تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 | sanjesh.org

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 | sanjesh.org

نحوه استفاده از سایت انتخاب رشته آزمون دکتری | sanjesh.org
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری | sanjesh.org

اهمیت انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان واضح و روشن است و همه می دانند که یک انتخاب رشته صحیح چقدر در رسیدن به هدف موثر می باشد. در مقطع دکتری داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری تا زمان اعلام نتایج اولیه مراحل مشترکی را سپری خواهند کرد اما از زمان انتخاب رشته دکتری به بعد مسیر آن ها جدا خواهد شد.

متقاضیانی که در در جلسه کنکور دکتری حضور داشتند، می توانند نتایج آزمون را که تقریبا چند هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود، دریافت کنند. با دریافت کارنامه اولیه داوطلبان می توانند از مجاز بودن یا نبودن خود جهت انجام فرآیند انتخاب رشته آگاه شوند. آن دسته از افرادی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های آزاد برای مقطع دکتری می باشند نیز می توانند از طریق کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اعلام نتایج اولیه قرار داده شده است، کد رشته محل های خود را در سایت دانشگاه آزاد ثبت نمایند.

انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری

همان طور که می دانید برخلاف ادغام آزمون ورودی مقطع دکتری دانشگاه آزاد و سراسری، انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه انجام خواهد شد، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، در زمان اعلام شده (تقریبا نیمه اول اردیبهشت ماه) می بایست وارد سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org شده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

توصیه ما به داوطلبان برای یک انتخاب رشته درست و سنجیده این است که پیش از انجام انتخاب رشته، ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری را که بر روی سایت سنجش قرار داده می شود را دریافت و به دقت مطالعه نمایند تا با تمامی شرایط و ضوابط لازم برای انجام انتخاب رشته آشنا شوند.

همچنین کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را دارند نیز می بایست در زمان مقرر (که معمولا پس از اتمام انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز می شود)، به سامانه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. در ادامه مقاله مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری برای شما عزیزان آورده شده است.

راهنمای تصویری انتخاب رشته آزمون دکتری

مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1399” کلیک نمایید.
مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99
  • بعد از بررسی اطلاعات مندرج در این صفحه، بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • حال با وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام و یا کد ملی، شماره پرونده وشماره داوطلبی و در نهایت فشردن عبارت “ورود به سیستم”، از طریق یکی از روش های ذیل مطابق عکس به صفحه انتخاب رشته هدایت خواهید شد.

مرحله چهارم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  • پس از ورود به سیستم، اطلاعات داوطلب قابل مشاهده می باشد و متقاضیان می توانند 50 تا از کد رشته های انتخابی خود را به ترتیب الویت در فرم مربوطه درج نمایند.

مرحله پنجم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

  •  پس از کسب اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده لازم است بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید. 

مرحله ششم راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری 99

فراموش نکنید که در پایان، شماره پرونده 6 رقمی و رسید انتخاب رشته 15 رقمی خود را از سامانه دریافت نمایید. بهتر از قبل از شروع این فرآیند، یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود را بر اساس کدهای ذکر شده در دفترچه تهیه نمایید تا هنگام انجام انتخاب رشته در سایت دچار سردرگمی نشوید. 

تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبین دوره دکتری حداکثر 50 کد رشته محل می باشد که اولویت چینش این انتخاب ها باید بر اساس علاقه، کیفیت آموزشی دانشگاه، شهر و فاصله دانشگاه و همچنین شهریه (دانشگاه های شهریه پرداز) انجام پذیرد. متقاضیان در نظر داشته باشند که برای دعوت به مصاحبه دکتری محدودیتی وجود ندارد و ممکن است داوطلب در بیشتر انتخاب های خود به مصاحبه دعوت شود.

همچنین پیش از درج انتخاب های خود از صحت رشته و دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید که مطابق با انتخاب های شما باشد. در مرحله پایانی و با ثبت فرم اینترنتی، سیستم یک کد شناسه انتخاب رشته در اختیار شما قرار خواهد داد که لازم است آن را نزد خود حفظ نمایید زیرا در مراحل بعدی آزمون مانند اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به آن نیاز خواهید داشت.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 چیست؟

سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

2- چگونه می توان فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری را به انجام رساند؟

مراحل انجام فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری در این مقاله ذکر شده است.

3- داوطلبان در هنگام انتخاب رشته آزمون دکتری مجاز به انتخاب حداکثر چند کد رشته می باشند؟

تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبین دوره دکتری حداکثر 50 کد رشته محل می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری