تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

رشته های مورد نیاز آزمون وزارت بهداشت 1401
رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401، داوطلبانی که قصد نام نویسی  در این آزمون را دارند به دنبال رشته های مورد نیاز دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و هم چنین مراکز خدمات بهداشتی درمانی می باشند تا بدانند آیا با مدرک تحصیلی خود، مجاز به شرکت در آزمون هستند یا خیر؛ متقاضیان می توانند با در نظر داشتن شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401، در مهلت تعیین شده از سوی سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. شرایط و مقررات لازم جهت شرکت در آزمون مذکور، در دفترچه راهنمای ثبت نام آن قید شده است.

هر یک از عناوین و رشته های تحصیلی مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت، دارای شرایط اختصاصی می باشند.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

داوطلبان می بایست پیش از نام نویسی، علاوه بر آگاهی از شرایط ثبت نام، از مرتبط یا غیرمرتبط بودن مدرک تحصیلی خود با رشته ها مندرج در دفترچه آزمون اطمینان حاصل نمایند و سپس اقدامات لازم از جمله پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401 را انجام دهند.

با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401 و به دلیل تنوع عناوین شغلی و تعداد بالای رشته هایی که فارغ التحصیلان آن ها می توانند در آزمون ثبت نام نمایند، امکان ذکر تمام رشته ها در مقاله مقدور نمی باشد و به همین دلیل فایل PDF آخرین دوره برگزاری که حاوی اطلاعات مذکور می باشد را جهت دانلود در کادر زیر قرار داده ایم. لینک دانلود دفترچه سال جاری نیز در زمان انتشار آن از طریق جدول زیر قابل دسترسی خواهد بود.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت

لیست رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

(جهت دریافت فایل، روی فایل کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

هر کدام از عناوین شغلی که در فایل فوق قید شده اند، در موسسات مختلف پذیرش می شوند و ممکن است یک موسسه برای شغل “حسابداری” تنها داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی حسابرسی یا مدیریت دولتی هستند را استخدام کند و یا برای عنوان شغلی “کارشناس امور پژوهشی” فقط دانش آموختگان رشته روانشناسی بالینی را آن هم تنها در مقطع کارشناسی ارشد بپذیرد. به علاوه برای برخی از مشاغل مانند “کارشناس امور پژوهشی” و “کارشناس راه و ساختمان” تنها یک موسسه نسبت به آن ها اعلام نیاز کرده است؛ از همین رو توصیه می کنیم برای آن که بدانید کدام عنوان شغلی، در چه رشته ها و چه مقاطعی در هر موسسه ارائه می شوند، حتما جداول مربوطه را که در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت درج شده اند، به دقت مطالعه نمایید.

علاوه بر ثبت کد شغل محل در این جداول، شرایط اختصاصی هر یک از رشته های شغلی نیز ارائه شده اند. برای مثال بسیاری از مشاغل علاوه بر مصاحبه، نیازمند به سپردن تعهد محضری، مبنی بر خدمت به مدت مشخص در محل تعیین شده می باشند و یا اگر پذیرش در مقطع ارشد صورت می گیرد، مرتبط بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است. بنابراین لازم است که حتما پیش از ثبت نام و واریز هزینه آزمون، نسبت به مطالعه دفترچه و آگاهی از شرایط اختصاصی مشاغل و رشته های مورد نیاز اقدام نمایید.

نکات مهم در ارتباط با آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

 • دارندگان مدرک تحصیلی معادل در رشته های تحصیلی مندرج در فایل فوق، مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت نمی باشند. از طرفی داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط بالاتر از مقاطع اعلام شده هستند، اجازه شرکت در آزمون را نخواهند داشت. توجه داشته باشید که ملاک تعیین مرتبط بودن یا نبودن مقطع و رشته تحصیلی، طرح طبقه بندی مشاغل مورد عمل دانشگاه می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی مقاطع بالاتر غیرمرتبط با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل مندرج در دفترچه می باشند، در بدو استخدام می بایست به شکل محضری متعهد شوند که درخواستی مبنی بر اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدام نخواهند داشت.ّ
 • داوطلبانی مجاز به ثبت نام می باشند که مدرک تحصیلی (رشته، گرایش و مقطع تحصیلی) آن ها با عناوین مدرک تحصیلی (رشته، گرایش و مقطع تحصیلی) مندرج در شرایط اختصاصی مشاغل یکسان باشد. همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (رشته، گرایش و مقطع تحصیلی) داوطلب می بایست در متن گواهی موقت و یا مدرک وی درج شده باشد.
 • در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی، گرایش تعیین شده باشد، صرفا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش می توانند ثبت نام نمایند و در غیر این صورت، دانش آموختگان کلیه گرایش های آن رشته می توانند در آزمون شرکت کنند.
 • ارائه هر گونه گواهی از مراجع مختلف مبنی بر تطابق رشته ها و گرایش های تحصیلی با رشته ها و گرایش های مندرج در دفترچه قابل قبول نبوده و تنها عین عنوان رشته و گرایش ملاک عمل می باشد.
 • چنانچه در مرحله بررسی مدارک محرز شود که داوطلبی واجد شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام نمی باشد، از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهد شد و حق هیچ گونه اعتراضی نیز نخواهد داشت.

در آخر لازم است بدانید هر یک از شغل هایی که دارای مصاحبه می باشند، نوع و محتوای مصاحبه، توسط هر موسسه تعیین و در جداول موجود در دفترچه ثبت نام که حاوی شرایط اختصاصی مشاغل مختلف هستند، قید شده است. داوطلبانی که نسبت به انتخاب مشاغل دارای مصاحبه اقدام کرده اند، پس از کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی و اعمال سهمیه های قانونی، به میزان چند برابر ظرفیت هر شغل محل به منظور بررسی مدارک دعوت می شوند و در صورت تایید مدارک، اقدامات لازم جهت برگزاری مصاحبه انجام خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- زمان اعلام رشته های شغلی ارائه شده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401 به چه صورت است؟

در حال حاضر زمان آن مشخص نشده است؛ شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اسرع وقت از تاریخ دقیق آن مطلع شوید.

2- از چه طریقی می توان رشته های شغلی ارائه شده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401 را مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و همچنین فایل پی دی اف موجود در این مقاله رشته های ارائه شده را دریافت نمایید.

3- آیا مطابقت رشته تحصیلی داوطلبان با رشته شغلی انتخابی در آزمون، از شروط استخدام در وزارت بهداشت 1401 می باشد؟

بله، یکی از شروط استخدام وزارت بهداشت، مطابقت رشته تحصیلی داوطلبان با رشته شغلی انتخابی در آزمون، می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵ نظر

 1. سلام من لیسانس ایمنی صنعتی و محیط کار دارم میتونم ازمون وزارت بهداشت ۱۴۰۱برای بهداشت حرفهدای ثبت نام کنم؟

 2. سلام، آیا مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی هم میگیرن

  • با سلام، مطابق با سنوات گذشته، شما می بایست وضعیت مدرک تحصیلی خود را از دفترچه ی راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بررسی نمائید و در صورت مرتبط بودن رشته شما با رشته مورد نظر، محدودیتی بابت نام نویسی نخواهید داشت.

 3. فرشاد دودکانلوی میلان

  سلام ببخشید من با مدرک دیپلم میتونم در آزمون بهداشت شرکت کنم

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی