تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

زمان و نحوه ثبت نام غیرانتفاعی 98
ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه غیر انتفاعی یکی از دانشگاه های غیر دولتی است که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و به دلیل ارائه رشته های متنوع در همه ی مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری از طرفداران زیادی برخوردار است از مزیت های دیگر دانشگاه غیرانتفاعی بالابودن کیفیت آموزشی کلاس ها می باشد و همچنین استادانی با مدارک عالی در این دانشگاه تدریس می کنند که همه ی این موارد باعث شده است که داوطلبان بسیاری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه باشند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کشور از امسال اغلب رشته های (حدود 85 درصد) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی ارائه خواهد شد. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی خود اقدام کنند.

دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی براساس سوابق تحصیلی از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد.

ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی

میزان تنوع در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی مقاطع کاردانی و کارشناسی بسیار بیشتر از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و همچنین بسیاری از رشته ها در این دو مقطع به صورت بدون کنکور نیز ارائه می شود، که این فرصت بسیار مناسبی است برای کسانی است که قصد شرکت در کنکور سراسری ندارند و یا پس از انتخاب رشته در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند. اما داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند نیز می توانند در زمان انتخاب رشته ، کد رشته محل های دانشگاه غیرانتفاعی مورد نظر خود را در انتخاب ها اعمال کنند. در واقع این دسته از داوطلبان به صورت با کنکور و در مهر ماه وارد دانشگاه خواهند شد. 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی  دانشگاه غیرانتفاعی

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی بسیار متعدد است و بیشتر از زیر شاخه ی رشته علوم انسانی و ریاضی می باشد اما به دلیل افزایش تقاضا و گسترش این دانشگاه ها تعدادی از رشته های علوم تجربی نیز در این دانشگاه ارائه می شود. همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد بنا بر مصوبه جدید منتشر شده از سوی سازمان سنجش بیش از 85 درصد از رشته های (کارشناسی) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی داوطلب خواهد یود.

رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی مقطع کارشناسی نیمسال دوم (بهمن 97) از 25 دی ماه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که افراد می توانند از تاریخ 29 ذی تا 6 بهمن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از 27 دی ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان می بایست از یکم بهمن تا 13 بهمن ماه 97 نسبت به ثبت کد رشته های خود اقدام کنند.

در خصوص نحوه ثبت نام باید بگوییم که داوطلبان ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی را از سایت سازمان سنجش دریافت نموده سپس با همراه داشتن مدارک مورد نیاز در تاریخ مشخص شده به موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی دارای ظرفیت مورد نظر خود مراجعه نمایند. پس از بررسی مدارک در صورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد دعوت به عمل خواهد آمد که در این مرحله لازم است داوطلبان هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی را (مبلغ 22 هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان پرداخت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری کاردانی و کارشناسی  دانشگاه غیرانتفاعی

  • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
  • مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته
  • مدرک دیپلم برای ثبت نام مقطع کاردانی
  • مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
  • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول (برادرانی که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنند ثبت نام آنها لغو می شود)
  • فارغ التحصیلان رشته های نظری که فقط مدرک دیپلم دارند، یا فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای، فقط مجاز به انتخاب رشته های مقطع کاردانی می باشند و پس از دریافت مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته اقدام کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

بسیاری از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه و  فنی مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی ارائه می شود که علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه باید در نیمه اول بهمن ماه در کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام خود را انجام دهند و هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد باید گزینه علاقمندی به دانشگاه غیر انتفاعی در فرم ثبت نام فعال شود. برای ثبت نام ابتدا باید دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد از سایت sanjesh.org دریافت نموده و پس از مطالعه و اطلاع از تمام شرایط و ضوابط آن ، نسبت ثبت نام اینترنتی اقدام کنید. معمولا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد هفته اول اردیبهشت ماه می باشد. 

پس از نتایج کنکور ارشد در نیمه اول خرداد ماه می باشد و داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات خود در سایت sanjesh.org از وضعیت مجاز بودن خود مطلع شوند داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید دفترچه انتخاب رشته ارشد  را از همین سایت دریافت کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند. لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی نیز در دفترچه مذکور قید شده است و علاقمندان می توانند در صورت مجاز به انتخاب رشته بودن ، کد رشته های این دانشگاه را نیز قراد دهند و منتظر اعلام نتایج نهایی باشند و در صورتی که در این دانشگاه پذیرفته شده باشند، باید با مراجعه به سایت دانشگاه پذیرفته شده از زمان ثبت نام حضوری آگاهی یابند.

ثبت نام دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع دکتری رشته های کمی را ارائه می دهد ولی به دلیل داشتن کیفیت آموزشی بالا نسبت به برخی واحدهای دانشگاهی، از متقاضیان بسیاری برخوردار است و همین امر موجب شده تا رقابت تنگاتنگی برای تحصیل در این دانشگاه ایجاد شود ، بنابراین کسانی که رتبه بهتری را کسب نموده باشند شانس بالاتری برای پذیرش در این دانشگاه خواهند داشت. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه غیر انتفاعی بایستی در زمان ثبت نام دکتری که معمولا هفته اول آذر ماه می باشد، ثبت نام اینترنتی خود را در سایت sanjesh.org به ثبت برسانید. ضمنا در زمان ثبت نام بایستی گزینه علاقمندی به دانشگاه غیر انتفاعی را در فرم ثبت نام باید فعال کنید.

پس از اعلام نتایج اولیه در هفته اول فروردین ماه و منتشر شدن دفترچه انتخاب رشته دکتری ، باید برای انتخاب رشته اقدام کرد در واقع انتخاب رشته دکتری  دانشگاه غیرانتفاعی با انتخاب رشته دانشگاه سراسری همزمان و در قالب یک انتخاب رشته می باشد و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه شده اند ، می توانند کد رشته های این دانشگاه را در انتخاب رشته خود قرار دهند پس از انتخاب رشته هفته آخر اردیبهشت ماه سازمان سنجش مشخص می کند که داوطلب در کدام رشته دعوت به مصاحبه شده است و کلیه کسانی که انتخاب رشته انجام داده اند باید با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات لازم از وضعیت خود مطلع شوند. پعد از گذراندن موفقیت آمیز مرحله مصاحبه دکتری نتایج نهایی نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه غیرانتفاعی باید به همراه مدارک لازم برای ثبت نام حضوری اقدام کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    با سلام.ایا دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو میگیره؟چه موقع میشه اقدام کرد؟

دریافت مشاوره