سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

نحه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته ارشد
ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، ممکن است با داوطلبانی روبرو شویم که نسبت به نتایج اعتراض داشته باشند. از سال گذشته تاکنون سازمان سنجش این امکان را در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد قرار داده است که اعتراض خود را نسبت به برخی از مندرجات کارنامه خود به ثبت برسانند. داوطلبانی که به نتایج انتخاب رشته اعتراضی دارند باید در موعد مقرر که توسط سازمان سنجش اعلام می شود ، به صورت غیرحضوی و از طریق سایت sanjesh.org تقاضای خود را مطرح نمایند. لازم به ذکر است که هر داوطلب فقط می تواند یک بار نسبت به نتایج انتخاب رشته اعتراض نماید و پس از ثبت درخواست در سیستم امکان ویرایش آن وجود نخواهد داشت.

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته در یکی از دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند ، می توانند درخواستی مبنی بر دریافت مجوز برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال آینده را در سازمان سنجش ثبت نمایند.

ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، باید به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org تقاضای خود را مطرح نمایید. بدین منظور پس از ورود به صفحه اصلی سایت سنجش ، از منوی تعبیه شده در سمت چپ سایت وارد بخش سیستم پاسخگویی شوید و بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید و در صورتی که از قبل در سایت عضویت نداشته اید ، لازم است با کلیک بر عبارت عضویت در سایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، در سایت ثبت نام کنید. (مطابق شکل های زیر)

مرحله اول مرحله دوم

مرحله سوم

پس از نام نویسی و عضویت در سایت ، نام کاربری و رمز عبور به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد که باید از آن ها جهت ارسال درخواست خود استفاده کنید. پس از عضویت در سایت باید مجددا به صفحه اصلی بازگشته و با استفاده از گزینه «ورود به سیستم» و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ، با کلیک بر عبارت درخواست جدید صفحه زیر را ایجاد کنید. حال می توانید با انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن آزمون ، وارد صفحه ارسال درخواست شوید و درخواست خود را ثبت نمایید.

به چه مواردی از انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توان اعتراض کرد؟

در حال حاضر امکان ارسال درخواست در 4 مورد «تغییر دانشگاه و دوره قبولی» ، «تقاضای شرکت و ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال آینده» ، «تقاضای بررسی اولویت های بعدی فرم انتخاب رشته» و «تقاضای به حد نصاب نرسیدن محل قبولی» وجود دارد و داوطلبان در صورت اعتراض به هر یک از موارد فوق ، می توانند تقاضای خود را از طریق سایت سنجش پیگیری کنند و برای هریک از موارد فوق بخش جداگانه ای در سایت تعبیه شده است. لازم به ذکر است که هر داوطلب می تواند در همه یا یکی از موارد ذکرشده ، درخواست خود را ثبت نماید ولی نمی توان پیش بینی نمود که با کدام یک از درخواست های او موافقت شود.

درخواست تغییر دانشگاه پذیرفته شده

امکان تغییر دانشگاه پذیرفته شده ، برای قبول شدگان دوره های روزانه میسر می باشد و این دسته از داوطلبان می توانند درخواستی مبنی بر تغییر محل دانشگاهی خود به دانشگاه های نوبت دوم ، پردیس و … را درسایت سنجش به ثبت برسانند و منتظر بررسی تقاضای ارسال شده باشند. در حال حاضر نمی توان با قاطعیت گفت که آیا پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه می توانند درخواستی مبنی بر تغییر محل دانشگاهی خود به دوره های روزانه ثبت نمایند یا خیر. زیرا این موضوع در سازمان سنجش در حال بررسی می باشد.

درخواست بررسی اولویت های بعدی فرم انتخاب رشته

برخی از داوطلبان به دلیل انجام انتخاب رشته نادرست و کمک نگرفتن از مشاوران متخصص در زمان انتخاب رشته ، در رشته هایی پذیرفته می شوند که علاقه ای به تحصیل در آن زمینه ندارند. این دسته از داوطلبان می توانند درخواست بررسی اولویت های بعدی فرم انتخاب رشته خود را در سایت سنجش مطرح نمایند. برای انجام این کار لازم است کد رشته محل موردنظرتان را از دفترچه انتخاب رشته بیابید و در کادر مربوط به ارسال درخواست ثبت نمایید.

درخواست بررسی به حدنصاب نرسیدن محل پذیرفته شده

چنانچه تعداد پذیرفته شدگان یک رشته محل دانشگاهی به حدنصاب کافی نرسد ممکن است برای آن رشته کلاس برگزار نشود ، در این صورت داوطلبان پذیرفته شده در آن رشته و دانشگاه می توانند نسبت به حد نصاب نرسیدن رشته محل پذیرفته شده اعتراض نمایند. احتمال داده می شود که برای حل این مشکل ، دانشگاه جدیدی از سوی سازمان سنجش به داوطلب معرفی شود.

تقاضای شرکت و ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال آینده

همانطور که اکثر شما می دانید ، پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال جاری مجاز به شرکت و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال آینده نخواهند بود. از سال گذشته تاکنون سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه روزانه فراهم آورده است که در صورت عدم رضایت از دانشگاه روزانه پذیرفته شده ، تقاضای خود را مبنی بر دریافت مجوز برای شرکت در آزمون کارشاسی ارشد سال آینده ثبت نمایند تا محروم نشوند.

در صورتی که موفق به ثبت درخواست خود در سازمان سنجش آموزش کشور نشدید ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ایران مشاوره تماس بگیرید و مشکلات خود را مطرح نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد