تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

تاریخ دقیق برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400
زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

آزمون استخدامی بخش خصوصی که امسال پنجمین دوره آن برگزار می شود، به رتبه بندی و راستی آزمایی مهارت ها و شایستگی های شغلی افراد پرداخته و متناسب با آن ها داوطلبان را به کارآفرینان و کارفرمایان متقاضی جذب نیرو معرفی می نماید. در نتیجه متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 می توانند پس از نام نویسی از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی، در این آزمون شرکت نمایند.

اساس برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی بر پایه توانایی و مهارت های داوطلبان می باشد، بنابراین تمامی افراد جویای کار بدون محدودیت مقطع تحصیلی و یا سابقه کار می توانند در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 شرکت کنند. همچنین افرادی که به دنبال جایگاه شغلی مناسب تری هستند نیز می توانند از مزایای شرکت در آزمون مذکور بهره مند شوند.

پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی در طی دو مرحله آزمون شخصیت شناسی و تخصصی برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400، داوطلبان شرکت در این آزمون می بایست در دو مرحله به رقابت بپردازند. نکته قابل توجه در رابطه با شیوه برگزاری این آزمون در سال 99 این است که در دوره گذشته، مصاحبه حضوری از سوی شرکت های متقاضی جذب نیرو برگزار نشد. در نتیجه برای دوره پنجم نیز پیش بینی می شود که مرحله مصاحبه اجرا نشود. 

تفاوت دیگری که در آمون بخش خصوصی سال 99 شاهد آن بودیم، برگزاری آزمون تخصصی 9 دسته شغلی در یک روز می باشد. در صورتی که آزمون دسته های شغلی مختلف در سال های گذشته، در بازه های زمانی متفاوتی برپا شد. با تمامی این تفاسیر، داوطلبانی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 اقدام نموده اند، به احتمال زیاد می بایست در اوایل شهریور ماه خود را برای شرکت در آزمون شخصیت شناسی آماده سازند.

پس از این مرحله، داوطلبان شرکت در هر یک از دسته شغل های مورد نیاز می بایست در آزمونی که ممکن است در اوایل مهر ماه برگزار شود، حضور به عمل آورند. توجه داشته باشید که در حال حاضر تاریخ دقیق برگزاری هر کدام از این مراحل برای سال 1400 مشخص نمی باشد. در صورت اعلام بازه زمانی مربوط به برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی، تاریخ آن در اسرع وقت از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم، در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون برای سال 99 به مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی از سوی شرکت های متقاضی جذب نیرو اشاره نشد و در زمان بندی اعلام شده از سوی سازمان مربوطه نیز مرحله ای که پس از برگزاری آزمون تخصصی در انتظار پذیرفته شدگان قرار گرفت، دعوت به همکاری از سوی شرکت های مورد نظر بود.

از این رو به احتمال زیاد در برگزاری دوره پنجم این آزمون استخدامی نیز بدون مصاحبه باشد اما به طور کلی، اولین مرحله از آزمون استخدامی بخش خصوصی شامل آزمون های شخصیت شناسی و همچنین ارزشیابی دانش و مهارت های عمومی و تخصصی می شود که با توجه به اینترنتی بودن این آزمون و برگزاری آن از طریق سایت inre.ir، پیش بینی می شود که آزمون استخدامی بخش خصوصی سال 1400 نیز به صورت الکترونیکی برپا شود.

در نهایت نیز نوبت به برگزاری آزمون های تخصصی در هر یک از دسته شغل های تعیین شده می رسد که هدف از آن، ارزیابی شایستگی های شغلی اظهار شده توسط داوطلبان در مرحله پیشین و سایر مهارت های مورد نیاز شغل مورد نظر آن ها می باشد که به صورت حضوری برگزار می گردد.

پس از پایان فرآیند برگزاری آزمون، بسیار از داوطلبان به دنبال اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 می باشند تا در صورت قبولی بتوانند در اسرع وقت سایر اقدامات لازم در راستای استخدام خود را به انجام برسانند. در صورتی که متقاضیان در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400، از وضعیت قبولی برخوردار باشند، می توانند کار خود را در مرکز مورد پذیرش در زمان مقرر آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی برای سال 1400 به چه صورت می باشد؟

زمان برگزاری هر کدام از مراحل آزمون بخش خصوصی متفاوت می باشد که جزئیات لازم در این مقاله ذکر شده است.

2- آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 شامل چه مراحلی می شود؟

پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی در طی دو مرحله آزمون شخصیت شناسی و تخصصی برگزار می شود.

3- چگونه می توان نتایج آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 را مشاهده نمود؟

مشاهده این نتایج به صورت اینترنتی از طریق سایت دبیرخانه آزمون استخدامی بخش خصوصی امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی