جمعه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری استخدامی آموزش و پرورش 99
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

یکی از آزمون هایی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. به دلیل با ارزش بودن جایگاه معلمان در جامعه، شاهد گرایش بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف برای تدریس در مدارس هستیم. این آزمون در برخی از دوره ها همزمان با آزمون استخدامی سایر دستگاه های اجرایی کشور و در برخی مواقع به صورت جداگانه برگزار می شود که در دوره های اخیر، همزمان با دستگاه های اجرایی بوده است.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای هشتمین نوبت در روز 9 آبان ماه 99 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به منظور تامین نیروی مورد نظر در حوزه تعلیم و تربیت با توجه به نیاز استان های مختلف، چندین سال است که به طور هماهنگ و مشترک با آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی در سراسر کشور برگزار می شود و عهده دار برپایی آن سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. افرادی که علاقه دارند به عنوان معلم به استخدام وزارت آموزش و پرورش در بیایند، می بایست پس از ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، از تاریخ برگزاری آن مطلع باشند تا در فرصت تعیین شده نسبت به انجام اقدامات لازم برای شرکت در آزمون از جمله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش خود اقدام نموده و با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون با مشکل مواجه نشوند. آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری در روز جمعه 9 آبان ماه 99 اجرا خواهد شد.

نکات مربوط به برگزاری آزمون

 • حضور داوطلبان نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
 • آوردن وسایل اضافی نظیر کتاب، جزوه، ماشین حساب و .. ممنوع می باشد.
 • ورود همراهان داوطلبان به محل برگزاری آزمون امکان پذیر نیست.

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه همه داوطلبان در سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش قرار داده می شود و داوطلبان باید با مراجعه به این سامانه، از کارت خود پرینت تهیه کرده و در جلسه امتحان با خود به همراه داشته باشند. بر این اساس، امکان دریافت کارت آزمون استخدامی آمورش و پرورش برای شرکت کنندگان در روز سه شنبه 6 شهریور 99 فراهم خواهد شد. مندرجات کارت ورود به جلسه داوطلب شامل اطلاعات شخصی او، زمان و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون می باشد که ملاک تعیین حوزه امتحانی متقاضی، در حین ثبت نام توسط وی تعیین می شود. این کارت را می توان طی اقدامات زیر مشاهده و دریافت نمود.

 • ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” از منوی موجود در سمت راست صفحه
 •  کلیک بر روی لینک فعال “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش”
 • وارد شدن به صفحه کاربری خود با ثبت اطلاعات خواسته شده
 • دریافت نسخه چاپی کارت ورود به جلسه

مواد امتحانی و جزئیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش در قالب دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی ارائه می شوند. سوالات عمومی برای همه داوطلبان مشترک است ولی سوالات تخصصی آن ها با توجه به عنوان شغلی انتخابی، متفاوت می باشد.

سوالات عمومی

برای پاسخگویی داوطلبان به سوالات بخش عمومی آزمون، مطالعه و تسلط بر مباحث عمومی کتاب های درسی دبیرستان، می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد.

 • فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
 • ریاضی و آمار مقدماتی
 • زبان و ادبیات فارسی
 • معارف اسلامی
 • زبان انگلیسی عمومی
 • اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 • هوش و توانمندی های عمومی

سوالات تخصصی

با توجه به این که سوالات تخصصی هر داوطلب با توجه به عنوان شغلی که انتخاب می کند، متفاوت است و این که تعداد رشته های امتحانی بسیار زیاد می باشند، در مطلب منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش به ذکر مواد بخش تخصصی آزمون می پردازیم.

تذکر: تمامی سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب (1) می باشند. ضمنا به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

چند هفته پس از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر خواهد شد و داوطلبانی که با توجه به کارنامه خود، دارای حدنصاب نمره لازم باشند، برای حضور در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت خواهند شد. بنابراین پذیرش در آزمون استخدامی آموزش پرورش منوط به موفقیت در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه است. پذیرفته شدگان نهایی توسط سایت سازمان سنجش اعلام می شوند که باید با مراجعه به سایت دانشگاه فرهنگیان، نسبت به ثبت نام خود در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99 چه زمانی برگزار خواهد شد؟

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری در روز جمعه 9 آبان ماه 99 اجرا خواهد شد.

2- کارت ورود به جلسه این آزمون چگونه و چه زمانی قابل دریافت می باشد؟

سامانه دریافت به کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در روز سه شنبه 6 آبان ماه 99 فعال می شود.

3- آزمون استخدامی آموزش و پرورش از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

این آمون از دو بخش سوالات عمومی و تخصصی تشکیل شده است که بخش عمومی برای همه داوطلبان یکسان بوده اما سوالات بخش تخصصی هر شرکت کننده با توجه به شغل انتخابی متفاوت می باشد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  با سلام میخواستم بدونم توی ازمون استخدامی اموزش و پرورش میشه با ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت یا ارشد میکروب شناسی پزشکی وزارت بهداشت برای دبیری شیمی و زیست و علوم تجربی شرکت کرد؟؟یا حتما مدرک وزارت علوم باید باشه؟

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی