یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان و نحوه برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از آزمون هایی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. به دلیل با ارزش بودن جایگاه معلمان در جامعه ، شاهد گرایش بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف برای تدریس در مدارس هستیم. تا سال های گذشته آزمون استخدامی آموزش و پرورش همزمان با آزمون استخدامی سایر دستگاه های متمرکز اجرایی کشور برگزار می شد ولی به دلیل آنکه در سال جاری آزمون دستگاه های متمرکز اجرایی به صورت جداگانه برگزار شد ، بنابراین آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز جدا از سایر آزمون ها برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تیرماه می باشد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98

آزمون استخدامی آموزش و پرورش چند هفته پس از پایان مراحل ثبت نام برگزار می شود و با توجه به اینکه در سال گذشته این آزمون در 15 تیرماه برگزار شد ، چنانچه امسال نیز جذب نیرو برای این سازمان انجام گیرد این احتمال وجود دارد که زمان برگزاری آن در تابستان سال جاری باشد. در زمان برگزاری این آزمون ، رعایت نکات زیر برای حضور در جلسه امتحان الزامی می باشد.

 • حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
 • از آوردن وسایل اضافی نظیر کتاب ، جزوه ، ماشین حساب و .. خودداری کنید.
 • از ورود همراهان داوطلبان به محل برگزاری آزمون جلوگیری می شود.

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98

3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون ، کارت ورود به جلسه همه ی داوطلبان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود و داوطلبان باید با مراجعه به این سایت ، از کارت خود پرینت تهیه نمایند. در کارت ورود به جلسه اطلاعات شخصی داوطلب و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی آن ها می باشد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

 • ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی کلیک نمایید.
 • پس از ورود به صفحه اختصاصی آزمون استخدامی ، بر روی لینک فعال شده “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش” کلیک کنید.
 • حال با وارد کردن اطلاعات خود (نام ، نام خانوادگی ، شماره پرونده ، کدپیگیری ثبت نام و …) از کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش پرینت تهیه نمایید.

مواد امتحانی و جزئیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98

سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی قرار داده شده است. سوالات عمومی برای همه رشته ها مشترک می باشد ولی سوالات تخصصی با توجه به نوع رشته داوطلب ، متفاوت است.

سوالات عمومی

 • فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
 • ریاضی و آمار مقدماتی
 • زبان و ادبیات فارسی
 • معارف اسلامی
 • زبان انگلیسی عمومی
 • اطلاعات عمومی ، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 • هوش و توانمندی های عمومی

سوالات تخصصی

سوالات تخصصی هر داوطلب با توجه به نوع رشته تحصیلی او متفاوت می باشد و با توجه به آنکه تعداد رشته ها بسیار زیاد است همه ی آن ها ، در مطلب منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش جمع آوری شده است که می توانید با کلیک بر روی لینک از آن ها اطلاع یابید.

پس از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، نتایج در مرداد ماه منتشر خواهد شد و داوطلبانی که با توجه به کارنامه خود ، دارای حد نصاب لازم باشند برای حضور در  مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت خواهند شد. بنابراین پذیرش در آزمون استخدامی آموزش پرورش منوط به موفقیت در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه می باشد. پذیرفته شدگان نهایی توسط سایت سازمان سنجش اعلام خواهند شد که این دسته از داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه فرهنگیان ، ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  با سلام میخواستم بدونم توی ازمون استخدامی اموزش و پرورش میشه با ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت یا ارشد میکروب شناسی پزشکی وزارت بهداشت برای دبیری شیمی و زیست و علوم تجربی شرکت کرد؟؟یا حتما مدرک وزارت علوم باید باشه؟

دریافت مشاوره