تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان 99
زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

بسیاری از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند چرا که این دانشگاه برای دانشجویان خود مزایایی در نظر می گیرد و طبعا بهره مندی از این مزیت ها، نیازمند برخورداری از برخی شرایط مانند معدل بالای 14، تراز بالاتر از 6500 در آزمون سراسری و داشتن حداکثر 22 سال سن می باشد. دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبانی که شرایط مذکور را داشته باشند، یک جلسه مصاحبه برگزار می کند و افرادی که حدنصاب امتیاز لازم را در آن کسب نمایند، مورد قبول واقع می شوند.

در این میان متقاضیانی نیز وجود دارند که تمامی شرایط لازم را دارند اما موفق نمی شوند که امتیاز مناسبی از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کسب نمایند و در نتیجه پذیرش نمی شوند. دانشگاه فرهنگیان طی مرحله تکمیل ظرفیتی که معمولا در نیمه دوم سال برگزار می کند، فرصت دیگری را در اختیار این دسته از داوطلبان قرار می دهد تا آن ها بتوانند بار دیگر شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه بیازمایند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سال جاری به علت تاخیر در برگزاری کنکور سراسری 99، به تعویق افتاده است.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، مورد پذیرش در دانشگاه فرهنگیان قرار گیرند از نیمسال اول تحصیلی می توانند وارد دانشگاه شوند و دوره تحصیلی خود را آغاز نماینددر صورتی که فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن معمولا پس از سپری شدن یک ترم تحصیلی و در زمستان اجرا می شود. در سال گذشته این مرحله از روز 27 بهمن ماه 98 آغاز شد و تا تاریخ 1 اسفند ماه 98 ادامه داشت.

در سال جاری به علت پیشگیری از گسترش بیماری کرونا، برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاد و از آن جایی که انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 99 صورت می گیرد، پیش بینی می شود در صورت اجرای این فرآیند در سال جاری، ثبت کد رشته های این دانشگاه در همین بازه زمانی شکل بگیرد و دچار تغییرات چندانی نشود. از همین رو می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از آخرین اخبار مربوط به این مسئله آگاه شوید.

آیا مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان تمدید می شود؟

مهلت مجدد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت، معمولا پس از پایان زمان اولیه آن مشخص می شود و نمی توان به طور قطعی گفت که آیا داوطلبان در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان فرصت مجددی برای انتخاب رشته خواهند داشت یا خیر.

بد نیست بدانید که در دوره گذشته ثبت نام داوطلبان در فرآیند مذکور از مهلت مجددی برخوردار نشد. بنابراین بهتر است علاقه مندان فرآیند انتخاب رشته خود را در این مرحله به امید مهلت مجددی که برقراری آن مشخص نیست، به تعویق نیندازند.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

قدم اول برای انجام فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اطلاع از رشته های ارائه شده در آن است. به همین منظور علاقه مندان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنتجش آموزش کشور نسبت به دریافت و بررسی دقیق دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 99 اقدام کرده و از تمامی جزئیات آن کاملا مطلع گردند. سپس لیستی از کد رشته های مورد نظر خود تهیه کرده و به ترتیب اولویت و علاقه خود به ثبت آن ها در فرم انتخاب رشته مربوطه به ترتیب مراحل زیر بپردازند.

  1.  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  2. بر روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 – مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان” کلیک نمایید.
  3. تیک مربوط به گزینه “اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1399 را مطالعه نموده ام” را پس از مطالعه کامل اطلاعیه فعال نمایید و دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.
  4. اکنون از سه روش به منظور ورود به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش می توانید استفاده کنید.
  • از طریق وارد کردن اطلاعاتی مربوط به سریال ثبت نام و شماره شناسنامه
  • با ثبت کد ملی، سریال شناسنامه و شماره پرونده
  • درج نمودن شماره رهگیری و کد ملی

تمامی رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت توسط پردیس های مختلف دانشگاه فرهنگیان، در قالب دفترچه تکمیل ظرفیت فرهنگیان بهمن منتشر می شوند که داوطلبان می بایست آن را به دقت مطالعه کنند و کد رشته های انتخابی خود را استخراج نمایند. یکی دیگر از دانشگاه هایی که دانش آموختگان آن می توانند در حوزه آموزش فعالیت کنند، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می باشد که شما می توانید در صورت تمایل برای اطلاع از رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و هم چنین شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99، چه زمانی انجام می شود؟

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 فعلا مشخص نشده است اما به محض اطلاع رسانی سازمان سنجش، اخبار آن در کانال انتخاب رشته ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- آیا زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99، تمدید می گردد؟

در برخی دوره ها مکن است شرایط برای تمدید زمان ثبت نام فراهم شود اما نمی توان به طور قطعی گفت که حتما تمدید می گردد.

3- از چه طریقی می توان به ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت کد رشته های مورد نظر در فرم انتخاب رشته، می توان در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه