تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400
دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت توسط سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود و داوطلبانی که بر اساس کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شده باشند، بایستی با دانلود این دفترچه از سایت مذکور انتخاب رشته خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که برای کلیه دانشگاه های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی فقط یک دفترچه مشترک منتشر می گردد و این دفترچه شامل رشته های ارائه شده در تمام واحدهای دانشگاهی مذکور می باشد، بنابراین دانشگاه آزاد دفترچه انتخاب رشته جداگانه ای ندارد.

دانلود دفترچه به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد.

زمان و نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

معمولا دو الی سه روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت، دفترچه انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار داده می شود تا با مطالعه دفترچه و کسب اطلاعات لازم برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. به همین جهت پیش بینی می شود مطابق با روند سال گذشته، دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 در اواسط شهریور ماه منتشر شود اما در حال حاضر زمان دقیقی در این باره در دسترس نمی باشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، در اسرع وقت از آخرین اخبار و اطلاعیه های آزمون دکتری وزارت بهداشت مطلع شوید. مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت سازمان سنجش پزشکی کشور می باشد، بنابراین بایستی دفترچه را از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjeshp.ir دانلود نمایید، زیرا فقط رشته محل های قرار داده شده در این دفترچه معتبر می باشند اما به جهت تسهیل روند دسترسی به دفترچه، به محض انتشار آن در سال 1400، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شامل چه مواردی می باشد؟

با وجود اینکه برای مطالعه دفترچه انتخاب رشته تاکید بسیاری می شود اما بسیاری از داوطلبان از این موضوع غافل هستند و بدون اطلاع از جزئیات مهم انتخاب رشته، دست به انتخاب رشته اشتباه می زنند. دفترچه انتخاب رشته شامل مواردی مانند نحوه انتخاب رشته، جزئیات برگزاری مصاحبه تخصصی و پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی، مناطق آمایشی برگزاری مصاحبه، شرایط پذیرش در دانشگاه های خاص مانند شاهد، تربیت مدرس، علوم پزشکی بقیه الله، میزان شهریه دانشگاه های شهریه پرداز و… می باشد که باید از جزئیات همه ی موارد فوق مطلع شوید.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از ظرفیت رشته محل ها بایستی از طریق مراجعه اینترنتی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و با وارد نمودن اطلاعات فردی مورد نیاز، انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 خود را انجام دهند. با توجه به آن که پذیرش نهایی بر اساس نمره کتبی و سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی صورت می گیرد، بنابراین توصیه می شود اولویت های انتخابی خود را بر اساس علاقه فردی انجام دهید. پس از انتخاب رشته داوطلبان می بایست به منظور شرکت در جلسه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1400 آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند قبولی نهایی را در رشته مورد نظر خود به دست آورند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی منتشر می شود؟

این دفترچه به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

2- دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 در چه زمانی منتشر می گردد؟

این دفترچه معمولا دو الی سه روز پس از اعلام نتایج اولیه دکتری وزات بهداشت منتشر می گردد اما در حال حاضر زمان دقیقی در این باره منتشر نشده است.

3- پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت به چه اطلاعاتی دستیابی پیدا خواهیم کرد؟

جزئیات برگزاری مصاحبه تخصصی و پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی، تخصصی و... در دفترچه بیان شده است که در مقاله به طور دقیق تر اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری