تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد | azmoon.org

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد | azmoon.org

سامانه انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد 1400
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400، داوطلبان با بررسی توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد می توانند از نمره کسب شده خود مطلع شوند و در صورت توفیق حد نصاب علمی، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. به جهت ادغام شدن کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد، تنها یک کارنامه تحت عنوان نتیجه اولیه برای تمامی داوطلبان صادر می شود که در آن کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده است.

در صورتی که متقاضی بخواهد کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد را انتخاب کند، می بایست در بازه زمانی مشخص به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

azmoon.org

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

به جهت یکی شدن آزمون های کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، تمامی داوطلبان تنها یک کارنامه دریافت خواهند کرد که علاوه بر مشخصات فردی و ثبت نامی، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در آن درج شده است تا داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های دانشگاه آزاد پذیرش شوند، توسط آن کد، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

از این رو ممکن است داوطلبان تصور کنند که فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد نیز از طریق یک سایت مشترک انجام می شود، در صورتی که هر کدام دارای سامانه ای مجزا برای انجام این فرآیند می باشند.

در واقع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org انجام می گیرد. بنابراین داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، می بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

توجه کنید که افراد قادر به انتخاب 100 کدرشته از میان کدرشته های اعلام شده، می باشند. همچنین لازم به ذکر است که علاقه مندان شرکت در فرآیند انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد ملزم به پرداخت هزینه می باشند که مبلغ آن از طریق دفترچه راهنما در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

شما عزیزان می توانید به کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره بپیوندید و از اخبار مربوطه مانند زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و… در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که ذکر شد، روند انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایتazmoon.org  azmoon.iau.ac.ir انجام می شود که مراحل آن به صورت تصویری در ادامه شرح داده شده است.

  • وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و کلیک کردن بر روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400″

مرحله اول سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

مرحله دوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • درج کد ملی و کد 7 رقمی دسترسی به انتخاب رشته در محل مربوطه

مرحله سوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی شما نمایان خواهد شد؛ برای ادامه فرآیند انتخاب رشته، می بایست نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام نمایید.

مرحله چهارم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • با ورود به صفحه پرداخت، می بایست هزینه انتخاب رشته را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب واریز نمایید. بنابراین اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله پنجم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 داوطلب می تواند با توجه به مجموعه امتحانی خود، حداکثر 100 کد رشته محل را انتخاب نماید. توجه کنید که در پایان، حتما رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

پس از انجام فرآیند انتخاب رشته در صورت عدم رضایت از چینش اولویت های خود، یک بار فرصت ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز به حذف یا افزودن یک رشته و یا جابجایی اولویت های خود، آن ها را تصحیح کنند. لازم به ذکر است آگاهی از هزینه های پیش رو، نکته مهمی در راستای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و یا بالاتر است؛ چنانچه خواستار آگاهی از میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 هستید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir انجام می شود که مراحل آن در این مقاله ذکر شده است.

2- آیا انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت مشترک انجام می شود؟

خیر، انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد از طریق دو سایت مجزا انجام می شود.

3- داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب چند کد رشته محل می باشند؟

داوطلبان می توانند حداکثر 100 کد رشته محل را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره