خانه علمی کاربردی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400- نیمسال دوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و معمولا برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه ارائه می شوند.

داوطلبانی که از ثبت نام دوره مهر ماه جا مانده اند، می توانند با تهیه مدارک مورد نیاز در نیمسال تحصیلی دوم نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شایان ذکر است که متقاضیان جهت نام نویسی در مقطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک مرکز یا واحد آموزشی می باشند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی را دارند (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) معمولا از اواخر دی ماه لغایت اوایل بهمن ماه می توانند اقدامات لازم را جهت نام نویسی به انجام برسانند. همچنین برخی از افراد، پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل در نیمسال دوم را با عنوان تکمیل ظرفیت علمی کاربردی می شناسند که زمان برگزاری آن هر ساله از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

در سال 1400 مهلت نام نویسی مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه، از تاریخ 16 الی 22 آذر ماه 1400 و برای مقطع کاردانی از تاریخ 18 الی 24 آذر ماه 1400مشخص شده است. لازم به ذکر است که سازمان سنجش آموزش کشور ضمن انتشار اصلاحیه جدید، مهلت مذکور را برای متقاضیان مقطع کارشناسی تا پایان روز چهارشنبه مورخ 28 آذر ماه تمدید کرد تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. همچنین فرصت نام نویسی مقطع کاردانی این دانشگاه نیز تا روز 1 دی ماه سال جاری تمدید شده است.

توجه داشته باشید متقاضیانی که قبلا انتخاب رشته کرده و کد رهگیری دریافت کرده اند نیز می توانند به مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی و اطلاعات ثبت نامی خود بپردازند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

همان گونه که ذکر شد، ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی در سال 99 به صورت حضوری به انجام رسید و داوطلبان می توانستند پیش از مراجعه به واحد آموزشی مورد نظر، با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن و سپس آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن، با در دست داشتن مدارک لازم جهت نام نویسی اقدام نمایند اما در سال 1400‏، فرآیند نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد که مراحل آن در ادامه برای شما ذکر شده است.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت‌ نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای یا دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای(ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی بهمن ماه سال 1400”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • انتخاب عبارت “خرید کارت اعتباری” از سمت راست سایت جهت پرداخت هزینه ثبت نام

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • دریافت شماره پیگیری پرداخت، بازگشت به صفحه ابتدایی نام نویسی و کلیک بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • درج سریال ثبت نام 12 رقمی و فشردن بخش “تایید”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام، بهتر است علاقه مندان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم، با مطالعه نسخه پی دی اف دفترچه راهنمای منتشر شده از شرایط و ضوابط لازم آگاه شوند. فایل های راهنما ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون این دانشگاه همزمان با شروع نام نویسی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که این دفترچه برای مقطع کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 16 آذر ماه 1400 و برای مقطع کاردانی در تاریخ 18 آذر ماه 1400منتشر شد. با کلیک بر روی لینک مربوطه از طریق جدول زیر می توانید دفترچه مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

دفترچه، لیست رشته و فرم تقاضانامه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 
مقطع کاردانی 
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک کنید.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک کنید.)

همزمان با تمدید مهلت ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه، رشته محل های جدید به همراه جزئیات مربوطه از جمله ظرفیت، جنس و وضعیت پذیرش آن ها منتشر شد که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

هر داوطلب، مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک واحد یا مرکز آموزشی می باشد. چنان چه فرد در دو کد رشته یا دو موسسه ثبت نام کند، اطلاعات او به صورت خودکار از بانک اطلاعاتی یکی از واحدهای آموزشی انتخابی حذف شده و حق هیچ گونه اعتراضی برای داوطلب در نظر گرفته نمی شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

افراد جهت پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور، می بایست دارای شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باشند که در ادامه این مقاله، ضوابط عمومی و اختصاصی ذکر شده اند. شایان ذکر است که در صورت عوض شدن این شرایط برای سال 1400، تغییرات لازم در این مقاله اعمال خواهد شد.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ملزوم بودن به انجام احکام دین اسلام
 • نداشتن هیچ گونه کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن شهرت به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • متناسب بودن وضعیت جسمانی داوطلب با رشته انتخابی و نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن و یا اقدام به دریافت مدرک دیپلم نظام قدیم (4 ساله یا 6 ساله دبیرستان و یا هنرستان) یا مدرک دیپلم نظام جدید (رشته های نظری، فنی و حرفه ای یا کاردانش) تا روز 30 شهریور ماه برای ثبت نام در مقطع کاردانی
 • دارا بودن و یا اقدام به اخذ مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا تاریخ 30 شهریور ماه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 در مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • ثبت نام داوطلبانی که تا تاریخ 30 بهمن ماه سال جاری نیز موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود شوند، پس از ارائه مدرک و با شروع ترم تحصیلی بهمن ماه، امکان پذیر است.
 • اگر داوطلبی که به موجب ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی در شهریور ماه، مورد پذیرش قرار گرفته باشد و قصد ثبت نام در نیمسال تحصیلی بهمن ماه را نیز داشته باشد، قبولی قبلی او لغو شده و با او مانند یک دانشجوی انتقالی در کد رشته محل جدید رفتار می شود.
 • عدم وجود منعی برای داوطلبان آقا از لحاظ نظام وظیفه
 • برخورداری از توانایی های جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری نیز می توانند نسبت به ثبت نام در نیمسال تحصیلی بهمن ماه مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند.
 • افرادی که دارای سهمیه آزاد هستند، می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کاردانی خود، به انتخاب رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ناپیوسته بپردازند.
 • متقاضیانی که کد رشته انتخابی آن ها در مقطع کارشناسی ناپیوسته با مدرک تحصیلی شان هم نام نباشد، باید دروس جبرانی و پیش نیاز را در ابتدای دوره تحصیلی خود بگذارنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

بعد از مشخص شدن وضعیت پذیرش، افراد می توانند در صورت قبولی با در دست داشتن مدارک ثبت نام علمی کاربردی 1400 جهت تحصیل در نیمسال تحصیلی دوم، به صورت حضوری یا اینترنتی (بسته به اطلاعیه منتشر شده از سوی واحد دانشگاهی مورد پذیرش) ثبت نام خود را نهایی نمایند که اسامی این مدارک در جدول ذیل بیان شده اند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی 1400
مقطع کاردانی
6 قطعه عکس 4*3 (تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب)
اصل و کپی شناسنامه
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی مدرک دیپلم متوسطه نظام آموزشی قدیم یا گواهی آن
اصل و کپی مدرک دیپلم متوسطه یا گواهی پایان دوره 3 ساله نظام آموزشی جدید
اصل فرم تاییدیه معدل

(فارغ التحصیلانی که مدرک تحصیلی خود را دریافت نکرده اند.)

گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول، فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار

(ویژه پذیرفته شدگان شاغل)

مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مشمول
مقطع کارشناسی ناپیوسته
6 قطعه عکس 4*3 (دارای پس زمینه سفید، تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب)
اصل و کپی شناسنامه
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) یا فوق دیپلم مورد تایید سازمان های مربوطه
مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مشمول

نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 1400، پس از تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه علمی کاربردی اعلام می شود و تا آن زمان، تمامی ثبت نام کنندگان به عنوان پذیرفته شده مشروط محسوب می گردند. همچنین داوطلبان بعد از قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی، می توانند تحصیل خود را از بهمن ماه در واحد دانشگاهی موردنظر خود آغاز کنند. 

 

سوالات متداول

1- زمان فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 - نیمسال دوم به چه صورت می باشد؟

این فرآیند در بازه زمانی 18 الی 24 آذر ماه 1400 به انجام می رسد. همچنین فرصت مذکور تا روز 28 همین ماه تمدید شد.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 - نیمسال دوم چگونه انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام به صورت حضوری اما فرآیند پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام می شود.

3- آیا داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 چند کد رشته از یک گروه آزمایشی را انتخاب نماید؟

خیر، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از یک گروه آزمایشی در یک واحد یا مرکز آموزشی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. با سلام
  میخواستم بدونم دفترچه کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی چه تاریخی هست و آزمونش به چه صورته؟
  ممنونم

  • با سلام
   شما برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیاز به شرکت در آزمون و یا کنکور سراسری ندارید و مرداد ماه ۹۸ بعد از منتشر شدن دفترچه ثبت نام این دانشگاه می توانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه ثبت نام نمایید.

 2. سلام. صحبت هایی راجع به حذف کنکور دکتری هست اما همانند کنکور کارشناسی هنوز چیزی قطعی نیست.

دریافت مشاوره