یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

مراحل ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه سراسری 99
ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

براساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، حدود 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کلیه زیر نظام های آموزش عالی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری می باشد.

بعد از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در مهر ماه سال 99، دانشگاه ها اقدام به جذب دانشجو جهت تکمیل ظرفیت های باقی مانده می نمایند. در نتیجه افراد واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، می توانند با در دست داشتن مدارک لازم، در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

علاقه مندان شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال دوم، می توانند از تاریخ 30 آذر ماه 99 مراحل نام نویسی خود را سایت سازمان سنجش اموزش کشور آغاز نمایند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

تحصیل در دانشگاه براساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، فرصتی است که در اختیار داوطلبان علاقه مند به عرصه علم و دانش قرار گرفته و راه ورود به مقاطع بالای تحصیلی را برای آنان هموار نموده است. با توجه به این که 85 درصد از رشته های ارائه شده در دو نیمسال تحصیلی بهمن ماه و مهر ماه به صورت بدون کنکور ارائه می شود، سازمان سنجش طی اطلاعیه ای، از برگزاری مرحله اینترنتی تکمیل ظرفیت برای برخی از رشته محل ها خبر داد.

از این رو داوطلبان می توانند از 30 آذر ماه الی 3 دی ماه سال جاری با مراجعه به سایت سازمان رسمی سازمان سنجش و با در دست داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، مراحل نام نویسی خود را به انجام برسانند و در صورت پذیرش، تحصیل خود را در مقطع کارشناسی رشته مورد نظر خود در بهمن ماه آغاز نمایند.

لازم به ذکر است که مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری نیمسال دوم، جهت آگاهی کامل از شرایط و میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری، الزامی است که این دفترچه همزمان با شروع دوره تکمیل ظرفیت یعنی در روز یکشنبه مورخ 30 آذر ماه 99 از طریق سایت sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

همچنین این مهلت ثبت نام تا پایان روز شنبه مورخ 6 دی ماه 99 تمدید شد در نتیجه، داوطلبانی که فرصت ثبت نام را از دست داده اند، می توانند در زمان تمدید این فرآیند نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

نحوه شرکت در مرحل تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

معمولا ثبت نام در مرحله پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گیرد اما در سال 99 به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا، مراحل نام نویسی افراد در این دوره به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که مراحل آن در ادامه این مقاله ذکر شده است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

  • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1399”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

  • فعال نمودن گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و سپس فشردن دکمه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

  • درج کردن نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه پست الکترونیک و همچنین انتخاب درگاه پرداخت در صفحه بعدی و سپس کلیک مجدد بر روی “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

  • یادداشت نمودن کد پیگیری پرداخت، مطالعه قوانین، فعال نمودن تیک مربوطه و سپس انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

  • درج اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ مورد نظر و فشردن گزینه “پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

  • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم

  • وارد نمودن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی جهت آغاز فرآیند نام نویسی و در آخر فشردن گزینه تایید 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

پس از تکمیل تمام فرم اینترنتی انتخاب رشته، یک کد 16 رقمی به نشانه نهایی شدن ثبت نام شما از سوی سایت صادر خواهد شد که توصیه می شود تا زمان قطعی شدن قبولیتان، آن را نزد خود نگهداری کنید.

البته نکته ای که داوطلبان باید در نظر داشته باشند این است که ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99، جدول مربوط به رشته محل های ارائه شده را در دانشگاه مورد نظر مطالعه نمایند و سپس نسبت به تکمیل فرم اینترنتی تکمیل ظرفیت سراسری اقدام کنند.

شما می توانید برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری، به جدول زیر مراجعه کنید و با دانلود فایل مربوطه و مطالعه آن، نسبت به ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری
دانلود جدول رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

(برای دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

(برای دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

داوطلبانی که علاقه به تحصیل در رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یا رشته های بدون کنکور در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کنکور سراسری سال 99 می باشند، در صورت واجد شرایط بودن می توانند در طرح تکمیل ظرفیت بدون کنکور ثبت نام نمایند.

ضوابط لازم به این صورت می باشد که داوطلبان می بایست دارای یکی از مدارک گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی)‏، دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6، دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) و یا کاردانی (فوق دیپلم) باشند.

البته لازم به ذکر است متقاضیانی که تا تاریخ 30 بهمن 99 فارغ التحصیل می شوند، چنان چه از سوی دانشگاه و موسسه آموزش عالی با تحصیل آن ها در نیمسال دوم تحصیلی 99 – 1400 موافقت گردد، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 در این طرح شرکت نمایند.

داوطلبانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی نیز هستند و مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی ندارند، نمی توانند در این دوره شرکت نمایند. همچنین داوطلبان آقا توجه نمایند که نباید منعی از لحاظ نظام وظیفه جهت شرکت در این دوره داشته باشند.

در نهایت در نظر داشته ابشید که افراد می توانند بعد از انجام روند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99، در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99، از وضعیت پذیرش خود با مراجعه به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری آگاه شوند و در صورت قبولی، با مراجعه حضوری یا اینترنتی (بسته به دانشگاه محل پذیرش) نام نویسی خود را در دوره بی آزمون رشته تحصیلی مورد نظر خود قطعی سازند.

 

سوالات متداول

1- فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 در چه بازه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند از 30 آذر ماه 99 آغاز می شود و تا تاریخ 6 دی ماه ادامه دارد.

2- ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد که مراحل آن در این مقاله ذکر شده اند.

3- دفترچه ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع ثبت نام یعنی از روز یکشنبه مورخ 30 آذر ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره