دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

بعد از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سراسری و شرکت در آزمون، الزامی است که پذیرفته شدگان جهت تکمیل فرآیند انتخاب رشته، دفترچه راهنمای مربوطه را به دقت مورد مطالعه قرار دهند. در این دفترچه جداول کد رشته محل ها، شرایط انتخاب رشته و نحوه تاثیر سهمیه های مختلف برای متقاضیان آورده شده است که پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور جهت آشنایی بیشتر داوطلبان با نحوه انتخاب رشته، لینک دانلود آن را بر روی سایت خود قرار می دهد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، در روز پنج شنبه مورخ 13 شهریور ماه سال 99 منتشر می گردد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

توجه کنید که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری در یک زمان انجام می شود اما تاریخ انتخاب رشته و تاریخ دریافت دفترچه مربوط به آن ها متفاوت می باشد. قابل ذکر است که قبل از شروع فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد، این دفترچه در دسترس عموم قرار می گیرد اما با توجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا زمان انتشار دفترچه سال 99 دستخوش تغییراتی شده است و به تعویق افتاده است. 

آن دسته از داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری شده اند، می توانند از روز پنج شنبه مورخ 13 شهریور ماه 99 نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته این آزمون اقدام نموده و در مدت زمان مقرر، فرآیند ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور را به انجام برسانند. همچنین می توانید جهت آگاه شدن از اخبار پیرامون کنکور کارشناسی ارشد، عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره شوید.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری در زمان مشخص شده، می توانید نسخه پی دی اف (pdf) آن را از طریق لینک موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نمایید. بنابراین کسانی که بعد از اعلام نتایج، مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست دفترچه انتخاب رشته را از سایت مذکور دانلود کنند و جزئیات رشته های ارائه شده در رابطه با دانشگاه های مختلف استان مورد نظر خود را کاملا مورد بررسی قرار دهند.

همان طور که گفته شد، دریافت دفترچه از سایت سازمان سنجش نیز امکان پذیر است هچنین لینک دانلود این دفترچه را به همراه اصلاحات آن، در جدول زیر قرار داده ایم که با کلیک بر روی لینک مورد نظر می توانید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99 را دریافت نمایید.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

توجه کنید که دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت رسمی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود و زمان انتخاب رشته برای دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که فرآیند انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد از طریق سایت انتخاب رشته ارشد آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و به صورت جداگانه از انتخاب رشته دانشگاه سراسری انجام می گیرد.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99 در چه تاریخی منتشر می شود؟

این دفترچه در روز پنج شنبه مورخ 13 شهریور ماه سال 99 در دسترس عموم قرار می گیرد.

2- چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را دریافت کرد؟

دفترچه انتخاب رشته ارشد را می توان از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و یا لینک موجود در این مقاله دریافت نمود.

3- آیا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در یک زمان منتشر می شود؟

خیر، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت رسمی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد