تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / سامانه و سایت / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نشانی سایت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 99
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان ملزم به کسب آگاهی لازم پیرامون توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد می باشند تا در صورت توفیق حد نصاب علمی، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. به جهت ادغام شدن کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد، تنها یک کارنامه تحت عنوان نتیجه اولیه برای تمامی داوطلبان صادر می شود که در آن کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده است. تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در موعد مقرر به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند پس از آگاهی از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، می بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند؛ بری این کار ابتدا ملزم به پرداخت هزینه مربوط به انتخاب رشته در سایت مذکور می باشند. مبلغ تعیین شده برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال جاری 61 هزار تومان تعیین شده است که از طریق سایت نامبرده قابل پرداخت خواهدبود.

به جهت یکی شدن آزمون های کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، تمامی داوطلبان تنها یک کارنامه دریافت خواهند کرد که علاوه بر مشخصات فردی و ثبت نامی، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در آن درج شده است تا داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های دانشگاه آزاد پذیرش شوند، توسط آن کد، انتخاب رشته خود را انجام دهند. داوطلبان قادر به انتخاب 100 کدرشته از میان کدرشته های اعلام شده، می باشند.

به دلیل حساسیت و اهمیت انتخاب رشته در آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان، انتخاب رشته باید به درستی و آگاهانه انجام گیرد و داوطلبانی که در این زمینه مهارت ندارند باید با کمک گرفتن از یک فرد متخصص نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. مرکز ایران مشاوره در این زمینه نیز خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته به علاقه مندان ارائه می دهد.

نحوه انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد 99 

همان طور که ذکر شد، روند انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

  • وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و کلیک کردن بر روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1399″

مرحله اول سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

مرحله دوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • درج کد ملی و کد 7 رقمی دسترسی به انتخاب رشته در محل مربوطه

مرحله سوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی شما نمایان خواهد شد؛ برای ادامه فرآیند انتخاب رشته، می بایست نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام نمایید.

مرحله چهارم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • با ورود به صفحه پرداخت، می بایست هزینه انتخاب رشته را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب واریز نمایید. بنابراین اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله پنجم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

  • پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داوطلب می تواند با توجه به مجموعه امتحانی خود، حداکثر 100 کد رشته محل را انتخاب نماید. توجه کنید که در پایان، حتما رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

پس از انجام فرآیند انتخاب رشته، در صورت عدم رضایت از چینش اولویت های خود، یک بار فرصت ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز به حذف یا افزودن یک رشته و یا جابجایی اولویت های خود، آن ها را تصحیح کنند. لازم به ذکر است آگاهی از هزینه های پیش رو، نکته مهمی در راستای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و یا بالاتر است؛ چنانچه خواستار آگاهی از میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستید می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید و با داشتن اطلاعات کامل پیرامون آن، نسبت به انتخاب رشته اقدام فرمایید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره