تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / نظام وظیفه / راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش 99

راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش 99

چگونه از آموزش و پرورش امریه سربازی بگیریم؟
راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از آن جا که مدت زمان سربازی تقریبا طولانی است بیشتر مشمولان خدمت سربازی به دنبال گرفتن معافیت، کسری خدمت و یا امریه ادارات، سازمان ها و ارگان های دولتی هستند. یکی از دستگاه های دولتی امریه پذیر، سازمان آموزش و پرورش می باشد. فرآیند جذب سرباز معلم سازمان آموزش و پرورش استان های مختلف برای سال جاری در اردیبهشت ماه صورت می گیرد و داوطلبان واجد شرایط جذب سرباز معلم می توانند از این فرصت استفاده کنند. به این منظور علاقه مندان می بایست مدارک لازم را آماده نمایند و به سازمان آموزش و پرورش استان محل سکونت خود مراجعه کنند تا بتوانند درخواست خود را به صورت کتبی تحویل دهند.

مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند، می توانند نسبت به دریافت امریه آموزش و پرورش اقدام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام امریه آموزش و پرورش 99

افراد مشمولی که قصد دریافت امریه سربازی وزارت آموزش و پرورش را دارند، می توانند از روز 8 اردیبشهت ماه 99، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. به این منظور داوطلبان می بایست به سازمان آموزش و پرورش استان محل سکونتشان مراجعه نمایند و درخواست کتبی و مدارک مورد نیاز را به مسئول ثبت نام ارائه دهند.

به منظور رعایت کردن عدالت در بین متقاضیان اخذ امریه آموزش و پرورش و اهمیتی که شغل معلمی دارد، داوطلبان بر اساس شرایط موثر در صلاحیت شغل معلمی، ارزیابی می شوند و امتیازی به آن ها تعلق می گیرد. سپس از میان آن ها افرادی که دارای امتیاز بالاتری باشند، برگزیده می شوند.

لازم به ذکر است که لیست افراد متقاضی و مدارک آن ها به صورت روزانه و حداکثر تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه 99 به هسته گزینش استان های مربوطه ارسال می شوند و تصمیم نهایی برای پذیرش داوطلبان، نهایتا تا روز 29 اردیبهشت ماه 99 اتخاذ می گردد.

شرایط ثبت نام طرح سرباز معلم

داوطلبانی که تاریخ اعزام آن ها 1 تیر ماه، 1 مرداد ماه و یا 1 شهریور ماه 99 باشد، در صورت داشتن شرایط زیر می توانند نسبت به ثبت نام در طرح سرباز معلم سازمان آموزش و پرورش اقدام کنند.

 • متقاضی می بایست دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت باشد.
 • رشته تحصیلی متقاضی نباید جزو رشته های مرتبط با پیراپزشکی مانند ارتوپدی، فوریت های پزشکی و … باشد.
 • متقاضی می بایست دارای مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد باشد. (دارندگان مدرک کارشناسی ارشد، از حق اولویت بیشتری برخوردار هستند.)
 • فرد مشمول باید سلامت جسمی و روحی روانی متناسب با شغل معلمی را داشته باشد.
 • متقاضیانی که از قبل، درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی داشته اند، در مهلتی که برای ثبت نام در طرح سرباز معلم دارند، می توانند نسبت به باطل کردن آن اقدام کنند. در غیر این صورت سازمان وظیفه عمومی اعزام آن ها را لغو می نماید و هم چنین اسمشان را از لیست پذیرفته شدگان امریه وزارت آموزش و پرورش خط می زند.
 • مشمولین نباید دارای سابقه کسری خدمت باشند و ملزم به ارائه تعهد در این زمینه هستند. متقاضیان در صورت کتمان کسر خدمت و تقاضای استفاده از آن در طول سال تحصیلی می بایست مبلغی را به عنوان جبران خسارت پرداخت نمایند. ضمن این که امکان ترخیص آن ها به علت استفاده از امتیاز کسر خدمت در طول سال تحصیلی وجود ندارد.
 • هنگام ثبت نام داوطلبین متاهل در طرح سرباز معلم، اطلاعات افراد تحت پوشش آن ها اعم از همسر و فرزندان اخذ می شود تا در صورت پذیرش نهایی، دفترچه درمانی برای نفراتی که تحت پوشش آن ها هستند صادر گردد.
 • بروز اشتباه در ثبت مشخصات افراد پذیرفته شده، مخصوصا کد ملی آن ها، موجب حذف داوطلبان می شود و مسئولیت این امر بر عهده اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه می باشد.
 • تمامی پذیرفته شدگان در تاریخ 1 تیر ماه 99 به مراکز آموزش نظامی، اعزام می شوند.
 • طول مدت خدمت داوطلبان در طرح سرباز معلم 2 سال می باشد.
 • لازم به ذکر است که جذب سرباز معلم ها به منظور به کارگیری آن ها در کلاس های درس و واحدهای آموزشی مناطق محروم می باشد و این افراد نمی توانند در قسمت های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان ها به فعالیت بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه آموزش و پرورش

گفتیم که داوطلبان باید درخواست کتبی خود را به همراه برخی مدارک، به مسئول ثبت نام طرح سرباز معلم تحویل دهند. این مدارک عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • تعهدنامه مربوطه
 • فرم پرسش نامه اطلاعات فردی گزینش
 • 2 قطعه عکس
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • کپی پشت و روی کارت ملی

وضعیت سرباز معلمان پس از اتمام خدمت

سوالی که برای بسیاری از مشمولین مطرح می باشد این است که آیا پس از اتمام دوره خدمت سربازی در سازمان آموزش و پرورش، امکان اشتغال آن ها در این ارگان وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که متاسفانه گذراندن دوره خدمت ضرورت در سازمان آموزش و پرورش، هیچ حقی برای داوطلب ایجاد نمی کند که بتواند در این دستگاه استخدام شود. در واقع ادامه اشتغال سرباز معلم ها پس از پایان دوره خدمت آن ها ممنوع می باشد.

متقاضیانی که علاقه مند به استخدام در این ارگان هستند، می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام آزمون آموزش و پرورش نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمایند و از این طریق شانس خود را برای اشتغال در سازمان مذکور امتحان کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام. بنده طبق شرایط تحصیلم و چون ورودی اول رشته هستم نمیتونم ۷ ترمه تموم کنم و مجبورم ۸ ترمه تموم کنم. حالا سوالم اینه ک وقتی ک ۸ ترم باید تموم کنم تا تیر ماه امتحاناتمه و دانشگاه مدرک بم نمیده. ولی گواهی بم میدن. خواستم ببینم تکلیف اینایی ک ۸ ترمه تموم میکنن میتونن برن امریه آموزش و پرورش یا نه؟؟

 2. Avatar

  سلام
  ببخشیدمن قبل ازدانشگاه چهل روز خدمت کردم الان میتونم برا امریه ثبت نام کنم؟؟

 3. Avatar

  با سلام خدمت مسؤلین وبسایت ایران مشاوره
  کارگزینی سازمان آموزش پرورش در داخل ساختمان آموزش پرورش هر شهر است یا باید به اداره آموزش پرورش استان مراجعه کرد؟

دریافت مشاوره