یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98
دفترچه انتخاب رشته کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر سال بلافاصله پس از مشخص شدن نتایج کنکور، داوطلبان زیادی با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند و در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 و دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 و همچنین اطلاعات مندرج در دفترچه سوالاتی را مطرح می کنند. این چند سال اخیر که کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند سوالات در رابطه با انتخاب رشته کنکور نیز افزایش چشمگیری داشته است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را به دفترچه انتخاب رشته کنکور اختصاص دهیم و علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ، به اطلاعات مهم مندرج در دفترچه که دانستن آن برای انتخاب رشته مهم و ضروری است، بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

توجه داشته باشید که ، برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

همانطور که می دانید اعلام نتایج کنکور سراسری 98 در مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور صورت خواهد گرفت. چند روز پس از مشخص شدن نتایج کنکور سراسری 97 ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. پس از مطالعه کامل دفترچه، از 15 مرداد ماه می توانید با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org با توجه به گروه آزمایشی خود نسبت به انتخاب رشته انسانی ، انتخاب رشته تجربی ، انتخاب رشته ریاضی 98 اقدام نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 اطلاعات مهمی درج شده که برای انجام انتخاب رشته صحیح مطالعه و آگاهی از آن موارد بسیار مهم می باشد. از جمله موضوعات مهمی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری به آن ها پرداخته می شود در جدول زیر ذکر شده است.

سهمیه های کنکور سراسری 97
نحوه گزینش بومی در استان های مختلف
شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو، جدول زیرگروه های گروه آزمایشی شامل علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی و یا هنر و زبان های خارجی
شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی
شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
راهنمای نحوه انتخاب رشته کنکور97
تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور 97
میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 97

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

پس از مشخص شدن نتایج کنکور 98 از تاریخ 15 الی 20 مرداد ماه امکان انجام انتخاب رشته برای شما فراهم می گردد. شما مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل خواهید بود. همیشه به داوطلبانی که جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور 98 با مرکز ایران مشاوره تماس می گبرند توصیه می کنیم که انتخاب کد رشته ها را به ترتیب علاقه اولویت بندی کنند برای انجام این کار بایستی دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 97 را مطالعه کنید و سپس کد رشته های مورد علاقه خود را در برگه ای یادداشت کنید سپس آن ها را به ترتیب علاقه اولویت بندی و از 1 تا 150 مرتب کنید و سپس با مراجعه به سایت مذکور کد رشته های انتخابی را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته وارد کنید. چند انتخاب اول خود را به رشته هایی که علاقه دارید ولی با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید امکان قبولی شما در آن اندک است، اختصاص دهید. (انتخاب های رویایی ) چند انتهاب بعدی را به رشته هایی اختصاص دهید که هم به آن علاقه دارید و هم شانس قبولی معقولی در آن کد رشته ها دارید ( انتخاب های منطقی ) و یک سوم انتهای فرم انتخاب رشته را به کد رشته هایی اختصاص دهید که شانس قبولی شما در آن بسیار بالاست ولی شما علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت قبول نشدن در انتخاب های رویایی و منطقی حاضرید در آن رشته ها ادامه تحصیل دهید. از آن جا که انتخاب رشته یک امر بسیار حساس است و در صورت بروز هرگونه اشتباه در انتخاب رشته ممکن است آینده شغلی و تحصیلی شما دست خوش تغییرات شود .

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 98 نیمه دوم شهریور 98 خواهد بود. در حال حاضر زمان دقیق آن مشخص نیست ولی به محض اطلاع، در سایت و کانال کانال تلگرام کنکور به اطلاعتان خواهیم رساند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور و یا کانال تلگرام انتخاب رشته پیگیر این موضوع باشید. ضمنا جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره