تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99
دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برای جذب افراد متخصص در حوزه پزشکی، هرساله اقدام به برگزاری آزمون می نماید. داوطلبان دارای مدرک دکترای حرفه ای یا پزشکی عمومی بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی و نام نویسی در سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی موظف هستند که کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری پزشکی، خود را در زمان مقرر دریافت نمایند و در زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در این آزمون شرکت کنند.

داوطلبان در صورت احراز شرایط و کسب نتیجه مطلوب، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی اقدام به انتخاب رشته نمایند. پذیرش دستیار با رعایت مقررات و در نظر گرفتن تاثیر سهمیه در آزمون دستیاری پزشکی، بر اساس نمره کل تراز شده آزمون (در هر رشته به صورت جداگانه) و اولویت های انتخاب رشته محل ها صورت می گیرد. به دلیل اهمیت انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان، آگاهی از شرایط، ضوابط و نحوه انتخاب رشته لازم و ضروری است که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

اگر داوطلب در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نکند به منزله انصراف او از فرآیند انتخاب رشته محل بوده و از ادامه مراحل پذیرش حذف خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

هر ساله قبل از آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی، دفترچه راهنمای آن که حاوی تمامی اطلاعات لازم برای انجام یک انتخاب رشته درست می باشد، در بازه زمانی مشخص شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که نیاز است داوطلبان، موارد مندرج در این دفترچه را جهت انجام فرآیند انتخاب رشته، حتما مورد مطالعه قرار دهند.

در سال 99 نیز دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی چهل و هفتمین دوره در تاریخ 12 شهریور ماه بر روی سایت سنجش اموزش پزشکی کشور منتشر می گردد. افراد می توانند با مراجعه به سایت مربوطه، نسخه پی دی اف (pdf) دفترچه را دانلود نمایند و بعد از آگاهی از لیست کد رشته های ارائه شده، انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی و آخرین اخبار این آزمون در اسرع وقت، می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

آزمون دستیاری پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برگزار می گردد و تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به این آزمون نیز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می شود. آن دسته از داوطلبانی که توانسته اند حداقل نمره 150 را از نمره کل 600 کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی می باشند. شایان ذکر است که یک انتخاب رشته درست مستلزم آگاهی از شرایط و راهنمایی های لازم برای انجام آن است که به طور کامل در دفترچه راهنمای انتخاب رشته به آن اشاره شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی که شامل توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و …)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و … می باشد، در تاریخ تعیین شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir منتشر می شود. با دریافت دفترچه می توانید ازمیان 24 کد رشته ارائه شده فقط 10 کد رشته تخصصی را انتخاب نمایید. لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99 در جدول زیر برای شما عزیزان قرار داده شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99 – 1400

(برای دریافت دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.)

برخی از نکات انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

همان طور که ذکر شد، برای انتخاب رشته نیاز است که تمام ضوابط و موارد مورد نیاز دفترچه را با دقت بررسی نمایید که در این جا به ذکر برخی از نکات مهم انتخاب رشته می پردازیم :

  • برای آزمون دستیاری تخصصی 24 رشته که شامل آسیب شناسی، ارتوپدی، بیماری های مغز و اعصاب و … ارائه می شود که داوطلبان می توانند حداکثر برای 10 رشته تخصصی از میان این 24 رشته ارائه شده، اعلام علاقمندی نمایند و از این ده رشته، 100 رشته – محل را در دانشگاه های مختلف انتخاب کنند. لازم به ذکر است که اگر داوطلبان بیش از 10 رشته را انتخاب نمایند، رشته های بعدی حذف خواهند شد.
  • انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی به صورت اینترنتی انجام می شود لذا داوطلبلان باید در موعد مقرر فرم انتخاب رشته خود را به ترتیب اولویت تکمیل و ارسال نمایند.
  • داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی که در حال خدمت سربازی هستند، پس از قبولی نهایی باید تا تاریخ 1 مهر 99 گواهی پایان خدمت، معافیت سربازی یا مرخصی خود را ارائه نمایند ؛ در غیر این صورت قبولی آن ها لغو خواهد شد.
  • پس از پایان انتخاب رشته بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک نمایید و کد پیگیری انتخاب رشته را جهت تکمیل مراحل بعدی، حتما در نزد خود نگه دارید. 

پس از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی، افرادی که مجاز شده اند، می توانند نسبت به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی اقدام نمایند و در صورت پذیرش در زمان اعلام نتایج مصاحبه آزمون دستیاری پزشکی خود را برای مصاحبه آزمون دستیاری پزشکی آماده سازند. داوطلبانی که پذیرفته شده اند بعد از پایان دوران تحصیل خود با عنوان پزشک متخصص وارد بازار کار خواهند شد.

 

سوالات متداول 

1- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی برای سال 99 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی این دوره، از تاریخ 12 شهریور 99 در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

2- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی سال 99 را چگونه می توان دریافت کرد؟

دفترچه این آزمون در زمان مقرر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir قرار می گیرد که نحوه دریافت آن، در این مقاله ذکر شده است.

3- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شامل چه اطلاعاتی می شود؟

این دفترچه شامل توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و ...)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و ... می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره