تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400
زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

نتایج چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی معمولا در زمانی کم تر از دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود و آن دسته از داوطلبانی که توانسته اند حداقل نمره 150 را از نمره کل 600 این آزمون را کسب کنند، می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه منتشر می شود و افراد می توانند در زمان بندی مشخص شده از سوی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، نسبت به انتخاب کد رشته محل های موردنظر خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

کارنامه اولیه آزمون دستیاری تخصصی پزشکی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هرساله برای جذب و پرورش نیروی متخصص در حوزه پزشکی اقدام به برگزاری آزمونی با عنوان “آزمون دستیاری تخصصی پزشکی” می نماید. واجدان شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی که از میان دارندگان مدرک دکترای حرفه ای یا فارغ التحصیلان پزشکی عمومی می باشند، این دسته از افراد که در آزمون نیمسال دوم دستیاری تخصصی پزشکی شرکت کرده اند، می توانند نتایج و کارنامه اولیه آزمون خود را در تاریخ مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مشاهده نمایند.

داوطلبانی که در آزمون دستیاری پزشکی موفق شدند از نمره کل این آزمون (600)، حداقل نمره 150 را کسب کنند، مجاز به انتخاب رشته خواهند بود. دفترچه انتخاب رشته این آزمون معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه در سایت مذکور منتشر خواهد شد و افراد پس از انجام فرآیند انتخاب رشته حدودا باید دو ماه منتظر بمانند تا نتایج نهایی انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر گردد.

در حال حاضر تاریخ اعلام نتایج اولیه این آزمون برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما شما همراهان همیشگی ایران مشاوره می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از جدید ترین اخبار مربوطه از جمله زمان انتشار نتایج در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده اند و پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری پزشکی در سر جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند نتایج اولیه خود را از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی مشاهده نمایند که مراحل آن در ادامه بیان شده است.

  • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کنید.
  • در قسمت “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی” از منوی سمت راست سایت، روی گزینه “دستیاری تخصصی پزشکی” کلیک کنید.
  • در قسمت بالای صفحه روی لینک فعال “دریافت کارنامه علمی – مشاهده پاسخنامه” کلیک کنید.
  • در صفحه جدید مجددا گزینه ” دریافت کارنامه علمی – مشاهده پاسخنامه ” را انتخاب کنید.
  • صفحه ای پیش روی شما گشوده خواهد شد که در آن برای ورود به سیستم و مشاهده کارنامه خود لازم است “کدملی” و “شماره همراه” خود را وارد کنید.
  • تا هنگامی که “زمان انتظار” به پایان برسد باید منتظر دریافت پیامک “یک بار رمز” بمانید.
  • پس از دریافت پیامک، “یک بار رمز” دریافتی را در قسمت مربوطه وارد و ارسال کنید.
  • توجه داشته باشید که هر داوطلب در روز حداکثر 10 بار می تواند از امکان درخواست رمز استفاده نماید. بنابراین دقت کنید تا پیش از پایان یافتن زمان انتظار نسبت به درخواست بی مورد یا دوباره رمز اقدام نفرمایید.

پس از وارد نمودن رمز وارد صفحه اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400 خواهید شد. در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده اید پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی و پر کردن فرم انتخاب رشته نیز می بایست به سایت مرکز آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایید.

همچنین اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی نیز از طریق همین سایت صورت می گیرد. شما عزیزان نیز جهت کسب آگاهی بیشتر در مورد زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 و یا هر یک از این موارد می توانید روی لینک آن ها کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دستیاری تخصصی 1400 در چه تاریخی منتشر می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار نتایج اولیه این آزمون مشخص نشده است.

2- نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400 را از طریق کدام سایت می توان مشاهده نمود؟

این نتایج از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قابل مشاهده می باشد.

3- چگونه می توان نتایج آزمون دستیاری پزشکی را دریافت کرد؟

مراحل دریافت نتایج این آزمون در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری