تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400

زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400

راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400
زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

معمولا دانشگاه پیام نور هر ساله به 2 صورت اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید که یکی از طریق آزمون سراسری و دیگری از طریق ثبت نام دوره دانش پذیری فراگیر پیام نور می باشد. ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به شرکت و یا کسب پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد نمی شوند، فرصت بسیار مناسبی است تا شانس خود را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه بیازمایند.

حال داوطلبانی که در رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام نموده اند، می بایست از زمان دقیق برگزاری آزمون داخلی که توسط این دانشگاه اجرا می گردد، اطلاعات کامل را کسب نمایند تا با یک برنامه ریزی همه جانبه بتوانند منابع مناسب را مطالعه نموده و خود را جهت شرکت در آزمون آماده نمایند.

همراه داشتن کارت ورود به جلسه در زمان برگزاری آزمون دانش پذیری مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور الزامی است.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

پیش از این تصمیماتی در راستای حذف پذیرش این مقطع به صورت فراگیر در دانشگاه پیام نور گرفته شده بود اما مطابق با اطلاعیه های اخیر، بیست و یکمین دوره فراگیر کارشناسی ارشد این دانشگاه در سال 99 برگزار شد. شایان ذکر است که در حال حاضر تاریخ برگزاری این آزمون در سال 1400 مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود که مطابق با سال گذشته در اواسط بهمن ماه برپا گردد. 

همچنین توجه نمایید که در صورت اعلام تایخ دقیق برگزاری آزمون مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار خواهد گرفت.

به طور کل می توان گفت داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 هستند و نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته در این دانشگاه اقدام نموده اند، می بایست در زمان مقرر با مراجعه به محل برگزاری آزمون، همراه با کارت ورود به جلسه در این رقابت شرکت کنند.

راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

متقاضیانی که نسبت به ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400 اقدام کرده اند، می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 خود را دریافت نمایند. داوطلبان نباید این نکته را به هیچ وجه فراموش کنند، چرا که در غیر این صورت از ورود آن ها به جلسه آزمون ممانعت خواهد شد. این کارت معمولا 3 الی 4 روز قبل از برپایی آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در دسترس شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

محل برگزاری آزمون

حتما اکنون با این سوال رو به رو شده اید که آزمون دوره دانش پذیری فراگیر پیام نور کجا برگزار خواهد شد؟ در پاسخ با این سوال باید بگوییم که محل برگزاری آزمون با توجه به استان و محل اقامت داوطلب تعیین خواهد شد. بنابراین داوطلبان می بایست در هنگام ثبت نام بند 28 تقاضانامه را که مربوط به درج کد استان و شهر محل اقامت می باشد، به طور دقیق تکمیل نمایند. همچنین اطلاعات دقیق در خصوص زمان و محل برگزاری آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه آزمون درج می شود.

همان طور که می دانید لازمه موفقیت در هر آزمونی مطالعه و تلاش مداوم برای آن می باشد، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نیز برای کسب نتیجه دلخواهشان می بایست منابع موثقی که برای هر رشته به طور جداگانه در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بیان شده است را فراهم آورده و برای حضور در این آزمون به سطح علمی مناسبی دست یابند.

 

سوالات متداول

1- آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400 چه زمان برگزار می گردد؟

در حال حاضر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال جاری به طور دقیق مشخص نیست اما می توانید با عضویت در کانال کارشناسی ارشد ایران مشاوره آخرین اخبار در این زمینه را دریافت نمایید.

2- چه زمانی می توانیم کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400 را دریافت نماییم؟

این کارت چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش اموزش کشور قرار می گیرد.

3- حوزه های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400 از چه طریقی مشخص می شود؟

محل برگزاری آزمون با توجه به استان و محل اقامت داوطلب تعیین خواهد شد و همچنین اطلاعات مربوط به زمان و مکان اجرای آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون درج می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. با سلام
  من دیپلم رشته ریاضی و فیزیک دارم و در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی مدرک گرفتم
  ایا میتونم درمقطع ارشد دانشگاه پیام نور در رشته عمران برای فراگیر ارشد شرکت کنم؟

  • با سلام
   تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد , ممکن می باشد و شما علاوه بر واحد های مصوب رشته ی خود در مقطع کارشناسی ارشد , می بایست حداکثر ۱۲ واحد جبرانی همان رشته را اخذ نمایید .

 2. با سلام ، چگونه در فراگیر کارشناسی ارشد شرکت کنیم ؟

  • باسلام
   شما با داشتن مدرک کارشناسی می توانید در دانشگاه فراگیر پیام نور مقطع ارشد شرکت کنید و زمان ثبت نام احتمالا طی این هفته ی جاری اعلام می شود.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد