پنجشنبه , ۸ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

نشانی سایت انتخاب رشته آزمون دکتر 99
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اهمیت انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان واضح و روشن است. داوطلبان تا این مرحله چندین بار این مسیر را تجربه کرده اند و می دانند که یک انتخاب رشته صحیح چقدر در رسیدن به هدف موثر می باشد. در مقطع دکتری داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری تا زمان اعلام نتایج مراحل مشترکی را سپری خواهند کرد اما از زمان انتخاب رشته دکتری به بعد مسیر آن ها جدا خواهد شد. داوطلبانی که در آزمون دکتری اسفند ماه که توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت هماهنگ برگزار شد حضور داشتند ، می توانند نتایج آزمون را که تقریبا چند هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود، دریافت کنند و برای انتخاب رشته اقدام نمایند. در کارنامه اولیه مشخص شده که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می باشند یا خیر. آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های آزاد برای مقطع دکتری می باشند ، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اعلام نتایج اولیه قرار داده شده است که توسط آن کد می توانند انتخاب رشته خود را در سایت دانشگاه آزاد انجام دهند.

برخلاف ادغام آزمون ورودی مقطع دکتری دانشگاه آزاد و سراسری ، انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه انجام خواهد شد ، انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه سراسری از طریق سایت sanjesh.org و دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد.

انتخاب رشته دکتری در کدام سایت انجام می شود؟

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ، در زمان اعلام شده (تقریبا نیمه اول اردیبهشت ماه) می بایست وارد سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org شده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. توصیه ما به داوطلبان برای یک انتخاب رشته درست و سنجیده این است که پیش از انجام انتخاب رشته ، ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری را که بر روی سایت سنجش قرار داده می شود را دریافت و به دقت مطالعه نمایند تا با تمامی شرایط و ضوابط لازم برای انجام انتخاب رشته آشنا شوند. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را دارند نیز می بایست در زمان مقرر (که معمولا پس از اتمام انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز می شود) ، به سامانه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. در ادامه مقاله مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری برای شما عزیزان آورده شده است.

راهنمای انتخاب رشته

  •  ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1399” کلیک نمایید.
مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99
  • بعد از بررسی اطلاعات مندرج در این صفحه، بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • حال با وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده، کد ملی، شماره پیگیری ثبت نام یا شماره داوطلبی، از طریق یکی از روش های ذیل مطابق عکس، به صفحه انتخاب رشته هدایت خواهید شد.

مرحله چهارم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • پس از ورود به سیستم، اطلاعات داوطلب قابل مشاهده می باشد و متقاضیان می توانند 50 تا از کد رشته های انتخابی خود را به ترتیب الویت در فرم زیر درج نمایند.

مرحله پنجم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  •  پس از کسب اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده لازم است، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید. فراموش نکنید که در پایان، شماره پرونده 6 رقمی و رسید انتخاب رشته 15 رقمی خود را از سامانه دریافت نمایید.

مرحله ششم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99 یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود را بر اساس کدهای ذکر شده در دفترچه تهیه نمایید تا هنگام انجام انتخاب رشته در سایت دچار سردرگمی نشوید. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبین دوره دکتری حداکثر 50 کد رشته محل می باشد که اولویت چینش این انتخاب ها باید بر اساس علاقه ، کیفیت آموزشی دانشگاه ، شهر و فاصله دانشگاه و همچنین شهریه (دانشگاه های شهریه پرداز) انجام پذیرد. همچنین داوطلبان در نظر داشته باشند که برای دعوت به مصاحبه محدودیتی وجود ندارد و ممکن است داوطلب در بیشتر انتخاب های خود به مصاحبه دکتری دعوت شود که اهمیت فاکتور علاقه در این جا نمایان می شود. هنگامی که فرم پیش نویس از انتخاب های خود تهیه کردید ، وارد سایت مربوطه شده و کد رشته محل های مورد نظر را وارد نمایید. پیش از ثبت انتخاب های خود ، از صحت رشته و دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید که مطابق با انتخاب های شما باشد. در مرحله پایانی و با ثبت فرم خود ، سیستم یک کد شناسه انتخاب رشته در اختیار شما قرار خواهد داد ، آن را نزد خود حفظ نمایید زیرا در مراحل بعدی آزمون به آن نیاز خواهید داشت. داوطلبان برای اطلاع از فرایند مراحل بعدی آزمون می توانند بر روی لینک های اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ، مصاحبه دکتری و اعلام نتایج مصاحبه دکتری کلیک کرده و آگاهی های لازم را کسب نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره