شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97
دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تا قبل از سال 1343 وزارتخانه ای به نام وزارت فرهنگ وجود داشت که علاوه بر امور مربوط به مدارس و دانش آموزان، امور مربوط به آموزش عالی را نیز برعهده داشت. در سال 1343، وزارتخانه مستقلی به نام آموزش و پرورش شکل گرفت و از سال 1346 به طور رسمی اقدام به جذب نیرو نمود. امسال نیز قرار است آزمونی تحت عنوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 برگزار گردد. به همین جهت متقاضیان شرکت در این آزمون با مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره تماس می گیرند و در رابطه با زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 می پرسند. به همین جهت تصمیم گرفتیم مقاله ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 آماده کنیم و در آن به سوالات داوطلبان این آزمون پاسخ دهیم. ضمنا لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 نیز در این مطلب قرار داده شده است. 

معلمان حق التدریس نیز می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 شرکت کنند و سنوات حق التدریس این دسته از متقاضیان پس از قبولی در آزمون، به سوابق شغلی آن ها افزوده خواهد شد.

 

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

از جمله شرایط عمومی ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 ، در رابطه با شرایط سنی متقاضیان شرکت در آزمون می باشد. شرط سنی برای متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس 40 سال، شرط سنی برای متقاضیان دارای مدرک لیسانس 30 سال و برای متقاضیان دارای مدرک کاردانی شرط سنی شرکت در آزمون 25 سال می باشد. دیگر شرایط عمومی ثبت نام در آزمون عبارتنداز : داﺷﺘﻦ ﺗﺎﺑﻌﯿﺖ اﯾﺮان، اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ دﯾﻦ اﺳﻼم ﯾﺎ ﯾﮑﯽ از ادﯾﺎن الهی و شناخته شده در ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﯽ ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان و همچنین اﻧﺠﺎم ﺧﺪﻣﺖ دوره سربازی ﯾﺎ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ( برای متقاضیان آقا ). شرایط اختصاصی نیز متناسب با رشته تعیین می شود و شامل مصاحبه‌ و معاینات پزشکی می باشد و در نهایت نیز گزینش انجام خواهد شد. ضمنا پذیرش به صورت بومی پذیری انجام می شود یعنی به تناسب شرایط هر استان دامنه‌ پذیرش صورت خواهد گرفت و در دامنه پذیرش چند شهرستان و منطقه وجود دارد و فرد باید شغلی را انتخاب کند که در همان دامنه پذیرش باشد. متقاضیان باید یک محل خدمت را در یک شهرستان و منطقه انتخاب کنند. در رابطه با میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز باید بگوییم که ۲۵ درصد جذب نیرو مختص ایثارگران، ۵ درصد مختص رزمندگانی خواهد بود که ۶ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی دارند و ۳ درصد نیز به معلولان اختصاص خواهد یافت. لازم به ذکر است که ۴۰ درصد جذب نیرو در مقاطع ابتدایی و ۶۰ درصد جذب نیرو در سایر رشته های نظری، پایه و فنی انجام خواهد گرفت.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

به احتمال زیاد دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 تا پایان فروردین ماه منتشر می گردد و در دفترچه زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 قید خواهد شد. چیزی که مشخص است این است که آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 همزمان با ثبت نام پنجمین آزمون دستگاه های اجرایی کشور خواهد بود و 15 الی 20 روز جهت انجام ثبت نام به متقاضیان فرصت داده خواهد شد. آزمون قبل از شروع سال تحصیلی جدید برگزار و نتایج آن نیز قبل از شروع سال تحصیلی 97 – 98 اعلام خواهد شد. بنابراین پذیرفته شدگان این آزمون، از مهر 97 مشغول به کار خواهند شد.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

در دفترچه ثبت نام، علاوه بر زمان ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97، شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای شرکت در آزمون و رشته‌های مورد پذیرش در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 نیز درج می شود. بخش عمومی این آزمون شامل دروس معارف، دانش اجتماعی، ادبیات، آمار مقدماتی و ریاضی می باشد. و در واقع منبع طرح سوالات، دروس مذکور هستند. توجه داشته باشید که یک بخش آزمون نیز مختص سوالان هوش می باشد.

رشته‌های مورد پذیرش در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

علوم تجربی فیزیک ریاضی مهندسی سرامیک مهندسی چاپ علوم اجتماعی
زیست شناسی آموزش کودکان استثنایی الهیات و معارف اسلامی آموزگار تربیت بدنی تربیت کودک ادبیات عرب
زبان و ادبیات فارسی مدیریت خانواده مهندسی نقشه کشی معماری شیمی مهندسی تاسیسات ماشین ابزار
ارتباط تصویری مهندسی معدن مهندسی صنایع شیمیایی مهندسی عمران مهندسی مکانیک خودرو مهندسی صنایع فلزی
مهندسی الکترونیک تاریخ گرافیک مهندسی کامپیوتر مهندسی صنایع چوب آموزش ابتدایی
صنایع دستی – فرش طراحی دوخت زبان انگلیسی حسابداری عکاسی پویانمایی
مهندسی برق بازیگری زمین شناسی

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

فعلا زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 مشخص نیست و این زمان به محض انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 مشخص می گردد. ولی مطمئنا با وجود تقارن آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 با ماه مبارک رمضان، زمان برگزاری آن تغییر نخواهد کرد. ضمنا لازم به ذکر است که نتایج این آزمون حدودا 10 روز بعد از برگزاری آزمون، اعلام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آزمون استخدامی آموزش و پرورش می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۱۸ نظر

 1. سلام من کارت پایان خدمت ندارم ایا به هیچ وجه نمی تونم شرکت کنم .سنم هم ۲۰ سال هست چه ازمون هایی کارت پایان خدمت نمی خواد

 2. سلام دفترچه ازمون استخدامی اموزش و.پرورش ۹۸کی میاد؟

  • باسلام
   معمولا دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اردیبهشت ماه منتشر می شود اما احتمال تغییر این تاریخ وجود دارد.

 3. سلام
  ازمون امسال تموم شده
  یعنی ما باید صبر کنیم دفترچه سال ٩٨بیاد؟؟؟

 4. با سلام خدمت شما. هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی که برای پذیرفته شدگان برگزار میشد چه مبلغی است؟ شرکت کنندگان این آزمون آیا بایستی فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان باشند؟ و مبلغ وجهی جهت شرکت در آزمون چه میزان است؟

  • با سلام
   نیازی نیست که شما جزو دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان باشید و در ضمن نرخ مصوب دوره ها فعلا اعلام نشده است .

 5. با سلام . اگه روز مصاحبه متوجه بشیم نمره آزمون استخدامی مون باید ضریب ۱.۴ یعنی بومی شهرستان نمره مون بخوره آیا تو این مرحله اعمال میشه؟

 6. سلام ککارشناسی ارشد وزارت بهداشت هم میتونه تو ازمون اموزش و وپرورش شرکت کنه؟ تو دفترچه دیدم میکروب شناسی میتونه برا معلمی زیست شرکت کنه منظور وزارت علوم هس یا بهداشت هم میشه چون بهداشت زیر گروه سه علوم ازمایشگاهی میکروب شناسی هست که رشته هایی مثل باکتری شناسی و ویروس و انگل شناسی داره.حالا میخواستم بدونم منظور از میکروب شناسی که اموزش وپرورش میگیره چی هست؟ وایا سایر ارشد ها مثل ایمونولوژی رو اصلا نمیگیره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 7. سلام من کارشناسی مهندسی مدیریت اجرایی خوندم ک ازآزمون استخدامی حذف شد.ارشد دانشگاه دولتی مدیریت بازرگانی خوندم امسال ک نگاه کردم فقط تهران اونم یکی دونفرارشدبازرگانی میخواس.۱٫برای تربیت معلم چراازبچه های مدیریت نمیگیرن؟۲٫هرسال قراره ادغام ش آزپون اجرایی وآموزش وپرورش وهمینقدکم مدیریت بگیرند؟۳٫میشه دستگاه های اجرایی شهردیگه ای ک مدیریت بازرگانی میخواد روزد اگه شهرخودمون نخواست؟

 8. سلام عذر میخوام چندتا سوال دیگه ام دارم ممنون میشم پاسخ بدین. برای اموزگار ابتدایی هم فقط کد بومی میشه انتخاب کرد؟ و اینک ازمون استخدامی همیشه ۱۵ تیر هست؟من تیر ۹۸ فارغ التحصیل میشم میتونم اونموقع شرکت کنم؟ چون فکر میکنم اردیبهشت امسال هم یک ازمون اموزش و پرورش برگزار کرد در کل یکبار در سال نیرو میگیره؟

  • سلام
   بله پذیرش در کد شغل های آموزگاری ابتدایی به صورت بومی صورت می گیرد.آزمون استخدامی معمولا دو بار در سال صورت می گیرد.و شما می توانید برای دور دوم این آزمون در سال ۹۸ اقدام نمایید.

 9. سلام وقتتون بخیر
  برای ازمون استخدامی اموزش و پرورش حتما فقط حق انتخاب یک کد شغل محل رو داریم ؟ یا برای استان بومی میتونم کدهای بیشتری رو بزنم و غیر بومی فقط یک کد؟ و اینک من لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی دارم و دبیری زیست ودبیری علوم تجربی میتونم شرکت کنم .میتونم هر دو رو انتخاب کنم؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   در آزمون استخدامی شما فقط می توانید در یک کد شغلی ثبت نام و در آزمون مربوط به آن شرک نمایید.در کد شغل های دبیری پذیرش صرفا بومی می باشد.

 10. سلام من تو ارومیه ثبت نام کردم برای آزمون استخدامی آموزش وپرورش الان کرجم میتونم اینجا امتحانمو بدم

  • باسلام.اگر زمان ثبت نام محل آزمون را ارومیه انتخاب کرده باشید دیگر امکان تغییر وجود ندارد و نمی توانید در استان کرج آزمون دهید.

 11. سلام
  کارشناسی کتابداری و دارم ارشد روانشناسی تربیتی از پیام نور میگیرم میتونم آزمون های استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنم؟
  تشکر

  • سلام شما باید دفترچه ی راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش را در زمان ارائه شدن چک کنید و اگر رشته ی شما در استان مورد نظر پذیرش داشته باشد ثبت نام انجام دهید و در این آزمون شرکت کنید.

 12. سلام خسته نباشید
  من تو آزمون استخدامی شرکت کردم ولی یه اس ام اس اومده که باید اطلاعاتم رو تا آخر روز یکشنبه یعنی امروز ویرایش کنم وگرنه حذف خواهم شد
  امروز هر چقدر میریم سایت قسمت ویرتیش قفله باز نمیشه تکلیفمون چیه.لطفا یه چیزی بگید.اینقد خوندم نمیخوام حذف شم

 13. شما فرمودین که رشته مهندسی کشاورزی گرایش آب – ( یا همون علوم و مهندسی آب) در دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجود نداره ، یعنی تمامی گرایشات کشاورزی هستن جز این گرایش ، آیا با مدرک مهندسی کشاورزی آب در در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور هم نمیتوان شرکت کرد؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید