خانه دکتری دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت، دفترچه ای تحت همین عنوان توسط سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود و داوطلبانی که بر اساس کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شده باشند، بایستی با توجه به مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ، این دفترچه را از سایت مذکور دانلود و برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد دفترچه جداگانه ای ندارد و برای کلیه دانشگاه ها فقط یک دفترچه راهنمای مشترک منتشر می گردد که شامل رشته های ارائه شده در تمام واحدهای دانشگاهی می باشد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402 (به محض انتشار فعال می شود)

تا به این لحظه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402 از طریق سازمان مربوطه منتشر نشده است.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402

معمولا همزمان با اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز منتشر و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در حال حاضر خبر دقیقی از زمان انتشار دفتچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت در دست نیست لذا با استناد بر سال های اخیر انتظار می رود دفترچه مذکور در اواسط مرداد 1402 منتشر گردد.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت سازمان سنجش پزشکی کشور می باشد، بنابراین دفترچه مربوطه نیز از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjeshp.ir منتشر می شود. جهت دسترسی شما داوطلبان عزیز لینک مستقیم دریافت دفترچه را در این مطلب نیز قرار داده ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402 (به محض انتشار فعال می شود)

مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402

با وجود اینکه برای مطالعه دفترچه انتخاب رشته تاکید بسیاری می شود اما بسیاری از داوطلبان بدون اطلاع از جزئیات آن، اقدام به انتخاب رشته می کنند. دفترچه انتخاب رشته شامل موارد زیر می باشد.

 • نحوه انتخاب رشته
 • جزئیات برگزاری مصاحبه تخصصی و پژوهشی
 • ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی
 • ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی
 • مناطق آمایشی برگزاری مصاحبه
 •  شرایط پذیرش در دانشگاه های خاص مانند شاهد، تربیت مدرس، علوم پزشکی بقیه الله
 • میزان شهریه دانشگاه های شهریه پرداز و…

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از ظرفیت رشته محل ها بایستی از طریق مراجعه اینترنتی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و با وارد نمودن اطلاعات فردی مورد نیاز، انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1402 خود را انجام دهند. با توجه به آن که پذیرش نهایی بر اساس نمره کتبی و سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی صورت می گیرد، بنابراین توصیه می شود انتخاب های خود را بر اساس علاقه فردی انجام دهید. در صورتی که داوطلب به هر دلیلی در انتخاب رشته مرتکب اشتباه شود، می تواند در مرحله  تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت  نسبت به تصحیح مورد مذکور اقدام نماید.

پس از انتخاب رشته داوطلبان می بایست به منظور شرکت در جلسه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1402 آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند قبولی نهایی را در رشته مورد نظر خود به دست آورند.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ از چه طریقی منتشر می شود؟

این دفترچه به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir منتشر خواهد شد.

2- دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ چه زمانی منتشر می گردد؟

در حال حاضر زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به طور دقیق مشخص نیست، ولیکن ممکن است همچون سال های اخیر در اواسط مرداد منتشر شود.

3- پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به چه اطلاعاتی دست پیدا خواهیم کرد؟

جزئیات برگزاری مصاحبه تخصصی و پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی، تخصصی و... در دفترچه بیان شده که در مقاله به طور دقیق تر اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. دکترمحمدصادق شریعتی

  سلام نتایج انتخاب رشته تخصصی چه زمانی ابلاغ میشود

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است، برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره باشید.

مشاوره دکتری پیج دکتری