شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت کرده اند بی صبرانه منتظر انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 هستند و سوال در رابطه با زمان ثبت نام و انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 به یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تبدیل شده است. به همین جهت این مطلب را آماده کرده ایم تا در آن به تمامی سوالات داوطلبان در رابطه با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و سپس در انتها چنانچه سوالی در ذهن داشتید که در این مطلب پاسخ آن را نیافتید می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز راهنمایی های لازم را ارائه دهند. 

سهمیه های موثر در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 شامل سهمیه آزاد، سهمیه ایثارگران، سهمیه شهدا و سهمیه رزمندگان می باشد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 از تاریخ 23 اردیبهشت آغاز و تا 29 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه می یابد. جهت انجام ثبت نام می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است بر خلاف سایر آزمون ها، انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی زمان ثبت نام انجام می شود. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت نمایند علاوه بر انتخاب رشته محل های با آزمون، می توانند رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند ولی داوطلبانی که در آزمون شرکت نکنند تنها مجاز به انتخاب رشته های بدون کنکور خواهند بود. برای این کار می بایست با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی موسسه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد دارند در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ثبت نام نمایند باید دارای شرایطی باشند که در جدول زیر به شرایط لازم جهت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 پرداخته ایم.

شرایط عمومی 

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همچون مسیحی، کلیمی و زرتشتی
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سوء پیشینه کیفری و نداشتن فساد اخلاقی
 4. توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97
داوطلب باید دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
داوطلبان دارای مدرک معادل فوق دیپلم ( کاردانی ) باید واجد شرایط مندرج در آیین نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر باشند. 
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ( غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 96 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی، غیرانتفاعی، نوبت دوم ( شبانه )، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند.
دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی به موضوعاتی همچون زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ، شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 ، سهیمه رزمندگان و ایثارگران ، مقررات وظیفه عمومی (ویژه برادران) ، شرایط و ضوابط اتباع غیرایرانی ، روش گزینش ، تقسیم بندی داوطلبان از نظر سهمیه بندی، توزیع ظرفیت رشته های تحصیلی و برخی از مصوبات و آیین نامه ها ، و کد رشته محل تمامی گروه های آزمایشی پرداخته می شود. که در ابتدای این مطلب به زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 و همچنین شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 پرداختیم و در ادامه نیز اشاره ای به موضوع انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 را که لینک دانلود آن را در ادامه قرار خواهیم داد، با دقت مطالعه فرمایید و سپس اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

 

انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 را دارند. هنگام انتخاب رشته می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را انتخاب کنند. بسیاری از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل کاردانی ( فوق دیپلم ) می باشد و برای تحصیل در این رشته ها نیازی به شرکت در آزمون نیست ولی لازم است انتخاب رشته را انجام دهند. برای انتخاب رشته های با آزمون می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۳ نظر

 1. سلام من کاردانی بهداشت مدارس و دارم واسه کارشناسی رشته پرستاری میتونم کنکور بدم؟

  • با سلام
   خیر ، شما نمیتوانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته پرستاری تحصیل نمایید، جهت تحصیل در رشته پرستاری باید در آزمون سراسری گروه ازمایشی تجربی شرکت نمایید.

 2. سلام خسته نباشید من کاردانی نرم افزاب میخونم میشه بعد اتمام برای کارشناسی رشته آی تی رو انتخاب کنم؟ اصلا میشه شرکت کنم؟ کاردانی ناپیوسته

  • باسلام
   بله در صورت اخذ مدرک کاردانی و شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و کسب رتبه و تراز لازم ، می توانید در رشته مورد نظر تحصیل کنید و همچنین می توانید بر اساس سوابق تحصیلی در صورت ارائه رشته مد نظر را ثبت نام کنید.

 3. سلام.من با مدرک پیش دانشگاهی رفتم دانشگاه آزاد و مدرک فوق دیپلم گرفتم.الان کاردانی به کارشناسی دولتی قبول شدم.چارت درسی که گرفتم چندتا درسای کارشناسی رو من کاردانی پاس کردم.وچن تا درسای کاردانی دولتی رو پاس نکردم.میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاد؟

 4. سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم و از دبیزستان و شاخه فنی و حرفه ای وارد شدم میتونم با شرکت در کنکور کارشناسی ناپیوسته در دانشکده مدیریت دانسگاه تهران ادامه بدم چون از شاخه فنی و حرفه ای هستم شک دارم بشه

  • با سلام
   شما جهت پذیرش در رشته‎های کاردانی به کارشناسی در صورت داشتن مدرک کاردانی می‎توانید در یکی از گروه‎های رشته‎های با آزمون و یا بدون آزمون انتخاب رشته نمایید.

 5. سلام من دیپلمم تجربی هست اما پیش دانشگاهی نخوندم و در حال حاضر کاردانی طراحی لباس علمی کاربردی هستم میخواستم بدونم با مدرک کاردانی ولی بدون مدرک پیش میتونم کنکور کارشناسی سراسری بدم؟

  • با سلام
   داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند در صورت داشتن مدرک کاردانی مجاز به شرکت در ازمون سراسری خواهند بود.بنابراین شما مانعی برای شرکت در ازمون نخواهید داشت.

 6. سلام خسته نباشید
  من مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  اما مدرم پیش دانشگاهیاز ندارم.
  میتونم برای کاردانی به کارشناسی پیام نور شرکت کنم؟

  • با سلام
   دانشگاه های پیام نور رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه نمیدهند.با توجه به این که دارای مدرک کاردانی هستید میتوانید از مدرک خود به جای مدرک پیش دانشگاهی استفاده کرده و در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل شوید.کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های فنی و حرفه ای،علمی و کاربردی،ازاد و برخی واحد های غیر انتفاعی ارائه می شود.

 7. سلام من کاردانی دارویاری دارم میتونم توی کنکور کاردانی به کارشناسی گرافیک شرکت کنم؟

  • با سلام
   پیش نیاز اصلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) می‎باشد و ضرورتی برای مرتبط بودن عنوان رشته کاردانی با رشته ای که داوطلب مایل به شرکت در آن است (به جز رشته های گروه علوم پزشکی) وجود ندارد.

 8. با سلام
  خسته نباشید
  من در حاله تحصیله آموزش ابتدایی تو دانشگاه آزاد هستم
  مامان بابامم فرهنگی ان
  خواستم بپرسم میشه ک کاردانی با کارشناسی آزمون بدم در بیام فرهنگیان؟
  ممنون

  • با سلام ازمون استخدامی اموزش پرورش هر چند وقت یکبار از بین فارغ التحصیلان کارشناسی برگزار میشود که شما میتوانید دراین ازمونها شرکت کنید .

 9. سلام, من کاردانی معماری هستم
  اگر کنکور بدم امکان قبولی در دانشگاه سراسری وجود داره؟ تو این دفترچه همشون غیرانتفاعی یا علمی کاربردی بودن

  • با سلام . بله بعد از شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی و در صورت رتبه لازم میتوانید کد رشته های دانشگاه های سراسری را انتخاب نمایید . رشته های ارائه شده برای دانشگاه های سراسری در دفترچه مربوطه درج شده است .

 10. با سلام
  من میخواستم بپرسم آیا در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸ برای رشته کامپیوتر دانشگاه دولتی دوره روزانه وجود دارد یا خیر؟

  • با سلام.
   طبق دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ رشته کامپیوتر در دوره های روزانه پذیرش صورت گرفته است. برای سال ۹۸ دفترچه انتخاب رشته منتشر نشده است. به احتمال زیاد در سال ۹۸ هم امکان پذیرش در دوره های روزانه وجود خواهد داشت.

 11. با سلام . من مدرک کاردانی حقوق علمی کاربردی دارم امکان داره تو آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنم کارشناسی دانشگاه سراسری قبول بشم؟

  • با سلام . بله میتوانید برای دوره های کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنید و برای رشته حقوق که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش می شوند شرکت کنید .

 12. سلام ببخشید من دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم .۱ ترم کاردانی حقوق خوندم با مدرک دیپلم..الان پیش دانشگاهیم اومده میخام از مقطع کاردانی به کارشناسی پیوسته حقوق ثبت نام کنم آیا میشه امکانش هست یا نه ممنون ..

  • با سلام دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کارشناسی هیچ رشته ای را پیوسته ارائه نمیدهد و دو مقطع کاردانی و کارشناسی را به صورت ناپیوسته ارائه میدهد .

 13. ببخشید من کاردانی شیمی هستم میتونم برا کارشناسی بهداشت امتحان بدم؟

  • با سلام.
   خیر شما نمیتوانید با مدرک کاردانی رشته شیمی در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های بهداشت تحصیل نمایید. و شما با مدرک کاردانی شیمی امکان تحصیل در برخی رشته های وزارت علوم را خواهید داشت . برای رشته های وزارت بهداشت باید از پایه شروع به تحصیل کنید.

 14. سلام. من در کنار کاردانی به کارشناسی شرکت کردم و الان هم نتایج اومده ولی فقط رتبه در سهمیه رو زدن و رتبه کل رو نزدن. برای مثال رتبه در سهمیه و در اولویت رو ۱ زدن ولی مثل کنکور کاردانی رتبه کل رو نزدن. از کجا باید بدانیم رتبه کل چند شده؟

 15. سلام من کاردانی گردشگری حرفه ای از موسسات علمی کاربردی دارم میخام برای کارشناسی کنکور بدم باید در چه کنکوری ثبت نام کنم؟

 16. سلام خسته نباشید ۳ تا سوال داشتم، من دیپلم دارم۱- اگر برای انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه ازاد رشته کامپیوتر بزنم، چون دولتی رو نیاوردم، اگه بزنم بعدا میتونم دو سال دیگه بعد گرفتن کاردانی برای کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه روزانه شرکت کنم؟ و۲- اینم خواستم بدونم اگه اینکار بشه برای مصاحبه کاری بعد گرفتن لیسانس در دانشگاه روزانه اگر که جواب سوال قبلیم مثبت بود، تو مصاحبه ثبت میشه مدرکم دانشگاه دولتی یا اون ازاد تا فوق دیپلمم ذکر میشه؟۳-حتما باید ازاد ناپیوسته ثبت نام کنم که بتونم برای کاردانی به کارشناسی کنکور برای روزانه بدم یا پیوسته هم میشه؟ ببخشید طولانی شد

 17. سلام
  کلید پاسخ آزمون کاردانی به کارشناسی بهداشت کی در سایت قرار میگیره؟

 18. سلام من کاردانی فنی حرفه ای رشته گرافیک سال ۸۶ دارم.میخواستم بدونم میتونم برای کنکور سال بعد کارشناسی رشته طراحی لباس شرکت کنم؟ و قبل از کنکور چه کارایی باید انجام بدم؟خیلی ساله گذشته من فراموش کردم چیکار باید انجام بدم!

 19. سلام من کاردانی فنی حرفه ای گرافیک دارم مال سال ۸۶ میخواستم بدونم برای کارشناسی میتونم برم رشته طراحی لباس؟ و برای کنکور سال بعد باید دفترچه از کجا بگیرم؟!خیلی سال گذشته کارهای قبل از کنکور رو فراموش کردم!

 20. سلام
  من مدرک کاردانی نقشه برداری رو امسال گرفتم و هم کنکور سراسری رو شرکت کردم که( روزانه مجاز شدم) و هم کاردانی به کارشناسی رشته ی خودم همه گرایش هاش رو انتخاب کردم.
  حالا سوالم اینجاس می خوام کنکور سراسری انتخاب رشته کنم و کاردانی هم که از قبل انتخاب رشته کردم ایا مشکلی پیش نمی یاد ؟؟
  چون اگه کاردانی به کارسناسی قبول نشدم حداقل کارشناسی یه رشته دیگه قبول شم و از اول بخونم
  اگرم جفتش رو قبول شدم که ادامه رشته ی خودم رو میرم

 21. با سلام، ببخشید من کارشناسی از علمی کاربردی دارم و تازه فارغ التحصیل شدم، و کاردانی هم از علمی کاربردی دارم، برای کاردانی به کارشناسی ثبت نام کردم، ایا مشکلی نداره؟ روزانه پذیرش میشم؟ رشته بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب کردم.

 22. سلام و عرض خسته نباشید.بنده کاردانی مکانیک از دانشگاه ازاد دارم میتونم برای کارشناسی ناپیوسته مدیریت شرکت کنم؟

 23. باسلام من کاردانی مربی کودک دارم برای کارشناسی ناپیوسته چه رشته ای میتونم بخونم .برای دانشگاه دولتی میخام.آزاد نمیخام برم

 24. سلام من مدرک کارشناسی پیوسته دارم می تونم تو ازمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم.ممنون

 25. سلام اگ من کنکورکاردانی به کارشناسی معماری بدم برم دولتی بخونم مدرکش معتبره؟؟ینی نظام‌مهندسی قبولش داره میتونم بعدش ازمون نظام بدم؟؟؟تازه من کاردانیم‌علمی کاربردی بوده

 26. ببخشید من تا امروز۱۹تیرماه سال۱۳۹۷ ثبت نام نکرده ام.امکان ثبت نام وجود دارد یا خیر؟

  • سلام
   زمان ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی دوبار تمدید شده و در حال حاضر امکان تمدید دوباره وجود ندارد.

 27. سلام من کاردانی مکانیک رو سراسری گرفتم کنکور ۹۶ نتونستم کارشناسی قبول بشم و چیزی ک منو خیلی ناراحت کرده اینه که اکثر تست های کتاب کنکور تخصصی غلط بود…حالا از شما میخوام اگه اطلاعاتی در این باره دارین منبعی رو بهم معرفی کنین که بتونم بهش اکتفا کنم یا هر راهی که بتونم کنکور کاردانی به کارشناسی مکانیک خودرو دانشگاه سراسری مد نظرم قبول بشم

 28. محمد رضا مرادی

  با سلام من رشتم کاردانی امداد و سوانح میتونم کاردانی به کارشناسی رشته های پرستاری اتاق عمل و یا اورژانس شرکت کنم با تشکر

  • با سلام . خیر امکانپذیر نیست. شما باتوجه به مدرک کاردانی خود رشته های پیراپزشکی رو باید از پایه شروع کنید.

 29. سلام چرا بعضی رشته های تحصیلی ادامه تحصیل ندارند و حذف شده ان مانند بهداشت مدارس ۱۰۱۰؟

 30. سلام من کار دانی مکانیک خوندم میتونم کار شناسی تربیت معلم بخونم

  • باسلام.برای مقطع کاردانی به کارشناسی فقط افرادی که فرهنگی(معلم رسمی یا پیمانی) باشند می توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند در غیر این صورت داوطلبان عادی باید از طریق کارشناسی پیوسته در فرهنگیان تحصیل کنند.

 31. سلام.اگه بخام تعقیر رشته بدم بعد دوره کارشناسی باید دروس اون رشته تو دوره کاردانی که من نداشتم پاس کنم؟؟

 32. سلام ببخشید من کاردانی معماری دارم میتوانم برای کارشناسی رشته موسیقی را انتخاب کنم خیلی ممنون از سایت خوبتون.

  • باسلام.اگر تمایل به شرکت در دانشگاه آزاد و سراسری داشته باشید باید رشته دیپلم خود را ادامه دهید اما برای علمی کاربردی اینطور نیست.

 33. سلام و خسته نباشید،میخواستم ببینم با مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی میتونم رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته رو در دانشگاه آزاد بخونم؟چه زمانی باید ثبت نام کنم؟

  • با سلام. بله امکان پذیر هست . شما میتوانید برای ورودی مهرماه در صورت باز شدن سایت ثبت نام ثبت نام کرده ودر این دانشگاه تحصیل کنید.

 34. سلام من کاردانی طراحی ودوخت دارم میتونم واسه کارشناسی واردرشته روانشناسی شم؟

 35. بخشید من میتون از رشته ساختمان به رشته اموزش ابتدایی تغیر رشته بدم

  • سلام. امکان تغییر رشته در مقطع کاردانی به کارشناسی وجود دارد اما پذیرش در رشته مد نظر شما (آموزش و پرورش ابتدایی) از بین شاغلین رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش میباشد.

 36. سلام ببخشید من کاردانی رشته ساختمان هستم داخل دفترچه راهنمای کنکور نگاه کردم مهندسی سازه نبود من میتونم این رشته رو بخونم چکار کنم برای انتخاب این رشته

 37. من میخوام توی شهر خودم یا نهایت استان خودم نزدیک اهواز باشم اما هر رشته ای رو انتخاب میکنم نیست جز رشته ی ارتباط تصویری که دیگه از روی اجبار انتخاب کردم
  من اگه این رشته رو انتخاب کنم برایفوق لیسانس و کارشناسی ارشد میتونم تغییر رشته بدم یا بازم محدود میشم؟؟
  و اینکه اهواز یه دانشگاه ارائه داده این رشته رو که به اسم دانشگاه فنی حرفه ای دختران اهواز هست….این دانشگاه دولتیه؟؟و توی دانشگاهه چمرانه یا نه؟
  اها یه چیز دیگه دانشگاهه دولتی این رشته هارو میتونم بدون ازمون شرکت کنم؟

  • سلام. برای مقطع فوق لیسانس میتوانید رشته خود را تغییر دهید. اگر در دانشگاه های سراسری این رشته پذیرش با سوابق تحصیلی داشته باشد میتوانید ثبت نام و تحصیل کنید.

 38. سلام وقت بخیر من کاردانی کامپیوتر هستم
  میخواستم یکی از این سه تا از رشته های مدد کاری اجتماعی مترجمی زبان انگلیسی و یا روانشناسی بزنم
  که روانشناسی کلیه ی گرایش ها کد رشتش هست اما دیگه پیداش نکرد و کودکان استثنایی رو انتخاب کردم
  ولی هر رشته ای رو انتخاب میکنم توی اهواز نیست حتی توی خوزستان جز رشته های مهندسی و یه سری دیگه که نمیخوام
  این رشته هایی بودن که همیشه اهواز داشت الان من باید چکار کنم امکان هست اضاف بشه زمان ویرایش که اواخر خرداد میاد؟؟هنوز ثبت نام نکردم هنوز وقت دارم؟

  • سلام. زمان ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته از ۲۸ خرداد تا ۲ تیر تمدید شد. اگر در دفترچه اصلاحیه ثبت نام دانشگاهی رشته ای را ارائه دهد میتوانید ثبت نام کنید.

 39. سلام…اگ کارشناسی مددکاری یا رشته های غیر پزشکی بخونم میشه کارشناسی ارشد تغذیه خوند؟؟!!

 40. سلام .با کاردانی مدیریت خانواده چه رشته هایی میتونم امتحان بدهم.

 41. باسلام..با کاردانی بهداشت مدارس میتونم برای کاردانی به کارشناسی مددکاری یا طراحی و دوخت بخونم؟؟

 42. سلام ببخشید تفاوت کد ۲۰۶۲ و ۲۰۶۳ چی هست ؟ من الان نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم.

  • سلام کد رشته ی ۲۰۶۲، ۳۵ نفر پذیرش در نیمسال دوم دارد و کد رشته ی ۲۰۶۳، ۱۵ نفر پذیرش در نیمسال اول دارد.

 43. سلام من کارادنی برق صعنتی خوندم میتونم کارشناسی رشته دیگی انتخاب کنم‌

  • سلام. امکان تغییر رشته از مقطع کاردانی به کارشناسی وجود دارد اما در رشته هایی به جز گروه علوم پزشکی.

 44. سلام. من تا پارسال دانشجوی کارشناسی مکانیک پیام نور بودم. اما سال قبل انصراف دادم و مدرک کاردانی درخواست کردم که بهم دادند. الان میخوام تو ازمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنم. نگرانیم اینه که مدرک کاردانیم معادل حسابه یا رسمی؟ البته هیچ کلمه ای در مدرکم به نام معادل وجود نداره و هم معدل و هم نام دانشگاه و اسم وزارت علوم تحقیقات بالاش نوشته. ایا مدرک کاردانیم معتبر و رسمیه؟

 45. سلام رشتم انیمیشن هست میتونم دامپزشکی بزنم.. و اینکه ی توضیهی برای دانشگاه فرهنگیان بدید ما با رشته ی تحصیلیم نمیتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ لطفا کمکم کنین

  • با سلام. بله میتوانید دامپزشکی شرکت کنید، برای دانشگاه فرهنگیان حتما باید آزمون سراسری گروه آزمایشی انسانی ، تجربی ، ریاضی فیزیک شرکت کنید. علاوه بر شرکت در آزمون سراسری شرایط پذیرش که شامل شرط سنی یعنی متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد و با داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ میتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.

 46. سلام،کارشناسی حسابداری دارم امکانش هست در مقطع کارشناسی حقوق ادامه تحصیل بدم ،و اینکه کارشناسی حقوق بدون آزمون هست؟

  • سلام. برای مقطع کاردانی به کارشناسی امکان تغییر رشته وجود دارد. در دفترچه ثبت نامی رشته حقوق ثبتی ارائه شده است و نحوه پذیرش آن نیز صرفا بر اساس سوابق تحصیلی میباشد.

 47. سلام میخواستم بپرسم ایا برای گزینش دانشگاه ازاد باید گزینه خواستی رو بزنیم یامبلغ غیر انتفاعی پرداخت کنیم وگزینه غیرانتفاعی را علامت بزنیم ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن اگر در مراکز خصوصی درمان اگر کار کنیم باید گزینه اشتغال در وزارت پزشکی رو بزنیم یا خیر

  • باسلام. ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد جداست و زمانی که دفترچه آزاد منتشر شود باید اقدامات لازم را در این مورد انجام دهید.همچنین اگر در جایی مشغول به کار هستید چه رسمی چه پیمانی می توانید از رشته هایی که از شما سابقه کار میخواهند انتخاب کنید.

 48. سلام .من حسابداری خوندم ولی میخوام کارشناسی یه رشته دیگه بخونم چه رشته هایی میتونم ثبت نام کنم؟ اگه میشه راهنمایی کنین مثلا میتونم تو رشته بهداشت امتحان بدم یا نه. ممنون

  • باسلام. خیر این امکان در مقطع کاردانی به کارشناسی وجود ندارد که از رشته حسابداری برای رشته بهداشت ثبت نام کنید اما می توانید بجز گزوه پزشکی به هرشته ای دیگری ثبت نام کنید.

 49. با سلام
  میتوانیم از رشته های بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب کنبم

 50. با سلام برای کارهای سازه ای یعنی عمران کاردانی به کارشناسی با ازمون است یا بدون ازمون؟

 51. باسلام. می توانید از رشته های بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته نمایید.

 52. با سلام کسانی که مدرک کاردانی بهداشت مدارس دارن تکلیفشون چی میشه؟

 53. سلام برا استفاده از سهمیه استعداد درخشان تو کنکور کاردانی به کارشناسی باید چیکار کنم, منظورم اینه چه مدارکی میخواد ؟و کی باید اقدام کنم؟ ممنون

 54. با سلام کنکور طراحی و دوخت مقطع کارشناسی با آزمون برگزار میشه؟؟

  • باسلام.بله می توانید در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنید که امروز (۹۷/۳/۳) آخرین مهلت ثبت نام می باشد.

 55. باسلام. مشکلی است که به خود سایت سنجش ارتباط دارد.

 56. و سوال دیگه آیا میتونیم واسه کارشناسی رشته ی عکاسی بخونیم؟ یا اونم نمیشه. لطفا جواب بدین ممنون

 57. سلام و عرض ادب .. کنکور کاردانی به کارشناسی بهداشت مدارس حذف شده یا نه

 58. سلام خسته نباشین ،کنکور کاردانی به کارشناسی رشته ی معماری بدون آزمون برگزارمیشه یا باآزمون ،ممنون

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید