تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

 

زمان دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد سراسری بهمن 1400
دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری یک فرصت دوباره برای داوطلبانی است که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را دارند. برگزاری این دوره منوط به خالی ماندن صندلی دانشگاه ها در رشته محل هایی بوده که در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ظرفیت آن ها تکمیل نشده است. برای دسترسی به این رشته ها بایستی در زمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری دفترچه ای که توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org منتشر می شود، دریافت کرده و آن را مورد مطالعه قرار دهید.

در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری علاوه بر رشته های ارائه شده، ظرفیت و دوره پذیرش آن ها و همچنین دانشگاه های پذیرنده به همراه تمامی شرایط و نکات پیرامون این فرآیند ذکر شده است. متقاضیان باید قبل از هر اقدامی این دفترچه را دانلود کرده و پس از بررسی شرایط مربوطه در صورتی که کلیه آن ها را دارا می باشند، کد رشته محل های مجموعه امحانی مورد نظر خود را استخراج نموده و در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد ثبت نمایند.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه همزمان با آغاز ثبت نام این دوره، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

در سال گذشته بر خلاف دوره های قبل که فرآیند تکمیل ظرفیت تنها برای شرکت کنندگان در انتخاب رشته ارشد در نظر گرفته می شد؛ داوطلبانی که در آزمون حضور نداشتند و حتی ثبت نام کنکور ارشد سراسری را نیز انجام نداده بودند، می توانستند بر اساس سوابق تحصیلی خود یعنی معدل کارشناسی در این دوره شرکت کنند. اجرا و یا عدم اجرای این طرح در سال 1400 هنوز مشخص نیست؛ اما با توجه به آمار انتخاب رشته کننده های کنکور کارشناسی ارشد که تعداد 6 هزا و 191 صندلی خالی گزارش شده، احتمال این که فرآیند تکمیل ظرفیت برگزار شود، بسیار زیاد است. در همین راستا، سازمان سنجش دفترچه ای تحت عنوان دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور ارشد آزاد و سراسری منتشر می کند تا تمامی جزئیات این طرح را از طریق آن به اطلاع داوطلبان برساند.

دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد برای بهمن ماه یا نیمسال دوم، همزمان با آغاز ثبت نام این دوره بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. زمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری هنوز مشخص نشده اما در سال گذشته این فرآیند در اواخر آذر ماه شروع شد و دفترچه آن نیز در همین تاریخ در اختیار داوطلبان قرار گرفت. پیش بینی می کنیم که این دفترچه در سال جاری، همانند سال قبل در اواخر آذرماه انتشار یابد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اسرع وقت از زمان شروع ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد با خبر شوید.

دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

فرآیند تکمیل ظرفیت ارشد سراسری بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می پذیرد؛ بنابراین دفترچه راهنمای آن نیز به صورت الکترونیکی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. مراحل دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد در ادامه مطلب، ذکر شده است که می توانید با استفاده از آن، دفترچه مذکور را دانلود کنید.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست سایت
 3. کلیک بر روی لینک فعال “دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد (بر اساس سوابق تحصیلی) 1400”

متقاضیان توجه داشته باشند که به منظور تسهیل فرآیند دسترسی به دفترچه مذکور، لینک مستقیم دریافت فایل pdf آن را در ادامه متن قرار داده ایم که به محض انتشار فعال خواهد شد.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

محتویات دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400

برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری اعم از روزانه و شبانه (نوبت دوم)، پیام نور، غیرانتفاعی و… بایستی از لیست رشته های ارشد که در این دوره ارائه شده اند، اطلاع یابید. همچنین متقاضیان باید واجد تمامی شرایط انتخاب رشته در این مرحله باشند که برای دسترسی به آن ها بایستی دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه و دانشگاه سراسری را دانلود کرده و مطالعه کنند. سازمان سنجش از طریق این دفترچه تمامی جزئیات لازم را به سمع و نظر داوطلبان می رساند که در ادامه، مطالب در برگیرنده آن را ذکر کرده ایم.

 • شرایط عمومی و اختصاصی
 • مقررات وظیفه عمومی
 • سهمیه های کنکور ارشد
 • مراحل ثبت نام و پذیرش
 • نحوه تکمیل فرم تقاضانامه و گزینش نهایی
 • کد و نام استان و شهرستان ها
 • کد رشته محل های تحصیلی گروه ها آزمایشی
 • فرم مخصوص معدل

بعد از این که دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری را دریافت کردید، کد رشته محل های مورد نظر خود را از آن استخراج کرده و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید. برای دسترسی به نتایج این مرحله، در زمان مشخص شده به سایت مذکور مراجعه نموده و قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده کنید. پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سراسری بهمن ماه در صورتی که پذیرفته شده باشید، می بایست به دانشگاه محل قبولی خود برای تکمیل ثبت نام رجوع نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400 در زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع تکمیل ظرفیت ارشد در دسترس متقاضیان قرار می گیرد که تاریخ دقیق آن در حال حاضر مشخص نمی باشد.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه 1400 از چه طریقی قابل دریافت است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دفترچه مربوطه را دانلود نمایید.

3- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه حاوی چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه از جزئیات و شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، کد رشته محل های ارائه شده و... تشکیل شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد