تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

سایت اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم
سایت اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت انتخاب و گزینش دانش آموزان باهوش و با استعداد، اجرا می شود که یکی از آن ها به منظور ورود دانش آموزان پایه ششم به پایه هفتم (دوره اول متوسطه) در نظر گرفته شده است. بنابراین شرکت کنندگان با پاسخ دادن به پرسش های هوش، استعداد و خلاقیت با یکدیگر به رقابت می پردازند. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آزمون خود هستند و معمولا سوالات زیادی در زمینه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، نحوه دریافت و مشاهده آن ها برایشان ایجاد می شود. به همین منظور پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس استعداد های درخشان ششم به هفتم، با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir نتایج آزمون خود را مشاهده نمایند.

سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دانش آموزانی که در آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم شرکت کرده اند، علاقه دارند تا هر چه زودتر از نتیجه آزمون خود مطلع شوند. مطابق با روندسال های گذشته نتایج آزمون تیزهوشان معمولا در حدود کمتر از یک ماه پس از برگزاری آزمون منتشر خواهد شد و داوطلبان جهت مشاهده نتیجه آزمون خود می بایست به سامانه ثبت نام آزمون به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم

 • ابتدا وارد سایت مربوطه به آدرس azmoon.medu.ir شوید و بر روی “سمپاد پایه هفتم” کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله اول 99

 • “کد ملی” و “رمز ورود” همگام را وارد نمایید و در آخر گزینه “ورود” را بفشارید. (در صورتی که رمز ورود همگام خود را نمی دانید یا فراموش کرده اید، می توانید با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود، نسبت به دریافت مجدد آن اقدام کنید که البته در سال تحصیلی 1400 – 1401 امکان دریافت اینترنتی این رمز در سایت مربوطه نیز وجود دارد.)

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله دوم 99

 • در مرحله بعد، نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمان (نام مدرسه خود) را وارد نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

 • با انجام مرحله فوق وارد صفحه شخصی خود خواهید شد. در این قسمت کارنامه اعلام نتایج آزمون در دسترس است که در صورت کسب حدنصاب نمره پذیرش، در کادر “وضعیت قبولی”  عبارت “پذیرفته شده” را مشاهده خواهید نمود اما داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره نشده باشند، در کادر “وضعیت قبولی” کارنامه خود، عبارت “پذیرفته نشده” را مشاهده خواهند کرد.
همچنین با کلیک بر روی “دریافت کارنامه” می توانید تعداد پاسخ های غلط و صحیح دانش آموز را مشاهده کنید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در صورتی که دانش آموزان شرکت کننده در آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم، پس از اعلام نتایج و همچنین پس از بررسی پاسخ ها، نسبت به نتایج و کارنامه خود اعتراض داشته باشند، می توانند با تکمیل فرم درخواست تجدید نظر که معمولا یک یا دو روز پس از اعلام نتایج روی سایت قرار می گیرد، نسبت به بررسی دوباره نتیجه آزمون خود درخواست دهند.

با توجه به این که مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در سایت azmoon.medu.ir بازه زمانی کوتاهی است، بنابراین توصیه می شود در صورتی که به نتیجه آزمون خود اعتراض دارید، در همان روزهای آغازین درخواست خود را در سایت ثبت کنید. شما عزیزان در صورت وجود هر یک از موارد زیر می توانید درخواست بررسی مجدد پاسخنامه آزمون خود را داشته باشید.

 • درست محاسبه نشدن تراز و نمره
 • مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های درست و نادرست در کارنامه و پاسخ برگ
 • اعمال نشدن قانون مربوط به پذیرش دانش آموزان همزاد (دو قلو یا چند قلو)
 • عدم تطابق اولویت های ثبت شده در کارنامه
 • و… .

نکاتی در خصوص پذیرش مدارس تیزهوشان

 • پذیرش در پایه هفتم مدارس تیزهوشان، به معنی پذیرش بدون آزمون این داوطلبان در دوره دوم متوسطه نمی باشد و تحصیل افرادی که در دوره اول مدارس سمپاد پذیرفته شده اند، صرفا در صورت داشتن شرایط لازم، در دوره دوم متوسطه نیز امکان پذیر است.
 • همزمان با اعلام نتایج آزمون های تیزهوشان، نشانی دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان، تاریخ مراجعه و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام نیز اعلام می شود.
 • پذیرفته شدگان در آزمون مدارس استعدادهای درخشان، می بایست نسبت به ثبت نام حضوری در مدرسه پذیرفته شده نیز اقدام کنند.
 • چنانچه دانش آموزی پس از پذیرفته شدن و انجام ثبت نام حضوری در مدرسه، قصد تغییر شهرستان محل سکونت خود را داشته باشد، درصورتی می تواند مدرسه خود را انتقال دهد که امتیاز پذیرش مدرسه شهرستان مقصد و همچنین موافقت نامه آموزش و پرورش شهرستان مبدا و مقصد را داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که در سال اول پذیرش، انتقال دانش آموز به مدارس داخل یک شهرستان امکان پذیر نمی باشد.

داوطلبان می توانند به محض اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 که زمان آن حدودا چهار تا شش هفته بعد از زمان برگزاری آن می باشد، به سایت سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه نموده و از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع شوند. همچنین در صورتی که نسبت به نتیجه خود اعتراض داشتید می توانید با کلیک بر روی لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و مطالعه آن از جزئیات زمان و نحوه اعتراض به نتیجه آزمون آگاه شوید.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چیست؟

سایت سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان تحت نشانی azmoon.medu.ir می باشد

2- برای آگاهی از نتایج آزمون مدارس استعداد های درخشان 1400 - 1401، مراجعه حضوری الزامی می باشد؟

خیر، داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی و در زمان مقرر نتایج آزمون خود را از سایت azmoon.medu.ir مشاهده نمایند.

3- آیا امکان ثبت اعتراض درباره نتایج آزمون تیزهوشان وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت معاونت پرورش استعدادهای درخشان اعتراضات خود را ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ نظر

 1. چرا هنوز اعلام نشده؟ سایت بالا نمیاره.نه سایت همگام نه دوتا سایت دیگه

  • با سلام، در حال حاضر نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم منتشر شده است؛ به دلیل ترافیک بالا در سایت، نتایج قابل مشاهده نمی باشد، شما می توانید مجدد امتحان کنید.

 2. سلام.
  نتایج تیز هوشان کی اعلام میشن؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، لیست پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان پایه هفتم و پایه دهم در اواسط مرداد ماه اعلام خواهد شد.

 3. سلام ببخشید میخوام بدونم زمان دقیق منتشر شدن جواب تیزهوشان چه زمانی است؟

  • با سلام، زمان انتشار نتایج آزمون تیزهوشان اواسط مردا ماه می باشد. در حال حاظر اطلاعیه ای در خصوص تاریخ دقیق اعلام نتیجه منتشر نشده است.

 4. می خوام ببینم امتحانی که برای تیز هوشان دادم چیشدم

 5. سلام من میخواهم بروم تو سایت اعلام نتایج ولی برایم نمیاره چکار کنم میخوام بفهمم قبول شدم یا نه امتحان ۹۹-۱۴۰۰ رو میگم

 6. سلام خسته نباشید.
  ترو خدا جواب آزمون تکمیل ظرفیت پایه هفتم به هشتم را زود بدید بابا ماهم به خدا انسانیم باید مدرسه را مشخص کنیم که کجا میریم .
  ولی الان کمتر از یک هفته مانده تا مدرسه ها باز شود ولی ما مانتو و شلوار سفارش ندادیم .
  لطفا زود جواب آزمون رابدید .

 7. سلام ببخشید میخوام وارد سایت تیزهوشان وارد بشم میگه مشخصات اشتباه است رمز همگام درست هستش کد ملی هم درسته به پشتیبانی سایتم زنگ میزنم میگه اشتباه است چیکار باید کرد؟

 8. سلام ببخشید کسانی که امتیاز خوبی در تیزهوشان کسب کردند اما قبول نشدند می‌توانند جایگزین کسانی انصراف دادند یا قبول شدند اما ثبت نام نکردند شوند

دریافت مشاوره پیج مدارس