تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99
زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری کشور می باشند که در سال جاری علاوه بر پذیرش با آزمون، پذیرش بدون کنکور نیز در این مقطع انجام می شود. بنابراین متقاضیان برای تحصیل در رشته هایی که به این روش ارائه می شوند، مستلزم شرکت در آزمون ورودی نمی باشند. از همین رو، می توان گفت که در سال 99، دانشگاه های سراسر کشور علاوه بر پذیرش بدون آزمون ارشد استعداد درخشان، از طریق بررسی سوابق تحصیلی نیز از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورند.

همچنین متقاضیان می بایست دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شرایط  ارشد بدون آزمون مطالعه نمایند. در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و نحوه ثبت نام ارشد بدون آزمون در هر یک از روش های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان، بپردازیم.

فرآیند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در بازه زمانی 25 تا 30 آذر ماه سال جاری انجام می شود.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

پذیرش ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان دانشگاه های آزاد و سراسری در سال 99 امکان پذیر است. بنابراین چنانچه ظرفیت پذیرش در برخی رشته های هر یک از دانشگاه ها پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل نشده باشد، شرایط لازم جهت ثبت نام داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی مقطع ارشد و بر اساس سوابق تحصیلی و همچنین یا استعداد درخشان فراهم می گردد. در ادامه مطلب به ارائه اطلاعاتی در خصوص زمان بندی ثبت نام متقاضیان به هر یک از روش های فوق می پردازیم.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، متقاضیان پذیرش بدون کنکور ارشد بر اساس سوابق تحصیلی می بایست در بازه زمانی 25 الی 30 آذر ماه سال 99، اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را با در نظر گرفتن شرایط موجود در دفترچه راهنمای مربوطه، از طریق سایت سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام برسانند. این سازمان در آخرین روز انجام نام نویسی، اقدام به تمدید بازه زمانی فوق تا روز چهارشنبه 3 دی ماه نموده است. بنابراین متقاضیانی که به هر علت از ثبت نام جا مانده اند، می توانند در این مهلت مجدد به انجام اقدامات لازم بپردازند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

مهلت نام نویسی کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان برای هر یک از دانشگاه های کشور متفاوت می باشد و دانشجویان ممتاز دارای این سهمیه، زمان مشخصی برای ثبت نام ندارند. لذا متقاضیان دارای سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد می بایست برای دریافت آخرین اطلاعات پیرامون تاریخ ثبت نام به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نموده و با بررسی اطلاعیه های مربوطه از زمان بندی نام نویسی مطلع شوند. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از جدیدترین اخبار در خصوص مبحث فوق، در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی که دارای سهمیه استعداد درخشان می باشند، می توانند در مدت زمان مقرر که از سوی دانشگاه مورد نظر اعلام می گردد، به سایت اختصاصی آن مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام و ارسال مدارک خود را به صورت اینترنتی به انجام بر سانند. اما متقاضیان پذیرش در این مقطع که بر حسب سوابق تحصیلی قصد ورود به دانشگاه را دارند، می بایست ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش و مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله انجام دهند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
  • گزینه “کارشناسی ارشد”را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • در این صفحه، بر روی لینک مربوط به “ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی سال 99” کلیک کنید.
  • هزینه لازم جهت نام نویسی را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.
  • پس از واریز وجه، می بایست با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید.
  • در نهایت پس از انجام تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را تحت عنوان کد پیگیری صادر می نماید که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

شایان ذکر است که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد سال جاری را می توان به نوعی همان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 99 در نظر گرفت اما باید توجه داشت که شیوه برگزاری آن نسبت به سال های گذشته، با تغییراتی مواجه شده است.

همچنین داوطلبان می بایست برای اطلاع از جزئیات مربوط به شرایط ارشد بدون کنکور، در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سال 99 در چه زمانی انجام می شود؟

فرآیند نام نویسی متقاضیان در بازه زمانی 25 آذر لغایت 3 دی ماه سال جاری صورت می پذیرد.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور برای دانشجویان ممتاز استعداد درخشان در چه تاریخی انجام می شود؟

با توجه به این که این مهلت برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد، توصیه می کنیم جهت کسب آخرین اخبار در این خصوص ما را در کانال تلگرامی ایران مشاوره همراهی نمایید.

3- سایت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و همچنین استعداد درخشان کدام است؟

نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و برای داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان با مراجعه به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد