تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

نحوه دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99
دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

طبق روال هر سال پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 با این موضوع مواجه می شویم که برخی از صندلی های این دانشگاه خالی مانده و ظرفیت اعلام شده برای برخی از کد رشته ها پر نشده است. برای حل این مشکل همه ساله دانشگاه آزاد طی مرحله ای اقدام به برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت می کند و فرصت دوباره ای به داوطلبانی که به هر دلیل در انتخاب رشته اصلی نتوانسته اند در رشته مورد علاقه خود قبول شوند یا از رشته قبولی خود رضایت ندارند، می دهد.

در سال 99 نیز مرحله تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی دوره کارشناسی صورت خواهد گرفت و این روند به معنای آن است که حضور در جلسه کنکور کارشناسی ارشد دیگر شرط لازم برای شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد نیست. جهت آگاهی از زمان انتشار و نحوه دریافت دفترچه مربوطه تا پایان این مقاله با ایران مشاوره همراه باشید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ 25 آذر ماه 99 منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

پذیرش دانشجویان کارشناسی دانشگاه آزاد در مرحله تکمیل ظرفیت سال 99، به صورت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی یا معدل دوره کارشناسی صورت می گیرد در نتیجه، افرادی که در جلسه کنکور کارشناسی ارشد شرکت نکرده اند نیز می توانند در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در این مرحله شرکت نمایند. حال داوطلبانی که می خواهند در مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند، می بایست ابتدا دفترچه راهنمای نام نویسی آن را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا با شرایط و ضوابط آشنا شوند.

سپس متقاضیان، می توانند مراحل ثبت نام در فرآیند تکمیل ظرفیت خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org به انجام برسانند. مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده، این دفترچه با شروع زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 یعنی در روز سه شنبه مورخ 25 آذر ماه سال جاری از طریق سایت سازمان مذکور، در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. در نتیجه افراد می توانند در زمان مقرر از طریق مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش یا این مقاله، نسخه پی دی اف (pdf) دفترچه را دریافت نمایند.

نحوه دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

همان طور که ذکر شد علاوه بر کسانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نکرده اند، داوطلبانی که در رشته مورد نظر خود قبول شده اند اما به هر دلیلی از رشته خود ناراضی هستند نیز می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شانس خود را جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99 مجددا به صورت اینترنتی بیازمایند.

متقاضیان عزیز توجه داشته باشید که بعد از مطالعه دفترچه، انتخاب کد رشته های مورد نظر در مرحله تکمیل ظرفیت و پذیرش در رشته دلخواه، ورود دانشجویان به دانشگاه محل قبولی از نیمسال دوم یا بهمن ماه صورت می پذیرد. همچنین شما می توانید در زمان مقرر با مراجعه به این مقاله از طریق لینک موجود در جدول ذیل، نسخه پی دی اف دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد آزاد یا همان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 را دریافت نمایید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده اند، در زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار افراد قرار می گیرد. قبول شدگان نیز بایستی با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه حضوری به دانشگاه پذیرفته شده برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 چه زمانی منتشر خواهد شد؟

این دفترچه در روز سه شنبه مورخ 25 آذر ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 را چگونه می توان دریافت کرد؟

نسخه پی دی اف این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا این مقاله قابل دریافت می باشد.

3- در دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه چه مواردی ذکر شده است؟

در این دفترچه، کد رشته های هر دانشگاه، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت و غیره شرح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. با سلام و احترام سوالی داشتم خدمت شما آیا تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع ارشد به منظور لغو تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ دانشگاه آزاد میباشد؟؟؟یا این دو مقوله ی جدا از هم هستند؟؟؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد