خانه آزمون استخدامی زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

تاریخ مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی آن شده اند، باید در زمان مقرر اقدامات لازم را جهت حضور در مصاحبه به انجام برسانند. پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مدارک پذیرفته شدگان مرحله اول مورد بررسی قرار می گیرد و در این میان افرادی که مدارکشان تایید شود، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

زمان، مکان و جزئیات مصاحبه این آزمون در سایت آموزش و پرورش استان شغل انتخابی به اطلاع متقاضیان می رسد. اما قبل از آن یعنی مدتی بعد از نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تاریخ مراجعه به سایت مذکور از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اعلام می شود. چنانچه داوطلبی در زمان تعیین شده در محل برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حضور نیابد، به منزله انصراف او از سایر مراحل تلقی شده و امکان اعتراض نیز وجود نخواهد داشت.

مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ ویژه دبیری و هنرآموزی در شهریورماه انجام می گیرد و داوطلبان از 8 ماه جاری فرصت دارند (تا 48 ساعت) مدارک خود در my.medu.ir بارگذاری نمایند.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

اطلاع از زمان مصاحبه یکی از فاکتورهایی است که در افزایش تسلط بر خود تاثیر بسزایی نیز دارد. داوطلبان می بایست پس از شرکت در آزمون و اعلام نتایج در زمان مقرر به هسته های گزینش محل استان خود مراجعه کرده و مورد ارزیابی تکمیلی قرار گیرند.

زمان مصاحبه آزمون آموزگاری

پذیرفته شدگان اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای ادامه روند پذیرش خود، باید در مرحله دوم یعنی مصاحبه شرکت کنند. مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حیطه آموزگار ابتدایی واستثنائی در تیر ماه 1402 انجام می گیرد.

زمان مصاحبه آزمون دبیری

پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه آن از sanjesh.org داوطلبانی که نام خود را در لیست پذیرفته شدگان بیابند می توانند یک روز پس از دریافت نتایج یعنی 8 شهریورماه 1402 به سایت آموزش و پروش استان خود مراجعه کرده و از زمان و محل دقیق مصاحبشان آگاهی یابند. دثت داشته باشید که پیش از هرچیز فرم استشهاد نامه ای که از سوی ساطمان سنجش در نظر گرفته شده است را نیز می بایست در my.medu.ir کامل کنید که این ر.ند به منظور تایید اطلاعات هویتی متقاضی می باشد.

محل برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

تعیین مکان برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402، پس از انتشار کارنامه داوطلبان صورت می گیرد و در صورتی که قبول شدگان آزمون کتبی در جلسه مصاحبه حاضر نشوند، قبولی ایشان لغو می گردد. همچنین لازم به ذکر است که هر استان دارای محل های مصاحبه مخصوص به خود می باشد و تعیین محل مصاحبه و اعلام آن به شرکت کنندگان، بر عهده آموزش و پرورش همان استان می باشد.

آدرس سایت اداره کل آموزش و پرورش استان ها 1402
نام استاننشانی درگاه اطلاع رسانی
آذربایجان شرقیea.medu.gov.ir
آذربایجان غربیwa.medu.gov.ir
اردبیلarta.medu.gov.ir
اصفهانisf.medu.gov.ir
البرزalborz.medu.gov.ir
ایلامilam.medu.gov.ir
بوشهرbushehr.medu.gov.ir
شهر تهرانtehran.medu.gov.ir
شهرستان های استان تهرانteo.medu.gov.ir
چهارمحال و بختیاریchb.medu.gov.ir
خراسان جنوبیskh.medu.gov.ir
خراسان رضویrazavi.medu.gov.ir
خراسان شمالیkhn.medu.gov.ir
خوزستانkhouz.medu.gov.ir
زنجانzanjan.medu.gov.ir
سمنانsemnan.medu.gov.ir
سیستان و بلوچستانsb.medu.gov.ir
فارسfars.medu.gov.ir
قزوینcaspian.medu.gov.ir
قمqom.medu.gov.ir
کردستانkurd.medu.gov.ir
کرمانkerman.medu.gov.ir
کرمانشاهkermanshah.medu.gov.ir
کهگیلویه و بویراحمدkb.medu.gov.ir
گلستانgolestan.medu.gov.ir
گیلانguilan.medu.gov.ir
لرستانlorestan.medu.gov.ir
مازندرانmazand.medu.gov.ir
مرکزیmarkazi.medu.gov.ir
هرمزگانhormozgan.medu.gov.ir
همدانhamedan.medu.gov.ir
یزدyazd.medu.gov.ir

مراحل مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مثل آموزش و پرورش از چند مرحله مختلف تشکیل شده که در هر بخش سوالاتی از داوطلبان پرسیده می شود. لازم به ذکر است که در روز مصاحبه حتما پوشش مناسب و رسمی داشته باشید و همچنین با صداقت و اعتماد به نفس مراحل را پشت سر بگذارید.

معاینات پزشکی

همانطور که می دانید یکی از مراحل گزینش افراد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش انجام معاینات پزشکی است؛ این اقدام به منظور بررسی شرایط و همچنین تشخیص این است که متقاضی نسبت به وظیفه محول توانایی جسمانی کافی را داشته باشد.

در این بخش جهت بررسی سلامت جسمانی و روانی متقاضیان، از آن ها تست های قد، وزن، بینایی، شنوایی و… گرفته خواهد شد.

پرسش و پاسخ شفاهی

داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند، نمره حدنصاب آزمون کتبی را کسب کرده اند و از لحاظ علمی در سطح قابل قبولی قرار دارند. در این مرحله شخصیت، نحوه رفتار، گفتار و توانایی متقاضیان در شغل معلمی را با استفاده از تدریس بخشی از کتاب درسی می سنجند. با توجه به تغییراتی که دروند و نحوه مصاحبه ایجاد شد، سوالات مصاحبه از محور کلی خارج شده و در موارد مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد که به شرح زیر می باشد.

امتیازات مصاحبه

ارزیابی تکمیلی دارای سه حیطه عمومی، تخصصی و اختصاصی است که کسب حداقل امتباز در هر کدام از حیطه ها ضروری می باشد. این امتیازات در دو آزمون متفاوت می باشد که به در جدول زیر درج شده است.

امتیازات مصاحبه آزمون آموزگاری

حیطه عمومیحیطه اختصاصی حیطه تخصصی
200160240

امتیازات مصاحبه آزمون دبیری

حیطه عمومیحیطه اختصاصی حیطه تخصصی
160120120

پس از اتمام مراحل مصاحبه نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org منتشر می شود. افرادی که مورد پذیرش نهایی قرار گیرند، می بایست در یک دوره یک ساله تحت عنوان دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

دانلود فرم استشهاد محل آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد داوطلبان می بایست پیش از آگاهی از زمان و محل مصاحبه خود نسبت به تکمیل فرمی تحت عنوان “فرم استشهاد محل” در سایت my.medu.ir اقدام نمایند. لینک دانلود آن جهت آشنایی بیشتر برای داوطلبان قرار داده شده است.

مدارک لازم برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

داوطلبانی که به مصاحبه رشته های مورد نیاز استخدامی آموزش و پرورش دعوت می شوند، باید برخی مدارک را در جلسه آن به همراه خود داشته باشند. این مدارک توسط سایت آموزش و پرورش استان مربوطه به همراه جزئیات لازم به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد که در ادامه کلیات آن را ذکر کرده ایم.

 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • اصل کارت ملی و کپی آن
 • چند قطعه عکس پرسنلی 4*3 (تعداد دقیق آن از طریق سایت آموزش و پرورش استان مربوطه اطلاع رسانی می شود.)
 • گواهی نامه مربوط به مهارت های شما اعم از قهرمانی رشته های ورزشی، قرآن، مهارت های I.C.D.L و…
 • مدارک سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش
 • کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم ویزه آقایان
 • و…

نکته: علاوه بر مدارک فوق، به همراه داشتن فرم اطلاعات فردی که از دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش قابل دریافت می باشد نیز به صورت تکمیل شده و با الصاق یک قطعه عکس به آن در محل مصاحبه الزامی است.

سوالات متداول

[xyz-ip snippet=”faq”]

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر
 1. عباس ناظری

  سلام خسته نباشید زمان مصاحبه اموزش و پرورش اموز گار ابتدایی ۱۴۰۲ مشخص نشد ه کی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود تا کنون اطلاعیه در این بازه منتشر نشده است برای اطلاعات بیشتر به سایت آموزش و پرورش و با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش مراجعه نمایید.

 2. شیوا

  سلام من چندماه پیش مدرک msrt گرفتم آیا کمک میکنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، داشتن هر گونه مدرک زبان انگلیسی در فرآیند گزینش به شما کمک زیادی می کند.

 3. محمد

  سلام ببخشید آیا زمان مصاحبه مشخص شده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر؛ در حال حاضر زمان مشخصی برای مصاحبه ی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲، اعلام نشده است.

 4. مینو

  سلام.جواب مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش چه زمان و از چه طریقی قابل مشاهده س

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر اعلام نتایج ازمون استخدامی اموزش و پرورش منتشر نشده است. نتایج از طریق سایت سازمان سنجش قابل مشاهده خواهد بود.

 5. حمید وثوقی

  زمان ارائه مدارک به صورت اینترانتی برای مصاحبه افراد پذیرفته شده کی می باشد

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش، پذیرفته شدگان می بایست از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵، برای انجام سایر مراحل به سایت ارگان های مربوطه مراجعه کرده.

مشاوره استخدامی پیج استخدامی