تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت کرده اند بی صبرانه منتظر انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 هستند و سوال در رابطه با زمان ثبت نام و انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 به یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تبدیل شده است. به همین جهت این مطلب را آماده کرده ایم تا در آن به تمامی سوالات داوطلبان در رابطه با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و سپس در انتها چنانچه سوالی در ذهن داشتید که در این مطلب پاسخ آن را نیافتید می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز راهنمایی های لازم را ارائه دهند. 

سهمیه های موثر در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 شامل سهمیه آزاد، سهمیه ایثارگران، سهمیه شهدا و سهمیه رزمندگان می باشد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 از تاریخ 23 اردیبهشت آغاز و تا 29 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه می یابد. جهت انجام ثبت نام می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است بر خلاف سایر آزمون ها، انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی زمان ثبت نام انجام می شود. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت نمایند علاوه بر انتخاب رشته محل های با آزمون، می توانند رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند ولی داوطلبانی که در آزمون شرکت نکنند تنها مجاز به انتخاب رشته های بدون کنکور خواهند بود. برای این کار می بایست با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی موسسه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد دارند در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ثبت نام نمایند باید دارای شرایطی باشند که در جدول زیر به شرایط لازم جهت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 پرداخته ایم.

شرایط عمومی 

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همچون مسیحی، کلیمی و زرتشتی
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سوء پیشینه کیفری و نداشتن فساد اخلاقی
 4. توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97
داوطلب باید دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
داوطلبان دارای مدرک معادل فوق دیپلم ( کاردانی ) باید واجد شرایط مندرج در آیین نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر باشند. 
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ( غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 96 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی، غیرانتفاعی، نوبت دوم ( شبانه )، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند.
دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی به موضوعاتی همچون زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ، شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 ، سهیمه رزمندگان و ایثارگران ، مقررات وظیفه عمومی (ویژه برادران) ، شرایط و ضوابط اتباع غیرایرانی ، روش گزینش ، تقسیم بندی داوطلبان از نظر سهمیه بندی، توزیع ظرفیت رشته های تحصیلی و برخی از مصوبات و آیین نامه ها ، و کد رشته محل تمامی گروه های آزمایشی پرداخته می شود. که در ابتدای این مطلب به زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 و همچنین شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 پرداختیم و در ادامه نیز اشاره ای به موضوع انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 را که لینک دانلود آن را در ادامه قرار خواهیم داد، با دقت مطالعه فرمایید و سپس اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

 

انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 را دارند. هنگام انتخاب رشته می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را انتخاب کنند. بسیاری از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل کاردانی ( فوق دیپلم ) می باشد و برای تحصیل در این رشته ها نیازی به شرکت در آزمون نیست ولی لازم است انتخاب رشته را انجام دهند. برای انتخاب رشته های با آزمون می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲۱ نظر

 1. Avatar

  سلام من کاردانی حسابداری دارم. راهی نیست بتونم برای کارشناسی آزمون مامایی بدم؟؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام
   خیر برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی و رشته مامایی میبایست حتما رشته کاردانی شما نیز مامایی باشد.

 2. Avatar

  سلام. من کاردانی و کارشناسی رشته نرم افزار کامپیوتر خوندم و تموم کردم میتونم مجددا کاردانی به کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی شرکت کنم؟

 3. Avatar

  سلام من کاردانی رشته معماری خوندم میخاستم ببینم میتونم برای کارشناسی مهندسی پلیمر بخونم

  • Avatar

   با سلام
   رشته مهندسی پلیمر در لیست رشته های کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ نبوده است. لیکن، چنانچه این رشته برای سال ۹۸ به صورت با آزمون یا بر اساس صرفا سوابق تحصیلی ارائه گردد می توانید شرکت نمایید.

 4. Avatar

  سلام مهر ماه ۹۸ ترم اخر دوره کاردانیم هستش میتونم سال ۹۸ کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و برای نیم سال دوم انتخاب رشته کنم یا باید بمونم کنکور سال۹۹?

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنید و در صورت اخذ مدرک کاردانی در زمان مقرر ، همچنین کسب رتبه و تراز لازم برای نیم سال اول و یا نیم سال دوم انتخاب رشته کنید.

 5. Avatar

  سلام من کاردانی نرم افزار از دانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم ببینم میشه کنکور کاردانی به کارشناسی داد و رشته زبان ترکی علامه قبول شد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به دفترچه منتشر شده سال ۱۳۹۷ در مقطع کاردانی به کارشناسی رشته زبان ترکی ارائه نشده است.

 6. Avatar

  سلام ببخشید من رشته کاردانی حرفه ایی روابط عمومی دانشگاه علمی_کاربردی درس میخونم میخواستم ببینم بعد گرفتن مدرکم امکانش هست کنکور بدم برای کارشناسی دانشگاه دولتی برم چون هرچی دفترچه رو میبینم داخلش اصلا رشتم نیست! اگه میشه رفت میشه دانشگاه هایی که میشه با اسم درسایی که برای کنکورش بابد بخونمو بگین

 7. Avatar

  سلام ببخشید من کاردانی حرفه ایی روابط عمومی تو دانشگاه علمی_کاربردی دارم میخونم میخواستم ببینم امکانش هست بعد از گرفتن مدرکم کنکور بدم برای کارشناسی دانشگاه دولتی برم چون جدول کارشناسی واسه ۹۷ رو که نگاه میکنم اصلا رشتم داخلش نیست اگه میشه!میشه درسایی که برای کنکور رو باید خوند رو بزارید؟!

 8. Avatar

  راستی تلفنتون تماس می گیریم وصل نمیشه از شهرستان چه با پیش شماره و چه بدون پیش شماره

 9. Avatar

  سلام
  من دیپلم فنی دارم
  کاردانی کامپیوتر گرفتم
  حدود ۵ سال است در بیمارستان دولتی به صورت شرکتی در رسته کمک پرستاری کار می کنم
  آیا می توانم در دوره کارشناسی بهداشت یا بهیاری و یا دیگر رشته های علوم پزشکی شرکت کنم؟

 10. Avatar

  سلام،من کاردانی ناپیوسته موسیقی دارم،و میخوام برای کارشناسی پیوسته دانشگاه هنر رشته ی خودم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم،آیا مشکلی ازجهت مشمول سربازی بودن برام پیش میاد؟

  • Avatar

   با سلام
   معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر میشود و شما با داشتن مدرک کاردانی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و بالاتر مجاز هستید که مجددا از معافیت تحصیلی استفاده نمایید.

 11. Avatar

  با سلام من مدرک معادل کاردانی علوم دامی از دانشگاه دولتی دارم , میخواستم بدونم میتونم زبان انگلیسی کاردانی به کارشناسی ازمون بدم؟

 12. Avatar

  سلام من کاردانی بهداشت مدارس و دارم واسه کارشناسی رشته پرستاری میتونم کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر ، شما نمیتوانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته پرستاری تحصیل نمایید، جهت تحصیل در رشته پرستاری باید در آزمون سراسری گروه ازمایشی تجربی شرکت نمایید.

  • Avatar

   یعنی هیچ راهی نداره بدون ازمون سراسری در رشته پرستاری تحصیل کرد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   خیر داوطلبان برای تحصیل در رشته پرستاری باید در آزمون سراسری رشته تجربی شرکت کنند.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید من کاردانی نرم افزاب میخونم میشه بعد اتمام برای کارشناسی رشته آی تی رو انتخاب کنم؟ اصلا میشه شرکت کنم؟ کاردانی ناپیوسته

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله در صورت اخذ مدرک کاردانی و شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و کسب رتبه و تراز لازم ، می توانید در رشته مورد نظر تحصیل کنید و همچنین می توانید بر اساس سوابق تحصیلی در صورت ارائه رشته مد نظر را ثبت نام کنید.

 14. Avatar

  سلام.من با مدرک پیش دانشگاهی رفتم دانشگاه آزاد و مدرک فوق دیپلم گرفتم.الان کاردانی به کارشناسی دولتی قبول شدم.چارت درسی که گرفتم چندتا درسای کارشناسی رو من کاردانی پاس کردم.وچن تا درسای کاردانی دولتی رو پاس نکردم.میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • Avatar

   با سلام
   برای پیگیری شرایط تحصیلی‎تان به کارشناس آموزش گروه تحصیلی خود مراجعه نمایید.

 15. Avatar

  سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم و از دبیزستان و شاخه فنی و حرفه ای وارد شدم میتونم با شرکت در کنکور کارشناسی ناپیوسته در دانشکده مدیریت دانسگاه تهران ادامه بدم چون از شاخه فنی و حرفه ای هستم شک دارم بشه

  • Avatar

   با سلام
   شما جهت پذیرش در رشته‎های کاردانی به کارشناسی در صورت داشتن مدرک کاردانی می‎توانید در یکی از گروه‎های رشته‎های با آزمون و یا بدون آزمون انتخاب رشته نمایید.

 16. Avatar

  سلام من دیپلمم تجربی هست اما پیش دانشگاهی نخوندم و در حال حاضر کاردانی طراحی لباس علمی کاربردی هستم میخواستم بدونم با مدرک کاردانی ولی بدون مدرک پیش میتونم کنکور کارشناسی سراسری بدم؟

  • Avatar

   با سلام
   داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند در صورت داشتن مدرک کاردانی مجاز به شرکت در ازمون سراسری خواهند بود.بنابراین شما مانعی برای شرکت در ازمون نخواهید داشت.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  اما مدرم پیش دانشگاهیاز ندارم.
  میتونم برای کاردانی به کارشناسی پیام نور شرکت کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   دانشگاه های پیام نور رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه نمیدهند.با توجه به این که دارای مدرک کاردانی هستید میتوانید از مدرک خود به جای مدرک پیش دانشگاهی استفاده کرده و در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل شوید.کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های فنی و حرفه ای،علمی و کاربردی،ازاد و برخی واحد های غیر انتفاعی ارائه می شود.

 18. Avatar

  سلام من کاردانی دارویاری دارم میتونم توی کنکور کاردانی به کارشناسی گرافیک شرکت کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   پیش نیاز اصلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) می‎باشد و ضرورتی برای مرتبط بودن عنوان رشته کاردانی با رشته ای که داوطلب مایل به شرکت در آن است (به جز رشته های گروه علوم پزشکی) وجود ندارد.

 19. Avatar

  با سلام
  خسته نباشید
  من در حاله تحصیله آموزش ابتدایی تو دانشگاه آزاد هستم
  مامان بابامم فرهنگی ان
  خواستم بپرسم میشه ک کاردانی با کارشناسی آزمون بدم در بیام فرهنگیان؟
  ممنون

  • Avatar

   با سلام ازمون استخدامی اموزش پرورش هر چند وقت یکبار از بین فارغ التحصیلان کارشناسی برگزار میشود که شما میتوانید دراین ازمونها شرکت کنید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور