی که موفق به نام نویسی در بازه زمانی مورد نظر نمی شوند نیز می توانند در صورت ارائه مهلت مجدد در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت 1400 نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

 نحوه ثبت نام آزمون وکالت 1400

افراد واجد شرایط در زمان مقرر می توانند جهت نام نویسی در آزمون وکالت 1400 اقدام نمایند. فرآیند ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت انجام می گیرد که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

مرحله اول ثبت نام آزمون وکالت 99

 •  در صفحه باز شده مطابق تصویر زیر بر روی عبارت “سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکلای دادگستری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون وکالت 99

 • برای تکمیل ثبت نام، هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازید. برای خرید کارت از صفحه پیش روی خود گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون وکالت 99

 • در این مرحله همانند تصویر بر روی لینک فعال شده “سریال ثبت نام آزمون کارورزی وکالت سال 1400” کلیک کرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون وکالت 99

 

 • در صفجه باز شده، مشخصات خواسته شده را وارد نمایید و پس از انتخاب درگاه پرداخت، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون وکالت 99

 • صفحه ای که برای شما نمایان می شود، یک “شماره پیگیری پرداخت” قابل مشاهده است که پس از فشردن دکمه “ادامه روند پرداخت” به درگاه پرداخت هزینه ثبت نام منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون وکالت 99

 • سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد که ضروری است اطلاعات کارت بانکی خود را به طور صحیح وارد نمایید و بعد دکمه “پرداخت” را بفشارید تا هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400 پرداخت شود.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون وکالت 99

 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام، یک “شماره سریال خرید کارت” در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به صفحه نخست مراجعه کرده، همانند تصویر تیک را فعال نمایید و بر روی گزینه “تایید ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون وکالت 99

 

 • در مرحله آخر شماره سریال خرید کارت اعتباری و کد امنیتی را وارد نموده، سپس دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون وکالت 99

پس از ورود به صفحه بعدی، بایستی تصویر مدارک خود را طبق ضوابط مندرج در قسمت شرایط بارگذاری نمایید و اطلاعات شخصی خود را به طور صحیح در کادرهای مخصوص وارد کنید. توجه داشته باشید که در پایان فرآیند ثبت نام، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است کد را یادداشت کرده و نزد خود نگه داری نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 1400

در هنگام نام نویسی آزمون وکالت، داوطلبان بایستی از شرایط آزمون وکالت 1400 و میزان تاثیر سهمیه در آزمون وکالت 1400 جهت ثبت نام اطلاع داشته باشند چرا که تنها در صورت واجد شرایط بودن می توانند نسبت به ثبت نام در آزمون وکالت اقدام نمایند. در ادامه مقاله به ذکر برخی از این شرایط می پردازیم:

 • فرد داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق و یا مدرک درجه دو حوزه که به تایید مراجع صالح می باشد.
 • افرادی که دارای مدرکی با درجه بالاتر در یکی از رشته های فوق بوده اما فاقد مدرک کارشناسی آن ها باشند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
 • مدرک معادل حوزوی، زمانی قابل قبول است که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مورد تایید باشد.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق هستند، در صورتی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که حین دریافت مدرک کاردانی خود واحدهای دوره کارشناسی را گذرانده باشد.
 • پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به افرادی اعطا می‌شود که در زمان ثبت نام، سن آن ها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضایی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام سنشان از پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون وکالت

برای ثبت نام در این آزمون، افراد بایستی مدارک تحصیلی و شخصی مورد نیاز خود را آماده سازند و به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر بارگزاری نمایند.  مدارک ثبت نام آزمون وکالت 1400 شامل موارد زیر می شوند:

 1. اسکن تصویر مدرک پایان تحصیل لیسانس (با فرمت jpg و سایز حدودا 595*842)
 2. اسکن عکس فرد متقاضی در اندازه 3×4 (بدون حاشیه زائد، فرمت jpg، حداقل سایز 200*300 و حداکثر 300*400، حداکثر حجم 70 کیلوبیات، واضح و بدون اثر مهر و منگنه، حتی الامکان سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای پس زمینه سفید باشد.)
 3. اسکن تصویر مدرک پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم برای آقایان (بدون حاشیه زائد، با فرمت jpg و سایز حدودی 213*312)
 4. شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

لازم به ذکر است داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر بارگذاری آن باید فایل اسکن مدرک کاردانی خود را نیز هنگام ثبت نام آپلود نمایند.

ضرایب و منابع امتحانی آزمون وکالت

برای موفقیت در آزمون وکالت لازم است اطلاعاتی در زمینه ضرایب و منابع امتحانی داشته باشید، به همین دلیل این بند از مطلب را به منابع آزمون وکالت 1400 اختصاص می دهیم.

ردیف  عنوان دروس منابع امتحانی ضرایب
1 حقوق مدنی کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی تألیف دکتر ناصر کاتوزیان می‌باشد که چاپ بیست و پنجم به بعد این کتاب توصیه می‌شود. 3
2 آیین دادرسی مدنی آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین سه جلدی تألیف دکتر عبداله شمس است. همچنین داوطلبان می‌بایست قانون آیین دادرسی مدنی را نیز مطالعه نمایند. 3
3 حقوق جزا (عمومی و اختصاصی) حقوق جزای عمومی دکتر اردبیلی و حقوق جزای اختصاصی دکتر میرمحمد صادقی

* علاوه بر این نیز مجموعه قانون مجازات اسلامی 92 باید مورد مطالعه داوطلبان قرار گیرد.

2
4 آیین دادرسی کیفری قانون آیین دادرسی کیفری اصلاحیه 94 است . به همراه کتاب دوجلدی دکتر خالقی منطبق با قانون جدید (چاپ 95 به بعد) 2
5 حقوق تجارت دوره پنج جلدی حقوق تجارت تألیف دکتر ربیعا اسکینی می باشد. علاوه بر این، قانون تجارت نیز باید به دقت مورد مطالعه قرار گیرد . 2
6 اصول استنباط حقوق اسلامی کتاب مبانی استنباط حقوق اسلامی یا اصول فقه تألیف دکتر ابوالحسن محمدی است که چاپ سی‌ام به بعد این کتاب توصیه شود. 1

ظرفیت پذیرش متقاضیان در آزمون وکالت 1400

طبق قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت معمولا هر ساله با توجه به شرایط ظرفیت پذیرش کار آموز وکالت می پذیرند. توجه نمایید که ظرفیت پذیرش کانون های استان های مختلف در جدول زیر برای سال 99 با احتساب سهمیه آزاد و ایثارگران اعلام شده و تغییر کد کانون پس از اولین نام نویسی ممکن نمی باشد. لازم به ذکر است در صورت اعلام ظرفیت پذیرش کار آموز وکالت در هر استان برای سال 1400، اطلاعات و جزئیات لازم از طریق این مقاله در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت در هر استان
نام کانون ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع کل
مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان 1260 540 1800
آذربایجان شرقی 70 30 100
 فارس و کهگیلویه و بویراحمد 88 38 126
اصفهان 133 57 190
 آذربایجان غربی 63 27 90
مازندران 74 32 106
خراسان رضوی، شمالی و جنوبی 112 48 160
گیلان 63 27 90
قزوین 70 30 100
خوزستان 91 39 130
کرمانشاه 70 30 100
همدان 35 15 50
قم 18 8 26
کردستان 35 15 50
گلستان 35 15 50
اردبیل 28 12 40
مرکزی (اراک) 35 15 50
بوشهر 49 21 70
زنجان 55 23 78
لرستان 35 15 50
کرمان 70 30 100
البرز 73 31 104
چهارمحال و بختیاری 14 6 20
یزد 77 33 110
ایلام 39 16 55

لازم است بدانید که برای شرکت در این آزمون در زمان برگزاری آزمون وکالت باید کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 1400 دریافت کنید؛ در غیر این صورت از شرکت در جلسه آزمون محروم خواهید شد. این کارت چند روز قبل از برگزاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد که شما می توانید با مراجعه به این سامانه و وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری، کارت خود را دریافت کنید. همچنین پس از برگزاری می توانید در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 1400 با مراجعه به سایت مربوطه از نتیجه این آزمون کتبی خود با خبر شوید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت برای سال 1400 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

به محض اعلام تاریخ دقیق این فرآیند، زمان آن از طریق این مقاله و همچنین کانال ایران مشاوره در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد.

2- ثبت نام آزمون وکالت 1400 چگونه انجام می گیرد؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- ظرفیت پذیرش متقاضیان در آزمون وکالت 1400 به چه صورت می باشد؟

ظرفیت پذیرش برای هر استان متفاوت می باشد که تعداد دقیق آن در این مقاله آمده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۹ نظر

 1. سلام وقت به خیر
  بنده به دلیل شرط سنی مجبور به انتخاب مرکزی غیر از تهران هستم آیا می‌توانم در تهران آزمون بدهم؟ و آیا درصورت قبولی امکان کارآموزی در تهران وجود دارد؟ زمان تقریبی ثبت نام و آزمون ۱۴۰۰ را هم بفرمایید. سپاس از شما

 2. سلام وقت به خیر
  بنده به دلیل شرط سنی مجبور به انتخاب مرکزی غیر از تهران هستم آیا می‌توانم در تهران آزمون بدهم؟ و آیا درصورت قبولی امکان کارآموزی در تهران وجود دارد؟ زمان تقریبی ثبت نام و آزمون ۱۴۰۰ را هم بفرمایید. سپاس از شما

 3. سلام میخواستم بدونم محل انتخابی کاراموزیمونو یا همون شهری که میخواستم رو کی باید مشخص کنیم؟ مثلا کانون وکلای تهران مرکز؟

  زمان ثبت نام آزمون؟

  • با سلام و درود، محل کانون وکلا در زمان ثبت نام مشخص می شود. لازم به توضیح است که تا کنون اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام منتشر نشده است.

 4. با سلام بنده مدرک کارشناسی پیوسته علوم قضایی دارم آیا امکان شرکت در آزمون وکالت را دارم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط آزمون وکالت دادگستری، صرفاً افرادی که دارای مدرک کارشناسی در رشته های حقوق، فقه و مبانی حقوق و یا فارغ التحصیلان سطح ۲ حوزه می باشند، مجاز به شرکت در آزمون هستند.

 5. سلام ایا دوباره ثبتنام ازمون تمدید میشود

  • با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در مورد تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است.

 6. سلام شرمنده من مدرک کارشناسیمو ندارم و تو سایت می خوام ثبت نام کنم با توجه به این که به علت کرونا گفتن تا ۲۵ آذر مهلت داریم مدرک اسکن کنیم.ولی سایت قبول نمی کنه.چ کار باید بکنیم

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص ثبت نام آزمون وکالت، شما در بازه ی زمانی ثبت نام فقط می توانید اصل دانشنامه یا گواهی فارغ التحصیلی خود را بارگذاری نمایید.

 7. با سلام
  من خدمت سربازی ام رو ۱ هفته ای میشه که تموم کردم. هن.ز هم کارت پایان خدمتم رو صادر نکردن و تا حداقل ۱۵ روز آینده هم به دستم نمیرسه.
  اما گواهی رهایی از خدمت به من دادند.
  میتونم اون رو به جای کارت پایان خدمت اسکن کنم؟؟
  لطفا راهنماییم کنین
  ممنون

 8. با سلام و خسته نباشین
  من سال ۹۸ موفق به اخذ مدرک کارشناسی حقوق شدم و ۵۲ سال سن دارم آیا میتوانم در آزمون وکالت ثبت نام کنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش، شرایط سنی ثبت نام آزمون وکالت، برای استان تهران ۴۰ سال، و سایر حوزه های قضایی ۵۰ سال تمام می باشد.

 9. با سلام سن من یک ماه است که از ۴۰ گذشته ایا میتوانم در ازمون شرکت کنم یا چه راهی دارم میشه کمک کنید

  • باسلام، با استناد به اطلاعیه های سازمان سنجش، در خصوص آزمون وکالت، برای مرکز کانون استان تهران ۴۰ سال تمام ، و برای سایر استان ها ۵۰ سال تمام می باشد، و شما می توانید برای سایر استان ها اقدام نمایید.

 10. سلام ایا داشتن پایان خدمت یا معفیت دائم برای شرکت در ازمون وکالت سال ۹۹ هم الزامی میباشد

 11. سلام میشه تفاوت آزمون وکالت قوه قضائیه و دادگستری رو بگید… ممنون میشم

  • با سلام. متقاضیان شرکت در آزمون هر دو نهاد پس از طی مراحل قانونی و دوره کارآموزی ، پروانه وکالت دریافت می نمایند و زمینه کاری آنان تفاوتی با یکدیگر ندارد. لازم به دکر است تفاوت در مدت کارآموزی و نحوه برگزاری آن و همچنین نحوه دریافت پروانه وکالت پایه یک می باشد.

 12. سلام
  کسی نمی دونه ثبت نام
  آزمون وکالت کانون وکلا ۹۹ کی شروع می شه؟

  • با سلام و درود. ثبت نام آزمون وکالت در سال ۱۳۹۸ در مهر ماه انجام گرفت. لازم به ذکر است در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا دادگستری سال ۱۳۹۹ مشخص نشده است.

 13. سلام من فارغ التحصیل دی ماه ۹۸ هستم بدلایلی مدرک کارشناسی راهنوزنگرفته ام وآماده نشده چطورمیتوانم شرکت کنم آیا گواهی قابل قبوله برای ثبت نان

 14. سلام اگرلیسانس معادل حوزوی باشد و ارشد فقه ومبانی حقوق باشد امکان ثبت نام درآزمون وکالت ۹۹ را داریم یا خیر؟

  • با سلام،
   چنانچه دارای مدرک معادل کارشناسی حوزوی مورد تایید مراجع ذی صلاح باشید و درصورت داشتن سایر شرایط ثبت نام امکان نام نویسی در آزمون وکالت را دارید.

 15. سلام،خسته نباشید.من لیسانس حقوق دارم،آیا برای استخدام شدن در ادارات و بانک هاو شهرداری ها نیازی به شرکت در آزمون وکالت و کسب پروانه وکالت هست؟؟

  • با سلام ،
   به طور معمول شما جهت شرکت در آزمون های استخدامی ارگان های مذکور می بایست شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به همان ارگان را داشته باشید و الزامی بابت شرکت در آزمون وکالت و دریافت پروانه کارآموزی وکالت ندارید.

 16. با سلام.آیا سهمیه های اعلام شده کانون از هم تفکیکن ازاد و ایثارگران؟بر فرض کانون مرکز که تا ۴۵۰ نفر اعلام شده رتبه‌ی ۱ تا ۴۵۰ قبوله فارغ از تراز و کارنامه‌‌ی قبولی های ازاد؟

  • با سلام.
   بله ، رتبه های اعلام شده با توجه به سهمیه استفاده شده شما می باشد . در کارنامه های منتشر شده رتبه در کانون و در سهمیه و همچنین نمره کل تراز نهایی مشخص می کند که شما جزو قبول شدگان نهایی هستید یا خیر.

 17. باسلام و عرض ادب.
  سوال من اینه که مدرک کاردانی من مرتبط با رشته حقوق نیست و لیسانس هم رشته ارشاد در امور کیفری هستش.
  برای اینکه بتونم در آزمون شرکت کنم چه راه حلی هست؟
  آیا با گرفتن مدرک کاردانی حقوق میتونم در آزمونها شرکت کنم؟
  ایرادی به اینکه مدرک کاردانی من بعد از مدرک کارشناسی هستش وارد نیست؟

  • سلام
   یکی از شرایط ثبت نام در آزمون وکالت ، داشتن مدرک کارشناسی حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی در نظر گرفته می شود ، و شما می بایست برای ثبت نام دارای مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حقوق باشید .،و مشکلی از لحاظ زمان فارغ التحصیلی وجود ندارد . پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات مربوطه به شرایط آزمون وکالت مراجعه نمایید .

 18. با عرض سلام، بنده با لیسانس غیر مرتبط اقدام به اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی نمودم و سال ۹۷ مقطع کارشناسی حقوق را نیز به پایان رساندم، و با توجه به مشغله کاری هنوز موفق به دریافت مدرک کارشناسی و یا گواهی آن نیز نشده ام، حال اقدام به ثبت نام در آزمون و آپلود مدرک ارشد خود نمودم آیا مشکلی ایجاد خواهد شد و بعدا امکان ارائه مدرک یا گواهی کارشناسی میسر خواهد بود؟

  • با سلام .
   شما در زمان تکمیل فرآیند ثبت نام می بایست مدرک کارشناسی خود را اسکن می کردید و صراحتا در دفترچه اعلام شده از اسکن ریز نمرات و مدارک بالاتر از کارشناسی خودداری کنید.

 19. سلام
  مهلت ثبت نام تموم شده ؟ چون یکی از دوستام میگفت چند شب پیش تو تلویزیون زیرنویس شده که تمدید شده
  درسته ؟
  خیلی ممنونم

 20. سلام.کارت پایان خدمتم مفقود شده لطفآ جهت ثبت نام ازمون وکالت راهنمایی بفرمایید.با تشکر/

 21. سلام خسته نباشید الان من ترم اخر رشته حقوق هستم و ۲۳ سال سن دارم و از خدمت معاف شدم ایا میتونم در ازمو شرکت کنم و بعد از قبولی . دوره کار اموزی را طی کنم؟

  • با سلام.
   برای ثبت نام در آزمون وکالت شما باید فارغ التحصیل شده باشید تا اجازه شرکت در آزمون را دارا باشید ولی برای شرکت در آزمون وکالت قوء قضاییه ( مشاوران حقوقی قوء قضاییه) دانشجویان ترم آخر هم اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند که مهلت ثبت نام تا تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۵ تمدید شده است.

 22. سلام،ایا مجددا ثبت نام آزمون وکالت تمدید می‌شود؟

 23. سلام میشه بگین معدل باید چن باشه که بشه شرکت کرد.ممنون

  • با سلام ,
   شرط معدلی برای ثبت نام در آزمون وکالت در نظر گرفته نشده است و شما با داشتن مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط و داشتن سایر شرایط ثبت نام می توانید در آزمون شرکت نمایید . همچنین پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات مربوطه به شرایط آزمون وکالت مراجعه نمایید .

 24. سلام با سطح دو حوزه میشه ثبت نام کرد

 25. محمد صادق صادقی

  با سلام. درسته که دیگه برای شرکت در آزمون وکالت نیازی به کارت پایان خدمت و کارت معافیت نیس؟؟؟

  • با سلام , خیر طبق اطلاعیه ثبت نام کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۸ , یکی از شرایط ثبت نام در آزمون داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از نظام وظیفه می باشد . پیشنهاد می شود مدارک ثبت نام آزمون وکالت را جهت دریافت اطلاعات مربوطه مطالعه نمایید .

 26. با سلام من کارشناسی حقوقم مهر ۹۷تموم شد .ولی به دلایلی دنبال مدرکم نرفتم الان گواهی موقت تحصیلی هم ندارم .چ جوری میتونم ازمون وکالت ۹۸ ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • سلام
   یکی از شرایط ثبت نام در آزمون وکالت , اسکن مدرک تحصیلی می باشد و در صورتی که گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی نداشته باشید , مجاز به شرکت در این آزمون , نخواهید بود .

 27. با سلام من تابستون فارغ التحصیل شدم وهنوز مدرک صادر نشده میتونم ازمون شرکت کنم ؟

  • سلام , برای ثبت نام در آزمون وکالت , می بایست مدرک تحصیلی و یا دانشنامه ای مبنی بر این که شما فارغ التحصیل شده اید , را اسکن نمایید و در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهید بود .

 28. با سلام ببخشید من تیرماه۹۷ فارغ التحصیل شدم ولی هنوز مدرکم صادر نشده با توجه به اینکه باید تصویر مدرک اسکن بشه من باید چکار کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام , شما می توانید گواهی موقت فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه مربوطه , تهیه نماید و توجه نمایید که در صورت عدم داشتن دانشنامه و یا گواهی فارغ التحصیلی , امکان ثبت نام وجود ندارد .

 29. سلام. بنده کاردانی مدیریت خانواده و کارشناسی حقوق دارم. ایا تو ازمون وکالت سردفتری یا قضاوت میتونم شرکت کنم؟ و اگر شخصی کارشناس و ارشد حقوق داشته باشد ولی کاردانی غیر از حقوق داشته باشه چطور. ایا میتونه تو این ازمونها شرکت کنه یا خیر

دریافت مشاوره