تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

شرایط اختصاصی آزمون ورودی مشاوران رسمی مالیاتی 99
رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99

به منظور ارتقاء فرهنگ مالیاتی پرداخت کنندگان مالیات و ارائه خدمات مشاوره ای صحیح در امور مالیاتی و همچنین ارائه خدمات نمایندگی مورد نیاز آن ها برای مراجعه به ادارات و مراجع، نهادی به نام “جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران” تاسیس شده است تا با پذیرش افراد ذی صلاح در این باره فعالیت نماید.

 لذا در هر دوره بر حسب نیاز، سازمان مربوطه زمان ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99 را برای علاقه مندانی که مایل به شرکت در این آزمون می باشند، تعیین می نماید. داوطلبان می بایست از تمامی شرایط ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99 باخبر شوند و در صورت واجد شرایط بودن، روند ثبت نام خود را آغاز کنند. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره، از زمان دقیق ثبت نام این آزمون با خبر شوید.

تنها افراد دارای مدرک تحصیلی مرتبط با رشته های اعلام شده توسط سازمان مربوطه، می توانند در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران شرکت نمایند.

رشته های مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99

بدیهی است که ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی نیز مانند هر آزمون دیگری منوط به داشتن یک سری شرایط و اطلاعات در بعضی از زمینه هاست. لذا دانش آموختگان مقطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر می بایست پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 99 آخرین مدرک تحصیلی مرتبط را هنگام نام نویسی در این آزمون، در سایت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران بارگذاری نمایند. رشته های مرتبط به آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ایران شامل موارد ذیل هستند:

  • امور مالی و مالیاتی
  • حسابداری
  • حسابرسی
  • اقتصادی
  • بازرگانی
  • حقوقی
  • مدیریت (در گرایش های مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی)

متقاضیان پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 99، می توانند در آزمون مذکور شرکت نمایند اما لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در این آزمون باید حداکثر تا 18 خرداد 99 فارغ التحصیل شده باشند.

آزمون دارای 100 امتیاز می باشد که میزان امتیاز سوالات مختلف آن در جدول زیر ذکر شده است. توجه داشته باشید که داوطلبان برای قبولی در این آزمون باید حدنصاب لازم یعنی حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند، مشروط بر آن که امتیاز قانون مالیات‌ های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از 30 امتیاز نباشد.

جدول امتیازات سوالات آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 99
نوع سوالات  میزان امتیاز 
قانون مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده 60 امتیاز
حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی 15 امتیاز
حسابداری و حسابرسی 10 امتیاز
قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه 15 امتیاز

سایر شرایط اختصاصی متناسب با رشته های آزمون ورودی جامعه مشاوران مالیاتی ایران 99

چند روز قبل از اعلام زمان برگزاری آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 99، کارت ورود به جلسه بر روی درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس متقاضیان قرار می گیرد و پس از آن اعلام نتایج آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99 در تاریخ مقرر شده توسط سازمان مجری و در دو مرحله اولیه و نهایی انجام خواهد گرفت. در صورت قبولی در اعلام نتایج اولیه آزمون داوطلب به مصاحبه حضوری دعوت خواهد شد.

در روز مصاحبه، تمام مدارک سوابق شغلی و مدارک تحصیلی در رشته های مذکور به صورت حضوری از داوطلب اخذ خواهد شد. لذا از صحت مدارک ارسال شده در سامانه مربوط، اطمینان کافی را داشته باشید. نتایج مصاحبه و بررسی مدارک، تحت عنوان اعلام نتایج نهایی از طریق سامانه مجری در دسترس خواهد بود.

علاوه بر مدارک فوق الذکر، داشتن حداقل 10 سال سابقه اشتغال به صورت تمام وقت، در هریک از رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، حقوقی، مالی، محاسباتی و یا تدریس امور مالیاتی، مالی، محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی از ملزومات شرکت در این آزمون می باشند.

همچنین لازم است متقاضیان با پرکردن و بارگذاری فرم “نداشتن رابطه استخدامی با دستگاه های اجرایی”، عدم برخورداری خود از رابطه استخدام رسمی و غیررسمی یا دائم و موقت با دستگاه اجرایی را نشان دهند.

قابل ذکر است که تمدید مهلت ثبت نام آزمون ورودی مشاوران رسمی مالیاتی 99 برای داوطلبان وجود دارد پس در صورتی که افراد موفق به نام نویسی در زمان مقرر نشوند، می توانند از این فرصت زمانی که سازمان سنجش برای آن ها فراهم کرده استفاده نمایند و در بازه زمانی مشخص در این آزمون ثبت نام نمایند اما با این حال ضروری است که شرکت کنندگان تمامی مشخصات خواسته شده در تقاضانامه اینترنتی را به صورت کامل و با نهایت دقت ثبت کنند و آن را به امید اصلاح در زمان تمدید نام نویسی آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99 به تعویق نیندازند.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 99، چه مدرک تحصیلی باید داشته باشند؟

افراد جهت ثبت نام در این آزمون بایستی مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر با توجه به رشته های مذکور در این مقاله را داشته باشند.

2- آزمون جامعه مشاوران مالیاتی در چند مرحله انجام می گیرد؟

این آزمون شامل دو مرحله اولیه و نهایی می شود که داوطلبان در صورت قبولی در آزمون کتبی، به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

3- داوطلبان آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی برای سال 99، تا چه تاریخی بایستی فارغ التحصیل شده باشند؟

متقاضیان شرکت در این آزمون باید حداکثر تا 18 خرداد 99 فارغ التحصیل شده باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی