تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته ارشد 1400
ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ممکن است با داوطلبانی روبرو شویم که نسبت به نتایج اعتراض داشته باشند. سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد قرار داده است که اعتراض خود را نسبت به برخی از مندرجات کارنامه خود به ثبت برسانند. داوطلبانی که به نتایج انتخاب رشته اعتراضی دارند باید در موعد مقرر که توسط سازمان سنجش اعلام می شود، به صورت غیرحضوری و از طریق نشانی الکترونیکی این سازمان تقاضای خود را مطرح نمایند. هر متقاضی می تواند در بازه زمانی مشخص نسبت به نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری اعتراض نموده و درخواست خود را در سیستم ثبت کند.

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در زمان مقرر و از طریق بخش ورود به سیستم پاسخگویی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، برای ثبت اعتراض به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

برای ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد می بایست به صورت اینترنتی و از طریق وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید. به همین منظور مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

  • به سایت سنجش تحت نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی تعبیه شده در سمت چپ صفحه، گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • با کلیک بر روی دکمه “عضویت در سایت” ابتدا نسبت به ثبت نام خود در سایت اقدام نمایید. در صورتی که قبلا ثبت نام کرده باشید نیاز به طی نمودن این مرحله نخواهید داشت.
    مرحله دوم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • کادرهای مربوط به اطلاعات خود را تکمیل نمایید و پس از تیک زدن عبارتی که در تصویر نشان داده شده است، گزینه “تایید” را بفشارید.مرحله سوم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • هم اکنون می توانید با انتخاب گزینه “ورود به سیستم” به سایت وارد شوید.

توجه: برای وارد شدن به سایت می بایست نشانی الکترونیکی خود به همراه رمزی که به شماره تماس شما ارسال می شود را در کادر های مربوطه وارد کنید.مرحله چهارم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

  • صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که درصورت نیاز به ارائه درخواست خود، می بایست بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک کنید.مرحله پنجم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • کادرهای مربوط به آزمون و سال را تکمیل کنید و پس از آن دکمه “جستجو” را بفشارید.مرحله ششم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • در این مرحله اگر در زمان مناسب و مقرر مراجعه کرده باشید، می توانید بر روی گزینه “انتخاب” که مقابل عنوان بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی قرار دارد، کلیک نمایید.مرحله هفتم ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • اکنون می توانید با مشخص کردن عنوان، موضوع و متن درخواست خود، آن را برای پیگیری به سازمان سنجش ارسال کنید. پس از آن با مراجعه به سایت و ورود به سیستم، نتایج اعتراضات و درخواست های خود را پیگیری نمایید.

در صورتی که موفق به ثبت درخواست خود در سازمان سنجش آموزش کشور نشدید، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ایران مشاوره تماس بگیرید و مشکلات خود را مطرح نمایید.

به چه مواردی از انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توان اعتراض کرد؟

سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد محیا نموده است تا بتوانند در زمینه عنوان زیر نسبت به انتخاب رشته خود ارسال درخواست و اعتراض نمایند. برای هریک از موارد فوق بخش جداگانه ای در سایت تعبیه شده است و همچنین شرکت کنندگان می توانند نتایج تقاضای خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور پیگیری کنند. لازم به ذکر است که هر داوطلب می تواند در همه یا یکی از موارد ذکرشده، درخواست خود را ثبت نماید ولی نمی توان پیش بینی نمود که با کدام یک از درخواست های او موافقت شود.

اعتراض به نتیجه قبولی

پس از مشخص شدن نتایج نهایی در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری، برخی از داوطلبان هستند که نسبت به نتایج انتخاب رشته خود اعتراض دارند یا نقص هایی را در آن مشاهده می نمایند. این دسته از داوطلبان می توانند با طی نمودن مراحلی که در قسمت قبل ذکر شد و انتخاب گزینه اعتراض به نتیجه قبولی، متن و عنوان اعتراض خود را در سیستم اعلام نمایند. پس از انجام فرآیند مربوطه، نتایج درخواست در سایت اعلام خواهد شد.

بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی

برخی از داوطلبان به دلیل انجام انتخاب رشته نادرست و کمک نگرفتن از مشاوران متخصص در زمان انتخاب رشته، در رشته هایی پذیرفته می شوند که علاقه ای به تحصیل در آن زمینه ندارند. این دسته از داوطلبان می توانند درخواست بررسی اولویت های بعدی فرم انتخاب رشته خود را در سایت سنجش مطرح نمایند. برای انجام این کار لازم است کد رشته محل مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته بیابید و در کادر مربوط به ارسال درخواست ثبت نمایید.

درخواست بررسی به حدنصاب نرسیدن محل پذیرفته شده

چنانچه تعداد پذیرفته شدگان یک رشته محل دانشگاهی به حدنصاب کافی نرسد، ممکن است برای آن رشته کلاس برگزار نشود. در این صورت داوطلبان پذیرفته شده در آن رشته و دانشگاه می توانند نسبت به حد نصاب نرسیدن رشته محل پذیرفته شده اعتراض نمایند. احتمال داده می شود که برای حل این مشکل، دانشگاه جدیدی از سوی سازمان سنجش به داوطلب معرفی شود.

تقاضای شرکت و ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال آینده

همان طور که اکثر شما می دانید، پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال جاری مجاز به شرکت و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال آینده نخواهند بود. سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه روزانه فراهم آورده است که در صورت عدم رضایت از دانشگاه روزانه پذیرفته شده، تقاضای خود را مبنی بر دریافت مجوز برای شرکت در آزمون کارشاسی ارشد سال آینده ثبت نمایند تا محروم نشوند.

شایان ذکر است که فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون امری بسیار مهم تلقی می شود. بنابراین شرکت کنندگان در این آزمون بایستی با دقت کافی، دریافت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد و آگاهی از تمام شرایط موجود در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نسبت به ثبت انتخاب رشته خود در سایت مذکور اقدام نمایند اما در صورت مشاهده هر گونه نقص، اعتراض و یا بروز اشتباه در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد مطابق با روش ذکر شده در مقاله، درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

سوالات متداول

1- ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 در چه زمانی امکان پذیر است؟

در حال حاضر زمان دقیقی به منظور انجام این فرآیند منتشر نشده است.

2- ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت درخواست خود در این زمینه اقدام نمایید.

3- نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد به چه صورت می باشد؟

این فرآیند با مراجعه به بخش ورود به سیستم پاسخگویی در سایت سنجش امکان پذیر است که به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد