دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99
دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت توسط سازمان سنجش پزشکی کشور منتشر می شود و داوطلبانی که بر اساس کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شده باشند، بایستی با دانلود این دفترچه از سایت sanjeshp.ir انتخاب رشته خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که برای کلیه دانشگاه های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی فقط یک دفترچه مشترک منتشر می گردد و این دفترچه شامل رشته های ارائه شده در تمام واحدهای دانشگاهی مذکور می باشد، بنابراین دانشگاه آزاد دفترچه انتخاب رشته جداگانه ای ندارد.

دانلود دفترچه به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش پزشکی کشور می باشد.

دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

معمولا دو الی سه روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت، دفترچه انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار داده می شود تا با مطالعه دفترچه و کسب اطلاعات لازم برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت سازمان سنجش پزشکی کشور می باشد بنابراین بایستی دفترچه را از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjeshp.ir دانلود نمایید، زیرا فقط رشته محل های قرار داده شده در این دفترچه معتبر می باشند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک نمایید.)

دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت شامل چه مواردی می باشد؟

با وجود اینکه برای مطالعه دفترچه انتخاب رشته تاکید بسیاری می شود اما بسیاری از داوطلبان از این موضوع غافل هستند و بدون اطلاع از جزئیات مهم انتخاب رشته، دست به انتخاب رشته اشتباه می زنند. دفترچه انتخاب رشته شامل مواردی مانند نحوه انتخاب رشته، جزئیات برگزاری مصاحبه تخصصی و پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی، مناطق آمایشی برگزاری مصاحبه، شرایط پذیرش در دانشگاه های خاص مانند شاهد، تربیت مدرس، علوم پزشکی بقیه الله، میزان شهریه دانشگاه های شهریه پرداز و … می باشد که باید از جزئیات همه ی موارد فوق مطلع شوید.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از ظرفیت رشته محل ها بایستی از طریق مراجعه به سامانه اینترنتی مکز سنجش آموزش پزشکی و با وارد نمودن اطلاعات فردی مورد نیاز، انتخاب رشته خود را انجام دهند. با توجه به آنکه پذیرش نهایی بر اساس نمره کتبی و سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی صورت می گیرد، بتابراین توصیه می شود اولویت های انتخابی خود را بر اساس علاقه فردی انجام دهید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره