تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت کرده اند بی صبرانه منتظر انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 هستند و سوال در رابطه با زمان ثبت نام و انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 به یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تبدیل شده است. به همین جهت این مطلب را آماده کرده ایم تا در آن به تمامی سوالات داوطلبان در رابطه با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و سپس در انتها چنانچه سوالی در ذهن داشتید که در این مطلب پاسخ آن را نیافتید می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز راهنمایی های لازم را ارائه دهند. 

سهمیه های موثر در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 شامل سهمیه آزاد، سهمیه ایثارگران، سهمیه شهدا و سهمیه رزمندگان می باشد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 از تاریخ 23 اردیبهشت آغاز و تا 29 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه می یابد. جهت انجام ثبت نام می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است بر خلاف سایر آزمون ها، انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی زمان ثبت نام انجام می شود. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت نمایند علاوه بر انتخاب رشته محل های با آزمون، می توانند رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند ولی داوطلبانی که در آزمون شرکت نکنند تنها مجاز به انتخاب رشته های بدون کنکور خواهند بود. برای این کار می بایست با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی موسسه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد دارند در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ثبت نام نمایند باید دارای شرایطی باشند که در جدول زیر به شرایط لازم جهت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 پرداخته ایم.

شرایط عمومی 

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همچون مسیحی، کلیمی و زرتشتی
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سوء پیشینه کیفری و نداشتن فساد اخلاقی
 4. توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97
داوطلب باید دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
داوطلبان دارای مدرک معادل فوق دیپلم ( کاردانی ) باید واجد شرایط مندرج در آیین نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر باشند. 
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ( غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 96 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی، غیرانتفاعی، نوبت دوم ( شبانه )، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند.
دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی به موضوعاتی همچون زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 ، شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 ، سهیمه رزمندگان و ایثارگران ، مقررات وظیفه عمومی (ویژه برادران) ، شرایط و ضوابط اتباع غیرایرانی ، روش گزینش ، تقسیم بندی داوطلبان از نظر سهمیه بندی، توزیع ظرفیت رشته های تحصیلی و برخی از مصوبات و آیین نامه ها ، و کد رشته محل تمامی گروه های آزمایشی پرداخته می شود. که در ابتدای این مطلب به زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 و همچنین شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 پرداختیم و در ادامه نیز اشاره ای به موضوع انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 را که لینک دانلود آن را در ادامه قرار خواهیم داد، با دقت مطالعه فرمایید و سپس اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

 

انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 را دارند. هنگام انتخاب رشته می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را انتخاب کنند. بسیاری از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل کاردانی ( فوق دیپلم ) می باشد و برای تحصیل در این رشته ها نیازی به شرکت در آزمون نیست ولی لازم است انتخاب رشته را انجام دهند. برای انتخاب رشته های با آزمون می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲۱ نظر

 1. سلام من کاردانی حسابداری دارم. راهی نیست بتونم برای کارشناسی آزمون مامایی بدم؟؟؟؟؟

  • با سلام
   خیر برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی و رشته مامایی میبایست حتما رشته کاردانی شما نیز مامایی باشد.

 2. سلام. من کاردانی و کارشناسی رشته نرم افزار کامپیوتر خوندم و تموم کردم میتونم مجددا کاردانی به کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی شرکت کنم؟

 3. سلام من کاردانی رشته معماری خوندم میخاستم ببینم میتونم برای کارشناسی مهندسی پلیمر بخونم

  • با سلام
   رشته مهندسی پلیمر در لیست رشته های کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ نبوده است. لیکن، چنانچه این رشته برای سال ۹۸ به صورت با آزمون یا بر اساس صرفا سوابق تحصیلی ارائه گردد می توانید شرکت نمایید.

 4. سلام مهر ماه ۹۸ ترم اخر دوره کاردانیم هستش میتونم سال ۹۸ کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و برای نیم سال دوم انتخاب رشته کنم یا باید بمونم کنکور سال۹۹?

  • باسلام
   شما می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنید و در صورت اخذ مدرک کاردانی در زمان مقرر ، همچنین کسب رتبه و تراز لازم برای نیم سال اول و یا نیم سال دوم انتخاب رشته کنید.

 5. سلام من کاردانی نرم افزار از دانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم ببینم میشه کنکور کاردانی به کارشناسی داد و رشته زبان ترکی علامه قبول شد؟؟

  • با سلام
   با توجه به دفترچه منتشر شده سال ۱۳۹۷ در مقطع کاردانی به کارشناسی رشته زبان ترکی ارائه نشده است.

 6. سلام ببخشید من رشته کاردانی حرفه ایی روابط عمومی دانشگاه علمی_کاربردی درس میخونم میخواستم ببینم بعد گرفتن مدرکم امکانش هست کنکور بدم برای کارشناسی دانشگاه دولتی برم چون هرچی دفترچه رو میبینم داخلش اصلا رشتم نیست! اگه میشه رفت میشه دانشگاه هایی که میشه با اسم درسایی که برای کنکورش بابد بخونمو بگین

 7. سلام ببخشید من کاردانی حرفه ایی روابط عمومی تو دانشگاه علمی_کاربردی دارم میخونم میخواستم ببینم امکانش هست بعد از گرفتن مدرکم کنکور بدم برای کارشناسی دانشگاه دولتی برم چون جدول کارشناسی واسه ۹۷ رو که نگاه میکنم اصلا رشتم داخلش نیست اگه میشه!میشه درسایی که برای کنکور رو باید خوند رو بزارید؟!

 8. راستی تلفنتون تماس می گیریم وصل نمیشه از شهرستان چه با پیش شماره و چه بدون پیش شماره

 9. سلام
  من دیپلم فنی دارم
  کاردانی کامپیوتر گرفتم
  حدود ۵ سال است در بیمارستان دولتی به صورت شرکتی در رسته کمک پرستاری کار می کنم
  آیا می توانم در دوره کارشناسی بهداشت یا بهیاری و یا دیگر رشته های علوم پزشکی شرکت کنم؟

 10. سلام،من کاردانی ناپیوسته موسیقی دارم،و میخوام برای کارشناسی پیوسته دانشگاه هنر رشته ی خودم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم،آیا مشکلی ازجهت مشمول سربازی بودن برام پیش میاد؟

  • با سلام
   معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر میشود و شما با داشتن مدرک کاردانی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و بالاتر مجاز هستید که مجددا از معافیت تحصیلی استفاده نمایید.

 11. با سلام من مدرک معادل کاردانی علوم دامی از دانشگاه دولتی دارم , میخواستم بدونم میتونم زبان انگلیسی کاردانی به کارشناسی ازمون بدم؟

 12. سلام من کاردانی بهداشت مدارس و دارم واسه کارشناسی رشته پرستاری میتونم کنکور بدم؟

  • با سلام
   خیر ، شما نمیتوانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته پرستاری تحصیل نمایید، جهت تحصیل در رشته پرستاری باید در آزمون سراسری گروه ازمایشی تجربی شرکت نمایید.

  • یعنی هیچ راهی نداره بدون ازمون سراسری در رشته پرستاری تحصیل کرد؟

  • باسلام
   خیر داوطلبان برای تحصیل در رشته پرستاری باید در آزمون سراسری رشته تجربی شرکت کنند.

 13. سلام خسته نباشید من کاردانی نرم افزاب میخونم میشه بعد اتمام برای کارشناسی رشته آی تی رو انتخاب کنم؟ اصلا میشه شرکت کنم؟ کاردانی ناپیوسته

  • باسلام
   بله در صورت اخذ مدرک کاردانی و شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و کسب رتبه و تراز لازم ، می توانید در رشته مورد نظر تحصیل کنید و همچنین می توانید بر اساس سوابق تحصیلی در صورت ارائه رشته مد نظر را ثبت نام کنید.

 14. سلام.من با مدرک پیش دانشگاهی رفتم دانشگاه آزاد و مدرک فوق دیپلم گرفتم.الان کاردانی به کارشناسی دولتی قبول شدم.چارت درسی که گرفتم چندتا درسای کارشناسی رو من کاردانی پاس کردم.وچن تا درسای کاردانی دولتی رو پاس نکردم.میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • با سلام
   برای پیگیری شرایط تحصیلی‎تان به کارشناس آموزش گروه تحصیلی خود مراجعه نمایید.

 15. سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم و از دبیزستان و شاخه فنی و حرفه ای وارد شدم میتونم با شرکت در کنکور کارشناسی ناپیوسته در دانشکده مدیریت دانسگاه تهران ادامه بدم چون از شاخه فنی و حرفه ای هستم شک دارم بشه

  • با سلام
   شما جهت پذیرش در رشته‎های کاردانی به کارشناسی در صورت داشتن مدرک کاردانی می‎توانید در یکی از گروه‎های رشته‎های با آزمون و یا بدون آزمون انتخاب رشته نمایید.

 16. سلام من دیپلمم تجربی هست اما پیش دانشگاهی نخوندم و در حال حاضر کاردانی طراحی لباس علمی کاربردی هستم میخواستم بدونم با مدرک کاردانی ولی بدون مدرک پیش میتونم کنکور کارشناسی سراسری بدم؟

  • با سلام
   داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند در صورت داشتن مدرک کاردانی مجاز به شرکت در ازمون سراسری خواهند بود.بنابراین شما مانعی برای شرکت در ازمون نخواهید داشت.

 17. سلام خسته نباشید
  من مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  اما مدرم پیش دانشگاهیاز ندارم.
  میتونم برای کاردانی به کارشناسی پیام نور شرکت کنم؟

  • با سلام
   دانشگاه های پیام نور رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه نمیدهند.با توجه به این که دارای مدرک کاردانی هستید میتوانید از مدرک خود به جای مدرک پیش دانشگاهی استفاده کرده و در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل شوید.کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های فنی و حرفه ای،علمی و کاربردی،ازاد و برخی واحد های غیر انتفاعی ارائه می شود.

 18. سلام من کاردانی دارویاری دارم میتونم توی کنکور کاردانی به کارشناسی گرافیک شرکت کنم؟

  • با سلام
   پیش نیاز اصلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) می‎باشد و ضرورتی برای مرتبط بودن عنوان رشته کاردانی با رشته ای که داوطلب مایل به شرکت در آن است (به جز رشته های گروه علوم پزشکی) وجود ندارد.

 19. با سلام
  خسته نباشید
  من در حاله تحصیله آموزش ابتدایی تو دانشگاه آزاد هستم
  مامان بابامم فرهنگی ان
  خواستم بپرسم میشه ک کاردانی با کارشناسی آزمون بدم در بیام فرهنگیان؟
  ممنون

  • با سلام ازمون استخدامی اموزش پرورش هر چند وقت یکبار از بین فارغ التحصیلان کارشناسی برگزار میشود که شما میتوانید دراین ازمونها شرکت کنید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه