تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

تاریخ دقیق مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400
زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی آن شده اند، باید در زمان مقرر اقدامات لازم را جهت حضور در مصاحبه به انجام برسانند. پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مدارک پذیرفته شدگان مرحله اول مورد بررسی قرار می گیرد و در این میان افرادی که مدارکشان تایید شود، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

زمان، مکان و جزئیات مصاحبه این آزمون در سایت آموزش و پرورش استان شغل انتخابی به اطلاع متقاضیان می رسد. اما قبل از آن یعنی مدتی بعد از نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تاریخ مراجعه به سایت مذکور از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اعلام می شود. چنانچه داوطلبی در زمان تعیین شده در محل برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حضور نیابد، به منزله انصراف او از سایر مراحل تلقی شده و امکان اعتراض نیز وجود نخواهد داشت.

در پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش 30 درصد، نمره مصاحبه و 70 درصد، نمره آزمون کتبی تاثیرگذار می باشد.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

پذیرفته شدگان اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اعم از آموزش و پرورش برای ادامه روند پذیرش خود، باید در مرحله دوم یعنی مصاحبه شرکت کنند. با توجه به این که در دفترچه ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش زمان شروع و برگزاری جلسه مصاحبه برای عناوین شغلی مختلف تعیین نشده است، نمی توان در رابطه با آن اظهار نظر کرد. از همین رو داوطلبان می بایست در تاریخی که سازمان سنجش اعلام می کند، به پورتال رسمی آموزش و پرورش استان شغل انتخابی مراجعه کنند و از زمان مصاحبه و روند ارسال مدارک آگاهی های لازم را به دست آورند.

لازم به ذکر است که اگر مدارک خود را در مهلت مقرر ارسال نکنید، مدارک شما مورد بررسی و تایید قرار نگرفته و به مصاحبه دعوت نخواهید شد. در حال حاضر زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 اعلام نشده اما همانند سال های پیش حدود دو ماه پس از برگزاری آزمون کتبی، این فرآیند آغاز می شود. با توجه به این که قرار است آزمون مذکور در 15 و 16 اردیبهشت ماه 1401 برگزار شود، انتظار می رود که مصاحبه آن در اولین ماه تابستان یعنی تیر ماه به انجام برسد. پس ما به شما پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضویت داشته باشید تا در اسرع وقت از تاریخ برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش باخبر شوید.

مراحل مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مثل آموزش و پرورش از چند مرحله مختلف تشکیل شده که در هر بخش سوالاتی از داوطلبان پرسیده می شود. لازم به ذکر است که در روز مصاحبه حتما پوشش مناسب و رسمی داشته باشید و همچنین با صداقت و اعتماد به نفس مراحل را پشت سر بگذارید.

معاینات پزشکی

در این بخش جهت بررسی سلامت جسمانی و روانی متقاضیان، از آن ها تست های قد، وزن، بینایی، شنوایی و… گرفته خواهد شد.

پرسش و پاسخ شفاهی

داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند، نمره حدنصاب آزمون کتبی را کسب کرده اند و لذا این افراد از لحاظ علمی در سطح قابل قبولی قرار دارند. در این مرحله شخصیت، نحوه رفتار، گفتار و توانایی متقاضیان در شغل معلمی را با استفاده از تدریس بخشی از کتاب درسی می سنجند. همچنین سوالاتی در حیطه عقیدتی سیاسی، احکام، دینی و مذهبی، روانشناسی و… نیز از افراد پرسیده خواهد شد.

پس از اتمام مراحل مصاحبه نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org منتشر می شود. افرادی که مورد پذیرش نهایی قرار گیرند، می بایست در یک دوره یک ساله تحت عنوان دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

مدارک لازم برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

داوطلبانی که به مصاحبه رشته های مورد نیاز استخدامی آموزش و پرورش دعوت می شوند، باید برخی مدارک را در جلسه آن به همراه خود داشته باشند. این مدارک توسط سایت آموزش و پرورش استان مربوطه به همراه جزئیات لازم به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد که در ادامه کلیات آن را ذکر کرده ایم.

 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • اصل کارت ملی و کپی آن
 • چند قطعه عکس پرسنلی 4*3 (تعداد دقیق آن از طریق سایت آموزش و پرورش استان مربوطه اطلاع رسانی می شود.)
 • گواهی نامه مربوط به مهارت های شما اعم از قهرمانی رشته های ورزشی، قرآن، مهارت های I.C.D.L و…
 • مدارک سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش
 • کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم ویزه آقایان
 • و…

نکته: علاوه بر مدارک فوق، به همراه داشتن فرم اطلاعات فردی که از دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش قابل دریافت می باشد نیز به صورت تکمیل شده و با الصاق یک قطعه عکس به آن در محل مصاحبه الزامی است.

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 در چه زمانی انجام می گیرد؟

در حال حاضر زمان مصاحبه این آزمون اعلام نشده است، اما انتظار می رود در تیر ماه 1401 فرآیند آن آغاز شود.

2- برای اطلاع از زمان برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 باید به چه سایتی مراجعه کرد؟

زمان، مکان و جزئیات برگزاری مصاحبه آزمون مذکور از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش استان مربوط به شغل محل انتخابی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

3- داوطلبان باید چه مدارکی در روز مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 به همراه داشته باشند؟

همراه داشتن مدارکی اعم از مدارک شناسایی، تحصیلی، سهمیه، کارت پایان خدمت و... را در زمان برگزاری مصاحبه الزامیست.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. سلام.جواب مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش چه زمان و از چه طریقی قابل مشاهده س

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر اعلام نتایج ازمون استخدامی اموزش و پرورش منتشر نشده است. نتایج از طریق سایت سازمان سنجش قابل مشاهده خواهد بود.

 2. زمان ارائه مدارک به صورت اینترانتی برای مصاحبه افراد پذیرفته شده کی می باشد

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش، پذیرفته شدگان می بایست از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵، برای انجام سایر مراحل به سایت ارگان های مربوطه مراجعه کرده.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی