یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 98
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اهمیت انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان واضح و روشن است. داوطلبان تا این مرحله چندین بار این مسیر را تجربه کرده اند و می دانند که یک انتخاب رشته صحیح چقدر در رسیدن به هدف موثر می باشد. در مقطع دکتری داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری تا زمان اعلام نتایج مراحل مشترکی را سپری خواهند کرد اما از زمان انتخاب رشته دکتری به بعد مسیر آن ها جدا خواهد شد. داوطلبانی که در آزمون دکتری اسفند ماه که توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت هماهنگ برگزار شد حضور داشتند ، می توانند نتایج آزمون را که تقریبا چند هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود، دریافت کنند و برای انتخاب رشته اقدام نمایند. در کارنامه اولیه مشخص شده که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می باشند یا خیر. آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های آزاد برای مقطع دکتری می باشند ، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیشان قرار داده شده است که توسط آن کد می توانند انتخاب رشته خود را در سایت دانشگاه آزاد انجام دهند.

با وجود ادغام آزمون ورودی مقطع دکتری دانشگاه آزاد و سراسری ، انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه و در سایت های مربوط به خود انجام خواهد شد.

انتخاب رشته دکتری در کدام سایت انجام می شود؟

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ، در زمان اعلام شده (تقریبا نیمه اول اردیبهشت ماه) می بایست وارد سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org شده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. توصیه ما به شما داوطلبان برای یک انتخاب رشته درست و سنجیده این است که پیش از انجام انتخاب رشته ، ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری را که بر روی سایت سنجش قرار داده می شود را دریافت و به دقت مطالعه نمایید تا با تمامی شرایط و ضوابط لازم برای انجام انتخاب رشته آشنا شوید.

یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود را بر اساس کد های ذکر شده در دفترچه تهیه نمایید تا هنگام انجام انتخاب رشته در سایت دچار سردرگمی نشوید. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبین دوره دکتری حداکثر 50 کد رشته محل می باشد که اولویت چینش این انتخاب ها باید بر اساس علاقه ، کیفیت آموزشی دانشگاه ، شهر و فاصله دانشگاه و همچنین شهریه (دانشگاه های شهریه پرداز) انجام پذیرد.

همچنین داوطلبان در نظر داشته باشند که برای دعوت به مصاحبه محدودیتی وجود ندارد و ممکن است داوطلب در بیشتر انتخاب های خود به مصاحبه دکتری دعوت شود که اهمیت فاکتور علاقه در این جا نمایان می شود. هنگامی که فرم پیش نویس از انتخاب های خود تهیه کردید ، وارد سایت مربوطه شده و کد رشته محل های مورد نظر را وارد نمایید. پیش از ثبت انتخاب های خود از صحت رشته و دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید که مطابق با انتخاب های شما باشد. در مرحله پایانی و با ثبت فرم خود، سیستم یک کد شناسه انتخاب رشته در اختیار شما قرار خواهد داد که آن را نزد خود حفظ نمایید که در مراحل بعدی آزمون به آن نیاز خواهید داشت.

داوطلبان برای اطلاع از فرایند مراحل بعدی آزمون می توانند بر روی لینک های اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ، مصاحبه دکتری و اعلام نتایج مصاحبه دکتری کلیک کرده و آگاهی های لازم را کسب نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره