شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

زمان و نحوه ثبت نام غیرانتفاعی 99
ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه غیر انتفاعی یکی از دانشگاه های غیر دولتی است که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و به دلیل ارائه رشته های متنوع در همه ی مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری از طرفداران زیادی برخوردار است از مزیت های دیگر دانشگاه غیرانتفاعی بالابودن کیفیت آموزشی کلاس ها می باشد و همچنین استادانی با مدارک عالی در این دانشگاه تدریس می کنند که همه ی این موارد باعث شده است که داوطلبان بسیاری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه باشند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کشور از امسال اغلب رشته های (حدود 85 درصد) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی ارائه خواهد شد. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی خود اقدام کنند.

دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی براساس سوابق تحصیلی از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد.

ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی

میزان تنوع در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی مقاطع کاردانی و کارشناسی بسیار بیشتر از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و همچنین بسیاری از رشته ها در این دو مقطع به صورت بدون کنکور نیز ارائه می شود، که این فرصت بسیار مناسبی است برای کسانی است که قصد شرکت در کنکور سراسری ندارند و یا پس از انتخاب رشته در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند. اما داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند نیز می توانند در زمان انتخاب رشته ، کد رشته محل های دانشگاه غیرانتفاعی مورد نظر خود را در انتخاب ها اعمال کنند. در واقع این دسته از داوطلبان به صورت با کنکور و در مهر ماه وارد دانشگاه خواهند شد. 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی  دانشگاه غیرانتفاعی

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی بسیار متعدد است و بیشتر از زیر شاخه ی رشته علوم انسانی و ریاضی می باشد اما به دلیل افزایش تقاضا و گسترش این دانشگاه ها تعدادی از رشته های علوم تجربی نیز در این دانشگاه ارائه می شود. همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد بنا بر مصوبه جدید منتشر شده از سوی سازمان سنجش بیش از 85 درصد از رشته های (کارشناسی) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی داوطلب خواهد یود.

رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی مقطع کارشناسی نیمسال دوم (بهمن 97) از 25 دی ماه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که افراد می توانند از تاریخ 29 ذی تا 6 بهمن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از 27 دی ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان می بایست از یکم بهمن تا 13 بهمن ماه 97 نسبت به ثبت کد رشته های خود اقدام کنند.

در خصوص نحوه ثبت نام باید بگوییم که داوطلبان ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی را از سایت سازمان سنجش دریافت نموده سپس با همراه داشتن مدارک مورد نیاز در تاریخ مشخص شده به موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی دارای ظرفیت مورد نظر خود مراجعه نمایند. پس از بررسی مدارک در صورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد دعوت به عمل خواهد آمد که در این مرحله لازم است داوطلبان هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی را (مبلغ 22 هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان پرداخت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری کاردانی و کارشناسی  دانشگاه غیرانتفاعی

 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته
 • مدرک دیپلم برای ثبت نام مقطع کاردانی
 • مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول (برادرانی که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنند ثبت نام آنها لغو می شود)
 • فارغ التحصیلان رشته های نظری که فقط مدرک دیپلم دارند، یا فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای، فقط مجاز به انتخاب رشته های مقطع کاردانی می باشند و پس از دریافت مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته اقدام کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

بسیاری از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه و  فنی مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی ارائه می شود که علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه باید در نیمه اول بهمن ماه در کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام خود را انجام دهند و هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد باید گزینه علاقمندی به دانشگاه غیر انتفاعی در فرم ثبت نام فعال شود. برای ثبت نام ابتدا باید دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد از سایت sanjesh.org دریافت نموده و پس از مطالعه و اطلاع از تمام شرایط و ضوابط آن ، نسبت ثبت نام اینترنتی اقدام کنید. معمولا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد هفته اول اردیبهشت ماه می باشد. 

پس از نتایج کنکور ارشد در نیمه اول خرداد ماه می باشد و داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات خود در سایت sanjesh.org از وضعیت مجاز بودن خود مطلع شوند داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید دفترچه انتخاب رشته ارشد  را از همین سایت دریافت کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند. لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی نیز در دفترچه مذکور قید شده است و علاقمندان می توانند در صورت مجاز به انتخاب رشته بودن ، کد رشته های این دانشگاه را نیز قراد دهند و منتظر اعلام نتایج نهایی باشند و در صورتی که در این دانشگاه پذیرفته شده باشند، باید با مراجعه به سایت دانشگاه پذیرفته شده از زمان ثبت نام حضوری آگاهی یابند.

ثبت نام دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع دکتری رشته های کمی را ارائه می دهد ولی به دلیل داشتن کیفیت آموزشی بالا نسبت به برخی واحدهای دانشگاهی، از متقاضیان بسیاری برخوردار است و همین امر موجب شده تا رقابت تنگاتنگی برای تحصیل در این دانشگاه ایجاد شود ، بنابراین کسانی که رتبه بهتری را کسب نموده باشند شانس بالاتری برای پذیرش در این دانشگاه خواهند داشت. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه غیر انتفاعی بایستی در زمان ثبت نام دکتری که معمولا هفته اول آذر ماه می باشد، ثبت نام اینترنتی خود را در سایت sanjesh.org به ثبت برسانید. ضمنا در زمان ثبت نام بایستی گزینه علاقمندی به دانشگاه غیر انتفاعی را در فرم ثبت نام باید فعال کنید.

پس از اعلام نتایج اولیه در هفته اول فروردین ماه و منتشر شدن دفترچه انتخاب رشته دکتری ، باید برای انتخاب رشته اقدام کرد در واقع انتخاب رشته دکتری  دانشگاه غیرانتفاعی با انتخاب رشته دانشگاه سراسری همزمان و در قالب یک انتخاب رشته می باشد و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه شده اند ، می توانند کد رشته های این دانشگاه را در انتخاب رشته خود قرار دهند پس از انتخاب رشته هفته آخر اردیبهشت ماه سازمان سنجش مشخص می کند که داوطلب در کدام رشته دعوت به مصاحبه شده است و کلیه کسانی که انتخاب رشته انجام داده اند باید با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات لازم از وضعیت خود مطلع شوند. پعد از گذراندن موفقیت آمیز مرحله مصاحبه دکتری نتایج نهایی نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه غیرانتفاعی باید به همراه مدارک لازم برای ثبت نام حضوری اقدام کرد.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی باید چه اقدامی انجام دهم؟

به دو روش ی توانید وارد دانشگاه های غیرانتفاعی شوید ، یکی از طریق کنکور و دیگری با ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه ها.

2- زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی چه موقعی از سال است؟

برای نیمسال تحصیلی اول ، معمولا ثبت نام از اسفند ماه سال گذشته اغاز و تا شهریور سال جاری ادامه دارد. اما برای نیمسال دوم تحصیلی ، در دی ماه انجام می شود.

3- برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون از چه سایتی می توانم اقدام کنم؟

سایت رسمی سنجش آموزش کشور ، مسئولیت این امر را بر عهده می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من هنگام ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ گزینه علاقه مند به دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور را انتخاب نکردم . میخواستم بدونم آیا امکانش هست زمانی که رتبه ها اعلام شد در بخش انتخاب رشته ها بتوان دانشگاه های غیر انتفاعی را انتخاب کرد ؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش در زمان انتخاب رشته می توانید کارت اعتباری دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را تهیه کرده و انتخاب رشته خود را در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی انجام دهید.

 2. Avatar

  امکان تحصیل در مقطع ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی با رشته ای متفاوت از رشته ی تحصیلی لیسانس هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در صورتی که شما شرایط ثبت نام در رشته های بدون آزمون (استعداد درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد را دارا باشید، فقط می توانید در رشته ی مرتبط با کارشناسی خود ثبت نام انجام دهید.

 3. Avatar

  سلام ، ببخشید میخواستم بدونم اگه تو کنکور سراسری ارشد مجاز نشی دیگه دانشگاه غیر انتفایی نمیشه اقدام کرد؟ ازاد چطور ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. در صورتی که در کارنامه اولیه برای دانشگاه های غیرانتفاعی، آزاد و… عنوان غیرمجاز ذکر شده باشد، شما مجاز به انتخاب رشته نمی باشید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من هنگام ثبت نام ارشد ۹۹ گزینه علاقه مند به دانشگاه غیر انتفاعی را انتخاب نکردم میخواستم بدونم آیا امکانش هست زمانی که رتبه ها اعلام شد در بخش انتخاب رشته ها بتوان دانشگاه های غیر انتفاعی را انتخاب کرد ؟ ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با شرایط برگزاری آزمون در سالیان گذشته، شما در زمان اعلام نتایج اولیه و مهلت مشخص شده جهت انتخاب رشته نیز می توانید کارت اعلام علاقه مندی انتخاب رشته در واحدهای دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور را خریداری نموده، و در دانشگاه مورد نظر انتخاب رشته محل انجام دهید.

 5. Avatar

  هزینه دانشگاه سوره با کنکور و بدون کنکورش فرق داره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   صرفا نوع پذیرش و نحوه ورود به دانشگاه در شرایط فوق الذکر متفاوت است ، لذا شهریه رشته مدنظر در هر دو صورت یکسان می باشد.

 6. Avatar

  سلام. با دیپلم فنی حرفه ای و مدرک پیش دانشگاهی انسانی میشه کارشناسی پیوسته کامپیوتر ثبت نام کرد؟ مهلت ترم بهمن تمام شده یا میشه با تاخیر هنوز ثبت نام کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله شما با دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته در رشته دلخواه به صورت پذیرش از طریق آزمون و یا بدون آزمون ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) می باشید . در حال حاضر ثبت نام دانشگاه ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ به اتمام رسیده است ، و شما می توانید متقاضی ثبت نام دوره های بدون آزمون برای مهر ماه سال ۱۳۹۹ باشید . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید .

 7. Avatar

  نزدیکترین ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه سوره کی هستش؟
  برای سال ۹۸ امکان ثبت نام هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورت تمایل می توانید در رشته موردنظر در مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی کاردانی به کارشناسی براساس سوابق تحصیلی سال جاری(ورودی بهمن ماه) ، نام نویسی نمایید.لازم به ذکر است مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ فرصت جهت ثبت نام در واحد دانشگاهی را دارید.

 8. Avatar

  سلام. من با مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزا با معدل ۱۷.۳۵ میتونم بدون کنکور بهمن ۹۸ ارشد در دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کنم؟
  محلت ثبت نام اینترنتی تا ۳۰ دی است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با ضوابط و قوانین وزارت علوم ، امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی وجود ندارد.لازم به ذکر است شما تنها درصورتی که شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان را دارا باشید می توانید بدون آزمون در این مقطع تحصیلی به ادامه تحصیل بپردازید.

 9. Avatar

  از دیپلمه های نظام جدید کارودانش هم پذیرش میکنه بعد حتما باید رشته ای که توی دانشگاه غیرانتفاعی برمیداری مطابق دیپلم یا فوق دیپلم باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   در مرحله تمدید پذیرش مهرماه براساس سوابق تحصیلی (۱۳۹۸) ، داوطلبان فنی و حرفه ای و کارودانش نظام جدید می توانند در رشته و دانشگاه موردنظر درصورت کسب پذیرش به ادامه تحصیل بپردازند.لازم به ذکر است رشته انتخابی شما میتواند مطابق با رشته تحصیلی شما در مقطع قبل نباشد.

 10. Avatar

  با سلام.ایا دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو میگیره؟چه موقع میشه اقدام کرد؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99