دوشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از آزمون هایی که در سال های اخیر بسیار مورد نوجه قرار گرفته است آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. به دلیل با ارزش بودن جایگاه معلمان در جامعه، شاهد گرایش بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف برای تدریس در مدارس هستیم. معمولا آموزش پرورش به سه گونه نسبت به جذب معلمان اقدام می نماید:

  1. یکی از شیوه های تامین معلم برای مدارس جذب، فارغ التحصیلان دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم می باشد.
  2. روش دیگری که آموزش و پرورش برای جذب معلم انجام می دهد، برگزاری آزمون استخدامی می باشد که در ادامه بحث برای شما عزیزان بیشتر توضیح خواهیم داد.
  3. آموزش پرورش زمانی که با کمبود معلم در منطق محروم و دور افتاده مواجه می شود اقدام به جذب نیرو از طریق سازمان نظام وظیفه می نماید و معلمانی را با عنوان سرباز معلم برای تدریس در مناطق دور افتاده استخدام می کند که هم از استعداد فرد سرباز برای تدریس استفاده شود و هم با کمبود معلم در این مناطق مواجه نشود.

تلاش ما این است در ادامه این مطلب شما را در جریان زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97 و همچنین شرایط استخدام قرار دهیم همچنین برای آگاهی بیشتر می توانید با مشاوره تحصیلی ما در مرکزایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دستگاه های اجرایی ادغام شده است و به صورت مشترک و همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

آموزش و پرورش برای جذب نیرو جهت تدریس در مدارس برای پنجمین بار اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی جلسات مختلفی که برگزار شد مشخص گردید. در تصمیمات اولیه قرار بود  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در فروردین ماه منتشر گردد اما با توجه به اختلاف نظراتی که وجود داشت در نهایت دفترچه در 22 اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفت و داوطلبان علاقمند از تاریخ 23 / 2 / 97 الی 31 / 2 / 97 نسبت به  ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اقدام نموده اند. آزمون استخدامی آموزش و پرورش در 15 تیر ماه 97 برگزار خواهد شد. داوطلبان باید دقت داشته باشند که چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت مربوطه مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. همراه داشتن کارت شناسایی ( کارت ملی ) و کارت ورود به جلسه الزامی می باشد.

نکته مهم= آزمون استخدامی به صورت متشترک و همزمان با آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش با چه ارگان هایی متشرک خواهد بود؟ این آزمون به صورت مشترک با ارگان های:  سازمان شیلات کشور، سازمان بیمه سلامت، سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان دامپزشکی کشور، وزارت راه و شهرسازی،  وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد. 

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

در این بند از مقاله اطلاعاتی در زمینه منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار خواهیم داد. معمولا آزمون استخدامی به صورت چهار گزینه ای انجام می شود. سوالات آزمون استخدامی در 2 دفترچه در اختیار داوطلب قرار می گیرد وبه دو بخش تقسیم می شود:

سوالات عمومی                سوالات تخصصی

سوالات عمومی= سوالات عمومی شامل الف) ریاضی و آمار مقدماتی – ب) زبان و ادبیات فارسی – ج) معارف اسلامی – د) زبان انگلیسی عمومی – ه) هوش و توانمندی‌های عمومی – خ) ﻓﻨّﺎوری اﻃﻼﻋﺎت که همان ﻣﻬﺎرتﻫﺎی ﻫﻔﺘﮕﺎﻧﻪ ICDL می باشد – ف) اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی می باشد.

سوالات تخصصی= سوالات تخصصی هر داوطلب بر اساس رشته تحصیلی او می باشد.

نکته مهم = ضریب تخصص یافته به هر یک از سوالات ( عمومی – تخصصی ) یک می باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 97

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشند. نکته مهمی که باید ذکر کرد این است، هنوز زمان دقیقی برای اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص نشده است به محض منتشر شدن زمان اعلام نتایج این صفحه به روز رسانی خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. با سلام میخواستم بدونم توی ازمون استخدامی اموزش و پرورش میشه با ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت یا ارشد میکروب شناسی پزشکی وزارت بهداشت برای دبیری شیمی و زیست و علوم تجربی شرکت کرد؟؟یا حتما مدرک وزارت علوم باید باشه؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید