خانه کارشناسی ارشد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد 1402
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

بعد از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 نتایج اولیه به صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. در این هنگام داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، بایستی با دریافت فایل دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 کد رشته محل های مورد نظر خود را از آن استخراج کرده و اقدامات لازم را برای ثبت آن ها به انجام برسانند. این دفترچه معمولا دو روز قبل از آغاز فرآیند انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار می گیرد.

البته همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1402 اطلاعیه ای از سوی سایت مذکور صادر می شود که در متن آن، تاریخ دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته را ذکر کرده است. واجدین شرایط باید این دفترچه را در زمان مقرر از سایت سازمان سنجش دانلود کنند تا از تمامی شرایط و ضوابط، کد رشته محل های ارائه شده، میزان ظرفیت پذیرش و همچنین دانشگاه های پذیرنده آگاهی یابند.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

( در صورت انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402، احتمالا دو روز پس از اعلام نتایج اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، پس از منتشر شدن اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری 1402 باید برای مشاهده کارنامه و وضعیت قبولی خود نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. طبق توضیحات کارنامه ارشد افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست دفترچه راهنما را دانلود نموده و آن را به دقت بررسی کنند. زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 هنوز مشخص نمی باشد ولی احتمالا دو روز بعد از اعلام نتایج اولیه که در اواسط فروردین ماه است، این دفترچه جهت دانلود در سایت مذکور قرار می گیرد. توصیه می کنیم که جهت آگاهی از اخبار پیرامون کنکور کارشناسی ارشد و زمان انتشار دفترچه، در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری آزمون ارشد می باشد که برای آگاهی داوطلبان از نکات پیرامون آن دو دفترچه راهنما که شامل دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سراسری و انتخاب رشته آن است، منتشر می کند. دفترچه انتخاب رشته، دفترچه شماره 2 بوده که در آن لیست رشته های ارشد سراسری، ظرفیت پذیرش، دانشگاه ها، دوره های تحصیلی مختلف و هر آن چه که متقاضیان برای انتخاب رشته به آن نیاز دارند، ذکر شده است.

به منظور دسترسی به فایل پی دی اف دفترچه مذکور، شرکت کنندگان باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. البته در ادامه متن مقاله، لینک دانلود دفترچه سال 1402 را قرار داده ایم که به محض انتشار، فعال می شود؛ همچنین شما می توانید برای آگاهی از نکات نام برده، فایل pdf دفترچه سال گذشته را دریافت نموده و آن را مورد مطالعه قرار دهید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

( در صورت انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده و از هنگام ثبت نام تا اعلام نتایج اولیه مراحل مشترکی دارند. اما زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 با دانشگاه های سراسری معمولا در یک روز آغاز نمی شود و با چند روز اختلاف همراه است. همچنین توجه کنید که دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت رسمی  سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org منتشر شده و تمامی مراحل آن نیز از همین سایت انجام می گیرد.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402 در چه تاریخی منتشر می شود؟

زمان انتشار این دفترچه در سال جاری هنوز مشخص نمی باشد. لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق کانال تگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

2- چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را دریافت کرد؟

دفترچه انتخاب رشته ارشد را می توان از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و یا لینک موجود در این مقاله دریافت نمود.

3- آیا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری مشترک است؟

خیر، دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت رسمی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد