9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

تاریخ برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

آزمون استخدامی هر ساله به منظور جذب نیروی انسانی مورد نیاز ارگاه های دولتی برگزار می شود که به واسطه آن، افراد واجد شرایط ثبت نام استخدامی دستگاه های اجرایی می توانند بسته به نوع مدرک تحصیلی خود، نسبت به ثبت نام در یکی از شغل محل های مندرج در دفترچه راهنمای مربوطه اقدام نمایند. معمولا زمان برگزاری این آزمون، حدود دو ماه پس از اتمام مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در نظر گرفته می شود که در این مقاله قصد داریم به جزئیاتی در خصوص این مبحث بپردازیم.

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۲ در تاریخ 12 خرداد ماه در مراکز استان برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

همان طور می دانید، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی هر ساله برای متقاضیان برگزار می شود. مطابق با تصمیمات گرفته شده مجوز استخدام رسمی 107 هزار نیرو در سال 1402 صادر و زمان نام نویسی آزمون معین گشته است. بنابراین داوطلبانی که نسبت به روند ثبت نام و تکمیل فرم تقاضانامه خود اقدام کرده باشند، می بایست در روز جمعه مورخ 12 خرداد ماه ۱۴۰۲ در جلسه آزمون کتبی حضور به عمل آورند. لازم به ذکر می باشد که عدم شرکت در جلسه به منزله انصراف داوطلبان از روند استخدام خواهد بود.

مواد و منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

برای آن که بتوانید به آمادگی لازم جهت رقابت با دیگر شرکت کنندگان آزمون استخدامی دست پیدا کنید؛ ابتدا می بایست از مواد و منابع این آزمون که جزئیات آن در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ذکر شده است، مطلع شده و پس از آن به مطالعه منابع متناسب با هر یک از این مواد امتحانی بپردازید. لازم است بدانید مواد و منابع آزمون استخدامی به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که با مطالعه ادامه مقاله می توانید اطلاعات لازم در این خصوص را به دست آوردید.

مواد آزمون

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شامل سوالات تخصصی و عمومی است اما این فرآیند جذب از عناوین شغلی مختلفی برخودار می باشد. به همین جهت سوالات تخصصی هر عنوان شغلی به صورت مجزا برای داوطلبان طراحی می شود. از آن جایی که سوالات عمومی برای تمامی شغل به طور یکسان می باشد، شما می توانید مواد عمومی را همراه با مباحث تعیین شده درجدول زیر مشاهده نمایید.البته در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص مواد آزمون ۱۴۰۲ در دسترس نبوه و در صورت تغییر، مقاله بروز خواهد شد.

مواد عمومی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
معارف اسلامی
زبان و ادبیات فارسی
آشنایی با قوانین و مقررات اداری
معلومات عمومی
زبان انگلیسی عمومی
هوش و توانمندی های ذهنی
فناوری اطلاعات

منابع آزمون

طبیعتا منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی نیز دارای سه دسته عمومی، تخصصی و اختصاصی می باشد که هر کدام، از منبع برگزیده مخصوص به خود بهره مند است. شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از لینک های مندرج در جدول زیر به لیست بهترین منابع جمع آوری شده توسط کارشناسان دسترسی یابید.

منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲
مشاهده منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
(برای آشنایی با منابع این آزمون، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

یکی از موارد مهمی که متقاضیان برای شرکت در این آزمون باید به آن توجه داشته باشند، دریافت و به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی است. کارت ورود به جسله یک مدرک شناسایی برای داوطلبان محسوب می شود که گزیده ای از اطلاعات مهم بر روی آن درج شده است. کارت مذکور از تاریخ 9 خرداد ۱۴۰۲ به منظور مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir قرار می گیرد.

متقاضیان توجه داشته باشند که در صورت عدم داشتن کارت ورود به جلسه، امکان شرکت در آزمون از آن ها سلب خواهد شد. به طور کلی اطلاع مندرج بر روی کارت آزمون به شرح موارد زیر می باشد:

 • نام و نام خانوادگی داوطلب
 • شماره شناسنامه
 • شماره داوطلبی
 • ساعت و محل برگزاری آزمون
 • حوزه امتحانی
 • عنوان شغلی انتخابی
 • نام دستگاه اجرایی

زمان دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه اجرایی در 9 خرداد 1402 قابل دریافت از سایت ثبت نام می باشد. از آنجایی که همیشه احتمال به تعویق افتادن تاریخ ها نیز وجود دارد با دنبال کردن پیج اینستاگرام آزمون های استخدامی در اسرع وقت از اخبار مربوطه مطلع خواهید شد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

داوطلبان می بایست توجه کنند که سایت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه اجرایی در سال ۱۴۰۲ تغییر پیدا کرده و روند دریافت آن به روش زیر می باشد.

 • به سایت جهاد کشاورزی به نشانی hrtc.ir مراجعه نموده و از کادر «دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور» بر روی آیکون “وودد به پروفایل” را انتخاب نمایید.

مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستگاه های اجرایی 1402

 • در این مرحله لازم است کدملی و کد رهگیری را وارد کرده و کلید “ورود به پروفایل” را بفشارید.

مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستگاه های اجرایی 1402

 • در آخرین قسمت نیز با کلیک بر دکمه کارت ورود به جلسه و سپس چاپ کارت، کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت خواهید کرد.

آدرس باجه های رفع نقص

در صورت وجود مغایرت اطلاعات هویتی و ثبت نامی بر روی کارت شرکت در جلسه، بایستی هر چه سریع تر اقدامات لازم جهت اصلاح آن را انجام دهید. تصحیح اطلاعات به دو روش اینترنتی و حضوری با توجه مغایرت موجود، انجام می شود.

در روش اینترنتی باید به سایت hrtc.ir مراجعه نمایید و از آیکون “ویرایش اطلاعات ثبت نام” اقدام به برطرف نمودن مشکل خود کنید، اما بعضی از اطلاعات نظیر عکس داوطلب، شماره داوطلبی نیاز به مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص دارند. از آن جایی که هنوز هیچ اطلاعیه در رابطه با زمان ثبت نام و یا انتشار کارت در دسترس نمی باشد به محض اطلاع از آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی 1402 این مقاله به روز رسانی می شود.

محل برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی یکی از آزمون هایی است که در سراسر کشور برگزار می شود. به همین علت سازمان جهاد دانشگاهی برای برگزاری آن یک فایل چند صفحه ای، تحت عنوان شهرستان های محل برگزاری در اختیار متقاضیان قرار می دهد. علاقه مندان به شرکت در این فرآیند استخدامی، پس از ثبت نام می بایست اقدامات لازم جهت اطلاع یافتن از محل برگزاری آزمون را باتوجه به آدرس شهر و محل سکونت خود انجام دهند. طبق اطلاعات مذکور در دفترچه استخدامی قرار بر این است که آزمون مورد نظر در مرکز هر استان برگزار گردد.

نکات مربوط به شرایط برگزاری آزمون دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲

 1. همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل شناسنامه و کارت ملی از الزامات محسوب می شود.
 2. داوطلبان می بایست با آمادگی کامل اعم از همراه داشتن چند مداد سیاه نرم پررنگ، یک سنجاق، تراش و مدادّ پاکن در جلسه آزمون حضور یابند.
 3. همراه داشتن هرگونه تلفن همراه، ساعت هوشمند، پیجر، دستنبند هوشمند، ماشین حساب هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، یادداشت و نظیر این ها در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود و مطابق با قوانین در نظر گرفته با متخلفین برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است که این آزمون مانند بسیاری از آزمون های استخدامی دیگر شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری می باشد و از افرادی دعوت به مصاحبه آزمون استخدامی ۱۴۰۲ می شود که موفق به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند. پس برای ورود به مرحله دوم می توانید علاوه بر مطالعه منابع، نمونه سوالات آزمون استخدامی را نیز جهت آشنایی بیشتر با شیوه طراحی سوالات مورد مطالعه قرار دهید. به منظور دریافت نمونه سوالات فوق می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۲ در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

این آزمون در ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ در مراکز استان ها برگزار خواهد شد.

2- چه زمانی می توان کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی را دریافت کرد؟

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی از 9 خرداد ۱۴۰۲ به منظور مشاهده و پرینت در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- چطور می توان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه اجرایی اقدام کرد؟

این کارت به صورت اینترنتی از طریق سایت جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.lr متشر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۹ نظر
 1. سلام من مقیم چابهارم اما گفتین امتحان مراکز استان برگذار میشه یعنی تو استان سیستان و بلوچستان باید تو شهر زاهدان امتحان بدم؟؟؟

  • با سلام و درود، به احتمال فراوان حوز برگزاری در زاهدان باشد.
   بر روی کارت ورود به جلسه شما ادرس حوزه برگزاری آزمون نوشته میشود.

 2. باسلام بنده ۳۵سال سن دارم ودیپلم کاردانش دارم میتونم تو آزمون دستگاه های اجرایی کشور شرکت کنم .راستی فرزند جانباز ۳۰درصد هستم وسهمیه جانبازی دارم تاثیری توازمون داره یا نه راهنماییم کنید ممنون

  • با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه ها از سوی آموزش و پرورش، پذیرش معمولا با مدرک کارشناسی و بالاتر می باشد.

 3. فرزاد عبدالهی ارپناهی

  باسلام
  ببخشید آموزش و پرورش از فارغ التحصیلان رشته مدیریت مثلا دولتی یا بازرگانی جذب می کنه یعنی مجاز ب آزمون هستند

  • با سلام طبق آخرین اطلاعیه ایی که آموزش و پرورش منتشر شده بود از رشته های مدیریتی پذیرش نداشت.

 4. سلام وقت بخیر آیا میشه الان برای آزمون استخدام ۳۱تیرماه ثبت نام کرد؟

  • با سلام، خیر در حال حاضر امکان ثبت نام مجدد برای آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی وجود ندارد.

 5. سلام وزارت نیرو در آزمون استخدامی تیر ماه ۱۴۰۱ اعلام نیاز نکرده بود. آیا در نیمه دوم سال جاری آزمون استخدامی دستگاه اجرایی هست و اگر باشه آیا وزارت نیرو جز سازمان ها شرکت کننده در این آزمون می باشه. با تشکر

 6. سلام. دوستان تاریخ دقیق ازمون دستگاه اجرایی، ۳۱ تیر هست؟
  امکان تعویق وجود نداره؟

 7. سلام میخواستم بدونم اگر از آزمون کتبی قبول بشم و بعدا پشیمون بشم نخوام استخدام بشم مشکلی پیش میاد ؟
  ینی امکان انصراف وجود داره بعدا؟

  • با سلام و درود، در صورت تمایل می توانید نسبت به شرکت در سایر مراحل گزینش اقدام ننمایید تا قبولی شما به طور کلی لغو شود.

 8. سلام آیا امکان شرکت در آزمون استخدامی جهاد کشاورزی که تیر ماه برگزار میشود وجود دارد؟

  • با سلام، زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی گذشته و امکان ثبت نام مجدد وجود ندارد.

 9. سلام آیا امکان ثبت نام در آزمون استخدامی ۱۴۰۱ وجود دارد یا خیر؟

 10. باسلام میخواستم بدونم واسه ازمون استخدامی دستگاه اجرایی حوزه امتحانی فقط در استان ها برگزارمیشود یا شهرستانها هم برگزار میشه؟

 11. باسلام میخواستم بدونم آزمون استخدامی دستگاه اجرایی ۱۴۰۱ فقط دراستان ها برگزار میشود یا در شهرستان هاهم برگزار میشه؟

 12. سلام آیا امکان تغیر حوزه امتحانی آزمون ۳۱تیر ماه وجود داره؟
  اگه امکانش هست چطوری باید درخواست داد؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه راجع به ویرایش اطلاعات سایر دستگاه های اجرایی منتشر نشده است لذا با ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، می توانید درخواست خود را مطرح نمایید و در صورت موافقت، حوزه ی انتخابی خود را تغییر دهید.

 13. سلام آیا اتباع مقیم ایران میتونند در آزمون های استخدامی شرکت کنند؟
  چه دولتی چه غیر دولتی ؟

 14. من هنوز لیسانسمو‌نگرفتم.ترم آخرمه.بهمن تموم میکنم.تا مدرکمم بیاد طول میکشه.میتونم شرکت کنم‌؟

 15. با سلام بنده مرکز اصفهان به دنیا اومدم وخود اصفهان رو هم زدم یعنی مرکز شو بومی هستم دیگه ؟یا که نه چون بچه مرکز اصفهانم بومی نبستم

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص بومی گزینی، مراکز استان ها جزو مناطق بومی محسوب نمی شود.

 16. سلام ببخشید
  جهت اعمال گزینه بومی گزینی، باید چه طور اقدام کنیم؟ کدام قسمت سایت بریم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش، شما می توانید از تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ الی ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ زمان دریافت کارت ورود به جلسه ی خود نسبت به ویرایش بند بومی گزینی نیز اقدام نمایید.

 17. سلام
  شرمنده من موقع ویرایش با اینکه بومی شهر خودم هستم متوجه اینکه باید تیک بومی گزینی رو بزنم نشدم آیا نمیشه باجه های رفع نقص این مورد رو برای ما درست کنن؟

  • با سلام و درود، جهت اعمال بومی گزینی می بایست هر چه سریع تر درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

 18. با سلام، با توجه به اطلاعیه ی منتشر شده در سایت سازمان سنجش، زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ و ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ می باشد.

 19. سلام،ایا احتمال داره ازمون به خاطر شرایط کرونا به تعویق بیفته؟
  همه شهر ها و استان ها شرایط قرمزه

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه ی منتشر شده در سایت سازمان سنجش، زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ و ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ می باشد.

 20. آزمون دستگاههای اجرایی سال ۹۹ چه زمانی برگزار میشود

  • با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است، و مطابق با سالیان گذشته ثبت نام آزمون در شهریور ماه و برگزاری آن در آبان ماه می باشد. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی شوید.

 21. سلام،کاردانی روانشناسی میتونم ازمون بدم

مشاوره استخدامی پیج استخدامی