9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

رشته های مورد نیاز آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401
رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

به منظور ارتقای فرهنگ مالیاتی پرداخت کنندگان مالیات و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای صحیح در امور مربوطه برای مراجعه به ادارات و مراجع، نهادی به نام “جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران” تاسیس شده است تا با پذیرش افراد ذی صلاح در این زمینه فعالیت نماید.

 لذا در هر دوره بر حسب نیاز، سازمان مربوطه زمان ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401را برای علاقه مندانی که مایل به شرکت در این آزمون می باشند، تعیین می نماید. داوطلبان می بایست از تمامی شرایط ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از جمله رشته های مورد نیاز این آزمون باخبر شوند و در صورت واجد شرایط بودن، روند ثبت نام خود را آغاز کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی رشته های مورد نیاز جهت شرکت آزمون مذکور و همچنین شرایط اختصاصی متناسب با آن ها بپردازیم.

ملاک تاریخ فارغ التحصیلی داوطلبان شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال جاری، روز 22 مهر ماه 1401 تعیین شده است.

رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

بدیهی است که ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی نیز مانند هر آزمون دیگری منوط به برخورداری از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. لذا دانش آموختگان مقطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های زیر می بایست پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 1401 آخرین مدرک تحصیلی مرتبط خود را هنگام نام نویسی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری نمایند.

  • امور مالی و مالیاتی
  • حسابداری
  • حسابرسی
  • اقتصادی
  • بازرگانی
  • حقوق
  • مدیریت (در گرایش های مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی)

لازم به ذکر است که کلیه داوطلبان شرکت در آزمون مذکور باید حداکثر تا روز 22 مهر ماه سال جاری فارغ التحصیل شده باشند.

آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران دارای 100 امتیاز می باشد که میزان امتیاز هر یک از مباحث سوالات این آزمون در جدول زیر ذکر شده است. توجه داشته باشید که داوطلبان برای قبولی در این آزمون باید حدنصاب لازم یعنی حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند، مشروط بر آن که امتیاز قانون مالیات‌ های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از 30 امتیاز نباشد.

جدول امتیازات سوالات آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401
نوع سوالات میزان امتیاز 
قانون مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده60 امتیاز
حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی15 امتیاز
حسابداری و حسابرسی10 امتیاز
قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه15 امتیاز

سایر شرایط اختصاصی متناسب با رشته های آزمون ورودی جامعه مشاوران مالیاتی ایران 1401

علاوه بر مدارک تحصیلی عنوان شده در بخش قبل، داشتن حداقل 10 سال سابقه اشتغال به صورت تمام وقت در هر یک از رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، حقوقی، مالی، محاسباتی و یا تدریس در حوزه امور مالیاتی، مالی، محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی از ملزومات شرکت در آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران می باشند.

همچنین لازم است متقاضیان با تکمیل و بارگذاری فرم “نداشتن رابطه استخدامی با دستگاه های اجرایی” در سایت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی، عدم برخورداری خود از رابطه استخدام رسمی و غیررسمی یا دائم و موقت با دستگاه اجرایی را نشان دهند.

شایان ذکر است در صورتی که داوطلبی بدون در نظر گرفتن شرایط و مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی اقدام نماید و سپس محرز گردد که وی واجد شرایط شرکت در این آزمون نبوده است، از حضور در ادامه فرآیند استخدام محروم می گردد. توجه داشته باشید که بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در سایت سازمان سنجش آموزش کشور از جمله الزامات تکمیل فرآیند نام نویسی می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- برای شرکت در آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ۱۴۰۱، چه مدرک تحصیلی مورد نیاز است؟

تنها افراد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر با توجه به رشته های مورد نیاز این آزمون، مجاز به ثبت نام هستند.

2- رشته های مورد نیاز ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران چیست؟

داوطلبان باید فارغ التحصیل مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی، بازرگانی، اقتصادی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی) باشند.

3- داوطلبان آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران، تا چه تاریخی باید فارغ التحصیل شده باشند؟

ملاک تاریخ فارغ التحصیلی متقاضیان، 22 مهر ماه سال ۱۴۰۱ است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی