تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99
دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برای جذب افراد متخصص در حوزه علوم پزشکی هرساله اقدام به برگزاری آزمون می نماید. داوطلبان دارای مدرک دکترای حرفه ای یا پزشکی عمومی بعد از شرکت در آزمون در صورتی که مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شده باشند، می توانند در موعد مقرر به انجام این فرآیند بپردازند. به دلیل اهمیت نحوه صحیح انتخاب رشته، لازم است که شرکت کنندگان در ابتدا به مطالعه دفترچه راهنمای آن پرداخته و از مسائلی از قبیل تاثیر سهمیه در آزمون دستیاری پزشکی مطلع شوند. این دفترچه با شروع انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

(برای دریافت دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

اگر داوطلب در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نکند، انصراف خود را از فرآیند انتخاب رشته محل اعلام نموده و از ادامه مراحل پذیرش حذف خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

معمولا همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی دفترچه راهنمای آن که دربردارنده تمامی اطلاعات لازم برای انجام یک انتخاب رشته درست می باشد، از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در چهل و هفتمین دوره برگزاری این آزمون، دفترچه مربوطه در روز 12 شهریور ماه منتشر گشت و داوطلبان تا روز 19 شهریور فرصت داشتند به ثبت کد رشته های مدنظر در فرم انتخاب رشته مربوطه بپردازند. با توجه به این که زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 تا کنون اعلام نشده است، از تاریخ انتشار دفترچه آن نیز اطلاعی در دست نیست. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار این آزمون در اسرع وقت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

آزمون دستیاری پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برگزار می گردد و تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به این آزمون نیز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می شود. آن دسته از داوطلبانی که توانسته اند حداقل نمره 150 را از نمره کل 600 کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی می باشند. شایان ذکر است که یک انتخاب رشته درست مستلزم آگاهی از شرایط و راهنمایی های لازم برای انجام آن است که به طور کامل در دفترچه راهنمای انتخاب رشته به آن اشاره شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی که شامل توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و …)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و… می باشد، در تاریخ تعیین شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir منتشر می شود. با دریافت دفترچه می توانید ازمیان 24 کد رشته ارائه شده فقط 10 کد رشته تخصصی را انتخاب نمایید. دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99 در جدول زیر برای آشنایی بیشتر شما با مندرجات این دفترچه قرار داده شده است. لینک مربوط به دفترچه سال 1400 نیز به محض انتشار، در این مقاله فعال می گردد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

(برای دریافت دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

پس از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400 افرادی که موفق به کسب حدنصاب نمرات لازم شده و مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 شده اند، می توانند نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمایند. از آن جایی که پذیرش در برخی از رشته های آزمون دستیاری همراه با مصاحبه صورت می گیرد، متقاضیان پذیرفته شده در رشته های مذکور می بایست خود را برای شرکت در این مرحله آماده نمایند. جهت کسب اطلاع از زمان مصاحبه دستیاری پزشکی 1400 و سایر جزئیات مربوط به آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول 

1- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی سال 1400 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

هنوز تاریخ انتشار این دفترچه در سال 1400 مشخص نشده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

2- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را چگونه می توان دریافت کرد؟

این فایل در زمان مقرر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir قرار می گیرد.

3- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شامل چه اطلاعاتی می شود؟

در این دفترچه توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و ...)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و... ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری