تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401
ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

دانشگاه غیر انتفاعی یکی از دانشگاه های غیر دولتی است که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و به دلیل ارائه رشته های متنوع در همه ی مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از طرفداران زیادی برخوردار است. این دانشگاه با برخورداری از کیفت آموزشی سطح بالا و داشتن اساتیدی با مدارک عالی باعث شده است که که داوطلبان بسیاری علاقمند به ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401 باشند. علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه ها می توانند به دو روش با کنکور و بدون کنکور برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی سراسر کشور اقدام کنند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کشور اغلب رشته های (حدود 85 درصد) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی ارائه خواهد شد. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، در زمان مقرر نسبت به ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 نیز اقدام کنند.

دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی براساس سوابق تحصیلی از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد.

ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

هر ساله ثبت نام در رشته های با کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی همزمان به ثبت نام دانشگاه های سراسری و از طریق سایت سنجش انجام می گیرد که در ادامه به تشریح جزییات مربوطه پرداخته خواهد شد.

زمان

علاقه مندان به شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های غیر انتفاعی می بایست در هنگام ثبت نام کنکور سراسری 1401 و یا در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 نسبت به تحصیل در داننشگاه های غیر انتفاعی اعلام علاقه مندی نمایند. بنابراین این دسته از داوطلبان با مراجعه به سایت سجنش به نشانی sanjesh.org در بازه زمان ثبت نام کنکور سراسری می توانند فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند و تا زمان برگزاری کنکور سراسری 1401 آمادگی لازم را کسب کنند. توجه کنید که طبق سال های قبل امکان دارد مهلت مجددی به جهت ثبت نام داوطلبان در نظر گرفته شود که می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در اسرع وقت از اخبار مربوط به زمان ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی مطلع شوید.

نحوه 

دقت کنید که تمامی مراحل ثبت نام رشته های با کنکور غیرانتفاعی 1401 از جمله پرداخت هزینه ثبت نام کنکور به صورت اینترنتی انجام می شود که مراحل آن به ترتیب زیر می باشد.

 1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور تحت نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و سپس گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
 2. بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1401” کلیک کنید.
 3. از منوی اصلی موجود در قسمت راست سایت “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.
 4. برای ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه غیرانتفاعی باید دو سریال اعتباری خریداری گردد. یکی جهت ثبت نام دانشگاه های سراسری و دیگری سریالی است که باید برای دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی خریداری شود. از همین رو ابتدا باید “سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1401” را خریداری کنید. پس از تکمیل روند پرداخت، مجددا به همین صفحه بازگشته و گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 1401” را انتخاب و مراحل پرداخت را بار دیگر طی کنید.
 5. در صفحه جدید باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن (ثابت و همراه) و پست الکترونیکی را وارد کنید. سپس درگاه پرداخت را انتخاب و دکمه “تایید و پرداخت” را بفشارید.
 6. صفحه ای جهت تایید اطلاعات نمایش داده می شود که در صورت صحت اطلاعات، باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را علامت و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 7. در این مرحله، وارد درگاه پرداخت خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج کنید.
 8. پس از تکمیل فرآیند پرداخت و دریافت سریال ثبت نام، مجددا به صفحه اول ثبت نام آزمون سراسری بازگشته و گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را در پایین صفحه انتخاب کنید.
 9. ضمن تعیین نظام آموزشی خود و پس از درج سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری (که قبلا خریداری کرده اید) گزینه تایید را بفشارید.
 10. در این مرحله نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایید.
 11. پس از درج “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” و انتخاب گزینه “بررسی و مشاهده” اطلاعات تحصیلی شما نمایش داده شود. در صورت صحت اطلاعات، دکمه “تایید” را انتخاب کنید.
 12. در این قسمت باید عکس پرسنلی خود را با ویژگی های مدنظر ذکر شده در سمت چپ صفحه، بارگذاری نمایید.
 13. سپس فرم ثبت نام برای شما باز می شود که ضمن درج اطلاعات خواسته شده در قسمت های مربوطه، باید گزینه “علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم” را نیز فعال کنید.
 14. گزینه “تایید” را در پایین فرم ثبت نام بفشارید تا فرآیند نام نویسی آزمون سراسری تکمیل گردد.

علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه ها، در صورت عدم پذیرش در فرآیند انتخاب رشته می توانند منتظر اعلام پروسه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 1401 باشند تا برای پذیرش در این دانشگاه، مجددا شانس خود را امتحان کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 در مقطع کاردانی و کارشناسی بسیار متعدد بوده و همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، بنابر مصوبه جدید منتشر شده از سوی سازمان سنجش، بیش از 85 درصد از رشته های (کارشناسی) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی داوطلب خواهد بود.

زمان

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 سراسر کشور برای دو نیمسال مهر و بهمن انجام می گیرد که مطابق با روند سال های گذشته پیش بینی می شود زمان تقریبی آغاز فرآیند نام نویسی آن به صورت زیر باشد. توجه نمایید که در حال حاضر اطلاعیه دقیقی در زمینه تاریخ ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های غیر انتفاعی مهر و بهمن 1401 مشخص نشده است اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در زمینه آغاز زمان و تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بدون آزمون دانشگاه های غیر انتفاعی 1401 مطلع شوید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401
نیمسال تحصیلی مهر ماه نیمسال تحصیلی بهمن ماه
اوایل مرداد ماه 1401 اواخر آذر ماه 1401

داوطلبان پس از انجام انتخاب رشته در فرآیند ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه بایستی در انتظار اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 باشند. عدم اقدام به موقع برای تکمیل ثبت نام در زمان مقرر به معنای انصراف می باشد.

نحوه

متقاضیان پذیرش بدون آزمون این دانشگاه ها برای سال 1401 باید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به سایت ثبت نام مربوطه مراجعه کرده و مطابق با مراحل زیر، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

 • به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شده و گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
 • دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 را دریافت و آن را به طور دقیق مطالعه نمایید.
 • لینک مربوط به “ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری” را مشاهده خواهید کرد که شامل دانشگاه غیرانتفاعی نیز می شود.
 • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
 • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می بایست مجددا وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شده و با درج سریال ثبت نام، سایر مراحل نام نویسی و انتخاب رشته خود را تکمیل کنید.

دفترچه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

همان طور که می دانید، پیش از انجام و تکمیل فرآیند ثبت نام دانشگاه های غیرانتفاعی، مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 جهت آگاهی از ضوابط و و شرایط آن ضروری است. هر ساله برای هر کدام از فرآیندهای پذیرش با کنکور و بدون کنکور در دانشگاه های غیر انتفاعی، دفترچه های جداگانه ای منتشر می شود که حاوی اطلاعات مختلفی راجع به مدارک لازم برای ثبت نام میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور و با کنکور و سایر موارد ضروری می باشد. به منظور تسهیل روند دسترسی به راهمای ثبت نام، لینک های مربوط به هر دفترچه در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401
دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401
(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401شرایط نام نویسی دانشگاه غیرانتفاعی 99

داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه های غیر انتقاعی باید واجد شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به این دانشگاه ها باشند. شرایط عمومی برای پذیرش با کنکور و بدون کنکور یکسان بوده اما شرایط اختصاصی این دو نوع پذیرش با هم تفاوت هایی دارند. در ادامه به تشریح شرایط مذکور پرداخته می شود.

شرایط عمومی 

شرایط عمومی که متقاضیان باید به آن ها توجه داشته باشند به شرح زیر است:

 1.  معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم سوء پیشینه اخلاقی
 3. عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 4. برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

شرایط ویژه ثبت نام با کنکور 1401 که مورد توجه ثبت نام کنندگان در این فرآیند قرار گیرد نیز به صورت زیر می باشد:

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید یا دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک مقطع پیش دانشگاهی از شرایط بسیار مهم برای شرکت در کنکور می باشد. داوطلبان باید تـا 31 شهریور ماه 1401 مدرک خود را ارائه کنند.
 2. داوطلبان فارغ التحصیل رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت (افراد مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) مقطع کاردانی، در صورت اتمام طرح نیروی انسانی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 (برای ثبت نام در نیمسال اول) یا 30 بهمن ماه 1401 (برای ثبت نام در نیمسال دوم)، مجاز به ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام حضوری، باید گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. (فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی جزو مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب نمی شوند.)
 3. اشخاصی که تحصیلات مقطع کاردانی خود را به اتمام رسانده اند، در صورتی می توانند در ثبت نام در کنکور سراسری شرکت کنند که مدرک خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 دریافت نمایند.
 4. داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
 5. دانشجویان دانشگاه های روزانه سال 99 و قبل از آن در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ 25 اسفند ماه 1400 از دانشگاه انصراف دهند.
 6. داوطلبانی که مدرک دیپلم (12 ساله) فنی حرفه ای و کاردانش را دارا هستند، در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مجاز به شرکت در کنکور سراسری 1401 نمی باشند.
 7. داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید هستند می بایست مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 1401 دریافت کنند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

کسانی که متقاضی ثبت نام در فرآیند پذیرش بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی 1401 هستند باید به شرایط زیر توجه ویژه ای داشته باشند.

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و اخذ آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1400 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 1401، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی در دوره پذیرش مهر ماه را انتخاب کنند و برای پذیرش بهمن ماه نیز تا پایان تاریخ ثبت نام مهلت دارند تا انصراف خود را قطعی کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 99 و قبل از آن) برای حضور در مرحله پذیرش مهر ماه 1401، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 1401 و برای پذیرش در دوره بهمن ماه می بایست تا پایان مهلت ثبت نام نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش بدون کنکور غیر انتفاعی (مهر یا بهمن ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام دانشگاه های با کنکور غیرانتفاعی و بدون کنکور مهر ماه آن هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن ماه معمولا به صورت حضوری انجام می گیرد اما در سال های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند نیز به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می گرفت. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این فرآیندها به صورت زیر است:

 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته
 • مدرک دیپلم برای ثبت نام مقطع کاردانی
 • مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول (کسانی که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنند ثبت نام آنها لغو می شود)
 • فارغ التحصیلان رشته های نظری که فقط مدرک دیپلم دارند، یا فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای، تنها مجاز به انتخاب رشته های مقطع کاردانی می باشند و پس از دریافت مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته اقدام کنند.

همچنین علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد، هر ساله می توانند به دو صورت با کنکور و بدون کنکور برای ورود به این دانشگاه اقدام کنند. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با آزمون سراسری و معمولا در بهمن ماه انجام خواهد شد و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور در رشته های بدون کنکور 1401 در دو نوبت مهر و بهمن ماه ارائه می گردند که زمان دقیق آن توسط سایت سازمان سنجش مشخص خواهد شد. شما می توانید برای اطلاع از لیست دانشگاه های بدون کنکور مهر ماه 1401 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی 1401 باید چه اقدامی انجام دهم؟

به دو روش می توانید وارد دانشگاه های غیرانتفاعی شوید، یکی از طریق کنکور و دیگری با ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه ها که به طور کامل در مقاله فوق ذکر شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 در چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی در این دانشگاه ها به صورت بدون کنکور برای دو نیمسال اول و دوم صورت می گیرد که در حال حاضر اطلاعیه ای در زمینه پذیرش بدون کنکور در سال 1401 در دسترس نمی باشد.

3- برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون از چه سایتی می توانم اقدام کنم؟

سایت رسمی سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، مسئولیت این امر را بر عهده می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۱ نظر

 1. سلام ببخشید من هنگام ثبت نام تو بهمن اون گزینه بلی رو برای غیرانتفاعی نزدم چیکار باید کنم

  • با سلام، شما می توانید در زمان انتخاب رشته، با واریز هزینه مورد نیاز کارت انتخاب رشته دانشگاه های غرانتفاعی را خریداری نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور