تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

تاریخ ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400
زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

وزارت علوم یکی از ارگان هایی است که در سال های گذشته از طریق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اقدام به جذب نیرو می نمود اما در سال جاری این آزمون استخدامی به صورت مجزا توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد. علاقه مندان شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال جاری می توانند در موعد مقرر، فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم را به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی سازمان مذکور به انجام برسانند.

پس از تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۴۰۰، نهایتا این فرآیند در روز 28 خرداد ماه سال جاری به پایان رسید.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰

همان طور که اشاره شد، آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم در سال های گذشته با آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی به صورت همزمان برگزار می شد و این در حالی است که فرآیند نام نویسی آزمون مذکور در سال جاری به صورت مجزا صورت می پذیرد. سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری این آزمون، زمان ثبت نام و سایر اطلاعات مربوط به آن را در قالب یک اطلاعیه در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

طبق این اطلاعیه، نام‌ نویسی علاقه مندان از روز سه شنبه ۱۸ خرداد آغاز شده و در روز شنبه ۲۲ خرداد به اتمام رسید. متقاضیان می‌ توانند در بازه زمانی ذکر شده با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 که همزمان با شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد، اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس با تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز، ثبت نام خود را انجام دهند. همچنین این سازمان مهلت ثبت نام آزمون مذکور را یک بار تا روز 26 خرداد و بار دیگر تا روز 28 خرداد ماه تمدید کرد.

 بنابراین داوطلبانی که از نام نویسی در زمان اولیه جا مانده اند، می توانند در فرصت باقی مانده به انجام این فرآیند بپردازند. لازم به ذکر است که با توجه به انتشار اصلاحات دفترچه راهنمای مذکور، متقاضیانی که قبلا ثبت نام کرده اند نیز می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰

متقاضیانی واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 می بایست در موعد اعلام شده به سایت اختصاصی سازمان سنجش مراجعه نموده و ضمن تهیه مدارک مورد نیاز و خرید کارت اعتباری، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند. در ادامه، مراحل و نحوه ثبت نام در آزمون مذکور را ارائه نموده ایم.

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب گزینه “سایر آزمون های استخدامی” از منوی موجود در سمت راست صفحه
  3. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰”
  4. پرداخت هزینه آزمون از طریق خرید کارت اعتباری با انتخاب “خرید کارت اعتباری”
  5. وارد کردن کد کارت اعتباری خریداری شده در کادر مربوطه و تکمیل فرآیند ثبت نام

داوطلبان می بایست عکس، اطلاعات فردی و شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی، محل سکونت، شغل محل انتخابی و سایر اطلاعات خواسته شده را در فرم ثبت نام درج نمایند و پس از تکمیل فرم، کد پیگیری ثبت نام خود را جایی یادداشت نموده و یا از آن پرینت تهیه کنند.

متقاضیان پس از ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم می توانند با مطالعه منابع دروس عمومی و اختصاصی مرتبط با رشته های آزمون استخدامی وزارت علوم آمادگی کافی را جهت شرکت در این امتحان کسب کنند. معمولا چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم، کارت ورود به جلسه آن نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت خواهد بود. این ارگان قصد دارد نیروی معادل سه هزار نفر را عمدتاً در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام نماید که پذیرفته شدگان در مرحله اول، سه برابر ظرفیت پذیرش نیرو به ارگان های موردنظر جهت حضور در جلسه مصاحبه معرفی می شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام این آزمون از روز سه شنبه ۱۸ خرداد آغاز می شود و در روز شنبه ۲۲ خرداد خاتمه می یابد.

2- از چه طریقی می توان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ را انجام داد؟

متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام خود به صورت اینترنتی به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند.

3- آیا ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰تمدید می گردد؟

بله، نام نویسی این آزمون یک بار تا روز 26 و در نوبتی دیگر تا روز 28 خرداد ماه تمدید شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی