خانه آزمون استخدامی دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

آزمون استخدامی آموزش و پرورش امسال با آزمون سال های قبل در موارد متعددی تفاوت دارد که بزرگترین آنها برگزاری سه آزمون در بازه های زمانی مجزا برای جذب دبیر و هنرآموز و نیز جذب آموزگار ابتدایی و استثنایی می باشد. از آنجایی که زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای هریک از سه آزمون متفاوت است انتشار سه دفترچه مجزا امری عادی است و انتظار می رود شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هر سه دفترچه تا حدودی مشابه باشد.

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه مربی پرورشی ۱۴۰۲

تاریخ انتشار :

به زودی

لینک دریافت دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی مربی آموزش امور معلولین در روز جمعه مورخ 17 شهریور ماه 1402 بر روی سایت سازمان جهاد دانشگاهی قرار گرفت.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

در فرایند ثبت نام آزمون جذب آموزگار ابتدایی و استثنایی دفترچه در تاریخ 10 اسفند ماه منتشر شد و مطابق با اخبار موجود، دفترچه آزمون دبیری آموزش و پرورش در روز شنبه 27 خرداد ماه 1402 منتشر گردید. لازم به ذکر است مطالعه بررسی اصلاحیه دفترچه نیز به همان اندازه مطالعه دفترچه حائز اهمیت می باشد اولین اصلاحیه آزمون دبیری و هنرآموزی در روز 31 خرداد 1402 از طریق سایت سنجش در دسترس داوطلبین قرار گرفت که در مقاله حاضر نیز موجود می باشد.

 

توجه داشته باشید برخلاف دو آزمون فوق مجری برگزاری آزمون استخدامی مربی آموزش امور معلولین سازمان سنجش نبوده و این آزمون از طریق سایت جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir پیگیری شده و دفترچه آن نیز یک روزپیش از شروع فرایند ثبت نام یعنی جمعه مورخ 17 شهریور ماه 1402 از طریق این سایت منتشر گردید.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
عنوان آزمونفرایندتاریخ
آزمون جذب مربی آموزش امور معلولینانتشاردفترچه 17 شهریور ماه 1402
آزمون جذب مربی پرورشیانتشار دفترچهمشخص نمی باشد.
آزمون جذب دبیر و هنرآموز
انتشار دفترچهدر تاریخ 27 خرداد ماه 1402
انتشار اصلاحیه سری اولدر تاریخ 31 خرداد 1402
آزمون جذب آموزگار ابتدایی و استثناییانتشار دفترچه10 اسفند ماه 1401
انتشار اصلاحیه سری اول۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱
انتشار اصلاحیه سری دوم20 اسفند ماه 1401
انتشار اصلاحیه سری سوم۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱
انتشار اصلاحیه سری چهارم22 اسفند ماه 1401

در صورت انتشار هر گونه اخبار جدید تاریخ مندرج در متن مقاله به روز رسانی شده و از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی جزئیات آن منتشر خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

لینک دانلود دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای هر دو آزمون جذب آموزگار ابتدایی و استثنایی و جذب دبیر و هنرآموز از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. درحال حاضر دفترچه استخدامی مربی آموزش امور معلولین از طریق سایت جهاد دانشگاهی منتشر شده است که با استفاده از آن می توانید از شرایط عمومی و مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مطلع شوید.

در ادامه لینک دانلود دفترچه آزمون های دبیری، آموزگار ابتدایی و مربی آموزش امور معلولین در متن درج شده است. توصیه می شود پس از مطالعه دفترچه های مذکور از بررسی اطلاعیه ها نیز غافل نشوید.

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه مربی پرورشی ۱۴۰۲

تاریخ انتشار :

به زودی

مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

همانطور که پیش از این در متن مورد اشاره قرار گرفت فرایند جذب معلمان در سال جاری از طریق سه آزمون با سه دفترچه متفاوت انجام می شود که مندرجات آنها به احتمال زیاد مشابه و شامل موارد زیر خواهد بود.

مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402
آزمون جذب مربی امور آموزشی معلولین
بخش اول: تعاریف
بخش دوم: شرایط عمومی ثبت نام
بخش سوم: شرایط احراز، مواد آزمون حیطه های عمومی، تخصصی و اختصاصی و شرایط ارزیابی تکمیلی
بخش چهارم: امتیازات و سهمیه های قانونی
بخش پنجم: مراحل و شرایط ثبت نام
بخش ششم: سایر مراحل استخدامی و نحوه اعلام نتیجه
بخش هفتم: شرایط اختصاصی
بخش هشتم: تذکرات مهم
بخش نهم: شغل محل ها
آزمون جذب آموزگار ابتدایی و دبیری
شرایط عمومی ثبت نام
 منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش 
امتیازات و سهمیه های قانونی
مراحل ثبت نام و نحوه اعلام نتایج
شرایط اختصاصی متقاضی جذب نیرو
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش
نحوه پذیرش و معرفی برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش
رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش
نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام و استشهاد محل سکونت

همچنین به داوطلبان پیشنهاد می شود به منظور جلوگیری از بروز خطا و اشتباه در زمان تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش موجود در سایت sanjesh.org، ابتدا نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه را که در انتهای دفترچه مذکور قرار دارد، بررسی نمایند تا از تمامی اطلاعات و مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، آگاهی های لازم را کسب بدست آورند.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

داوطلبان پیش از نام نویسی می بایست شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ را بررسی نموده و در صورت واجدالشرایط بودن نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اقدام نمایند. این شرایط شامل انواع عمومی،سنی و اختصاصی می باشد.

مطالب زیر براساس مندرجات دفترچه آزمون جذب آموزگار نوشته شده است و انتظار می رود که موارد مذکور در آزمون دبیری و هنراموزی نیز مدنظر قرار بگیرند. همچنین لازم به ذکر است در صورت بروز هر گونه تغییر مطلب به روز رسانی خواهد شد.

 

شرایط عمومی

این شرایط برای تمامی داوطلبان آزمون های دستگاه های اجرایی به صورت مشابه بوده و عمومیت دارد. لازم به ذکر است که داوطلب طبق این شرایط از جهات اعتقادی و خلقی مورد بررسی قرار می گیرند.

 • داشتن تابعیت ایران
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
 • پایبندی به قانون اساسی کشور
 • دارا بودن سلامت جسمانی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن کارت پایان خدمت
 • نداشتن ممنوعیت برای استخدام در ارگان های دولتی
 • عدم اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی در سایر ارگان ها
 • داشتن حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام برای مقاطع کارشناسی و ارشد استثنائا برای جذب مربی امور آموزش معلولین

شرایط اختصاصی (مربی آموزش امور معلولین)

 • پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی می باشند که بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در این دوره می باشد.
 • عدم حضور در کلاس درس، امتحانات مواد درسی و آزمون جامع به معنی انصراف تلقی می شود و در این صورت فرد ملزم به پرداخت هزینه های دوره آموزشی و خسارات می باشد.
 • بخشی از هزینه های دوره به عهده داوطلب می باشد که در صورت انصراف فرد آموزش و پرورش می تواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و دریافت هزینه های مربوطه اقدام نماید.
 • دور مهارت آموزی جز سنوات خدمت محاسبه نمی شود و به عنوان استخدام پیمانی درآموزش و پرورش می باشد.
 • گواهی پایان دوره مهارت آموزی فاقد ارزش برای تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می باشد.
 • تغییر محل مهارت آموزی صرفا در صورت وجود شغل، بارعایت جنسیت از طریق سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان بررسی می شود.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مسئولیتی درقبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارد و ارائه خدمات مذکور با اخذ هزینه همراه خواهد بود.
 • از آنجایی که پذیرش به صورت بومی می باشد خارج شدن نیرو (فرد قبول شده) از بوم خدمت استانی به معنی قطع رابطه استخدامی بوده و ابقای ردیف برای بوم استان خواهد بود.
 • مهارت آموزان در زمان ثبت نام در پردیس دانشگاه فرهنگیان، ملزم به ارائه مدرک روخوانی، روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL می باشند در غیر اینصورت باید تعهد نمایند که حداکثر تا یک ماه از دوره مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.
 • هرگونه تغییر سمت نیروهای بکار گرفته شده به سایر مشاغل گروه معلم و کیفیت بخشی و یا انتقال به سایر دستگاه های اجرایی ممنوع می باشد.

شرایط اختصاصی (آموزگار ابتدایی و دبیری)

این دسته از شرایط به صورت تخصصی تر بوده که طی آن، فرد متقاضی را از جهات علمی و مدرک تحصیلی ارزیابی می نمایند.

 • امکان تغییر محل خدمت پیش از پذیرش و اشتغال به کار وجود ندارد. پس از شروع کار نیز براساس قوانین نقل و انتقالات فرهنگیان تصمیم گیری می شود.
 • فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که به وزارت آموزش و پرورش متعهد هستند، نمی توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.
 • در صورت انصراف در طول دوره های مهارت آموزی، فرد ملزم به پرداخت هزینه خواهد بود.
 • امکان تغییر محل گذارندن دوره های مهارت آموزی تنها در صورت رعایت جنسیت، وجود شغل همچنین بررسی و تایید درخواست از سوی دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد.
 • پذیرفته شدگان شغل محل های عشایری دارای چند منطقه و ناحیه پس از طی کردن دوره های مهارت آموزی خود می توانند با توجه به نیاز منطقه مشغول به کار شوند.
 • همچنین پذیرفته شدگان نهایی می بایست مدرک صلاحیت معلمی دریافت نموده و گذراندن حداقل 120 سال ضمن خدمت برای رشته های غیر امور تربیتی در دو سال اول استخدام الزامی می باشد.
 • استخدام بر اساس بوم خدمت و نیاز مناطق به صورت استانی صورت می گیرد. به همین منظور، داوطلبانی که پس از استخدام از منطقه خدمت خود خارج شوند، این امر به منزله انصراف فرد و قطع استخدام وی تلقی می شود.
 • عدم شرکت در کلاس های درسی و امتحانات دوره های مهارت آموزی به منزله انصراف فرد خواهد بود.
 • پذیرفته شدگان نهایی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه شرکت در دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش به سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir مراجعه نمایند.
 • محل برگزاری دوره های مهارت آموزی هر فرد با توجه به شغل محل و پس از پذیرش نهایی اعلام خواهد شد.
 • داوطلب برای شرکت در دوره های مهارت آموزی می بایست مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و همچنین مدرک ICDL خود را ارائه داده و یا متعهد شود تا اتمام دوره این مدارک ارائه خواهد داد.
 • دانشگاه های برگزار کننده دوره های مهارت آموزی وظیفه ای در قبال تامین نیازهای اسکان و تغذیه پذیرفته شدگان ندارند و در صورت تقاضای فرد، هزینه این امکانات از او دریافت خواهد شد.
 • هر گونه تغییر سمت از رشته آموزگاری به دبیری و یا انتقال افراد به سایر دشتگاه های اجرایی ممنوع بود مگر به صلاح دید مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری این امکان وجود خواهد داشت.
نکات مهم ⭐
 • دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی مربی آموزش امور معلولین آموزش و پرورش 1402 در 17 شهریور ماه بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار گرفت.
 • آزمون استخدامی آموزش و پرورش عناوین شغلی آموزگار ابتدایی و استثنایی در 8 اردیبهشت ماه 1402 برگزار شد.
 • زمان ثبت نام و برگزاری آزمون عناوین شغلی دبیر و هنرآموز متوسطه دوم در اواخر خرداد و اوایل تیرماه اعلام شده است.
 • در فایل pdf دفترچه آزمون مذکور، داشتن حداقل سن 20 سال و حداکثر 40 سال تمام برای مقاطع کارشناسی و ارشد و همچنین 45 سال برای مقطع دکتری ذکر شده است.
 • شرط سنی حدعقل 20 و حداکثر 40 سال در آزمون جذب مربی امور آموزش معلولین برای مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.
 • شرط معدل از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش حذف شده است.

 

سوالات متداول

1- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ حوزه مربی آموزش امور معلولین چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه در 27 شهریور 1402 از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی منتشر گردید.

2- چگونه می توان به دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دسترسی داشت؟

دفترچه آموزگار ابتدایی و دبیری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و دفترچه استخدامی مربی آموزش امور معلولین از طریق سایت hrtc.ir منشرشد.

3- دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش شامل چه اطلاعاتی است؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی همچون راهنمای نام نویسی، مواد آزمون، سهمیه ها و امتیازات قانونی، شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۴۶۰ نظر
 1. کرمی

  سلام رشته حقوق اشتخدامی اموزش پرورش داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   در حال حاضر خیر. شما میتوانید منتظر اطلاعیه های جدید باشید که به محض انتشار در کانال ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

 2. جواد

  سلام من لیسانس تاریخ اسلام دارم آیا میتونم آزمون استخدامی آموزش وپرورش برای دبیر مطالعات شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، خیر، عنوان شغلی مرتبط با رشته ی شما دبیر حکمت و معارف اسلامی می باشد.

 3. رقیه

  سلام متولدین ۵۸ می توانند در ازمون استخدام شرکت کنن ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد.
   با مدرک تحصیلی لیسانس تا ۴۰ سال تمام اجازه شرکت داده شده که به ازای تاهل و هر فرزند یک سال به شرایط سنی اضافه می شود.

 4. مرتضی

  سلام ، هر ساله آموزش و پرورش برای دبیری روانشناسی نیرو جذب می‌کنه یا فقط بیضی از سال ها جذب داره؟
  برای مثال امسال در رشته دبیری روانشناسی ، آموزش و پرورش جذب نیرو کرده از طریق آزمون استخدامی ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، میتوان گفت تقریبا هر ساله این آزمون برگزار می شود اما هر سال در همه ی عنوان شغلی ها پذیرش صورت نمیگیرد، برای مثال امسال برای عنوان شغلی دبیری روانشناسی پذیرشی نبود.

  • سعید

   سلام رشته من مهندسی کشاورزی ابادانی روستاه معلمی میشه ثبت نام کند

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی مهندسی کشاورزی مورد پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد.

 5. Sepideh

  سلام
  ببخشید من در حال گرفتن مدرک لیسانس هستم و دوسال طول میکشه میتونم تا زمان گرفتم لیسانس در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر می بایست تا سه ماه پس از آخرین روز استخدامی فارغ التحصیل شده باشید.

 6. Fatemeh

  سلام و درود.من در حال تحصیل رشته کارشناسی روانشناسیم بهمن تموم میشه. میتونم آزمون آموزگار ابتدایی اسفند ۱۴۰۳ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله؛ می توانید شرکت کنید.

 7. علی

  سلام
  آیا لیسانس علوم تربیتی میتونه برای دبیری متعارف ثبت نام کنه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، متاسفانه با این رشته امکان ثبت نام وجود ندارد.

 8. علی

  سلام
  آیا لیسانس علوم تربیتی می تونه برای دبیری معارف ثبت نام کنه

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای شرکت در آزمون استخدامی می بایست شرایط احراز تحصیلی را رعایت کنید.

 9. امین

  سلام من در آزمون آموزگاری قبول شدم شناسنامه با محلی که قبول شدم یکیه ۳۵ ساله در یان شهرم نیاز به استشاد دارم یلا خیر؟شرایط بومی

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   نیازی به تهیه استشهادیه نمی باشد.

 10. مریم

  سلام لطفا جواب بدهید
  با رشته مهندسی شهرسازی که معادل رشته معماری هست میتوان برای دبیر کاروفناوری یا دبیرهنرفرهنگ امتحان داد؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   متاسفانه امکان شرکت در آزمون استخدامی برای رشته شما وجود ندارد.

 11. پیمان

  سلام
  بالاخره نفهمیدیم علوم سیاسی میتونه ثبت نام کنه یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، طبق دفترچه ی استخدامی دبیری آموزش و پرورش، متاسفانه با رشته ی علوم سیاسی امکان ثبت نام وجود ندارد.

 12. صحرا

  سلام خسته نباشید
  رشته ی کارشناسی کامپیوتر هم داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، شما می توانید در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز آموزش و پرورش شرکت کنید.

 13. زینب حیدری

  سلام خسته نباشید. من در حال تحصیل در رشته مهندسی عمران هستم آیا میتوانم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود اگر شما تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید ، هیچ منعی برای شرکت در آزمون نخواهید داشت.

 14. پیمان

  دوستان کسی‌ میدونه گرایش های تحصیلی همانند یا جایگزین چیه
  تو جدول صفحه ۴۳ علوم سیاسی هست
  گروه معارف هم صفحه ۳۴ علوم سیاسی هست
  اما تو سایت نمیشه ثبت نام کرد
  اگه کسی خبر داره ممنون میشم راهنماییم کنه

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   به منزله هم ارزی رشته شما با رشته های احراز شده در جدول احراز رشته تحصیلی می باشد.

 15. اتوسا

  باسلام و وقت بخیر
  بنده کارشناسی کتابداری دارم
  می توانم در آزمون شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، خیر، شما نمی توانید در آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش شرکت کنید.

  • افسانه

   سلام بنده من متولد۶۲ لیسانس مدیریت آموزشی گرایش علوم تربیتی دارم متأهل با دوفرزند هستم میتونم شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، رشته ی شما مورد پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد.

 16. زهرا

  سلام وقتتون بخیر ..
  من لیسانس روانشناسی دارم ، آیا میتونم توی آزمون استخدامی دبیری شرکت کنم ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام، مدرکی که برای ثبت نام با رشته روانشناسی نیاز دارید کارشناسی ارشد روانشناسی می باشد.

 17. رها

  سلام وقتتون بخیر ، من لیسانس روانشناسی دارم ، آیا میتونم توی آزمون استخدامی دبیری شرکت کنم ؟؟؟

 18. احمد رضا نظری

  با مدرک لیسانس حسابداری میشه در آزمون استخدامی شرکت کرد

 19. اسما

  سلام وقت بخیر در ازمون دبیری و هنر اموز رشته مدیریت مالی هم استخدامی دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا از رشته های مدیریت پذیرش نیرو ندارد و شما لازم است با انتشار دفترچه ی دبیری و هنرآموز آموزش و پرورش لیست رشته های مورد پذیرش را بررسی کنید.

 20. محمد حسین جعفری

  سلام وقتتون بخیر بنده مدرک مهندسی مکانیک دارم و شهرستان زندگی میکنم اگر بخوام جذب آموزش و پرورش بشم و محل خدمتم هم تهران باشه باید چه اقداماتی انجام بدم .
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دو راه برای ورود به آموزش پرورش دارید: ۱) میتوانید با مدرک لیسانس خود اقدام به ثبت نام سرباز معلمی کرده و دوران خدمت خود را به عنوان سرباز معلم بگذرانید.
   ۲) میتوانید از طریق آزمون استخدامی آموزش پرورش دبیری برای دبیری هنرستان اقدام کنید.

 21. نیل

  سلام ثبت نام آزمون دبیری کی هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، دفترچه ی ثبت نام آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش در خرداد ماه منتشر می شود و در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام توسط سازمان سنجش مشخص نشده است.

 22. مبینا

  سلام وقت بخیر من لیسانس مهندسی بهداشت محیط هستم میتونم شرکت کنم؟ به عنوان مراقب سلامت نه.
  به عنوان آموزگار درس زیست یا غیره؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   در صورت هم ارزی رشته شما با عنوان شغلی مورد تقاضا این امکان وجود دارد.
   اما متاسانه هنوز هیچ اطلاعیه رسمی منتشر نشده است.

 23. آرزو حیدری

  سلام من اسفند ۱۴۰۲ مدرک کاردانی آموزش ابتدایی و از دانشگاه آزاد میگیرم میتونم آزمون استخدامی ۱۴۰۳ و ثبت نام کنم؟ و اینو برای انتخاب شهر باید شهری ک بومی هستیم و فقط انتخاب کنیم یا کد شهر های دیگ و هم میشه بزنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   طبق آخرین اطلاعیه ها وزارت آموزش و پرورش برای آموزگار های ابتدایی فقط با مدرک کارشناسی و بالاتر پذیرش می کند.

 24. سمانه لفتوی

  سلام خسته نباشید بنده لیسانس علوم ورزشی هستم آیا میتوانم در آموزن شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   طبق آخرین اطلاعیه های استخدامی آموزش و پرروش، با این رشته شما میتوانستید عنوان شغلی دبیر تربیت بدنی را انتخاب کرده و در آزمون ثبت نام کنید. اما در حال حاضر اطلاعیه ای از طرف وزارت آموزش و پروش صادر نشده است.

 25. نظری

  سلام وقت بخیر ببخشید دروس اختصاصی را چه کسانی بایستی مطالعه کنند؟(تفاوت دروس تخصصی و اختصاصی)
  و اینکه اگر ساکن شهرستان باشیم برای ثبت نام میتونیم مرکز استان را هم وارد کنیم چون ظرفیت ها بیشتر است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   سه حیطه تخصصی، اختصاصی و عمومی را تمامی داوطلبان می بایست برای گرفتن رتبه و درصد بهتر مطالعه کنند.
   تمامی داوطلبان میتوانند علاوه بر شهرستان محل سکونت که بومی خودشان است مرکز استان را هم انتخاب کنند اما در اولویت پذیرش نمی باشند.

 26. Bita

  ؟
  چند ساله میگیرن من ۴۰ سال

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   طبق آخرین تغییرات دفترچه و اطلاعیه ها حداکثر سن پذیرش استخدامی آموزگار ابتدایی ۴۰ سال سن تمام بود.

 27. فاطمه

  سلام من مربی کانون پرورش فکری هستم و بالای ۴۰ سال می تونم تو آزمون شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   طبق آخرین اطلاعیه ها و تغییرات دفترچه راهنمای ثبت نام ، حداکثر شرایط سنی تعیین شده ۴۰ سال سن تمامی می باشد. لازم به ذکر است به ازای متاهل بودن ۱ سال و به ازای هر فرزند نیز ۱ سال به شرایط سنی شما افزوده می شود.

 28. میرزایی

  سلام با لیسانس حقوق می توان آزمون استخدامی آموزش و پرورش داد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا از رشته ی حقوق پذیرش نیرو ندارد.

 29. مهدی

  سلام من ۲۴ تست عمومی درست زدم ۲۴ تا تخصصی و ۱۲ تست اختصاصی ولی سنجش رو منفی زدم میانگین نمرات تا چند میاد محبت کنید بگید چه نمره ای میارم باید درصدا بدون امتیاز بومی با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، نمره کسب شده ی شما با توجه به تعداد شرکت کنندگان استان خود، نمره ی آخرین نفر قبولی، و سهمیه ها مشخص می شود.

 30. صادق

  سلام.کارشناسی مدیریت بانکی هستم آیا در ازمون اموزش پرورش میشه شرکت کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، برای اعلام نظر در مورد پذیرش رشته های شما، می بایست منتظر اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سازمان سنجش باشیم.

 31. ناشناس

  سلام خسته نباشید من امسال دیپلم میگیرم بعد میتونم در آزمون ورودی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، اگر منظور شما کنکور سراسری است، در صورتی مجاز به ثبت نام هستید که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲، مدرک خود را اخذ نمایید.

 32. عاطفههه

  سلام. من فوق لیسانس علوم تربیتی گرو
  ایش آموزش ابتدایی هستم میتونم واسه دبیری شرکت کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته های مورد پذیرش دبیری آموزش و پرورش، در دفترچه ی ثبت نام دبیری مشخص می شود.
   شما لازم است منتظر انتشار دفترچه ی ثبت نام دبیری آموزش و پرورش، باشید.

 33. عسل

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم بگین دفترجه دبیری وی میاد؟؟و من ارشد روانشناسی بالینیم چه رشته های میتونم شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تاریخ انتشار دفترچه هنوز بطور قطع مشخص نشده است و برای اعلام قطعی رشته های نیاز به انتشار رسمی دفترچه جدیدمی باشد اما بطور کل برای عنوان آموزگار ابتدایی و مشاور مدرسه امکان شرکت در آزمون برایتان فراهم است.

 34. آنا

  سلام من لیسانس مهندسی صنایع هستم میتونم برا آزمون دبیری شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   برای تعیین امکان یا عدم امکان ثبت نام شما باید منتظر انتشار دفترچه دبیری باشیم و بهتر است نیاز این رشته در شهر مد نظر خود را چک نمایید و سپس اقدام به ثبت نام نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره استخدامی پیج استخدامی