خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور لرستان
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

دانشگاه پیام نور به لحاظ کیفیت آموزشی و رتبه بندی علمی جزو 10 دانشگاه برتر کشور می باشد. اعتبار بالای مدارک تحصیلی این دانشگاه و امکان تحصیل با پرداخت هزینه کمتر موجب تمایل دانشجویان به ثبت نام دانشگاه پیام نور گردیده است. پذیرش بر اساس عدم شرکت در کنکور این دانشگاه در دو مرحله انجام شده و داوطلبان واجد الشرایط نام نویسی، پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و فراهم نمودن مدارک مورد نیاز، می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول مصادف با انتخاب رشته کنکور سراسری بوده و به صورت آنلاین و توسط سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می پذیرد. بنابراین علاقه مندانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل نمایند، با مراجعه به نشانی اینترنتی sanjesh.org می توانند در این دانشگاه ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است که سازمان سنجش برای افرادی که نیازمند اصلاح اطلاعات شخصی و یا ویرایش رشته های انتخابی خود می باشند و همچنین متقاضیانی که با تأخیر تصمیم به نام نویسی گرفته اند بازه زمانی ثبت نام را تمدید کرده است. زمان بندی های عنوان شده به شرح زیر می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نامزمان اولیهتمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند17 تا 22 مرداد ماهتا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند18 تا 23 مرداد ماه24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

داوطلبان می بایست توجه داشته باشند که تنها از یکی از دو روش فوق اقدام به ثبت نام نمایند تا پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت پذیرد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانشگاه پیام نور مانند برخی از دانشگاه های دیگر در رشته های بدون کنکور برای ترم بهمن نیز پذیرش دانشجو دارند و طبق اعلام سازمان سنجش زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 از 30 آذر تا 10 دی ماه می باشد. متقاضیان باید به صورت اینترنتی به سایت sanjesh.org و مراجعه نموده و مراحل این فرایند را تکمیل کنند. همچنین این احتمال وجود دارد که تاریخ تعیین شده برای جاماندگان از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه تمدید شود و اطلاعیه های آن را می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره مشاهده کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

علاقه مندانی که تصمیم دارند برای نیمسال اول اقدام به نام نویسی نمایند می بایست در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کرده و طبق راهنمای تصویری زیر، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که پیش از شروع فرایند ثبت نام پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 الزامی است، اما داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند ملزم به پرداخت این هزینه نمی باشند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

 • علاقه مندان در اولین گام باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه سراسری را انتخاب کنند.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک کنند.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله، داوطلب می بایست عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • همان طور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، متقاضیان باید در کادرهای نشان داده شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و پس از آن گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنند.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس کد پیگیری پرداختی را یادداشت و یا ذخیره نموده و عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  حال داوطلب می بایست در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را فشار دهد.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کند.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله شماره سریال کارت اعتباری که پس از واریز وجه دریافت شده است بایستی در کادر مربوطه وارد شود و پس از ثبت کد امنیتی موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را انتخاب شود.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

بعد از انجام فرایند عنوان شده فرم انتخاب رشته برای داوطلب نشان داده خواهد شد که می تواند اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را ثبت نماید. پس از تکمیل این فرد متقاضی می بایست مرحله کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی را ذخیره کند تا هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه نماید.

نکته مهمی که داوطلبان باید آن را مد نظر داشته باشند این است که چنانچه در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند بدون پرداخت هزینه و طی مراحل گفته شده، می توانند از بخش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 مستقیما در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور ثبت نام کنند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

اگر چه تحصیل در دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته های تحصیلی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری انجام می گیرد اما داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام دارای شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که به دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و در دفترچه قید شده اند، عبارت اند از:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایست یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، کاردانی، دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی را دارا باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم چنانچه مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی داشته باشند، مجاز به نام نویسی هستند.
 • دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورتی که نسبت به ثبت نام و شرکت درکنکور سراسری 1401 مجاز شده اند، بدون انصراف از تحصیل می توانند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته داوطلبان آقا در این خصوص نباید از جهت نظام وظیفه مشکلی داشته باشند.
 • شرکت کنندگان کنکور سراسری چنانچه در آزمون قبول شده اند، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و گواهی آن را به واحد دانشگاهی جدید ارائه کنند.
 • داوطلبان مشغول به تحصیل در مقطع کاردانی، برای نام نویسی در آزمون نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • متقاضیان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در نوبت مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد که علاقه مندان می بایست با تکمیل فرم تقاضانامه و وارد نمودن اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، اقدام نمایند.

به منظور تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج کدرشته هایی که از دفترچه راهنمای مربوطه استخراج کرده اید، لازم است پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات زیر در سامانه بارگذاری نمایید.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاریدارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفیددارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودنفاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حقل 300*200 پیکسل و حداکثدار 400*300 پیکسل—-

توجه داشته باشید که تهیه اسکن از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و… قابل قبول نمی باشد و متقاضیان بایستی از اصل عکس خود اسکن تهیه نموده و فایل آن را در سامانه ارسال کنند. عکس خواهران نیز می بایست با حجاب کامل بوده و صورت آن ها مشخص باشد. شایان ذکر است در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

دقت کنید که به هنگام ثبت نام اینترنتی لازم است مدارکی همچون اطلاعات تحصیلی شامل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نطام قدیم) محل و زمان فارغ التحصیلی و…، اطلاعات فردی مثل شماره ملی، آدرس و شماره تلفن محل زندگی و… را برای تکمیل فرم های اینترنتی موجود همراه داشته باشید.

درضمن چنانچه برای ترم بهمن ماه، نام نویسی به صورت حضوری انجام گیرد و همچنین برای مرحله مراجعه حضوری ثبت نام مهر ماه همراه داشتن مدارک زیر ضروری می باشد.

مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)
6 قطعه عکس 4×3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

با توجه به این که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های شهریه پرداز می باشد هر ساله نرخ معینی به میزان 10 الی 15 درصد به میزان آن افزوده شده و دانجویان جهت تحصیل ملزم به پرداخت آن می باشند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می نمایند، در مقطع کارشناسی پذیرفته می شوند و تعداد 8 نیمسال تحصیلی می بایست نسبت به پرداخت شهریه اقدام کنند.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانیرشته های فنی مهندسیرشته های علوم پایهرشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومانحدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومانحدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومانحدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای آن به اطلاع علاقه مندان می رسد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org این دفترچه را دانلود کنند. لیست رشته های ارائه شده در نیمسال تحصیلی مهر ماه دانشگاه پیام نور استان لرستان به شرح زیر می باشد که برای نیمسال دوم نیز یکسان است.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد الشتر 1401
مهندسی کامپیوترشیمی کاربردیحقوقعلوم سیاسی
زمین شناسیجامعه شناسیروانشناسیفقه و مبانی حقوق اسلامی
زیست شناسی گیاهیحسابداریعلوم تربیتیمدیریت بازرگانی
مدیریت دولتیزبان و ادبیات انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد الیگودرز 1401
مهندسی صنایعشیمی کاربردیروانشناسیمدیریت بازرگانی
مهندسی کامپیوترحسابداریزبان و ادبیات فارسیمدیریت دولتی
زیست شناسی سلولی و مولکولیحقوقعلوم تربیتیمدیریت صنعتی
مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد بروجرد 1401
آمارجامعه شناسیروانشناسیفقه و مبانی حقوق اسلامی
مهندسی صنایعحسابداریزبان و ادبیات فارسیمدیریت بازرگانی
مهندسی کامپیوترحقوقعلوم سیاسیمدیریت دولتی
مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پلدختر 1401
مهندسی کامپیوترحسابداریروانشناسیمدیریت بازرگانی
زیست شناسی سلولی و مولکولیحقوقعلوم تربیتیمدیریت دولتی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد خرم آباد 1401
آمارزیست شناسی سلولی و مولکولیتاریخعلوم سیاسی
علوم کامپیوترزیست شناسی گیاهیجامعه شناسیعلوم قرآن و حدیث
علوم و مهندسی آبشیمی کاربردیجغرافیاعلوم ورزشی
مهندسی برقشیمی محضحسابداریفقه و مبانی حقوق اسلامی
مهندسی صنایععلوم و مهندسی صنایع غذاییحقوقفلسفه و کلام اسلامی
مهندسی عمرانعلوم و مهندسی محیط زیستروابط عمومیمدیریت بازرگانی
مهندسی کامپیوترمهندسی اقتصاد کشاورزیروانشناسیمدیریت دولتی
مهندسی معماریمهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدارروزنامه نگاریمدیریت صنعتی
مهندسی مکانیکاقتصادزبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات انگلیسی
زمین شناسیبرنامه ریزی اجتماعی و تعاونعلوم تربیتیمترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ازنا 1401
زیست شناسی سلولی و مولکولیحقوقعلوم تربیتیمدیریت بازرگانی
حسابداریروانشناسیعلوم ورزشیمدیریت دولتی
مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد دورود 1401
مهندسی صنایعمهندسی اقتصاد کشاورزیروانشناسیفقه و مبانی حقوق اسلامی
مهندسی کامپیوترجامعه شناسیزبان و ادبیات فارسیمدیریت بازرگانی
مهندسی معماریحسابداریعلوم تربیتیمدیریت دولتی
زیست شناسی سلولی و مولکولیحقوقعلوم ورزشیمدیریت صنعتی
مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد کوهدشت 1401
علوم و مهندسی آباقتصادحسابداریعلوم قرآن و حدیث
مهندسی کامپیوتربرنامه ریزی اجتماعی و تعاونحقوقعلوم ورزشی
زیست شناسی سلولی و مولکولیجامعه شناسیروانشناسیفقه و مبانی حقوق اسلامی
مهندسی علوم دامیجغرافیاعلوم تربیتیمدیریت بازرگانی
مدیریت دولتیمترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد نور آباد دلفان 1401
علوم کامپیوترجامعه شناسیروانشناسیعلوم سیاسی
مهندسی کامپیوترجغرافیازبان و ادبیات فارسیعلوم ورزشی
شیمی محضحسابداریعلوم تربیتیفقه و مبانی حقوق اسلامی
علوم و مهندسی محیط زیستحقوقمدیریت صنعتی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور ضروری است درباره رشته های بدون کنکور پیام نور لرستان، واحدهای ارائه دهنده و شرایط آن ها که در دفترچه ثبت نام بیان شده، اطلاع داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام نمایید. این دفترچه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود می باشد اما برای دسترسی آسان تر متقاضیان لینک آن را به تفکیک مهر و بهمن در جدول زیر قرار داده ایم:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات متداول

1- ثبت نام نیمسال دوم ۱۴۰۱ رشته های بدون کنکور پیام نور چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرایند برای نیمسال دوم از 30 آذر الی 1 دی ماه می باشد.

2- شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان ۱۴۰۱ چیست؟

شرایط نام نویسی این دانشگاه به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که در این مطلب به طور کامل شرح داده شد.

3- ارائه چه مدارکی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لرستان ۱۴۰۱ الزامی است؟

با توجه به این که ثبت نام نیمسال اول به صورت اینترنتی و برای نیمسال دوم از طریق مراجعه حضوری انجام می گردد مدارک لازمه این دو با یکدیگر متفاوت بوده که در متن مقاله به آن ها اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره