تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1400 - 1401
ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

ورود به اولین و مهم ترین پایه تحصیلی کودکانی که 6 سال تمام دارند، یعنی اول ابتدایی مطمئنا یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین است. دوره ای که پایه گذار تمام آینده تحصیلی و شغلی آن ها خواهد بود. از آنجایی که نظام جدید آموزشی تغییرات زیادی را به همراه داشته، ممکن است عدم آشنایی پدر و مادر دانش آموز با نحوه و زمان ثبت نام، موجب ایجاد استرس در آن ها شود. بنابرین اطلاع دقیق والدین از چگونگی و زمان ثبت نام فرزندانشان با توجه به شرایط موجود و حضوری یا غیر حضوری بودن ثبت نام می تواند در جهت کمتر شدن نگرانی آن ها موثر باشد.

ثبت نام کلاس اول دبستان در سال تحصیلی 1400 – 1401 در دو مرحله حضوری و اینترنتی و از اول خرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

زمان ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

ثبت نام مدارس پایه اول ابتدایی سال تحصیلی 1400 – 1401 برای کودکانی که شرایط سنی لازم را دارند، از تاریخ اول خرداد ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه سال جاری نیز ادامه دارد. طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی شش سال تمام است، بنابراین تنها متولدین نیمه دوم سال 94 به قبل اجازه ثبت نام دارند.

با وجود این که امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد، توصیه می شود در روزهای اولیه ثبت نام فرزند خود را انجام دهید تا در روزهای پایانی ثبت نام دچار مشکلاتی همچون کمبود ظرفیت و عدم پذیرش مدارس نشوید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره نیز عضو شوید.

نحوه ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا روش ثبت نام کلاس اولی های امسال با روش سال های گذشته متفاوت است و نام نویسی دانش آموزان طی دو مرحله حضوری و اینترنتی انجام می گیرد. بنابراین والدین کودکانی که به سن قانونی اول ابتدایی رسیده اند، پس از تکمیل مدارک باید مراحل زیر را برای ثبت نام طی نمایند.

مرحله اول: مراجعه به سامانه پادا

 • ورود به سایت ثبت نام الکترونیکی پایه اول دبستان تحت عنوان سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir
 • انتخاب گزینه “ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود”
 • وارد کردن اطلاعات خمورد نیاز در کادرهای مربوطه
 • تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک لازم و تایید نهایی
 • انتخاب مدرسه مورد نظر از لیست مدارس موجود مطابق با محدوده جغرافیایی محل سکونت وارد شده در مرحله قبل

مرحله دوم: سنجش سلامت

مرحله بعدی برای ثبت نام کودکان در پایه اول ابتدایی دریافت برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی است. این برنامه هر سال جهت شناسایی بیماری های خاص و پیشگیری از آن ها اجرا می شود و شامل ارزیابی بینایی، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی و بیماری های پوست و مو است. برای دریافت این برگه تنها حضور یکی از والدین برای عدم ازدحام کافی می باشد که با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت آموزش و پرورش، مراحل دریافت فرم سلامت سنجی به شرح زیر است.

 • مراجعه والدین به همراه فرزند خود به مدرسه محل ثبت نام و دریافت نوبت برای پایگاه سنجش
 • حضور در پایگاه سلامت تعیین شده جهت تکمیل فرم تاییدیه سلامت و تحویل مدارک مورد نیاز از قبیل برگه واکسیناسیون، اصل شناسنامه والدین و دانش آموز و یک قطعه عکس 3 * 4
 • پرداخت هزینه ثبت نام سنجش سلامت
 • دریافت تاییدیه و تحویل آن به مدرسه

همچنین به منظور آشنایی بیشتر با روند برگزاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برای ورود به دبستان می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 – 1401

والدین برای هر دو مرحله حضوری و اینترنتی دانش آموز، لازم است تمامی مدارک زیر را در دسترس داشته باشند تا در صورت لزوم از اطلاعات آن ها استفاده کرده و یا اصل مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

 • چهار عدد عکس 4*3 دانش آموز با حجاب و ترجیحا با مقنعه
 • اصل و کپی شناسنامه دانش آموز و والدین
 • اصل و کپی کارت ملی والدین
 • اصل و کپی از برگه تاریخچه واکسیناسیون دانش آموز
 • مدرک احراز محل سکونت مانند سند، قولنامه، قبض های آب و برق
 • تکمیل فرم ثبت نام کلاس اول و درج مشخصات کامل دانش آموز شامل اطلاعات هویتی، سن، تاریخ تولد، شماره تلفن ثابت و یا شماره تلفن همراه والدین

توجه کنید که دریافت هر مبلغی در مدارس دولتی برای ثبت نام ممنوع است و داوطلبان جز هزینه بیمه و کتاب درسی نیازی به پرداخت هیچ مبلغی ندارند. همچنین هیچ گونه مصاحبه و آزمون ورودی برای مدارس دولتی و غیر دولتی جهت ثبت نام در پایه اول دبستان انجام نمی گیرد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کلاس اول دبستان 1400 - 1401 در چه زمانی صورت می گیرد؟

نام نویسی این پایه از اول خرداد ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه نیز ادامه دارد.

2- ثبت نام کلاس اول دبستان از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند نام نویسی کلاس اول دبستان در دو مرحله به صورت حضوری و اینترنتی انجام می گیرد. که مراحل کامل آن در متن مقاله ذکر شده است.

3- دریافت برگه تاییدیه سنجش سلامت جهت ثبت نام کلاس اول ابتدایی به چه صورت امکان پذیر است؟

فرم تاییدیه سنجش سلامت بعد از نوبت دهی از مدرسه با مراجعه والدین به همراه دانش آموز و انجام ارزیابی های لازم صادر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس