تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مراحل ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه سراسری 1400
ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

براساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، حدود 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کلیه زیر نظام های آموزش عالی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری می باشد.

بعد از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در مهر ماه سال 1400، دانشگاه ها اقدام به جذب دانشجو جهت تکمیل ظرفیت های باقی مانده می نمایند. در نتیجه افراد واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400، می توانند با در دست داشتن مدارک لازم، در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

علاقه مندان شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال دوم، می توانند در زمان مقرر مراحل نام نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش اموزش کشور آغاز نمایند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

تحصیل در دانشگاه براساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، فرصتی است که در اختیار داوطلبان علاقه مند به عرصه علم و دانش قرار گرفته و راه ورود به مقاطع بالای تحصیلی را برای آنان هموار نموده است. با توجه به این که 85 درصد از رشته های ارائه شده در دو نیمسال تحصیلی بهمن ماه و مهر ماه به صورت بدون کنکور ارائه می شود، سازمان سنجش نیز طی اطلاعیه ای از برگزاری مرحله اینترنتی تکمیل ظرفیت برای برخی از رشته محل ها خبر داد.

از این رو داوطلبان می توانند در اوایل دی ماه 1400 با مراجعه به سایت سازمان رسمی سازمان سنجش و با در دست داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، مراحل نام نویسی خود را به انجام برسانند و در صورت پذیرش، تحصیل خود را در مقطع کارشناسی رشته مورد نظر خود در بهمن ماه آغاز نمایند.

توجه نمایید که در حال حاضر بازه زمانی دقیقی جهت ثبت نام در این مرحله برای سال 1400 منتشر نشده است اما در صورت اعلام، اطلاعات تکمیلی از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری نیمسال دوم، جهت آگاهی کامل از شرایط و میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری 1400، الزامی است که این دفترچه همزمان با شروع دوره تکمیل ظرفیت از طریق سایت sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

نحوه شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

معمولا ثبت نام در مرحله پذیرش رشته هاى بدون کنکور دانشگاه سراسرى 1400 دانشگاه های سراسری نیمسال دوم به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گیرد اما در سال 99 به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا، مراحل نام نویسی افراد به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شد. در نتیجه در صورتی که فرآیند نام نویسی در سال 1400 نیز به صورت الکترونیکی انجام شود، مراحل آن به شرح زیر خواهد بود.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

  • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

  • فعال نمودن گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و سپس فشردن دکمه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

  • درج کردن نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه پست الکترونیک و همچنین انتخاب درگاه پرداخت در صفحه بعدی و سپس کلیک مجدد بر روی “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

  • یادداشت نمودن کد پیگیری پرداخت، مطالعه قوانین، فعال نمودن تیک مربوطه و سپس انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

  • درج اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ مورد نظر و فشردن گزینه “پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

  • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم

  • وارد نمودن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی جهت آغاز فرآیند نام نویسی و در آخر فشردن گزینه تایید 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

پس از تکمیل تمام فرم اینترنتی انتخاب رشته، یک کد 16 رقمی به نشانه نهایی شدن ثبت نام شما از سوی سایت صادر خواهد شد که توصیه می شود تا زمان قطعی شدن قبولیتان، آن را نزد خود نگهداری کنید.

البته نکته ای که داوطلبان باید در نظر داشته باشند، این است که ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400، جدول مربوط به رشته محل های ارائه شده را در دانشگاه مورد نظر مطالعه نمایند و سپس نسبت به تکمیل فرم اینترنتی تکمیل ظرفیت سراسری اقدام کنند.

توجه کنید که در حال حاضر لیست رشته های مربوط به سال 1400 منتشر نشده است اما شما می توانید برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 99، به جدول زیر مراجعه کنید و با دانلود فایل مربوطه از رشته های ارائه شده سال گذشته آگاه شوید.

دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری
دانلود جدول رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
(برای دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود اصلاحیه رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
(برای دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود جدول رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

داوطلبانی که علاقه به تحصیل در رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یا رشته های بدون کنکور در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کنکور سراسری سال 1400 دارند، در صورت واجد شرایط بودن می توانند در طرح تکمیل ظرفیت بدون کنکور ثبت نام نمایند.

ضوابط لازم به این صورت می باشد که متقاضیان می بایست دارای یکی از مدارک گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی)‏، دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6، دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) و یا کاردانی (فوق دیپلم) باشند.

البته لازم به ذکر است متقاضیانی که تا تاریخ 30 بهمن 1400 فارغ التحصیل می شوند، چنان چه از سوی دانشگاه و موسسه آموزش عالی با تحصیل آن ها در نیمسال دوم تحصیلی 1400 – 1401 موافقت گردد، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 در این طرح شرکت نمایند.

افرادی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی نیز هستند و مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی ندارند، نمی توانند در این دوره شرکت نمایند. همچنین داوطلبان آقا توجه نمایند که نباید منعی از لحاظ نظام وظیفه جهت شرکت در این دوره داشته باشند.

در نهایت در نظر داشته ابشید که افراد می توانند بعد از انجام روند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400، در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 از وضعیت پذیرش خود با مراجعه به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری آگاه شوند و در صورت قبولی، با مراجعه حضوری یا اینترنتی (بسته به دانشگاه محل پذیرش) نام نویسی خود را در دوره بی آزمون رشته تحصیلی مورد نظر خود قطعی سازند.

 

سوالات متداول

1- فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 در چه بازه زمانی انجام می گیرد؟

متاسفانه تاریخ دقیق انجام این فرآیند برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد که مراحل آن در این مقاله ذکر شده اند.

3- دفترچه ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره