تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 – نیمسال دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 – نیمسال دوم

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 – نیمسال دوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و معمولا برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه ارائه می شوند.

داوطلبانی که از ثبت نام دوره مهر ماه جا مانده اند، می توانند با تهیه مدارک مورد نیاز در نیمسال تحصیلی دوم نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شایان ذکر است که متقاضیان جهت نام نویسی در مقطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک مرکز یا واحد آموزشی می باشند.

فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 99، به صورت حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی را دارند (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) معمولا از اواخر دی ماه لغایت اوایل بهمن ماه می توانند اقدامات لازم را جهت نام نویسی به انجام برسانند.

همچنین برخی از افراد، پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل در نیمسال دوم را با عنوان تکمیل ظرفیت علمی کاربردی می شناسند که زمان برگزاری آن هر ساله از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده، ثبت نام دوره کاردانی از تاریخ 16 تا 22 دی ماه 99 و نام نویسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته از تاریخ 17 تا 23 دی ماه 99 به صورت حضوری صورت می گیرد اما پرداخت هزینه نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.
لازم به ذکر است که فرآیند ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه در این دانشگاه در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی ناپیوسته، تا پایان روز پنجشنبه مورخ 25 دی ماه 99 تمدید شده است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 

ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی، به صورت حضوری انجام می شود و داوطلبان می بایست پیش از مراجعه به واحد آموزشی مورد نظر، دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن را به دقت مطالعه کنند، سپس با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن و با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام اقدام نمایند.

در نتیجه داوطلبان بعد از اطلاع از رشته ‌محل‌های پذیرنده دانشجو از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند برای ثبت‌نام به مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند. البته پرداخت مبلغ ثبت نام این فرآیند به صورت اینترنتی، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با مراحل ذیل صورت می گیرد.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب “خرید کارت اعتباری” از قسمت دسترسی سریع در منوی سمت چپ سایتمرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی
 • فعال نمودن تیک مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن 1399” و یا “سریال ثبت نام در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه 1399” و سپس فشردن عبارت “تایید و ادامه”

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • تکمیل کاردهای موجود در این صفحه با استفاده از نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک و انتخاب گزینه “تایید و ادامه” (لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 46 هزار تومان و در مقطع کاردانی، 37 هزار تومان است.)

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • دریافت شماره پیگیری پرداخت، فعال کردن گزینه مربوط به “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از ظرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” و فشردن عبارت “ادامه روند پرداخت” مطابق با تصویر ذیل

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • درج کردن اطلاعات کارت بانکی در کادرهای مربوطه و در نهایت تایید نمودن کلمه “پرداخت”

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 

قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام، بهتر است علاقه مندان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم، از شرایط و ضوابط لازم آگاه شوند و با در دست داشتن کدرشته محل های مورد نظر و همچنین فرم پیش نویس تقاضانامه، به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که متقاضیان می بایست فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام مقطع مورد نظر را پرینت کرده و پس از تکمیل آن، به همراه سایر مدارک مورد نیاز، آن ها را به دانشگاه ببرند که لینک دریافت فرم های پیش نویس تقاضانامه ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به علاوه دفترچه راهنما ثبت نام و لیست رشته محل های ارائه شده دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه در جدول زیر قرار داده شده اند.

همچنین توجه نمایید که به دلیل عدم تغییر شرایط و ضوابط افراد جهت ثبت نام در مقطاع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه، متقاضیان می بایست دفترچه نام نویسی مهر ماه را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

دفترچه، لیست رشته و فرم تقاضانامه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99
مقطع کاردانی 
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

همچنین هر داوطلب، مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک واحد یا مرکز آموزشی می باشد. چنان چه فرد در دو کد رشته یا دو موسسه ثبت نام کند، اطلاعات او به صورت خودکار از بانک اطلاعاتی یکی از واحدهای آموزشی انتخابی حذف شده و حق هیچ گونه اعتراضی برای داوطلب در نظر گرفته نمی شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 

افراد جهت پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور، می بایست دارای شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 99 باشند که در ادامه این مقاله، ضوابط عمومی و اختصاصی ذکر شده اند.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ملزوم بودن به انجام احکام دین اسلام
 • نداشتن هیچ گونه کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن شهرت به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • متناسب بودن وضعیت جسمانی داوطلب با رشته انتخابی و نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن و یا اقدام به دریافت مدرک دیپلم نظام قدیم (4 ساله یا 6 ساله دبیرستان و یا هنرستان) یا مدرک دیپلم نظام جدید (رشته های نظری، فنی و حرفه ای یا کاردانش) تا روز 30 شهریور ماه برای ثبت نام در مقطع کاردانی
 • دارا بودن و یا اقدام به اخذ مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا تاریخ 30 شهریور ماه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 در مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • ثبت نام داوطلبانی که تا تاریخ 30 بهمن ماه سال جاری نیز موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود شوند، پس از ارائه مدرک و با شروع ترم تحصیلی بهمن ماه، امکان پذیر است.
 • اگر داوطلبی که به موجب ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی در شهریور ماه، مورد پذیرش قرار گرفته باشد و قصد ثبت نام در نیمسال تحصیلی بهمن ماه را نیز داشته باشد، قبولی قبلی او لغو شده و با او مانند یک دانشجوی انتقالی در کد رشته محل جدید رفتار می شود.
 • عدم وجود منعی برای داوطلبان آقا از لحاظ نظام وظیفه
 • برخورداری از توانایی های جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری نیز می توانند نسبت به ثبت نام در نیمسال تحصیلی بهمن ماه مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند.
 • افرادی که دارای سهمیه آزاد هستند، می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کاردانی خود، به انتخاب رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ناپیوسته بپردازند.
 • متقاضیانی که کد رشته انتخابی آن ها در مقطع کارشناسی ناپیوسته با مدرک تحصیلی شان هم نام نباشد، باید دروس جبرانی و پیش نیاز را در ابتدای دوره تحصیلی خود بگذارنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

بعد از مشخص شدن وضعیت پذیرش، افراد می توانند در صورت قبولی با در دست داشتن مدارک ثبت نام علمی کاربردی 99 جهت تحصیل در نیمسال تحصیلی دوم، به صورت حضوری یا اینترنتی (بسته به اطلاعیه منتشر شده از سوی واحد دانشگاهی مورد پذیرش) ثبت نام خود را نهایی نمایند که اسامی این مدارک در جدول ذیل بیان شده اند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی 99
مقطع کاردانی
6 قطعه عکس 4*3 (تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب)
اصل و کپی شناسنامه
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی مدرک دیپلم متوسطه نظام آموزشی قدیم یا گواهی آن
اصل و کپی مدرک دیپلم متوسطه یا گواهی پایان دوره 3 ساله نظام آموزشی جدید
اصل فرم تاییدیه معدل

(فارغ التحصیلانی که مدرک تحصیلی خود را دریافت نکرده اند.)

گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول، فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار

(ویژه پذیرفته شدگان شاغل)

مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مشمول
مقطع کارشناسی ناپیوسته
6 قطعه عکس 4*3 (دارای پس زمینه سفید، تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب)
اصل و کپی شناسنامه
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) یا فوق دیپلم مورد تایید سازمان های مربوطه
مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مشمول

نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 99، پس از تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه علمی کاربردی اعلام می شود و تا آن زمان، تمامی ثبت نام کنندگان به عنوان پذیرفته شده مشروط محسوب می گردند. همچنین داوطلبان بعد از قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی، می توانند تحصیل خود را از بهمن ماه در واحد دانشگاهی موردنظر خود آغاز کنند. 

 

سوالات متداول

1- زمان فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 - نیمسال دوم به چه صورت می باشد؟

ثبت نام دوره کاردانی از تاریخ 16 تا 25 دی ماه 99 می باشد.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 - نیمسال دوم چگونه انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام به صورت حضوری اما فرآیند پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام می شود.

3- آیا داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 چند کد رشته از یک گروه آزمایشی را انتخاب نماید؟

خیر، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک واحد یا مرکز آموزشی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  با سلام
  میخواستم بدونم دفترچه کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی چه تاریخی هست و آزمونش به چه صورته؟
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیاز به شرکت در آزمون و یا کنکور سراسری ندارید و مرداد ماه ۹۸ بعد از منتشر شدن دفترچه ثبت نام این دانشگاه می توانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه ثبت نام نمایید.

 2. Avatar

  سلام. صحبت هایی راجع به حذف کنکور دکتری هست اما همانند کنکور کارشناسی هنوز چیزی قطعی نیست.

دریافت مشاوره