خانه کارشناسی ارشد سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 | azmoon.org

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 | azmoon.org

سامانه انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد 1401
سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 داوطلبان علاقه مند به انتخاب کدرشته های دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در بازه زمانی مشخص وارد سایت دانشگاه آزاد و با درج اطلاعات خواسته شده لیست کد های مورد نظر خود را به ترتیب علاقه اولویت بندی نمایند.

از دیگر کاربردهای سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی، دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جهت آگاهی از جزئیات این روند می باشد. همچنین برای اطلاع از اخبار و زمان شروع انتخاب رشته دانشگاه های مذکور می توانید از این سایت استفاده کنید.

لینک مستقیم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

درست است که نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد و سراسری یکسان است و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد اما باید دقت نمایید که فرآیند انتخاب رشته برای این مراکز به صورت جداگانه و از طریق سامانه های مجزا برگزار می شود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 از طریق سامانه این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org و به صورت کاملا اینترنتی انجام می پذیرد و متقاضیان باید با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، کدرشته های خود را به ترتیب علاقه اولویت بندی کرده و در زمان تعیین شده نسبت به ثبت آن ها اقدام نمایند. سامانه مذکور از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.مرحله دوم معرفی سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد

شماره یک

در سمت راست صفحه اصلی سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، دو بخش “پرتال خبری” قابل مشاهده می باشد که با استفاده از آن می توانید به تازه ترین اخبار مرتبط با دانشگاه های آزاد از جمله اخبار مربوط به زمان شروع و تمدید مهلت انتخاب رشته دسترسی پیدا کنید.

شماره دو

بخش میانی سایت شامل لینک فعال تمامی رویدادهای دانشگاه آزاد می باشد. رویدادهای مذکور شامل انتخاب رشته مقاطع مختلف، حتی اعلام نتایج و دیگر موارد مرتبط می باشد که متناسب با آخرین اتفاقات به روز رسانی می شوند، یعنی اگر در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وارد سامانه شوید، لینک مربوط به انتخاب رشته را در این بخش مشاهده خواهید کرد.

شماره سه

پس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 بخش مذکور تحت عنوان سامانه ثبت درخواست الکترونیکی برای داوطلبان این آزمون فعال خواهد شد و متقاضیان می توانند درخواست های خود در خصوص انتخاب رشته خارج از بازه زمانی و ثبت اعتراض به نتایج آزمون را در این قسمت ثبت نمایند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان پس از ورود به سامانه دانشگاه آزاد با استفاده از لینک “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1402” می توانند دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود نموده و با مطالعه دقیق آن به اولویت بندی کد رشته ها بپردازند. در نهایت پس از آماده سازی لیست اولیه، مطابق مراحل زیر وارد سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده و کد رشته های خود را ثبت کنند.

  • ورود به سایت دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.iau.ac.ir کلیک بر روی لینک فعال ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1402″ 

مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • درج کد ملی و کد 7 رقمی دسترسی به انتخاب رشته در محل مربوطه و فشردن کلید “ورود”

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • درج اطلاعات دقیق کارت بانکی و انتخاب گزینه “پرداخت”

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 داوطلب می تواند با توجه به مجموعه امتحانی خود، حداکثر 100 کد رشته محل را انتخاب نماید. توجه کنید که در پایان، حتما رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

پس از انجام فرآیند انتخاب رشته در صورت عدم رضایت از چینش اولویت های خود، یک بار فرصت ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز به حذف یا افزودن یک رشته و یا جابجایی اولویت های خود، آن ها را تصحیح کنند. لازم به ذکر است آگاهی از هزینه های پیش رو، نکته مهمی در راستای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و یا بالاتر است؛ چنانچه خواستار آگاهی از میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 هستید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402کدام است؟

فرآیند انتخاب رشته از طریق سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir انجام می گردد.

2- آیا انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت مشترک انجام می شود؟

خیر، انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد از طریق دو سایت مجزا انجام می پذیرد.

3- داوطلبان برای ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

برای ورود به این بخش باید کد ملی و کد 7 رقمی دسترسی به انتخاب رشته درج شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر
  1. سلام. من ارشد ریاضی دارم و در دوره روزانه درس خوندم. الان میخوام مجدد برا ارشد رشته علوم تربیتی انتخاب رشته کنم و رتبمم بد نیبس. آیا میتونم مجدد دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟

    • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی بابت تحصیل مجدد در دوره روزانه نخواهید داشت اما مطابق با تصمیم هیات امنای دانشگاه، می بایست شهریه پرداخت نمایید.

  2. سلام چرا دفترچه ارشد ۱۴۰۱ هنوز داخل سایت نگذاشتن

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد