تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مراحل ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه سراسری 1400
ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

براساس آخرین مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، حدود 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری و آزاد در کلیه زیر نظام های آموزش عالی، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری تکمیل می گردد.

در واقع پس از پایان مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در نوبت مهر ماه، دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی اقدام به جذب دانشجو جهت تکمیل ظرفیت باقی مانده برخی واحدهای دانشگاهی می نمایند. در نتیجه افراد واجد شرایط، می توانند با در دست داشتن مدارک و مشخصات لازم و در زمان مقرر نسبت به تکمیل روند نام نویسی و انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام رسانند.

ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال بهمن 1400 در بازه زمانی 14 لغایت 20 آذرماه به انجام می رسد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

روند پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری، هر ساله در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه به انجام می رسد و داوطلبان تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی با ثبت نام در بازه زمانی مشخص در تعداد زیادی از کد رشته محل های بدون آزمون دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی، یک سری رشته های روزانه و نوبت دوم و تعداد محدودی از کد رشته محل های واحدهای پردیس خودگردان پذیرفته می شوند. زمان پذیرش سوابق تحصیلی سراسری ورودی بهمن ماه را می توان به نوعی معادل مهلت دوره تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانست.

مجری برگزاری این پذیرش، سازمان سنجش آموزش کشور است و بنابر آخرین اطلاعیه های منتشر شده توسط پایگاه اینترنتی آن، مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه از تاریخ 14 تا 20 آذرماه 1400 مشخص شده تا واحدهای دانشگاهی متقاضی بتوانند صندلی های خالی خود را با استفاده از این دوره تکمیل نمایند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور با تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری تا روز چهارشنبه 24 آذر برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، فرصت مجددی در اختیار آن ها قرار داد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

نحوه شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

معمولا ثبت نام در مرحله پذیرش رشته هاى بدون کنکور دانشگاه سراسرى 1400 نیمسال دوم به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گرفت اما از سال 99 به بعد به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا، مراحل نام نویسی و انتخاب رشته افراد به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام پذیرفت.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • فشردن دکمه “سریال ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400″ و سپس کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک بر روی دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” 

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • وارد نمودن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی جهت آغاز فرآیند نام نویسی و در آخر نیز، فشردن گزینه “تایید” 

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه سراسری

پس از تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور نیمسال دوم با کمک اطلاعات شخصی، تحصیلی، نظام وظیفه (آقایان) و…، یک کد 16 رقمی تحت عنوان کد رهگیری به نشانه نهایی شدن نام نویسی شما از سوی سایت صادر خواهد شد که توصیه می شود تا زمان قطعی شدن قبولیتان، آن را نزد خود نگهداری کنید.

دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

با آغاز روند نام نویسی تکمیل ظرفیت در تاریخ 14 آذر، دستورالعمل مربوطه در قالب دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این تاریخ منتشر می شود که متقاضیان می توانند با مطالعه آن از شرایط دوره، مدارک و مشخصات لازم جهت ثبت نام، میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری و… مطلع گردند و با آگاهی بیشتری در زمان ثبت نام، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه مذکور و انجام انتخاب رشته نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
دانلود دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه های سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه های سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال 1400، در صورت برخورداری از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند نسبت به تکمیل این روند اقدام نمایند. شرح این شرایط را می توان از طریق مندرجات دفترچه راهنمای فرآیند استخراج نمود که در ادامه موارد آن برای شما ذکر شده است.

  •  متقاضیان می بایست دارای یکی از مدارک گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی)‏، دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6، دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا کاردانی (فوق دیپلم) باشند.
  •  متقاضیانی که تا تاریخ 30 بهمن 1400 فارغ التحصیل می شوند، چنانچه از سوی دانشگاه و موسسه آموزش عالی موردنظر با تحصیل آن ها در نیمسال دوم تحصیلی 1400 – 1401 موافقت گردد، می توانند در دوره تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 شرکت نمایند.
  • افرادی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی هستند و مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی ندارند، نمی توانند در این دوره شرکت کنند.
  • داوطلبان آقا توجه نمایند که نباید منعی از لحاظ نظام وظیفه جهت شرکت در این دوره داشته باشند.

مدتی پس از تکمیل پروسه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 که با هدف ادامه تحصیل داوطلبان در مقطع کارشناسی نوبت بهمن ماه دانشگاه ها برگزار می گردد، نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش متقاضیان طی مرحله اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. قبول شدگان می توانند با مراجعه به سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش خود، از مشخصات و شرایط لازم برای ثبت نام حضوری مطلع شوند و با در دست داشتن مدارک موردنیاز و در مهلت قانونی تعیین شده، به محل دانشگاه مقصد مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 در چه بازه زمانی انجام می گیرد؟

این روند در بازه زمانی 14 لغایت 20 آذرماه به انجام می رسد و همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 آذر برای متقاضیان تمدید شد.

2- ثبت نام سوابق تحصیلی نوبت دوم دانشگاه های سراسری 1400 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

3- دفترچه راهنمای نام نویسی تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه راهنما همزمان با شروع روند ثبت نام در 14 آذر و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره