تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

مهلت و تاریخ تمدید ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان 1400
زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

بسیاری از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند. این دانشگاه برای دانشجویان خود مزایایی در نظر می گیرد و طبعا بهره مندی از این مزیت ها، نیازمند برخورداری از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مانند معدل بالای 14، تراز بالاتر از 6500 در آزمون سراسری و داشتن حداکثر 24 سال سن می باشد.

در این میان متقاضیانی نیز وجود دارند که تمامی شرایط لازم را دارند اما موفق به تحصیل در این دانشگاه نمی شوند. در این شرایط، دانشگاه فرهنگیان طی مرحله تکمیل ظرفیتی که معمولا در نیمه دوم سال برگزار می کند، فرصت دیگری را در یک بازه زمانی مشخص در اختیار این دسته از داوطلبان قرار می دهد تا آن ها بتوانند بار دیگر شانس خود را برای پذیرش بیازمایند.

فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 در زمان اعلام شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

همان طور که گفته شد، داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان مورد پذیرش قرار گیرند، از نیمسال اول تحصیلی می توانند وارد دانشگاه شوند و دوره تحصیلی خود را آغاز نمایند، در صورتی که فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن معمولا پس از سپری شدن یک ترم تحصیلی و در زمستان اجرا می شود.

بنا بر گفته رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش در خصوص ثبت نام تکمیل ظرفیت این دانشگاه در سال جاری، به دلیل عدم ظرفیت خالی این مرحله به احتمال زیاد در سال 1400 انجام نمی گیرد اما در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص، جزئیات لازم از طریق کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره و همچنین این مقاله در دسترس شما قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این امر در آخرین دوره خود در اواخر بهمن ماه 98 انجام شد.

همچنین مهلت مجدد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت، معمولا پس از پایان زمان اولیه آن مشخص می شود اما نمی توان به طور قطعی گفت که داوطلبان برای هر دوره در این فرآیند فرصت مجددی برای انتخاب رشته خواهند داشت، چرا که در دوره گذشته نام نویسی و انتخاب رشته تمدید نشد، بنابراین بهتر است علاقه مندان انتخاب رشته خود را در صورت برگزاری این مرحله، به امید مهلت مجددی که برقراری آن مشخص نیست، به تعویق نیندازند. 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

قدم اول برای انجام فرآیند تکمیل ظرفیت اطلاع از رشته های دانشگاه فرهنگیان است. به همین منظور علاقه مندان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت و بررسی دقیق دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن اقدام کرده، سپس لیستی از کد رشته محل های مورد نظر تهیه نموده و به ترتیب اولویت و علاقه خود آن ها را در فرم انتخاب رشته مربوطه ثبت کنند. در صورت برگزاری این فرآیند برای سال 1400، مراحل ثبت نام به ترتیب موارد ذیل خواهد بود.

  1.  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  2. بر روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری 1400 – مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان” کلیک نمایید.
  3. تیک مربوط به گزینه “اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری را مطالعه نموده ام” را پس از مطالعه کامل اطلاعیه فعال نمایید و دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.
  4. اکنون از سه روش به منظور ورود به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش می توانید استفاده کنید.
  • از طریق وارد کردن اطلاعاتی مربوط به سریال ثبت نام و شماره شناسنامه
  • با ثبت کد ملی، سریال شناسنامه و شماره پرونده
  • درج نمودن شماره رهگیری و کد ملی

همان گونه که می دانید، تمامی رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت توسط پردیس های مختلف، در قالب دفترچه تکمیل ظرفیت فرهنگیان بهمن منتشر می شوند که داوطلبان می بایست آن را به دقت مطالعه کنند و کد رشته های انتخابی خود را استخراج نمایند. یکی دیگر از دانشگاه هایی که دانش آموختگان آن می توانند در حوزه آموزش فعالیت کنند، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می باشد که شما می توانید پس از آگاهی یافتن از رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در صورت دارا بودن شرایط لازم، شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه ها امتحان نمایید.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 چه زمانی انجام می شود؟

تاکنون اطلاعیه ای در خصوص مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال 1400 منتشر نشده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اقدام نمود؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نام نویسی کرد.

3- آیا تمامی داوطلبان کنکور می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایند؟

خیر، تنها کسانی که مجاز به ثبت کدرشته های دانشگاه فرهنگیان شده اند، می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه