تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تاریخ اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 99 - 1400
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از جمله برترین مدارس در سطح کشور می باشند که از جهت سطح علمی و امکانات آموزشی نسبت به مدارس دولتی زبانزد هستند. دانش آموزان باهوش و مستعد جهت تحصیل در این مدارس می بایست در زمان ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400 ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. این آزمون برای ورود به دوره اول متوسطه در تاریخ 30 خردادماه و برای دوره دوم متوسطه در تاریخ 31 خردادماه برگزار می شوند و نتایج آن ها حدود دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

پس از مشخص شدن نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی، امکان ثبت اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده در یک بازه زمانی مشخص، فراهم خواهد شد.

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 98

همان طور که می دانید آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی جهت ورود دانش آموزان به دوره های متوسطه اول (ششم به هفتم) و متوسطه دوم (نهم به دهم) ، برگزار می شوند. در سال 98 آزمون ورود به دو پایه هفتم و دهم ، در دو روز متوالی و در تاریخ های 30 و 31 خرداد ماه برگزار شد. پس از برگزاری این آزمون ها معمولا دانش آموزان و والدین آن ها علاقه دارند تا زودتر از نتایج آزمون مطلع شوند.

در ادامه مطلب به شرح زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون این مدارس برای دوره های اول و دوم متوسطه خواهیم پرداخت.

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم

با توجه به ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 98 – 99 ، دانش آموزان برای ورود به هر یک از این دو مدرسه ، می بایست در یک آزمون شرکت نمایند. داوطلبانی که در روز 31 خردادماه در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کرده اند ، می توانند در نیمه اول مردادماه ، نتایج آزمون خود را از طریق سامانه مربوطه مشاهده نمایند.

 • جهت مشاهده کارنامه و نتیجه آزمون خود ، در زمان مقرر به ” سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی “ به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.
 • شماره ملی و رمز ورود همگام را در کادرهای تعیین شده وارد نمایید تا وارد پنل کاربری خود شوید.
 • پس از دریافت کارنامه از سامانه ، قسمتی در کارنامه با عنوان ” وضعیت قبولی “ به چشم می خورد. این قسمت از کارنامه وضعیت قبولی یا عدم قبولی شما را در اولویت های انتخاب شده نمایش می دهد.
 • توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود ، می توانید روی عبارت ” رمز ورود جدید “ کلیک کنید. در این صورت سامانه رمز ورود جدیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد ، رمز جدید معمولا شماره سریال شناسنامه دانش آموز می باشد.
 • چنانچه داوطلبی نمره قبولی لازم را کسب نکرده باشد، تعداد پاسخ های صحیح ، غلط و نزده در هر درس به همراه تراز کسب شده و هم چنین تراز آخرین فرد قبولی در مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی نمایش داده خواهد شد و اگر دانش آموز پذیرفته شده باشد، نام مدرسه قبولی ذکر خواهد شد.

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

با توجه به این موضوع که نحوه مدیریت مدارس نمونه دولتی به هیئت امنایی تغییر پیدا کرده است. دیگر برای ورود دانش آموزان به مدارس نمونه دولتی هفتم (دوره اول متوسطه) ، آزمونی برگزار نخواهد شد و پذیرش دانش آموزان در این مدارس صرفا بدون آزمون خواهد بود. بنابراین در این قسمت از مطلب صرفا به زمان و نحوه مشاهده اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم خواهیم پرداخت.

همان طور که پیش تر اشاره شد ، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در روز پنج شنبه 30 خردادماه برگزار شد و نتایج آزمون تیزهوشان ششم ، چند هفته پس از برگزاری آزمون ، حدودا اواخر مرداد ماه از طریق سایت hoosh.medu.ir قابل مشاهده خواهد بود.

شما عزیزان در زمان مقرری که جهت اعلام نتایج مشخص می شود می توانید به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از وارد کردن کردن کد ملی دانش آموز به عنوان نام کاربری و رمز ورود همگام ، وارد صفحه شخصی دانش آموز شده و نسبت به مشاهده نتایج آزمون اقدام کنید و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی داوطلب مطلع گردید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 98

ممکن است برخی از دانش آموزانی که در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و یا ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98- 99 شرکت کرده اند ، پس از اعلام نتایج ، به نتایج اعلام شده و کارنامه خود اعتراض داشته باشند. لازم به ذکر است که در یک بازه زمانی مشخص امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان فراهم خواهد شد. شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم برای ثبت اعتراض بایستی به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند و از طریق لینکی که در سایت مذکور برای ثبت اعتراض قرار خواهد گرفت ، اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت کنند.

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم نیز شرکت کرده اند در صورت عدم رضایت از نتایج خود می توانند از طریق سایت hoosh.medu.ir نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام نمایند. سال های گذشته دانش آموزانی بوده اند که نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض داشته اند و اعتراض آن ها پس از بررسی ، مورد موافقت قرار گرفته و نتیجه قبولی را دریافت کرده اند. البته لازم به ذکر است که دلایل شما برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی باید منطقی باشد. تعدادی از دلایلی که می توان با توجه به آن ها نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی اعتراض کرد ، عبارتند از :

 1. اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها
 2. اشتباه در محاسبه نمره کل
 3. مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 4. عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و بدون پاسخ کارنامه با پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.

شما عزیزان برای ثبت اعتراضات خود می توانید از مشاوره تلفنی مرکز ایران مشاوره استفاده نمایید. هم چنین پس از برگزاری آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی ، جهت آگاهی از زمان دقیق اعلام نتایج می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره شوید. هم چنین می توانید با عضویت در این کانال از آخرین اخبار مربوط به مدارس مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  بهتر است نحوه دریافت رمز همگام را نیز برای دانش اموزان توضیح دهید

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99