خانه دکتری دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401
دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برای جذب افراد متخصص در حوزه علوم پزشکی هرساله اقدام به برگزاری آزمون می نماید. داوطلبان دارای مدرک دکترای حرفه ای یا پزشکی عمومی بعد از شرکت در آزمون در صورتی که مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شده باشند، می توانند در موعد مقرر به انجام این فرآیند بپردازند. به دلیل اهمیت نحوه صحیح انتخاب رشته، لازم است که شرکت کنندگان در ابتدا به مطالعه دفترچه راهنمای آن پرداخته و از مسائلی از قبیل تاثیر سهمیه در آزمون دستیاری پزشکی 1401 مطلع شوند. این دفترچه با شروع انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار تخصصی پزشکی 1401

(جهت دریافت دفترچه، بر روی لینک  فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار فوق تخصصی (جدول نهایی ظرفیت رشته های فوق تخصصی) 1401

(جهت دریافت دفترچه، بر روی لینک  فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار فوق تخصصی (مناطق محروم اولویت با بومی پذیرش ظرفیت جدول) 1401

(جهت دریافت دفترچه، بر روی لینک  فوق کلیک نمایید.)

اگر داوطلب در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نکند، انصراف خود را از فرآیند انتخاب رشته محل اعلام نموده و از ادامه مراحل پذیرش حذف خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401

معمولا همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی دفترچه راهنمای آن که به دو صورت تخصصی و فوق تخصصی بوده و دربردارنده تمامی اطلاعات لازم برای انجام یک انتخاب رشته درست می باشد، از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در چهل و نهمین دوره برگزاری این آزمون، دفترچه مربوطه در روز 5 تیر ماه 1401 منتشر گشت و داوطلبان فرصت داشتند به ثبت کد رشته های مدنظر در فرم انتخاب رشته مربوطه بپردازند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

تمامی کسانی که در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی 1401 شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند با توجه به انتشار این دفترچه از تاریخ 5 تیر سال جاری اقدام به انتخاب رشته نمایند. افرادی که حداقل نمره 150 از 600 را کسب نموده اند می توانند جهت ثبت کد رشته محل های دلخواه خود به سایت sanjeshp.ir مراجعه نمایند.

قابل توجه کلیه داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، مهلت مجدد جهت انتخاب و ویرایش رشته محل مجددا اعلام خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی در تاریخ 27 فروردین ماه سال جاری بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir منتشر شد.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401

آزمون دستیاری پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برگزار می گردد و تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به این امتحان نیز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می شود. آن دسته از داوطلبانی که توانسته اند حداقل نمره 150 را از نمره کل 600 کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1401 می باشند. لازم به ذکر می باشد که یک انتخاب رشته درست مستلزم آگاهی از شرایط و راهنمایی های لازم برای انجام آن است که به طور کامل در دفترچه راهنمای انتخاب رشته به آن اشاره شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی که شامل توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و …)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و… می باشد، در تاریخ تعیین شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir منتشر می شود. با دریافت دفترچه می توانید ازمیان 24 کد رشته ارائه شده فقط 10 کد رشته تخصصی را انتخاب نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

به تمامی افراد علاقه مند به انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی پزشکی توصیه می شود به علت اینترنتی بودن انتخاب رشته، ابتدا به مطالعه دقیق این دفترچه راهنما، فرم انتخاب رشته محل را با دقت بسیار تکمیل کنند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار تخصصی 1401

(برای دریافت دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

این بخش شامل دو دفترچه به ترتیب: جدول نهایی ظرفیت رشته های فوق تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و جدول ظرفیت پذیرش بومی با اولویت مناطق محروم جهت سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری فوق تخصصی سال 1401 می باشد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار فوق تخصصی (جدول نهایی ظرفیت رشته های فوق تخصصی) 1401

(جهت دریافت دفترچه، بر روی لینک  فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیار فوق تخصصی (محروم مناطق اولویت با بومی پذیرش ظرفیت جدول) 1401

(جهت دریافت دفترچه، بر روی لینک  فوق کلیک نمایید.)

پس از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1401 افرادی که موفق به کسب حدنصاب نمرات لازم شده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمایند. از آن جایی که پذیرش در برخی از رشته های آزمون دستیاری همراه با مصاحبه صورت می گیرد، متقاضیان پذیرفته شده در رشته های مذکور می بایست خود را برای شرکت در این مرحله آماده نمایند. جهت کسب اطلاع از زمان مصاحبه دستیاری پزشکی و سایر جزئیات مربوط به آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول 

1- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی سال ۱۴۰۱ در چه تاریخی منتشر می گردد؟

معمولا همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی دفترچه راهنمای آن که به دو صورت نخصصی و فوق تخصصی می باشد از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

2- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را چگونه می توان دریافت کرد؟

این فایل در زمان مقرر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir قرار می گیرد.

3- دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شامل چه اطلاعاتی می شود؟

در این دفترچه توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه رتبه و تراز و ...)، فرم انتخاب رشته، جداول ظرفیت ها و... ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری