تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان 99
زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بسیاری از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند. چرا که این دانشگاه برای دانشجویان خود مزایایی در نظر می گیرد و طبعا بهره مندی از این مزیت ها، نیازمند برخورداری از برخی شرایط مانند معدل بالای 14، تراز بالاتر از 6500 در آزمون سراسری و داشتن حداکثر 22 سال تمام می باشد. دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبانی که شرایط مذکور را داشته باشند، یک جلسه مصاحبه برگزار می کند و افرادی که حدنصاب امتیاز لازم را در آن کسب نمایند، مورد قبول واقع می شوند.

در این میان داوطلبانی هستند که تمامی شرایط لازم را دارند اما موفق نمی شوند که امتیاز مناسبی از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کسب نمایند و در نتیجه مورد پذیرش قرار نمی گیرند. دانشگاه فرهنگیان طی مرحله تکمیل ظرفیتی که معمولا در نیمه دوم سال برگزار می کند، فرصتی را برای این گونه از متقاضیان فراهم می نماید و آن ها می توانند بار دیگر شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه بیازمایند.

داوطلبانی می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند که تراز آن ها در کنکور سراسری بیشتر از 6500 باشد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، مورد پذیرش در دانشگاه فرهنگیان قرار گیرند از نیمسال اول تحصیلی می توانند وارد دانشگاه شوند و دوره تحصیلی خود را آغاز نمایند. فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن معمولا پس از سپری شدن یک ترم تحصیلی و در زمستان اجرا می شود. در سال گذشته این مرحله از روز 27 بهمن ماه 98 آغاز شد و تا تاریخ 1 اسفند ماه 98 ادامه داشت.

پیش بینی می شود در صورت اجرای مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های بعد، زمان بندی آن به همین شکل باشد و دچار تغییرات چندانی نشود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام فرهنگیان می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و کد رشته های انتخابی خود را درج نمایند.

از آن جا که مرحله تکمیل ظرفیت در هیچ مقطع و دوره ای ثابت نیست، نمی توان گفت دانشگاه فرهنگیان نیز هر سال این فرصت را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. از همین رو می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از آخرین اخبار مربوط به این مسئله آگاه شوید.

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مهلت مجدد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت، معمولا پس از پایان زمان اولیه آن مشخص می شود و نمی توان به طور قطعی گفت که آیا داوطلبان در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان فرصت مجددی برای انتخاب رشته خواهند داشت یا خیر.

بد نیست بدانید که در دوره گذشته ثبت نام داوطلبان در فرآیند مذکور از مهلت مجددی برخوردار نشد. بنابراین بهتر است علاقه مندان فرآیند انتخاب رشته خود را در این مرحله به امید مهلت مجددی که برقراری آن مشخص نیست، به تعویق نیندازند.

تمامی رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت توسط پردیس های مختلف دانشگاه فرهنگیان، در قالب دفترچه تکمیل ظرفیت فرهنگیان بهمن منتشر می شوند که داوطلبان می بایست آن را به دقت مطالعه کنند و کد رشته های انتخابی خود را استخراج نمایند. یکی دیگر از دانشگاه هایی که دانش آموختگان آن می توانند در حوزه آموزش فعالیت کنند، دانشگاه شهید رجایی می باشد. برای اطلاع از رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و هم چنین شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99