تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 99

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 99

دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد نیمسال دوم 99
دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 99

فرصت مجدد تکمیل ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد نیز همچون سایر مقاطع در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. تکمیل ظرفیت معمولا در یک مرحله انجام می شود ولی ممکن است در برخی سال ها ظرفیت برخی کدرشته ها تکمیل نشود و به همین دلیل دانشگاه ها در نیمسال دوم نیز اقدام به تکمیل ظرفیت نمایند.

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد در سال های گذشته تنها برای متقاضیانی که دارای شرایط خاص تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بودند، ممکن بود و صرفا داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت نموده بودند، امکان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد را داشتند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در دوره تکمیل ظرفیت 99 بر اساس سوابق تحصیلی برگزار خواهد شد. شایان ذکر است، داوطلبانی که قصد ثبت نام در این دوره را دارند، می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد از جزئیات مربوط به آن مطلع گردند. 

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دانلود، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

همان طور که گفته شد، در سال 99 بر خلاف سال های گذشته، دوره تکمیل ظرفیت تنها برای شرکت کنندگان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته نشده است و داوطلبان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کارشناسی) خود در این دوره شرکت کنند اما قبل از آن نیاز به دانستن شرایط و ضوابط ثبت نام و همچنین کد رشته های ارائه شده دارند. 

به همین سبب، دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه (نیمسال دوم) همزمان با آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد بر اساس سوابق تحصیلی در تاریخ 25 آذر ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و علاقه مندان می توانند پس از دریافت فایل آن، نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدام فرمایند.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی به صورت اینترنتی و همزمان انجام می پذیرد. بنابر این دریافت دفترچه راهنمای آن نیز به صورت الکترونیکی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد، به این صورت که داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و سپس انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست سایت به صفحه جدیدی وارد می شوند که می بایست روی لینک فعال دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد (بر اساس سوابق تحصیلی)” کلیک نموده و فایل راهنما را دریافت کنند. به منظور تسهیل فرآیند دسترسی به فایل دفترچه مذکور، روی لینک موجود در جدول کلیک نمایید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دانلود، روی لینک فوق کلیک کنید.)

بنابراین انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اهمیت زیادی دارد. پیشنهاد ما به شما داوطلبان گرامی این است که پس از مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات لازم در رابطه با تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری، در صورت تمایل جهت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کارشناسی ارشد، با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

با توجه به مطالب گفته شده، فرصتی به نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری برای داوطلبانی تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند، فراهم می شود که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایند. در این راستا مجددا توصیه می کنیم دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد را به دقت مورد مطالعه قرار داده و کد رشته های استخراج شده از آن را در جایی یادداشت کنید تا به هنگام وارد نمودن در سامانه مربوطه دچار مشکلی نشوید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 99 در زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه از تاریخ 25 آذر ماه در دسترس متقاضیان قرار گرفت.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه از چه طریقی قابل دریافت است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دفترچه مربوطه را دانلود نمایید.

3- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه حاوی چه اطلاعاتی است؟

این دفترچه از جزئیات و شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، کد رشته محل های ارائه شده و... تشکیل شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد