خانه کنکور زمان اعلام نتایج کنکور سراسری دی ۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری دی ۱۴۰۱

تاریخ علام نتایج کنکور دی
زمان اعلام نتایج کنکور سراسری دی ۱۴۰۱

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که در کنکور دی ماه 1401 شرکت کرده اند، زمان و نحوه اعلام نتایج کنکور دی می باشد تا بتوانند با توجه به اعلام نتیحه اولیه، انتخاب رشته کنکور خود را در زمان مقرر انجام دهند. نتایج آزمون سراسری دی ماه در دو نوبت اولیه و نهایی به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید و داوطلبین می توانند در بازه زمانی مشخص و ابلاغ شده با توجه به مشخصات فردی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و نتایج خود را مشاهده نمایند.

نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه 1401 در نیمه اول اسفند ماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون کنکور سراسری دی ماه سال ۱۴۰۱

نتایج کنکور دی ماه در دو نوبت اولیه و نهایی از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد و داوطلبین پس ازاعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، طبق کارنامه اولیه خود می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج اولیه

اعلام نتایج اولیه کنکور 1402 در نوبت اول یعنی دی ماه 1401، یک ماه پس از برگزاری آن در سایت sanjesh.org منتشر می گردد. طبق اطلاعیه موجود در دفترچه ثبت نام کنکور 1402، اعلام نمرات خام و نمره کل آزمون اختصاصی (نوبت اول) در نیمه اول اسفند ماه سال جاری می باشد. لذا متقاضیان می توانند در این بازه زمانی منتظر دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه 1401 خود باشند. همچنین در صورت مشخص شدن تاریخ دقیق اعلام نتایج، اخبار مربوطه در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

زمان اعلام نتایج نهایی

داوطلبین کنکور دی ماه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و دریافت کارنامه خود در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند به سایت انتخاب رشته کنکور  مراجعه کرده و  اقدامات لازم را به سرانجام برسانند و سپس می بایست منتظر زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری باشند. لازم به ذکر است مطابق با جدول زمانبندی موجود در دفترچه ثبت نام، نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور ماه 1402 اعلام خواهد شد.

همچنین اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور 1402 حدود 10 روز پس از انجام فرآیند انتخاب رشته داوطلبان منتشر می شود که با کلیک بر روی لینک مربوطه می توانید از جزئیات بیشتر مطلع گردید.

نحوه اعلام نتایج کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱

اعلام نتایج کنکور دی ماه نیز مانند کنکور تیر ماه در  سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام خواهد شد و داوطلبین باید با در دست داشتن اطلاعات هویتی و داوطلبی خود در زمان اعلام شده به سایت مذکور مراجعه کرده و نتیجه اولیه و نهایی خود را دریافت نمایند.

نحوه دریافت نتایج اولیه

 •  در وحله اول آدرس سایت اعلام نتایج کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org را در مرورگر خود وارد کرده و وارد صفحه اصلی سایت مذکور شوید و بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه 1401

 •  سپس بر روی لینک “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری دی ۱۴۰۱” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه 1401

 •  پس از آن می توانید با انتخاب یکی از سه روشی که در نظر گرفته شده است و کلیک بر روی دکمه “جستجو“، برای دریافت نتیجه اولیه کنکور خود اقدام نمایید.
 1.  وارد کردن شماره داوطلبی ۷ رقمی خود و شماره شناسنامه و کد امنیتی
 2. درج شماره پرونده ۷ رقمی، کد پیگیری ۱۶ رقمی و کد امنیتی
 3. وارد نمودن شماره پرونده، شماره سریال ۱۲ رقمی و کد امنیتی

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه 1401

نحوه دریافت نتایج نهایی

پس از اعلام نتیجه اولیه کنکور دی ماه، داوطلبین مذکور به همراه متقاضیان کنکور سراسری 1402 (تیرماه)، در مرداد ماه انتخاب رشته نموده که نتیجه آن در شهریور ماه اعلام خواهد شد. برای دریافت نتیجه نهایی کنکور دی ماه ۱۴۰۱ از طریق سایت سنجش مراحل زیر را طی نمایید.

 • در ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس sanjesh.org  شده و پس از آن بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

 • اکنون بر روی لینک نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۱ (مربوط به دی ماه 1401 / تیر ماه 1402)” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

 •  پس از آن وارد صفحه جدید شده و از روش های در نظر گرفته شده، یک روش را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی دکمه “مشاهده نتیجه” نتیجه نهایی کنکور خود را مشاهده نمایید.
 1. روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه”
 2. روش دوم به صورت ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه”

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

نکته: چنانچه به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نموده و یا بر روی لینک نحوه دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور کلیک نمایید.

پس از مشاهده نتایج کنکور دی ماه و گذشت چند روز، داوطلبین چنانچه به کارنامه خویش معترض باشند، می توانند از طریق سایت سازمان سنجش و از طریق فضایی که برای این منظور در آن زمان در نظر گرفته می شود اعتراض به نتایج کنکور سراسری را اعلام نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در نیمه اول اسفند ماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

2- تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری دی ماه چه زمانی است؟

 زمان اعلام نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور ماه 1402 می باشد.

3- دریافت نتایج کنکور سراسری دی ماه به چه نحوی است؟

نتایج در هر دو نوبت اولیه و نهایی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قابل دریافت خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور پیج کنکور