دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 96 – 97

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 98 - 99 - نیمسال دوم
دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 96 – 97 – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

فرصت مجدد تکمیل ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد نیز همچون سایر مقاطع در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. تکمیل ظرفیت معمولا در یک مرحله انجام می شود ولی ممکن است در برخی سال ها ظرفیت برخی کدرشته ها تکمیل نشود و به همین دلیل دانشگاه ها در نیمسال دوم نیز اقدام به تکمیل ظرفیت نمایند. نکته قابل توجه در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد این است که اگر داوطلبی در اعلام نتایج اولیه پذیرفته شده باشد و در تکمیل ظرفیت نیز شرکت و پذیرفته شوند، قبولی های پیشین آن ها لغو شده و می بایست در رشته ای که در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده اند ادامه تحصیل دهند. بنابراین انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اهمیت زیادی دارد. پیشنهاد ما به شما داوطلبان گرامی این است که پس از مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات لازم در رابطه با تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری ، در صورت تمایل جهت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کارشناسی ارشد، با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

زمان تکمیل ظرفیت و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد بهمن 96 – 97

زمان تکمیل ظرفیت آزمون ارشد سراسری نوبت اول از 24 مهر ماه آغاز شد و تا 30 مهر ماه ادامه یافت. ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه نیز از اواخر دی آغاز و تا اوایل بهمن ماه ادامه می یابد. و حدودا یک تا دو هفته پس از پایان زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری اعلام می شود. جهت کسب اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون ارشد می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بهمن 96 – 97

یکی از شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد بهمن 96 – 97 این است که داوطلب می بایست در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ثبت نام و شرکت کرده باشد و در واقع برای داوطلب کارنامه اولیه صادر شده باشد. حتی داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند ولی مجاز به انتخاب رشته  دوره های روزانه نشده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بهمن 96 – 97 شرکت نمایند. یکی از نکاتی که شاید لازم است در رابطه با ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدانید این است که به دلیل ادغام دو آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد همه ی داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 96 شرکت کرده اند در صورت تمایل مجاز به شرکت در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری نیز خواهند بود.

مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن 96 – 97

در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری، داوطلبان مجاز به انتخاب 20 رشته محل هستند. این انتخاب می بایست تنها براساس علاقه صورت بگیرد چرا که اگر داوطلبی در اعلام نتایج اولیه در رشته ای پذیرفته شده باشد و با این حال در تکمیل ظرفیت نیز شرکت کند در صورت پذیرفته شدن در تکمیل ظرفیت دیگر مجاز به تحصیل قبولی قبلی خود نبوده و می بایست در رشته ای که در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده است ادامه تحصیل دهد. بنابراین بهتر است حدودا 5 انتخاب اول خود را رشته های خوشبینانه و 10 انتخاب بعدی را به انتخاب های معقولانه که بر اساس رتبه و تراز کسب کرده احتمال قبولی شما در آن رشته ها بیشتر است اختصاص دهید و حدودا 5 انتخاب آخر را به کدرشته های بدبینانه اختصاص دهید. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 96 – 97 – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره