خانه کنکور زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲
زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه کنکور یکی از مهم ترین مواردی است که شرکت کنندگان تمامی گروه های پنج گانه می بایست 2 الی 3 روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آن را دریافت کنند. داوطلبان باید نسبت به زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری به واسطه اطلاعیه های منتشر شده از سایت مذکور و یا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری آگاه شده و اقدامات لازم جهت اخذ آن را انجام دهند. عدم به هراه داشتن این کارت در روز برپایی آزمون، موجب محرومیت متقاضی از شرکت در کنکور خواهد شد.

 

✅ لینک مستقیم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 – نوبت دی ماه

 

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 (نوبت دی ماه)، روز شنبه مورخ 24 دی ماه 1401 از سایت سازمان سنجش منتشر شد.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

کنکور سراسری 1402 در دو نوبت دی و تیر ماه برگزار می شود که متقاضیان شرکت در هریک از این آزمون ها موظف به دریافت کارت ورود به جلسه خود تا پیش از روز برگزاری آزمون سراسری می باشند.

زمان انتشار کارت نوبت دی ماه

علارقم اطلاعیه موجود در دفترچه ثبت نام که قرار بود بازه زمانی اخذ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری دی ماه 1401 از 25 دی ماه باشد اما لینک دریافت کارت مذکور از 24 دی ماه در سایت sanjesh.org فعال شده و تا 28 دی ماه 1401 داوطلبان فرصت دارند که آن را از طریق سایت مذکور دریافت و آن را پرینت نمایند.

زمان انتشار کارت نوبت تیرماه

با توجه به این که دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری تیر ماه 1402 هنوز منتشر نشده اما با استناد به دوره های گذشته این انتظار می رود که لینک دانلود کارت ورود به جلسه نوبت دوم آزمون سراسری سال آینده، از چند روز پیش از برگزاری آزمون یعنی در دهه دوم تیرماه سال 1402 فعال گردد. لازم به ذکر است از طریق به روزرسانی این مقاله و عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره می توانید در اسرع وقت از تازه ترین اخبار و تاریخ انتشار کارت مذکور مطلع گردید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

شرکت کنندگان پس اطلاع از زمان صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 می بایست به سایت سنجش مراجعه کرده و با استفاده از اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور در هر دو نوبت دی و تیر ماه، اقدامات لازم را به عمل آورند. دستور العمل نحوه دریافت کارت در ادامه مطلب قابل مشاهده می باشد:

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منو سمت راست صفحه، آیکون “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

 • پس از ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید.

مرحله دوم نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

 • در این قسمت، با 4 روش برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه خود مواجه خواهید شد که می بایست اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سپس کلید “مشاهده کارت” را بفشارید. این چهار شیوه درج اطلاعات به شکل زیر است:
 1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
 2. درج شماره پرونده + شماره داوطلبی
 3. ثبت کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
 4. وارد نمودن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

مرحله سوم نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

 • پیش از پرینت کارت، اطلاعات مندرج در کارت خود را بررسی نموده و پس از اطمینان نسبت به صحت اطلاعات ثبت نامی، آن را چاپ کنید.

مندرجات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

کارت ورود به جلسه کنکور 1402 به منظور معرفی داوطلب با درج اطلاعات فردی، تحصیلی و همچنین زمان و مکان برگزاری آزمون برای شرکت کنندگان صادر می گردد که به همراه نداشتن آن موجب محرومیت فرد از حضور در جلسه آزمون خواهد شد. اطلاعات مندرج بر روی کارت مذکور مطابق با جدول زیر می باشد.

مندرجات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)
شماره داوطلبی شرکت کننده
اطلاعات فردی،تحصیلی و شناسنامه ای داوطلب
نوع سهمیه
تاریخ و ساعت برگزاری آزمون
عکس مطعلق به داوطلب

ویرایش کارت ورود به کنکور جلسه کنکور سراسری 1402

با توجه به این که اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه بسیار حائز اهمیت است، به همین منظور داوطلب می بایست پس از دریافت کارت خود آن را مشاهده و بررسی نموده و در صورت وجود هرگونه ایراد در اطلاعات، عکس کارت و یا… در موعد مقرر نسبت به اصلاح ایرادات موجود اقدام نماید. امکان ویرایش اطلاعات از طریق مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری 1402 به دو روش امکان پذیر است:

ویرایش اینترنتی

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 اعم از مانند سریال شناسنامه، سهمیه، محل اخذ مدرک دیپلم، وضعیت تحصیلی، محل تولد و… از طریق مراجعه به سایت sanjesh.org از زمان صدور کارت تا زمان برگزاری کنکور میسر می باشد.

جدول زمانبندی رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور 1402 (دی ماه 1401)
گروه آزمایشیزمان ویرایش
همه گروه های آزمایشیاز 22 لغایت 30 دی ماه 1401

ویرایش حضوری

داوطلبان در صورت مشاهده هر گونه اشکال ظاهری و اطلاعاتی که به صورت اینترنتی قابل رفع نبوده، می بایست نسبت به اعمال تغییرات، اقدامات لازم به شیوه حضوری را به عمل آورند. ویرایش حضوری خود به دو دسته “مراجعه به باجه های رفع نقص” و “مراجعه به آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی” تقسیم می شود. در جدول زیر به رفع نقص کارت به هر دو نوع شیوه مراجعه پرداخته شده است.

رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)
نحوه مراجعهنوع مشکل گروه آزمایشیزمان مراجعه
باجه های رفع نقصعدم وضوح عکس، جنسیت، فاقد مهر بودن کارت، اطلاعات مربوط به جنسیت، دین، زبان خارجی، عدم ثبت نام برخی از داوطلبان کنکور سراسری، عدم تکمیل قسمت های مربوط به افراد معلولعلوم تجربیچهارشنبه 28 دی ماه 1401
زبان خارجی
علوم انسانیروزهای چهارشنبه 28 و 29 دی ماه 1401
علوم ریاضی و فنی
هنر28، 29 و صبح جمعه 30 دی ماه 1401
آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلیتناقض اطلاعات هویتی همچون نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه در کارت ورود به جلسه، یک سان نبودن نوع دیپلم، سال اخذ، کد دانش آموزی و منطقه اخذ و کد رشته دیپلم، وجود نقص در سال و بخش محل اخذ پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهیتمامی گروه های آزمایشیاز 22 لغایت 30 دی ماه 1401

نکته: ساعت حضور در باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 از 8:30 تا 12 ظهر و 14 الی 17 روز های ذکر شده در جدول فوق بوده که مراجعه کنندگان ملزم به همراه داشتن 3 قطعه عکس 4*3 جهت ویرایش مشکلات تصویر می باشند.

چند نکته مهم هنگام دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

 • به همراه داشتن کارت ملی یا شناسانامه در زمان مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص کارت الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که به اطلاعات لازم به منظور دریافت کارت خود اعم از شماره پرونده دسترسی ندارند می توانند از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی آن ها اقدام نمایند.
 • توجه داشته باشید که کارت ورود به جلسه آزمون سراسری و آزاد مشترک بوده اما متقاضیان برای شرکت در کنکور گروه های آزمایشی مختلف ملزم به دریافت کارت های جداگانه می باشند.
 • توجه داشته باشید که کارت ورود به جلسه آزمون سراسری و دانشگاه آزاد یکسان بوده اما به منظور شرکت در دو آزمون می بایست کارت هر کدام را به صورت جداگانه دریافت نمایید. بدین معنی که در صورت شرکت در کنکور یکی از گروه های آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی، انسانی) و یک یا دو آزمون گروه های شناور (هنر و زبان) می بایست کارت های اعتباری جداگانه خریداری کرده و و کارت ورود به جلسه هر کدام را اخذ نمایید.

 

سوالات متداول

1- دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 نوبت دی ماه در چه زمانی امکان پذیر می باشد؟

دریافت کارت مذکور از تاریخ 24 لغایت 28 دی ماه امکان پذیر می باشد.

2- نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور به چه صورت می باشد؟

این کارت از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می شود که مراحل دریافت آن در مقاله درج شده است.

3- از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه کنکور را ویرایش کرد؟

این فرآیند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش یا مراجعه به باجه های رفع نقص امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور پیج کنکور